Woocommerce като избор за платформа (ъпдейтед)

charka

Member
Знам, че има доста теми по въпроса и искам да отбележа че ги прочетох всичките преди да отворя тази. Но истината е, че повечето от тях са на по над 2-3 години и сметнах за добре да пусна новичка.

Предстои ми отваряне на магазин за автомобилни артикули, който ще бъде прикрепен към вече съществуващ сайт на WP с нелош трафик (този от подписа ми). Та затова си мисля, че може би комбимацията WP+Woo е най-логичният избор. Харесва ми и това, че не се изискват особени познания в IT (които аз и нямам). Обаче чета тук, че платформата имала доста ограничения. Та от тук следват въпросите:
1. В последните години WP се разви значително. Отнася ли се това и за Woo?
2. Добър избор ли е за магазин с повечко артикули (до 1000 например)?
3. Плъгините за работа в нашата страна адекватни ли са (разплащане, доставки и т.н.)?
4. Добра идея ли е магазинът да е на поддомейн?

Тук е важно да спомена, че сме на нает сървър и с това проблеми не би трябвало да имаме.

Благодаря предварително! Ще се радвам на всякаква допълнителна информация!
 
1) WooCommerce се развива една идея по-бавно от WordPress. Само където това не е проблем, защото се развиват достатъчно добре. Има неща които може да се направят по-добре, но ако знаеш как(или имаш кой) може да се оправят.
2) Woo се държи дори по-добре от Prestashop, Opencart и т.н. при 1 000 продукта. До този момент съм работил по Woo с около 10 хиляди продукта и това не му се отрази. Тук въпроса е да знаеш как да си направиш базата данни да ги издържа и не се бави.
3) Не, много. Най-вече са зле на доставчиците.
4) Няма никакво значение дали е на под-домейн или не.
 
1) WooCommerce се развива една идея по-бавно от WordPress. Само където това не е проблем, защото се развиват достатъчно добре. Има неща които може да се направят по-добре, но ако знаеш как(или имаш кой) може да се оправят.
2) Woo се държи дори по-добре от Prestashop, Opencart и т.н. при 1 000 продукта. До този момент съм работил по Woo с около 10 хиляди продукта и това не му се отрази. Тук въпроса е да знаеш как да си направиш базата данни да ги издържа и не се бави.
3) Не, много. Най-вече са зле на доставчиците.
4) Няма никакво значение дали е на под-домейн или не.

Благодаря много за адекватния отговор! Вече съм сигурен, че ще се доверя на тази платформа, може би с базата данни ще ми трябва помощ от професионалист. Ще разучавам още.
 

Горе