windows 10-ка се е*ава с мене, много близо съм до линукс

От: windows 10-ка се е*ава с мене, много близо съм до линукс

Като не разбираш нещо, му тегли една майна и си карай по старото,,, ама ней проблем си мисла, айдонт ноу
 
От: windows 10-ка се е*ава с мене, много близо съм до линукс

Язе пък съм актуален,,, язе ли сам попрост или неактуалните, са питам,,, ама незнам
 
От: От: windows 10-ка се е*ава с мене, много близо съм до линукс

Не е възпитано, когато не си успя да разбереш какво съм написал, да оцениш мнението с "Пълни глупости". Прекален крайно е като оценка.
Извинявай, ако съм те засегнал с крайното си изказване.

Ще си спестиш благословиите по адрес на знайни и незнайни автори на драйвъри (примерно за нвидия видео) и софтуер (прехваления libre office)
Кой каквото и да ти обяснява линукс се използва без графична среда. Останалото е мъки ...
Е за мен не са мъки, даже ми е по-приятно на линукс. Така, че за мен това което казваш няма смисъл.

Терминала няма значение колко пъти си го ползвал ти. Аз съм го ползвал повече от 10 години и се надявам, да сме здрави и да го използвам още много дълго време.
Жив и здрав да си и да си го ползваш щом ти върши работа.

В мнението си намекнах, че линукс е това, което използва системния администратор - без графична среда, стабилност, сигурност ...
Може, обаче аз ползвам само графичната среда и не съм се мъчил до сега.

Офис пакета - явно наистина не сте използвали поне един от двата, за да не можете да направите разликата.
Ако ви се налага да работите с файлове, изпратени ви примерно от контрагенти с MS office, а вашата организация използва великолепния Libre Office и приемем, че контрагентите ви са повече от двама и изпращат по повече от два файла дневно - за мен ще е удоволствие да се позабавляваме от отварянето на файловете до обработване, преформатиране, разпечатване и т.н. ...
Работя всеки ден. Получавам официални запитвания на word и excel, съответно отговарям с тях. Нямам проблем с новите/старите разширения на файлове или някакво друго форматиране. Даже като записвам офертата с 2 клика си записвам в pdf формат. Не помня това да го е имало на майкрософт пакета. Отделно при евентуален проблем след рестарт всичко което съм отворил и съм работил ми се възстановява (понякога и в няколко версии) дори и да съм забравил да му дам save.

Първите ми инсталации на операционна система са на Windows 98 SE - инсталацията се стартираше със системна дискета :)
От тогава до момента все слушам специалисти отричащи всяка нова версия.
И така вече двайсе години ...
И аз от там съм ги почнал, даже още пазя някъде оригиналните дискове. За читав вин мога да призная само XP и 7-ca. Всичко останало мога спокойно да го "отрека".
 
От: windows 10-ка се е*ава с мене, много близо съм до линукс

Знаеш,че не си прав за офис пакета, но не искаш да си признаеш ...
Възстановяването на файловете в майкрософтския е перфектно. Функция принт 2 пдф също се решава.
В новите версии всичко което ти трябва обикновено е на един скрол разстояние.
При libre-то дори едно елементарно форматиране на границите на таблицата понякога се различава - различни дебелини на линиите.
За чертаещите питки кашкавал (диаграми) не смея и да помисля ...
 
От: windows 10-ка се е*ава с мене, много близо съм до линукс

Форматинга редовно дава проблеми между Либре и МС Офис. Другото, което откровено не работи са трак чейнджовете. А МС Офис не помня от кога, но над десетилетие запазва в пдф и има перфектен аутосейф поне от 2007ма. Междувременно поддържа версии на документите. Спорът за ОСите е един, спорете си, но за офис пакета този на МС няма алтернатива (ако изключим цената от сметката).
 
