WordPress и memcached - как става?!?

vandv

Member
Забелязах че Суперхостинг са пуснали мемкешед и реших и аз да се възползвам от него. Видях от разни чужди сайтове, че скоростта на сайта се вдигала значително ако се използва. Е, реших и аз да го включа, включих го но така и не можах да го подкарам. Ползвах това: http://wordpress.org/plugins/memcached/installation/
Обаче момента по точка 2 ми се губи. Както и да е де, не успях да го подкарам и това е.
Гледам в блога на Суперхостин има инфо за джумла как се подкарва, ама за WP няма подобно инфо.
Има ли някой с опит в подкарването на тоя мемкеш? Ще бъда благодарен ако ударите едно рамо.
 
От: WordPress и memcached - как става?!?

Как се "подкарва" зависи от това как е настроен сървъра. Т.е. трябва да питаш Суперхостинг.
 
Най после нещо смислено :) не е като да дадеш 15 бона да ти преместят едно меню и да ти кажат че така ще продаваш повече :) Или да си забавяте гугъл бота или да не ви стигат минути с малко натоварване...

Активираш мемкешът в цпанела както е показано http://help.superhosting.bg/activate-memcached-cpanel.html

memcached-activated.png


инсталираш w3 total cache

attachment.php


memcached трябва от сивичко да е станало на черничко (като на картинката) в General Settings

(ако не стане значи php -то не го поддържа и пишеш на съпорта ако нямаш опция да включваш различни модули сам от цпанела ако имаш си го включваш)

Не включваи плъгина веднага !!! Мисля че всеки си има собствен порт (не съм работил с мемкешъд за Cpanel но мисля трябва да са го направили всеки клиент да си има отделен Порт и да го пише при активиране)

Първо Отиваш Performance > Page Cahce
почти най долу е Адвансъд там си въвеждаш ипто и порта Memcached hostname:port / IP:port: (има и тест)


czdr.png

Page Cache e напълно достатъчен няма да си познаеш сайта (но ако искаш може и другите да ги активираш) Database Cache Object Cache но няма смисъл с пейдж кеш ти зарежда сайта статичен от статичен от паметта

Ако ще ползваш други опции трябва да повториш процедурата по Memcached hostname:port / IP:port: в техния разширен сетингс
 
Последно редактирано от модератор:
От: WordPress и memcached - как става?!?

Мерси coolice
Точно подобно нещо ми трябваше, мерси още веднъж. Сега ще тествам на два сайта и ще докладвам да видим как са нещата. Но ако дори наполовина са толкова добре колкото казваш ти, това би било меко казано чудесно. :)
 
По принцип по добре щеше и да е fcgi / fpm среда и да имаш опкод оптимайзър НО и с memcached само и w3 конфигуриран да го ползва трябва да забележиш подобряване и да ти падне процесорното време :)

Ако някой го ползва да сподели какво наблюдава като резултати- от компанията също ще са доволни няма да има нужда всяка вечер някой да се регва и да казва че от години ги ползва и доволен в темата за анкетата :)

Иначе на колкото по натоварен сайт го приложите толкова по добре ще се усети :) и е хубаво да няма други товарещи сайтвое в акаунта защото графиката за натоварването е обща... или ако има да се пусне на всички


ПП и да донатроля :) добро решение на мениджмънта мемкешъд... вероятно взето от долу нагоре по предложение на админите какво може да се направи по наболял проблем. Лошо направен маркетинг. от преди две седмици е анонсирано само за малка потребителска група, Значи нищо лошо за джумла евента... цмс-а ми е непознат но си има хора който си го ползват. Сигурен съм обаче че ако си преровят сайтовете които хостват ще видят че урдпресите са най-голямата лесно идентифицируема група и за тях има най адвансъд решения който да го ползват И трябваше да го отиграят : Имаме ново технологично решение което решава проблемите на средния и големия акаунт , така и така се прави за урдпреси така и така за престашоп и тя има, (за опън карт също има но незнам дали модула е безплатен)... и вместо да се бутат да да спонсори на поредната конференция (не визирам джумлата а която и да е конференция ) бюджета за спонсорство да го изхарчат за да анонсират новия си технологичен напредък ( как звучи само? а :) ама така трябва се прави (можеше и няколко кейс стъдита да пуснат с няколко клиента с който са имали проблеми с натоварването и как са го решили)

пп Описанието на стратегията си има дата :) ако го направят в последсвие пия джак :)
 
Последно редактирано от модератор:
От: WordPress и memcached - как става?!?

