WordPress или Joomla ?

Здравейте, коя от двете платформи е по-лесна за използване от начинаещ и въобще каква е разликата?

Трябва да се направят 2 сайта, един от тях е нов, другия си го има, но е правен преди 10 години и има крайна нужда от оправяне.

В този ред на мисли ми е нужен човек който разбира и има време и възможност да ме понаучи, защото пък моето време е кът и не мога да дерзая самостоятелно :) Разбира се срещу заплащане.

Не знам точно за къде е тази тема и за това я поствам тук, дано не е грешка.
 
От: WordPress или Joomla ?

Има привърженици и за двете системи, но ти искаш не само да имаш сайт на някоя от тях, но и да те научат. Според мен за целта би трябвало да знаеш поне малко html, css, а защо не и php. Ако не ги знаеш - и двете системи ще са ти трудни. За това първо си наеми някой, който да администрира сайтовете докато се научиш да бърникаш по тях.

И все пак да ти отговоря на въпроса - направи ги на Уордпрес. Хубава система, имаш много повече възможности за избор отколкото Джумла, и ако знаеш какво да правиш, ще направиш много хубави сайтове.

А и не на последно място - Гугъл обича Уордпрес, примерно - когато поради една или друга причина се забавя да обновя системата, съм получавал известие от Гугъл, че има нова версия и да го направя.
 
От: WordPress или Joomla ?

Има привърженици и за двете системи, но ти искаш не само да имаш сайт на някоя от тях, но и да те научат. Според мен за целта би трябвало да знаеш поне малко html, css, а защо не и php. Ако не ги знаеш - и двете системи ще са ти трудни. За това първо си наеми някой, който да администрира сайтовете докато се научиш да бърникаш по тях.

И все пак да ти отговоря на въпроса - направи ги на Уордпрес. Хубава система, имаш много повече възможности за избор отколкото Джумла, и ако знаеш какво да правиш, ще направиш много хубави сайтове.

А и не на последно място - Гугъл обича Уордпрес, примерно - когато поради една или друга причина се забавя да обновя системата, съм получавал известие от Гугъл, че има нова версия и да го направя.

И за Joomla от версия 1.7 нагоре пристигат такива известия. :p И между другото си първия човек, който виждам да твърди, че Wordpress има повече възможности от Joomla. :-]
 
От: WordPress или Joomla ?

И за Joomla от версия 1.7 нагоре пристигат такива известия. :p И между другото си първия човек, който виждам да твърди, че Wordpress има повече възможности от Joomla. :-]

Не съм работил с Joomla от версия 1.7 и не знам как е, може и да е така. Но всеки си има мнение, и може би и да греша, моето е такова.
 
От: WordPress или Joomla ?

Аз ти препоръчвам WordPress.
За начинаещ е по-лесна система и смятам, че по бързо може да и свикнеш.
 
От: WordPress или Joomla ?

Зависи какви сайтове ще правиш.

За блог, Уордпрес е по-лесен.
Но за няколко типа сайтове Джумлата е по-краткия и равен път.
Ако ще е нещо къстъм и извратено - Уордпрес. Щото къстъмизации върху Джумла се смята за един от основните типове урбанистичен мазохизъм.

Погледни няколко демота на Джумла теми - ако силно се доближават до това дето искаш да правиш, вземи Джумла.
Ако не - Уордпрес ще да е по-удачния избор.
 
От: WordPress или Joomla ?

а и ворда по често е хакан:)
 
От: WordPress или Joomla ?

Джумлата е много по-широко скроена и насочена за уебмастери с всичките си пинизи. Ако си начинаещ по-добрия вариант е Уордпрес (без дори ХТМЛ да знаеш си го работиш) ...
 

Горе