От: windows 10-ка се е*ава с мене, много близо съм до линукс

Не може офис пакета да е критерии за функционалността на една операционна система. МС офиса върви и под линукс. Все едно аз да кажа, че виндовса не става защото notepad-a му е куц, а примерно гедита е светлинни години пред него. Истината е, че всеки избира сам за себе си - компромис м/у цена и качество. Аз избирам сигурност. Платил съм си лицензите както за фотошопа и аутокада, така и за операционната система. И при все това основно работя с линукс. Имам лиценз за 10 висти някой ако ги иска мога да му ги подаря. На тяхно място сложих линукси и не съжалявам. По мои наблюдения 80+% от работещите с мс офис чартове не правят и за тях "кегел" е термин от боулинкга. С две думи ползвайте това което ви е удобно и можете да си позволите. Всеки си има причини да ползва една или друга ОС и каквито и доводи да имате няма сила която да го накара да си промени мнението докато сам не си счупи главата.
Успешен ден :)
 
От: windows 10-ка се е*ава с мене, много близо съм до линукс

WPNewbie, както казах по-горе за страдностатистическия потребител е ОК. Чертаещите питки кашкавал (диаграми) естествено минават към изключенията. Границите си ги форматирам без проблем. За пдф-а може. Може да са го сложили чак след като са ме загубили за потребител. Или да е бил на някое забутано място (в началото) и да не съм го видял.

А за ауто сейф... поне докато го ползвал вина при един краш на системата ми се губеше цялата информация. Примерно отварям си 1 файл (който по дефоут не е записан никъде), работя си и съм забравил да го сейфна, спира ми тока, пускам компа и работата я няма. Докато при либрето след стартиране на офис програмата има възможност за възстановяване. А и МС тая опция за аутосейф май я сложиха доста късно.
 
От: windows 10-ка се е*ава с мене, много близо съм до линукс

Истината е, че всеки избира сам за себе си

Така е. Аз казвам моето мнение и според това което на мен ми трябва. От там нататък всеки сам си решава.
 
От: windows 10-ка се е*ава с мене, много близо съм до линукс

Не може офис пакета да е критерии за функционалността на една операционна система. МС офиса върви и под линукс. Все едно аз да кажа, че виндовса не става защото notepad-a му е куц, а примерно гедита е светлинни години пред него. Истината е, че всеки избира сам за себе си - компромис м/у цена и качество. Аз избирам сигурност. Платил съм си лицензите както за фотошопа и аутокада, така и за операционната система. И при все това основно работя с линукс. Имам лиценз за 10 висти някой ако ги иска мога да му ги подаря. На тяхно място сложих линукси и не съжалявам. По мои наблюдения 80+% от работещите с мс офис чартове не правят и за тях "кегел" е термин от боулинкга. С две думи ползвайте това което ви е удобно и можете да си позволите. Всеки си има причини да ползва една или друга ОС и каквито и доводи да имате няма сила която да го накара да си промени мнението докато сам не си счупи главата.
Успешен ден :)

Аз искам да купя Вистите или поне няколко.
Предложи цена - с документ (фактура) - на лично
 
От: windows 10-ка се е*ава с мене, много близо съм до линукс

И аз искам да взема една виста, документи не ми трябват.
 
От: windows 10-ка се е*ава с мене, много близо съм до линукс

@uphero, да ти направя ISO и да ти го пратя ?
@slavib цитирам дословно
OEM Software
The OEM software may not be delivered unless accompanied by the required hardware under the Microsoft OEM System Builder License located at http://www.microsoft.com/oem/sblicense/. End-user support is the responsibility of the installer of this software.
Трябва да ти пратя и желязото, без лепенката не ти вършат работа.
пс. предложението ми беше иронично, следващият път ще вложа повече старание, така че да се разбере от всички.
Поздрави.
 
От: windows 10-ка се е*ава с мене, много близо съм до линукс

Няма проблем аз се отказвам от покупката защото не могат да бъдат ъгрейтнати Висти до win 10 официално. Мислех че могат но явно съм се заблудил.
За 10 кода си помислих че е корпоративен лиценз.
Извинявай за объркването от моя страна.
 

Горе