YouTube ни протяга ръка

apostol

New Member
НОВИ РЕКЛАМНИ ТЕХНИКИ

YouTube бавно, но сигурно се превръща в една страхотна възможност за реклама на вашия бизнес.

На това място мнозина ще запитат: защо и как? Ето ви няколко примера за успешна реклама чрез YouTube: Майкъл Харош, основател и главен изпълнителен директор на „Сиера Сноуборд”, магазин за сноуборди в Калифорния, е качил в YouTube деветминутно видео, в което показва как се маже с вакса един сноуборд.

За по-малко от четири месеца видеото е свалено над 23 000 пъти. „Ние можем да качим каквото си искаме в Youtube и сайтът ще продължава да го хоства.”, казва Харош за Еnterprenuer.com. „Хората са направо привлечени от това.”, добавя находчивият бизнесмен.

Онлайн видеото е нещо много привлекателно и това вече прави впечатление на предприемачите и големите компании. Очаква се до 2011 година броят на гледащите видео да нарасне с 61% и да достигне еднацифра от цели 183 милиона зрители!
Това поне сочат проучванията на eMarketer. И докато някои работодатели се тревожат, че служителите им си губят време с YouTube, други разбират, че правейки това, те могат да популяризират онлайн техния бизнес.

В „Нестле” например, видео записите са обичайна част от тяхната годишна маркетингова стратегия. Ръководството на фирмата взима тази работа наистина присърце и е задължило 5 работни групи да правят кратки видео записи, които разказват за техния бизнес.

Друг интересен пример е „Yellow!”, компания от Великобритания, базирана в Манчестер, която помага на Ernst & Young и спортната марка Umbro да създадат кратки филми, с които да ангажират и мотивират клиентите.


YouTube може би все още е кошмар за мениджърите, но видео записите все по-малко изглеждат като губене на фирменото време. Напротив- те се превръщат в една изумителна нова възможност за популяризация на даден бизнес или стока.

АПОСТОЛ АПОСТОЛОВ
 
Абсолютно съгласен. Добра статия. :wink:
Аз ще взема да пробвам казаното - тези по горе дадени примерчета, за някой друг проект. Звучи добре и както личи е почти безплатно, казвам почти, защото си трябва инвестиция на време и подготовка по въпроса. За да се влезе в този вид маркетинг се иска не само малко опит, но и знание. Идеята е пак да се повлияе на посеителя - с добро направено клипче = зората на Web 2.0 идва и това отчасти носи свойте полужителни неща със себе си.:)
 
lyust каза:
Такава идея(за видеота) ми се върти в глава от няколко месеца за някои от сайтовете ми. Сигурно скоро ще направя.
Да и на мен отскоро ми идва като добър метод за маркетинг. Ако някой е пробвал и има успехи - нека даде едно мнение - това е като дадеш инфо чрез Web 2.0 за сайта си - посетителите ще бъдат доста заинтересувани от сайта ти ако клипа е на ниво. Това определено ще е добро попадения.
 
CrAzY-MaST каза:
мда, много добър начин за реклама особенно ако имаш сайт свързан с клипове или музика например - така ще дръпнеш доста трафик
Мисля че може да се оперира от всяка ниша с този вид маркетинг. Днес разгледах и има всичко, ама всичко. Което ми говори че не само ентъртеймънт сайтове го използват за набиране на трафик.

А и в статията на апостол се казва че всеки бизнес може да набере популярност с този вид реклама, просто тове е един вид банер към сайта ти. Това е елементарното обяснено. Ако е добро, клика към сайта ти е неизбежен. Любопитството е едно от нещата, които помагат на маркетинговите чеда като нас. :wink:
 
От: YouTube ни протяга ръка

Статия от Апостол ? В която липсват думите "Измекяр", "Боклук", "Галфон", "Богат колкото мен".
Хвала !
Наистина е добро писанието, даже не мога да повярвам, че го е писал Апостол (ако го е писал той)
 
От: YouTube ни протяга ръка

само дето апо не казва нищо ново. Разбрахме че могат да се качват клипове с реклами. ама незнаем как трябва да си купим неговата книга която е с символична цена 1000 лв и ще сме милионери йее
 

Горе