Wordpress - многократно превишено процесорно време

clooby

Member
Здравейте,
Нуждая се от специалист, който може да съдейства за справяне на проблема с превишеното процесорно време на Wordpress сайт.

Сайтът няма абсолютно нищо друго освен статии, разделени по категории.

На 3.02. за около 10 000 импресии получи средно натоварване от 2500% или 735 минути процесорно време за деня.

Пробвах всичко - няколко кеширащи плъгина - W3TC, Hyper Chache E, в допълнение казвам, че няма никакви инсталирани допълнителни плъгини, освен тези, които са си с темата. Сайтът е пуснат през Cloudflare от вчера и отново сега за 1 час има 600% натоварване.

Моля, ако някой може да съдейства да ми пише на скайп: clooby или на лично съобщение, за да уточним детайлите - какво може да се направи, заплащане и т.н.

Благодаря предварително!
 
Последно редактирано:
От: Wordpress - многократно превишено процесорно време

Виж си еррор лога на http сървъра. Най-вероятно има някой не прихванат exception.
 
От: Wordpress - многократно превишено процесорно време

Не съм много наясно, хоства се в Host.bg в менюто има Apache грешки и Php грешки. Вторите са изключени, а първите като ги отворя нищо не ми говорят.
 
От: Wordpress - многократно превишено процесорно време

Не съм много наясно, хоства се в Host.bg в менюто има Apache грешки и Php грешки. Вторите са изключени, а първите като ги отворя нищо не ми говорят.
Включи PHP и търси нещо от сорта на "PHP Fatal error: Uncaught exception"
 
От: Wordpress - многократно превишено процесорно време

Всичко това ме навежда на мисълта за брутфорс атака на wp-login.php. Виж аксес лога дали нямаш много заявки към него в последно време. Ако те брутфорсват помисли за апаче оторизация през .htaccess
 
От: Wordpress - многократно превишено процесорно време

Ако ползваш нулната тема вероятно си лепнал нещо.
 
От: Wordpress - многократно превишено процесорно време

Реших да пиша тук, щото ми се вижда свързано. Откакто пуснах сайта през cloudflare имам нон стоп по 20 IP-та (clouflare-ски), които ми лазят по сайта. Това нормално ли е?
 
От: Wordpress - многократно превишено процесорно време

И аз съм имал такива проблеми и ми се наложи да си правя сайта по поръчка, винаги ме гонят от хостинга с уърдпрес, особено, ако имам повечко хора онлайн.
 
От: Wordpress - многократно превишено процесорно време

Провери дали няма някакви грешки и в Webmaster Tools.
Иначе първо пробваш стандартните методи за справяне с проблема. Аз бих започнал от:
1. Диагностика на плъгините. Винаги има вероятност някой плъгин да ти яде процесорното време:
P3 (Plugin Performance Profiler)

2. Оптимизиране на базата данни:
https://wordpress.org/plugins/wp-optimize/

3. Проверка какви грешки вади сайта в WebMaster tools
 

Горе