Wordpress или Joomla за този проект?

Sky

Well-Known Member
Една позната ме помоли за помощ за един проект :
1. Начална страница - 3-5 Вип фирми, 3-5 Последно добавени фирми, секция за новини, навигационна секция за категории, главно меню, лог ин форма, търсачка за фирми
2. Страница за добавяне на фирми - Информация за фирмата , работно време, лого на фирмата, контакти за връзка със фирмата
3. Фирмен профил - Тук ще излизат горевъведените данни, като ще бъде предвидено място за споделяне на информация + снимка за събития и промоции -Притежателя на профила ще може да променя всичко, посетителите да разглеждат
4.Добавяне на фирма - само от регистрирани потребители или от всички
5. Рекламни карета + система за автоматичното им закупуване
6.Страници - Условия за ползване, За нас, Контактна форма за връзка, Често задавани въпроси
7. Страница с информация за създаването на вип фирми
8. Административен панел - редакция на информацията за фирмите, одобрение на информацията, следене на приходите от вип и банери, посещения, импресии, добавяне на фирма и още необходими
9. дизайн- наподобяващ на сегашния teenproblem/ малко променен
10. лого
11. Създаване на функционалноста на системата, която ще използва сайта
12. Форум
и се чудя какво да ползвам ВП с някоя подходяща тема или непознатото и Joomla ?
Дайте съвет , да не почвам с фалстарт.
 
От: Wordpress или Joomla за този проект?

Избери системата, от която разбираш повече.
 
От: Wordpress или Joomla за този проект?

А някоя подходяща тема за ВП или да ползвам добавка за обяви ?
 
От: Wordpress или Joomla за този проект?

Засега се спрях на ВП , и няма да се ползва плугин .Вместо каталог за всяка фирма ще се прави нова страница
 
От: Wordpress или Joomla за този проект?

С WordPress без плъгини няма да минеш. Потърси тема с достатъчна функционалност, която да ги предлага по-голямата част от нещата които ти трябват. Ще ти трябва и добър плъгин за клиентската част, ако всяка от фирмите ще има профил вътре и ще може да си го следи и променя.
 
От: Wordpress или Joomla за този проект?

Това го бях забравил,някаква препоръка за плъгин относмо клиентската част?
С WordPress без плъгини няма да минеш. Потърси тема с достатъчна функционалност, която да ги предлага по-голямата част от нещата които ти трябват. Ще ти трябва и добър плъгин за клиентската част, ако всяка от фирмите ще има профил вътре и ще може да си го следи и променя.
 
От: Wordpress или Joomla за този проект?

Честно да ти кажа не се сещам кой да ти предложа, защото аз имам същата дилема за един сайт :) Всички, които пробвах не ме устройват като функционалност или са гола вода. Има един премиум, но стотина долара на този етап не ми се дават, защото сайта все още не е монетизиран и няма изглед да ги избие. Може да провериш S2Member, мисля че имаше безплатна версия с доста налични функции. Ако намериш някой добър го сподели ;)
 
От: Wordpress или Joomla за този проект?

Wordpress + GeoCraft = всичко от което имаш нужда за този проект (поне за това което си описал) ;)
 
От: Wordpress или Joomla за този проект?

Аз съм фен на joomla но честно казано не ми е трябвало такава тема и не съм обръщал внимание дали има или няма. Знам една за Wordpress която мисля че ще пасне перфектна с малки промени за този проект.
Themes classipress - пример - демо

Успех! Дано да съм помогнал.
 
От: Wordpress или Joomla за този проект?

Навремето гледах че подобно нещо може да се направи и с Drupal, но нямам необходимите знания и умения за работа с него.

От това което видях обаче останах очарован - направиха се потребители (регистрационна форма - custom!), даде им се достъп до едни форми (пак custom), след което формите се одобряваха от модератори или автоматично се качваха. И всичко това се скалъпи за има/няма час и нещо пред мен. Оставаше само да се оформи малко интерфейса и се пускаше на живо.

Тогава ме впечатли механизма на Drupal за създаване на групи и техните привилегии върху CMS-a, нещо което е застъпено в Joomla, но липсва във WordPress. Отделно силно ме впечатли и механизма за надграждане на системата - разни форми и т.н.
 
От: Wordpress или Joomla за този проект?

WordPress ще ти свърши доста добра работа, Joomla е доста играчка, а и колкото повече модове и слагаш толкова по голяма защита трябва да направиш понеже се збозява лесно след това.
 
От: Wordpress или Joomla за този проект?

Поредните , които ми загубиха времето само....
Лапешка работа от уж големи хора,повече на никой не помагам ,аман от несериозно хора
 
От: Wordpress или Joomla за този проект?

Поредните , които ми загубиха времето само....
Лапешка работа от уж големи хора,повече на никой не помагам ,аман от несериозно хора

Какво се е случило?
 
От: Wordpress или Joomla за този проект?

Големи идеи , големи претенции
От мен съвети и насоки за сайта както и направата му и накрая - а ние ще се оправим сами ...
 
От: Wordpress или Joomla за този проект?

Добре ,че поне не им помогнах с сайта навреме се усетих
http:// limonche.net/ до тук са я докарали
 
От: Wordpress или Joomla за този проект?

По навик отворих кода на сайта и това, което видях ми стига. Но иначе с претенции, че и seo подпис има във футъра. Браво на тях, отлично seo!
 

Горе