YouTube, Vevo и мойте дерзания

abakadaba

Member
Въпросът ми е по-скоро технически от колкото предприемачески, ама може и тук да намери отговора...

Всички които сте гледали музика в тубата сте засичали клипове от новия сайт за музика Vevo и знаете че е гео-рестриктнат за БГ.

Има ли някакъв чалъм да се отвори пустия сайт, (от чисто любопитство) искам да видя какво представлява и какво друго освен хубава музика с високо качество и текстове предлагат.

Чудех се дали с прокси няма да може да се реши проблема ама не ги разбирам много нещата а и нямам много време за упражнения.

Ако някой от вас си е задавал същите въпроси като мен и е намерил решението, ще го черпя една бира ако сподели.

большое спасибо
 
С прокси трябва да стане работата
 
От: YouTube, Vevo и мойте дерзания

Ето ти едно по-популярно прокси:
http://www.hidemyass.com/

Ето и с картинки как става:
Untitled-5..jpg
(Натисни за по-голям размер, не мога да му разбера на този нов ъплоудър)
 
От: От: YouTube, Vevo и мойте дерзания

Този сайт дори не си струва да чакаш проксито 10 секунди да обработва. Нищо особено.
 
От: YouTube, Vevo и мойте дерзания

С такова прокси (казват му "уеб прокси") не става. Трябва ти "истинско" прокси - такова, за ползването на което се въвеждат IP адрес и порт в настройките на браузъра.

Обаче ако си готов да платиш за такова прокси, по-добре не си давай парите за него, а за VPN.

Аз ползвам VPN и съм с американско IP. За да гледаш клип трябва да чакаш 10 секунди да изтече рекламата (с нея си плащаш "безплатното" гледане).

Видеото насича на моя компютър - явно заради големия размер на видеото или тежките скриптове и флашове (за сравнение: при гледане на клипове в YouTube на нормален или леко увеличен размер се виждат нормално - понякога насича когато е на цял екран).

Ако си с Windows вероятно няма да насича (флашът под Linux не върви добре).
 
От: YouTube, Vevo и мойте дерзания

Аз съм в Гърция и на мен вево.ком още ми дава, че го няма за тая област, но клиповете им в тубата си вървят. Н

Скоро общо взето почти всички официални музикални клипове ще се гледат през VEVO в youtube. Големите музикални компании предпочитат да предоставят клиповете си в замяна на приходите от реклами, отколкото да се борят срещу нелегално качените.
 

Горе