WordPress и Facebook - невъзможна любов?

Moko

Well-Known Member
Здравейте, колеги!
Реших и аз да започна да използвам Книгата, за да стигна до повече хора, но съм много бос и не мога да се оправя с нещата. Имам блог на WordPress, свалих официалния плъгин на Facebook, обаче има няколко неща, дето не ме кефят :

1. Като пусна 'comment box' и ми скрива коментарите на самия WP - остават само тия за FB профил.
2. Самият плъгин има опция, която позволява всяка една нова статия автоматично да се публикува във фен страницата. Само дето аз получавам следната грешка :

Код:
Failed posting to your Facebook Timeline. Error: {"message":"(#100) You haven't enabled Explicitly Shared for this action type (331247406956072) yet. Please update your Open Graph settings in the App Dashboard","type":"OAuthException"}

и понеже недолюбвам FB , не мога да се оправя.

3. Няколко човека вече са харесали страницата. Единственото нещо, което съм направил до момента е да споделя 1 линк от блога на ФБ страницата, тъй като не става автоматично. Обаче това нещо не се появява на стените на хората, дето са харесали страницата. Защо се получава така?

Благодаря предварително!
 
От: WordPress и Facebook - невъзможна любов?

Можеш да пробваш Този плъгин като втори опит.
1. Настройва се стандартно като се въвеждат Facebook Application ID, Facebook Application Secret и Facebook Fan Page.
2. Задават му се Grand Permassion и се чеква отметката, за да публикува автоматично на стената ти.
3. Трябва да си логнат предварително във фб с админ акаунта, за да може да публикува.
От днес или някаква скорошна дата май имаше някаква промяна на фб правила и скоро ми направи подобен проблем, но не се сещам точно ситуацията. Имаше нещо общо с донастройване на самото приложение, което се ползва в фб за страницата и canvas url - трябваше да се смени от no на yes, или обратно.
 
От: WordPress и Facebook - невъзможна любов?

Недейте да използвате плъгини за FB коментари. Тези плъгини ви правят зависим от платформата на FB - особенно при WP коментарите като сила и енергия имат съвсем друга цел. Не трябва да ги губите........... заради проблеми във FB или промени както днес е модно да се казва се е налагало да загубя по над 300 - 500 коментара........... и накрая разбрах след тестове и четене над темата каква е силата и целта на коментирането - разбрах, че не трябва да губя нито един коментар.... и оставих по подразбиране системата на WP за коментари и почнаха да коментират на Воля............
 
От: WordPress и Facebook - невъзможна любов?

Недейте да използвате плъгини за FB коментари. Тези плъгини ви правят зависим от платформата на FB - особенно при WP коментарите като сила и енергия имат съвсем друга цел. Не трябва да ги губите........... заради проблеми във FB или промени както днес е модно да се казва се е налагало да загубя по над 300 - 500 коментара........... и накрая разбрах след тестове и четене над темата каква е силата и целта на коментирането - разбрах, че не трябва да губя нито един коментар.... и оставих по подразбиране системата на WP за коментари и почнаха да коментират на Воля............
Аз съм забелязал, че хората коментират с ФБ акаунтите, че е по-лесно... Мързелът е голямо нещо :/
 
От: WordPress и Facebook - невъзможна любов?

1. Като пусна 'comment box' и ми скрива коментарите на самия WP - остават само тия за FB профил.
При мен си излизат полетата за фб и вп коментари един под друг и няма проблеми да се коментира и с двете. Да не би темата ти да скрива автоматично полето за вп коментарите при добавяне на фб? Пробвай да дадеш bulk edit на всички страници/постове и задай пак allow на коментарите.
 

Горе