Yandex

stefanb

Member
Тая търсачка съм я забелязал отдавна, че ми рови почти постоянно в един мой сайт и май го забавя в отварянето на страниците. Не е като гугъла да мине набързо ами когато и да погледнеш в оустатса има отворени 5-10 страници. И вчера взех, че я забраних ама се чудя дали все пак не губя от това - все пак е голяма търсачка и носи трафик. Сайта е магазин и не е насочен към руския пазар но в БГ има много постоянно живеещи руснаци. Дали да не я позволя отново ми е въпроса.
 
От: Yandex

Здрасти!
Трябва да анализираш сега следното:
След като я забрани по-бързо ли ти се отваря сайта?

А по-важно: сигурен ли си, че Yandex ти товари сайта? Според мен това изобщо не е така и не е добра идея да спираш търсачки различни от Google. Все пак.. Yandex в руския Гугъл и в русия тази търсачка е най-уважаваните на планетата :) Милиони сайтове не само в русия се радват на нея и едва ли хората имат проблеми с натоварване от посещенията и
 
От: Yandex

Мерси за мненията. И мене ме ядеше нещо отвътре като я спрях ама вчера се бях ядосал щото наистина по- бавно отваряше. Може и да не е затова де. Днес ми мина и я разреших. А няма ли начин ботовете да ръчкат само в указано време примерно от 3 до 4 през нощта?
 
От: Yandex

няма досега такива опции за нито една търсачка
Гугъл си има контролиране на товара и скоростта, но Яндекс май няма
още веднъж обаче провери дали е от това наистина
 
От: Yandex

Можеш да му зададеш таймаут по собствено усмотрение в зависимост от натоварването в robots.txt.

User-agent: Yandex
Crawl-delay: 10

В случая 10 секунди
 
От: От: Yandex

Можеш да му зададеш таймаут по собствено усмотрение в зависимост от натоварването в robots.txt.

User-agent: Yandex
Crawl-delay: 10

В случая 10 секунди

Това 10 секунди на какво е? На час, на ден, на месец?
То може да си crawl-ва 10 секунди и след 5 минути пак да ми дойде.
 
От: От: От: Yandex

Това 10 секунди на какво е? На час, на ден, на месец?
То може да си crawl-ва 10 секунди и след 5 минути пак да ми дойде.

Това са секундите, които трябва да изчака преди отново да подаде заявка към страница. Стойност над 10 секунди обикновено не се ползва - и без това е множко.

От разширения robots-стандарт може да се пробва и следното за часовете, но не съм сигурен дали Яндекс ще се съобрази с тази директива:
Visit-time: 0300-0445 #only visit between 03:00 and 04:45 UTC (GMT)

Докато с Crawl-delay се съобразява със сигурност и наистина помага да се намали натоварването.
 
Последно редактирано:
От: От: От: От: Yandex

Това са секундите, които трябва да изчака преди отново да подаде заявка към страница. Стойност над 10 секунди обикновено не се ползва - и без това е множко.

От разширения robots-стандарт може да се пробва и следното за часовете, но не съм сигурен дали Яндекс ще се съобрази с тази директива:
Visit-time: 0300-0445 #only visit between 03:00 and 04:45 UTC (GMT)

Докато с Crawl-delay се съобразява със сигурност и наистина помага да се намали натоварването.
Мерси много за инфото. Сега съм на вълна заемане на нови пазари и всичко свързано с руски разплащания и търсачки ми е много полезно.
 
От: Yandex

Остави го Yandex-а да си ходи, никога не знаеш, какво ще ти хрумне след време.
 
От: Yandex

Едно време като имах проблем с процесорното време (ех какви времена бяха ...) резнах Yandex и натоварването падна с 1/3, след което не усетих съществен спад в трафика (да не кажа никакъв). Не казвам, че трябва да се прави, но ако това ще ви реши подобни проблеми хич не се замисляйте да го дисалаунете.
 
От: Yandex

И аз съм и хвърлил мерника не излиза от магазина пълни кошници разхождасе каде ли не. Само още поръчка не си е правила.
Трафик от Русия въобще не ми трябва и май ще и резна достъпа
 

Горе