YouTube официално започна партньорската си програма в България

happyslacker

New Member
Наскоро това гръмна по новинарските сайтове.

Но ми се струва, че отдавна го предлагат - струва ми се, че съм виждал подканянето да се регистрирам и да печеля от видеоклиповете си в сайта на YouTube отдавна. И други са забелязали:

Разглеждам си новата визия на един канал в тубата и виждам в менюто "Табло за управление" опция за това "Присъединяване към Партньорската програма на YouTube" и отдолу регистрация, а в предишната визия го нямаше. Това вече стандартна опция ли е, в админа на всеки канал ли го има, или не?

Random определни личност (за момента все още НЕ ВАЖИ за България) получават покана за кандидатстване към партньорската програма. Идеята е все повече и повече хора да виждат тази опция, но към момента тестват само към изявени канали. Приемай го като комплимент от тяхна страна. ;-)


YouTube започва партньорската си програма в България

За плащане се изисква AdSense акаунт. Може да се регистрира такъв без одобрение на сайт - само с одобрение на канал. Но ако искате да слагате реклами на сайтове - трябва да минете одобрението на сайт. Тоест, акаунтът ви в AdSense ще го ползвате само за плащания във връзка с YouTube. Който вече има акаунт в AdSense - може да го ползва.

Не можете да направите два акаунта на едно и също име - ако имате личен AdSense акаунт и искате да получавате плащания на свое име - трябва да ползвате съществуващия AdSense акаунт.

Изненадах се, че ми одобриха акаунта в рамките на часове или минути (не си записах в колко часа се регистрирах). Не разбрах и дали ми одобриха акаунта (след преглед на канал) след като качих клипове с котета или преди това (имах други клипове качени отдавна, като някои от тях са с трицифрен брой прегледи - натурални прегледи, не съм плащал за трафик и нямам намерение - от Google не пасат трева и ще ви отрежат, ако се опитвате да ги мамите).

Имам вече регистрация по ЗДДС, така че няма нужда да се регистрирам специално заради AdSense (ако нямах такава вероятно нямаше да взема решение да се регистрирам).

YouTube каза:
Примерите за видеоклипове, които може да отговарят на условията, включват:

  • Заснели сте своята котка и няма фонова музика.
  • Във видеоклипа ви има музика без заплащане на лицензионни възнаграждения и можете да докажете търговски права посредством директни връзки към песента и приложимия лиценз.
  • Групата на ваш приятел е композирала и записала песен за видеоклипа ви и заявява писмено, че можете да я използвате и да печелите пари от нея.

Имам котка, имам камера, липсва фонова музика (комшиите рядко надуват музиката)... Значи планът е следния: правя 10 клипа с котката - печеля 10 хиляди. Правя 20 клипа - 20 хиляди. Наемам индийци или българи да снимат котки - ставам милиардер.

Намирам си приятел композитор, научавам котката да пее... и завладявам света.

Внимание! Често Google изтриват акаунти, защото някой ваш фен или конкурент се е увлякъл в щракането по реклами. Има много случаи, когато фенове, желаещи да помогнат с кликане по рекламите, правят мечешка услуга на твореца, който искат да подкрепят. Много рядко се случва да възстановят такъв акаунт.

Затова не разчитайте на Google AdSense за основните си приходи. Във всеки момент може да изгубите акаунта си и да не ви изплатят събралата се сума.
 
Последно редактирано:

Горе