Wokrflow - приготовления преди да започнете с направата на уебсайт.

mitakaJ9

New Member
Споделете какъв е вашият WorkFlow как оптимизрате, проучвате и разпределяте работата си. В момента ще правя първият си сайт не мисля да е нещо малко харесал съм си ниша и имам план в главата. Обичам да имам изграден план който да следвам когато правя неща а и така то е по-продуктивно според мен. Но се чудя как да подходя което по-напред да документирам и да планирам и те такива малки въпросчета. Ще споделя моите идеии осъществени и неосъществени за момента.

1) Ключови думи - може би най-важният аспект при подготванято на уеб сайт. Ресърч на първоначалните ключови думи от които се е зародила идеята. Генериране на дови думи. Генериране на LongTail ключови думи. Базисно прочуване на търсаемоста и конкуренцията.
2) Разбор на ключовите думи и категоризация. Изграждане на схемата на сайта - Групирам дългите ключови думи на категории като всяка категория си има основна/и ключова дума и съответно всяка категория е свързана с няколкото основни ключови думи на сайта. От тук си правя изводи коя ми е най-основната ключова дума на сайта. Ориентирам некатегоризираният контент и домейн името около нея. В последствие изгреждам йерархията на категориите спрямо първоначалното прочуване.
3) След разбора вече правя по детайлно прочуване на главните ключови думи на сайта и на всяка кллючова дума отговаряща на отделна категория в сайта. Проучвам и конкуренцията прочитам техният контент, разглеждам и беклинковете правя си изводите и си изграждам стратегия за статиите ми.
4) Проучвам по задълбочено Лонгтейл ключовите думи във всяка подкатегория - подреждам ги според търсаемост/конкуретност и наблягам на тези при които съотнешието е най-добро.
5) Започвам да пиша контент - Отделните статии са съсредоточени върху лонгтейл ключови думи като са оптимизирани за съответната им категория също.
6) Изграждане на сайта - Избирам си подходяща WP тема хоствам сайта на компютъра ми слагам плъгини, едитвам настройки организирам категориите. Правя OnPage Optimization.
7) Пускам сайата -след като вече е добил вид за посетители го пускам вече официално. И от там започва беклинкинга и шерването и постояното олбагородяване с нов контент.

Грубо представено е това.

ПП: Имам един конкретен въпрос. Какъв е бонуса на Siloing след като ще имам няколко категории (всички ще са свързани с основната идея на сайта) има ли смисъл да прилагам този метод. Още не съм запознат напълно, но едно от нещата които знам е, че е трудно да се приложи на WordPress напълно.
 
От: Wokrflow - приготовления преди да започнете с направата на уебсайт.

Аз пък не работя с ключови думи, както ти, работя с идеи: харесам си идея и я правя. Примерно: хрумне ми да направя сайт за новини - правя го и го класирам на първите места, хрумне ми да направя спортен сайт - почвам работа и него класирам на първите места, хрумне ми да направя сайт за Вип брадър или някой започващ сериал - и тях класирам на 1 място!

За това казвам, че работя с идеи - нека първо да ми хрумне идеята, после се оглеждам и анализирам конкуренцията - и след това работа... .

А вече как се анализират сайтовете на конкуренцията - тук във форума има доста такива теми и инструменти, които могат да са ти от полза.
 
От: Wokrflow - приготовления преди да започнете с направата на уебсайт.

И аз досега не съм гледал никакви ключови думи и разчитам изцяло на полезното и ежедневното публикуване на съдържание... като нещата са доста добре. Отделно, не съм правил никакъв Link Building.

Това си мисля, че ще важи за всеки блог/ или новинарски сайт, но ако продаваш реален продукт може би има резон в анализа на ключови думи.
 
От: Wokrflow - приготовления преди да започнете с направата на уебсайт.

Да всъщност подходи бол. Може би трябваше да уточня за афилиейт, че става въпрос. Там без ключови думи май няма как :) А иначе информация за как стават самите неща като Анализ на конкуренция не питам тук, смисъл знам, че мога да намеря из форума/интернет. Просто ми е интересно самият WorkFlow какъв ви е - най-генерално.
 

Горе