YOAST WooCommerce SEO - различно заглавие и seo title на продукт

Pirosog

New Member
Здравейте,

използвам плъгините на YOAST (1)WP SEO и (2)WooCommerce SEO

Въпросът ми е следния - какъв е ефектът от това, че продуктът в сайта ми се казва по един начин а в SEO title-а на Yoast, и в Snipper Preview-то е по друг начин?

Например;

Продукт, както е написан по заглавие в WooCommerce : PHILIPS Професионална машинка за подстригване с приставки
SEO TITLE, което се показва и в snipper previewto : Професионална машинка за подстригване с приставки на PHILIPS


или е най-добре и двете да са еднакви?

Поздрави
 
От: YOAST WooCommerce SEO - различно заглавие и seo title на продукт

SEO Title е "всичко коз" и надцаква абсолютно всичко останало.

А това не е snipeR preview ами е snippeT preview
 
От: YOAST WooCommerce SEO - различно заглавие и seo title на продукт

Хаха, в бързането съм го объркал. Благодаря ти иначе. Идеята ми е следната:

В сайта искам да се показват по следния начин : Leather Master Leather Care Set

но в Google да излизат Leather Care Set by Leather Master

Причината е нали, че leather care ми е по-важното в случая. Продукта е примерен. Гошо би ли наказал за рамзинаване межуд тия двете работи?

Поздрави
 
От: YOAST WooCommerce SEO - различно заглавие и seo title на продукт

Ама това не е концерт по желание... искам това-искам онова...

Щото аз ще направя във SERP-a да излиза "търся някой да дам 5 бона без уловки!" и като влезе и да излезе "примоцията на лапни-шарани вече изтече".

Няма как да стане.

PS: Говорим за <title>-таг-а; да не стане обърквация

PS2: Единственния вариант по който можеш да го реализираш е със product https://developers.google.com/structured-data/ но има ДОСТА особенности
 
От: YOAST WooCommerce SEO - различно заглавие и seo title на продукт

Здравей,

не мисля, че се разбрахме, или поне не мисля, че аз те разбрах. Прикачвам снимки. Знам че си запознат с нещата, но ще ги опиша според моите разбирания, че да не стане объркване.

Тук слагаме описанието на продукта. Както съм дал пример, Leather Master Leather Care Set . Leather Master e бранд.
12088533_10207600142747833_3275939887163112126_n.jpg


Тук е плъгина на Yoast ни дава възможност да променим заглавието, по начина по който ще излиза в Google. В случая Leather Care Set by Leather Master, тъй като leather Care set са ключовите думи. Като отвориш продукта обаче, той ще си носи заглавието както от предишната картинка. Естествено, тайтъла на сайта ще е този SEO Title от втората картинка (тествах) го, в бара горе при малките прозорчета ще си излиза пак той, но заглавието на продукта, в самия сайт, заглавието под H1 ще е различно. Та идеята ми беше, дали ако тези две неща са формулирани по различен начин, Гошо ще ме пляска.
12112196_10207600138467726_2588338396661666644_n.jpg
 
От: YOAST WooCommerce SEO - различно заглавие и seo title на продукт

Я ми направи един реален шот, че много завъртяно стана и спорим за глупости.
 
От: YOAST WooCommerce SEO - различно заглавие и seo title на продукт

Това е реален шот. В момента довкарвам продукти, оразмерявам снимки, и тепърва ще вкарвам описания и тн. Магазинът не е пуснат.
Плюс това ние не спорим, а коментираме и си доизясняваме ситуацията. Просто аз не се сещам как да я обясня най-детайлно. Затова са и примерните screenshot-ове.
 
Последно редактирано:
От: YOAST WooCommerce SEO - различно заглавие и seo title на продукт

Не мога да разбера защо Google да те наказва за това че имаш различно съдържание в title и h1,2,3 даже напротив.
 
От: YOAST WooCommerce SEO - различно заглавие и seo title на продукт

Нямам представа. Не съм запознат, и затова питам. Повечето сайтове, които отворя са с еднакъв title и наименование на продукта. Може би обаче, защото не им се занимава.
 
От: YOAST WooCommerce SEO - различно заглавие и seo title на продукт

Не съм запознат точно с WooCommerce но предполагам , че по подразбиране слага за <title> заглавието на страницата с продукта , което най -вероятно е <h1> .Yoast ти позволява да си напишеш сам съдържанието в тага title без да се ровиш в кода , което е по добрия вариант според мен.
Колегата по-горе те разбра , че искаш да имаш два варианта на <title>.
 
От: YOAST WooCommerce SEO - различно заглавие и seo title на продукт

Явно съм го обяснил грешно. Точно така, Слага по подразбиране заглавието на страницата, което е и наименованието на продукта. А както обясни, Yoast позволява да променя title без да пипам кода. И въпросът беше, дали ако са формулирано по леко различен начин, Гошу ще се сърди. Благодаря, че ме разбра хаха.
 

Горе