Wordpess и Google Analitycs?

Daten

Member
Първо искам да кажа здравейте на всички.
Така сега да премина към въпроса си относно Wordpress и GA. Моят блог (във подписа виждате кой), отскоро е на Wordpress и не мога да разбера какво става с този ГА. Когато си беше на блогър всичко си беше лесно и наред, откакто минах на Уордпресс не мога да разбера колко посещения правя. Пробвах с този Плугин "Ultimate Google Analitycs ..." но няма файда защото ми дава някаква грешка когато публикувам, макар и публикациите да се публикуват няма смисъл защото приятели се опитаха да отворят сайта да видят прогнозите и ми звънят да ми кажат, че не се отваря, а им дава някаква грешка в която пише нщео си за Хедъра и за wp-Contenta.
Та извинявам се за дългото писане, и конкретния ми въпрос е имали някакъв начин да си засичам посещенията през ГА обаче да не е плугин? :rolleyes:
 
От: Wordpess и Google Analitycs?

Първо искам да кажа здравейте на всички.
Така сега да премина към въпроса си относно Wordpress и GA. Моят блог (във подписа виждате кой), отскоро е на Wordpress и не мога да разбера какво става с този ГА. Когато си беше на блогър всичко си беше лесно и наред, откакто минах на Уордпресс не мога да разбера колко посещения правя. Пробвах с този Плугин "Ultimate Google Analitycs ..." но няма файда защото ми дава някаква грешка когато публикувам, макар и публикациите да се публикуват няма смисъл защото приятели се опитаха да отворят сайта да видят прогнозите и ми звънят да ми кажат, че не се отваря, а им дава някаква грешка в която пише нщео си за Хедъра и за wp-Contenta.
Та извинявам се за дългото писане, и конкретния ми въпрос е имали някакъв начин да си засичам посещенията през ГА обаче да не е плугин? :rolleyes:

Просто слагаш кода на аналитикса във футъра. От "Дизайн" има "Редакция на тема" или нещо такова. Там намираш файла футър и пействаш кода под последния "</div>"
 
От: Wordpess и Google Analitycs?

Слага се във футъра преди затварящия </body> таг. То си го пише на страницата в аналитикс.
 
От: Wordpess и Google Analitycs?

Няма значение къде е. Препоръчвам футър по следната причина:
Кода на страницата се зарежда в реда в които е изписан. Ако аналитикса е в началото на боди ще се зареди първи, което забавя зареждането на цялата страница...
Други въпроси ?
 
От: Wordpess и Google Analitycs?

Първо да кажа че знам къде се слага, относно "преди Боди".
И второ това във футър малко не ми е ясно, защото като отворя footer.php и там няма нито боди нито див нито скрип или каквото и да е било, а ми излиза """""<?php /* WARNING: If this code is edited or removed the theme will not function as it should and may crash in firefox & fail other browers bASE64 file is protected by copyright law. */"""" и още някъкви Яроглифи, затова те попитах дали си сигурен че там се слага тъй като досега не сам правил ГА на Wordpress, а да кажа че имам и ЦПанел Х и мисля че може и от там някъде да се пипа, но не съм аз специалиста така че оставям на вас да кажете.
 
От: Wordpess и Google Analitycs?

Оф, тя темата ти няма футър. Еми значи го шибни в "index.php' най-отдолу
 
От: Wordpess и Google Analitycs?

Ако беше прочел правилно щеше да разбереш че пробвах с плугин и хич не съм доволен от резултата.

Edit: Вече съм с Tyxo и засега съм мн доволен.
 
Последно редактирано:
От: Wordpess и Google Analitycs?

аз затова ти пратих този който мисля, че няма да ти създава проблем, иначе аз използвам wassup plugina и според мен за wordpress по-добро нещо няма
 
От: Wordpess и Google Analitycs?

Както казах съм много доволен от Тиксото :p:p:p обаче искам да съм в ГА, тъй като там ми беше много добре и бях свикнал и т.н. Ако някой може да ми каже как да го направя там няма да откажа.
 

Горе