Wordpress + Cookies перипетии

eLast

Active Member
Здравейте, форум!

Доста време се бях откъснал от онлайн сферата, но както има един лаф - старата любов ръжда не хваща. Та отново се хвърлих в онлайн океана да уплътнявам свободното време и се оказа, че имам нужда от "Webmaster Help - Секцията на Експертите" :)

Бих искал да подчертая, че не съм програмист, не съм и гуру, така че можете да обяснявате като на лаик :) Няма да се обидя :)

Казусът ми е следният:
Какво е на лице: Wordpress сайт + Ютюб, Аналитикс, Фейсбук плъгини. Нищо изискващо свръхестествени способности.
Какво искам да постигна: при отваряне на сайта да излиза прозорец, в който потребителя да разреши/забрани използването на бисквитки (Cookies). Съответно по подразбиране искам да не се записват никакви кукита при посетителя. За целта има различни вече налични плъгини, но в повечето случаи те изискват предварително да се укажат кои са кукитата.
Къде е проблемът: не зная как мога да открия и отделя кукитата/скриптовете, които вкарват кукита.
 
Най-лесно се откриват бисквитките с браузъра Chrome (Chromium). В полето за адреса на страницата преди самия адрес има иконка за информация. Ако връзката е защитена тази иконка е зелено катинарче, ако връзката не е защитена иконката екръгче с буквата i в него. Като се кликне на нея, пада меню, в което има инфо за бисквитките. Друг начин да се открие какви бисквитки изпраща страницата е адонът на Firefox - Web Developer.
Аз използвам този плъгин:
https://wordpress.org/plugins/gdpr-cookie-compliance/
който блокира бисквитките без да има нужда да се указва кои са.
 
Здравей, Doris! Благодаря ти, че се включваш в темата. Непременно ще погледна предложението ти.
Моят въпрос е по-скоро следния: При условие, че вече се генерират кукита от сайта, как да открия кой скрипт ги генерира.
 

Горе