Така...
При мен поне не даде никаква разлика, тествах преди/след.... никаква разлика. На гугълския инструмент и преди и след ми дава един и същи резултат 58 точки. От към процесорно време то може и да пада, ама мен това не ме касае защото към момента то е 50 минути от 110. Проблема е, че темата ми е смотана а тоя киртак дето я е правил си прави оглушки и препоръчва на всички тоя w3 total cache.
Та така, сега се чудя дали да го оставя така или да си върна стария кеширащ плъгин на Марто - Hyper Cache Extended.
 
сега си играй с минифай (също го задай мемкешъд)

и пусни браузър кеша след първото зареждане нищо че резултата е нисък на потребителите ще им излезе по бързо всяка следваща страница

ако си спрял някакви ботове също ги пусни да си лазят ползваш хостинг за да си получаваш трафик от другите търсачки

иначе за пейдж спиида любимото ми е фейсбук хоум пеиджа дето няма нищо (преди като беше само логин) и дава 98 точки и червеничко your server response time i too high :) аре да решът г кое е хаи и кое е лоу
 
От: Re: WordPress и memcached - как става?!?

сега си играй с минифай (също го задай мемкешъд)

и пусни браузър кеша след първото зареждане нищо че резултата е нисък на потребителите ще им излезе по бързо всяка следваща страница

ако си спрял някакви ботове също ги пусни да си лазят ползваш хостинг за да си получаваш трафик от другите търсачки

иначе за пейдж спиида любимото ми е фейсбук хоум пеиджа дето няма нищо (преди като беше само логин) и дава 98 точки и червеничко your server response time i too high :) аре да решът г кое е хаи и кое е лоу

Точно тоя минифай ми е проблема, пусна ли го гърми темата, тоест целия сайт умира прав. Тоест в момента съм включил всичко на мемкешед, сложил съм портове и т.н. Тоест, тоя мемкеш си работи, ама ефекта като гледам е нулев. Ако успея да накрам тия минифай да сработи, може и да се подобрят нещата. Имах подобен проблем с тоя минифай на един Опенкарт сайт, но в момента в който го оправих, сайта литна направо. Ама тука е греда....
Браузер кеша е пуснат :) Пуснал съм всички да ровят из сайта, набил съм и 64мб памет да ползва, не че мие ясно дали трябва да е 32 или 64, ама 64 ми звучи по-добре :)
 
Последно редактирано:
туке малко колкото повече толкова повече за рама :) стига да има с какво да го напълниш и колкото по се ползва толкова по добър резултат

мемкеъд помага на натоварени сайтове който си ядът ресурсите до лимит - хипотетичен пример: всеки 4 секунди (или 8 секунди според скрипта) ползване на цпу (и/или базата данни) за зареждане на страницата с кеширане на диска може да станта на 3 секунди или на две или на една според колко е натоварен IO на шеърд хостинга (в периода докато цпу изиска данни и ги чака от диска се води под товар), а с кеширане в мемкешърд може да станат и на 0.1 от там се получава ускорение като го ползваш... неща който не зависят от цпу но визиуализират сайта няма да ги промениш...

пробвай с частично включени опции на минифай (от неговия си опшънс) и накрая просто разкарай темата едва ли няма друга достатъчно подходяща безплатна...


