Yandex излиза от Русия за $5.2 милиарда

$INeed$

Well-Known Member
Само да се знае:


Не, че сме изненадани, но бързо излизане изглежда, и то много под стойността си. Случйаност?

The deal calculates Yandex's market capitalisation at $10.2 billion, based on a three-month weighted average for its shares on Moscow Exchange. In late 2021, before Russia's invasion, Yandex's market value had approached $30 billion.

Не ми се иска тази тема да привлече обичайните тролове, но съм длъжен да го отбележа по-скоро като част от дигиталния свят. :)
 
Само да се знае:


Не, че сме изненадани, но бързо излизане изглежда, и то много под стойността си. Случйаност?



Не ми се иска тази тема да привлече обичайните тролове, но съм длъжен да го отбележа по-скоро като част от дигиталния свят. :)
Кой ги знае. Имат си някакви собствени взаимоотношения големите. Русия национализира (не знам точно как е било формулирано) не знам колко чуждестранни самолета. Купи западни компании за 1 долар, Макдоналдс си съществува, но вече не се казва Макдоналдс, разни такива неща.
 
Макдоналдс си тръгнаха от руската кочина, и руснаците сега имат ВКУСНО И ТОЧКА

Малумник
Не знам аз кой е малоумника
 
Ще взема да му повярвам. Тъпак
И да не му повярваш, Макдоналдс напусна руския пазар, като търговска марка, но реално не, и ако направиш аналогия с фирми, които си продадоха активите на символична цена, но с възможност в даден момент да си ги откупят обратно. Според теб, защо?
Наистина ли мислиш, че тези фирми са ОК да загубят този пазар?
Да, ти кажа както искаш го приемай. Аз съм свикнал. Човек, който не влиза в крайни спорове, а мнението му се базира на някаква логика, стои по средата между двата лагера. И съответно е неудобен и на двата лагера.
Ти ме изкарваш русофил. Други ме изкарват русофоб. Я си казал нещо, което да изглежда, като подкрепа на едните - другите те намразват.
 
Макдоналдс си тръгнаха от руската кочина, и руснаците сега имат ВКУСНО И ТОЧКА

Малумник
Не се излагай. Поти всички от уж напусналите са там в сянка с новите имена ( уж руски ) дори вашите дойче зеле и останалите европейски працали се вайкаха защо и как да бъдат притиснати големите компамнии да се махнат от Русия.

Та така и боНба на нужника за Яндекс. Правят си схемите руснаците и им е през дедовия.
 
  • Haha
Реакции: Sky
Не се излагай. Поти всички от уж напусналите са там в сянка с новите имена ( уж руски ) дори вашите дойче зеле и останалите европейски працали се вайкаха защо и как да бъдат притиснати големите компамнии да се махнат от Русия.

Та така и боНба на нужника за Яндекс. Правят си схемите руснаците и им е през дедовия.
Жалко, че не сте такива оптимисти и за България. Нещата в Русия потъват, фирми бягат, държавата им вече с бан навсякъде, забравена е и като туристическа дестинация от чужденците, но пак намирате нещо, за което да се хванете. Това ви харесвам. ;)


Сигурен съм, че могат и без тях, но също така съм сигурен, че това малко ги отдалечава от напредналия свят, което автоматично ги нарежда към другата част от държавите - изоставащите.
 
yandex трябваше да ги национализират, заради неподкрепа на политиките на държавата.
 
Жалко, че не сте такива оптимисти и за България. Нещата в Русия потъват, фирми бягат, държавата им вече с бан навсякъде, забравена е и като туристическа дестинация от чужденците, но пак намирате нещо, за което да се хванете. Това ви харесвам. ;)


Сигурен съм, че могат и без тях, но също така съм сигурен, че това малко ги отдалечава от напредналия свят, което автоматично ги нарежда към другата част от държавите - изоставащите.
С членството на България в ес и не дай Боже шенген и евро тоалетната хартия няма как нормален човек да бъде оптимист за бъдещето на държавата.

За Русия няма нужда да съм нито оптимист, нито песимист, те си знаят цената. За тези неща ви писах още в първите дни на санкциите и "бягането" на западния бизнес в другата тема и както всеки може да провери из нета нещата са точно такива.


Според Йейлския университет, повече от 200 мултинационални компании продължават да работят там. Това са 15 американски компании, 20 германски, същия брой френски компании, 10 японски и 5 британски компании, да не говорим за компании от други нации, пише RMXnews.


Най-известните марки са: Ariston, Auchan, Braun, Benetton, Calzedonia, Diesel, Globus, Kawasaki, Lacoste, Liebherr, Makita, Mitsubishi, Raiffeisen, Siemens, TEPCO, Tupperware, UniCredit, Yamaha, Zepter.


В топ 10 по резултати влизат още Philip Morris, PepsiCo, Mars и Nestlé.


Заедно те са спечелили почти 1,4 трилиона рубли (15,49 милиарда евро). Ръководството им може да бъде обвинено, че не подкрепя достатъчно украинците, но парите са си пари, посочва медията.
 
Яндекс са доста читава компания и имат добри продукти. Надявам се да се насочат към европейския пазар, за да можем да ги използваме на пълният им потенциал.
 
Жалко, че не сте такива оптимисти и за България. Нещата в Русия потъват, фирми бягат, държавата им вече с бан навсякъде, забравена е и като туристическа дестинация от чужденците, но пак намирате нещо, за което да се хванете. Това ви харесвам. ;)


Сигурен съм, че могат и без тях, но също така съм сигурен, че това малко ги отдалечава от напредналия свят, което автоматично ги нарежда към другата част от държавите - изоставащите.
Вярно е , че доста руски фирми се преместиха в България за по-спокойно.
Само да отбележа , те Руснаците и преди войната бяха от изоставащите.
 
Вярно е , че доста руски фирми се преместиха в България за по-спокойно.
Само да отбележа , те Руснаците и преди войната бяха от изоставащите.
Там си е кочина.
Не мисля, че нация с външни кенефи могат да минат към иновационната категория. Колкото до Яндекс, тя си е изцяло тяхна, и често посещавана в Азия. Като цяло пробив в ЕУ, УСА, трудно.
 
Там си е кочина.
Не мисля, че нация с външни кенефи могат да минат към иновационната категория. Колкото до Яндекс, тя си е изцяло тяхна, и често посещавана в Азия. Като цяло пробив в ЕУ, УСА, трудно.
Не ме разбирай погрешно, но в европейски Шибанистан има градски къщи с външни клозети. Пък селата да не говорим. Има и столични квартали дето лайната им текът по улиците та.... Яко прогрес, да ;)
 
Не ме разбирай погрешно, но в европейски Шибанистан има градски къщи с външни клозети. Пък селата да не говорим. Има и столични квартали дето лайната им текът по улиците та.... Яко прогрес, да ;)
Не те разбирам погрешно, дано статистически си запознат къде е култ. ;) И това е наследството, което ни оставиха кочинката. ;) Много пътувате, за да знаете къде лайната се търкалят по улиците. Доста сте зле.
 
Не те разбирам погрешно, дано статистически си запознат къде е култ. ;) И това е наследството, което ни оставиха кочинката. ;) Много пътувате, за да знаете къде лайната се търкалят по улиците. Доста сте зле.
Външните тоалетни са ни наследство от соца и Русия?
 
Ае само аз ли разбирам от статията, че всъщност Яндех изцяло влиза в Русия..
 

Горе