ПП все пак утре дай резултат за натоврването не в минути а в графиката за cpu от цпанел :)

ППП може да сложиш сайта зад клауд флеър и да ползваш техния минифай и рокет лоудъра за асинхронно зареждане да видиш как е и ако тогава се счупи хейтни девелопъра и сменяи темата (както дизайна не е за всеки и се иска визия така и при девелопмънта се иска майсторлък )
 
Последно редактирано от модератор:
От: WordPress и memcached - как става?!?

Точно тоя минифай ми е проблема, пусна ли го гърми темата, тоест целия сайт умира прав. Тоест в момента съм включил всичко на мемкешед, сложил съм портове и т.н. Тоест, тоя мемкеш си работи, ама ефекта като гледам е нулев. Ако успея да накрам тия минифай да сработи, може и да се подобрят нещата. Имах подобен проблем с тоя минифай на един Опенкарт сайт, но в момента в който го оправих, сайта литна направо. Ама тука е греда....
Браузер кеша е пуснат :) Пуснал съм всички да ровят из сайта, набил съм и 64мб памет да ползва, не че мие ясно дали трябва да е 32 или 64, ама 64 ми звучи по-добре :)
Размести css-ите в минифая, поиграй с и намери правилната подредба. Бачка си като слънце.
JS-Ите - Before </body> и non-blocking using JS.
 
От: WordPress и memcached - как става?!?

Някои може да ли да сподели дали реално има разлика в бързината на сайта при използавнето на WordPress и memcached

Благодаря!
 
От: WordPress и memcached - как става?!?

Някои може да ли да сподели дали реално има разлика в бързината на сайта при използавнето на WordPress и memcached

Благодаря!

Nginx + php-fpm + WPSC

Hit Rate 89 hits/second

nginx-wpsc.png


Nginx + php-fpm + memcached

Hit Rate 94 hits/second

nginx-memcached.png


Нямам сървър под ръка с Apache, та не мога да ти дам сравнение за него.
 
Последно редактирано:
Като гледам горните графики и се сещам, че преди малко пържих айця - друго не ми става ясно.

Покажи с и без - така само едното нищо не значи. Един чист wordpress без плугини може да покаже по-добри резултати от горните графики ;)
 
От: WordPress и memcached - как става?!?

Дам и на мен ми е доста интеесно! Да ли по - добре да се възползвам от опцията или не?
 
От: WordPress и memcached - как става?!?

@coolice благодаря за отделеното време и за ръководството!
btw. какво значи "...да дадеш 15 бона да ти преместят едно меню и да ти кажат че така ще продаваш повече"?

Едно допълнение по темата - memcache не е активен за най-ниския хостинг план СуперСтарт, само за другите два.
 
От: Re: WordPress и memcached - как става?!?

Като гледам горните графики и се сещам, че преди малко пържих айця - друго не ми става ясно.

Покажи с и без - така само едното нищо не значи. Един чист wordpress без плугини може да покаже по-добри резултати от горните графики ;)

Ти па кое не разбра. :) При тези два теста имаш около 90 hps с минимална разлика, но responsa е малко по-бърз с memcached. Без wpsc или memcached ще изкараш около 60. С Апаче при повечето хостинги 30-40 (т.е. на половина). Нямам много свободно време в момента, иначе бих направил сравнение на всичките. А и съм пускал вече такива теми.
 
От: WordPress и memcached - как става?!?

При мен при пускане на Memcached ( Хостинг на Superhosting ) при PrestaShop 1.5.x забави зареждането на над една минута !
При първото стартиране на MemCached, зареди Фронт Офис-а за 1,2 секунди и след това мъка неземна. Същото важи и за Бек Офиса.
Изключих го.
 
От: WordPress и memcached - как става?!?

Ползвам memcached на superhosting.bg от пускането му и резултатите ми харесват. Определено постигам ускорение, но когато тествах същото (при това на най-евтиния пакет) на host.bg при тях сайта направо излетя. Не съм правил детайлни тестове, но при мен така се получи.
 

Горе