Zeitgeist Addendum (2008) / Духът на времето 2

От: Zeitgeist Addendum (2008) / Духът на времето 2

Да по едно време стигнаха 3800 ала нещо взе много да дропи а съм откъртил по някое време :) Скоро очаквам да се появи със субтитри че половината неща не ги чатнах :D
 
От: Zeitgeist Addendum (2008) / Духът на времето 2

Филмите не са зле но е добре когато се гледат подобни неща човек да си разсъждава преди да вярва на сляпо. Ако питате мен втората част (до колкото помня) си беше чиста пропаганда само че от "другата страна".
 
От: Zeitgeist Addendum (2008) / Духът на времето 2

unhumannature, напълно съм съгласен с тебе. Но въпреки това да не забравяме че в голяма степен да не кажа почти целият филм просто говориха с факти. Което не може да се отрече.
 
От: Zeitgeist Addendum (2008) / Духът на времето 2

И аз съм съгласен с теб Bitex. Просто тук виждаме как няма нищо по-добро от това да кажеш истината, което и те правят. И точно за тази истина (било то и само догадки но с честни размишления) те печелят хората на тяхна страна. Но дали гонят свои си цели е друго (аз се съмнявам да не го).
Друго, което бих изкоментирал е, че самата идея никога не може да проработи(мое мнение), поради простия факт, че това не ни е в природата. За да оцелеем и да се развиваме трябва да имаме стимул. Просто пример е, че почти всяко изобретение първо е било използвано в армията - интернета, дори лепкащите неща за закопчаване по якетата и дрехите(котешка лапа се нарича) до преди години първо се е позлвало само за военни цели)... Това, което те се пробват да направят би ни докарало само до деградация. За лошо и добро всичко, което съществува сега трябва да го има... войни, разделения и тн.
 
От: Zeitgeist Addendum (2008) / Духът на времето 2

It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
 
От: От: Zeitgeist Addendum (2008) / Духът на времето 2

И аз съм съгласен с теб Bitex. Просто тук виждаме как няма нищо по-добро от това да кажеш истината, което и те правят. И точно за тази истина (било то и само догадки но с честни размишления) те печелят хората на тяхна страна. Но дали гонят свои си цели е друго (аз се съмнявам да не го).
Друго, което бих изкоментирал е, че самата идея никога не може да проработи(мое мнение), поради простия факт, че това не ни е в природата. За да оцелеем и да се развиваме трябва да имаме стимул. Просто пример е, че почти всяко изобретение първо е било използвано в армията - интернета, дори лепкащите неща за закопчаване по якетата и дрехите(котешка лапа се нарича) до преди години първо се е позлвало само за военни цели)... Това, което те се пробват да направят би ни докарало само до деградация. За лошо и добро всичко, което съществува сега трябва да го има... войни, разделения и тн.
This simple reality has been grossly overlooked and today people primitively think that competition, greed and corruption are "hardwired" elements of human behavior and, in turn, we must have prisons, police and hence a hierarchy of differential control in order for society to deal with these "tendencies". This is totally illogical and false.
The bottom line is that in order to change things for the better fundamentally, you must begin to address root causes. Our current society's system of "punishment" is outmoded, inhumane, and unproductive. When a serial killer is caught, most people jump up and down and scream for the death of that person. This is backwards. A truly sane society, which understands what we are and how our value systems are created, would take the individual and learn the reasons behind his or her violent actions. This information would then go to a research department which considers how to stop such conditions from occurring through education.
 
От: Zeitgeist Addendum (2008) / Духът на времето 2

Кой в каквото си иска да си вярва... и към каквото си иска да се стреми. Не съм казал, че нещата в момента са перфектни, просто са такива каквито са се наложили сами. Нищо в природата не се появява просто ей така. Така че щом имаме такава система и като цяло такива виждания то явно нещо ги е провокирало и ги е наложило. Успех с утопичните мисли и идеи!
 
От: От: Zeitgeist Addendum (2008) / Духът на времето 2

Успех с подкожните мазнини.
Това пък какво общо има с темата или само целиш да се заядеш ...

Вижда се че нещо в системата куца,няма спор,но дори да се изгради това утопично общество дали пак няма някои хора да стоят по-нависоко от другите ? Съмнявам се ....
 
От: Zeitgeist Addendum (2008) / Духът на времето 2

@harkon дойде преди един месец и вече много ти порасна работата, не мога да разбера защо се опитваш да се заяждаш със всеки?
 
От: Zeitgeist Addendum (2008) / Духът на времето 2

какво ви става бе хора .....ще заключваме тамата за филмите ли
 
От: Zeitgeist Addendum (2008) / Духът на времето 2

има явно магнитни бури тия дни и хормоните на тийновете са се разбушували :)
 
От: Zeitgeist Addendum (2008) / Духът на времето 2

я си пуснете някое филмче и да намалете алкохола :)
 
От: Zeitgeist Addendum (2008) / Духът на времето 2

Ще го гледам , даже вече го тегля .. :)
@harkon ако нещо не ти изнася има си лични съобщения.
 
От: Zeitgeist Addendum (2008) / Духът на времето 2

Духът на времето 2 Яко,кара те да се замислиш за много неща.Дано някой ден да се случи това което искат тези хора.Лошото е че ние живеем тук и сега,просто няма да имаме време да дочакаме тези времена.Пък и когато си гладен не мислиш много за технологии.Като цяло подкрепям тезата им.
Но се сещам за един виц: "За да има равенство и хармония по света,силата ,Господ или там каквото решите да е, направило всички хора зелени.
В една държавица се движел автобус между две селца.Когато стигнал средата на пътя се счупил,всички зелени пътници се чудели какво да правят.И точно когато не виждали изход ,зеления кондуктор се обърнал и казал: ЯЯЯЯ,по- тъмно зелените да слезнат да бутат"
 
От: Zeitgeist Addendum (2008) / Духът на времето 2

@harkon дойде преди един месец и вече много ти порасна работата, не мога да разбера защо се опитваш да се заяждаш със всеки?
За да не го вземе някой лично... :eek:
 
От: Zeitgeist Addendum (2008) / Духът на времето 2

Филма се покрива много с Zeitgeist Addendum!!

## Режисьор : Алекс Джоунс

## В ролите : General Celente, Jesse Ventura, KRS-ONE, Webster Tarpley, Professor Griff, Joe Rogan

## Официален сайт : http://www.obamadeception.net

## Държава : САЩ

## Година : 2009

## Времетраене : 111 минути

## Резюме : "Измамата на Обама" е сензационен филм, който напълно разбива митът, че Барак Обама работи за интересите на Американския народ. Феноменът "Обама" е измислица, внимателно изроботена от предводителите на Новият световен ред.

Той е представен като спасител в един опит да се подмами Американският народ да приеме световното робство. Достигнахме критичната точка в плановете за Нов световен ред, и само чрез разобличаване на измамата можем да помогнем за спасяването на свободата в Америка.

"Измамата на Обама" не е за "ляво" или "дясно": тя е за едно световно правителство.Международните банки имат намерение да ограбят Американския народ и да го превърнат в роб в една световна колония.

Какво включва филмът: за кого работи Обама, какви лъжи изрече, каква е действителната му програма, и как неговите първи назначения и действия доказват, че той служи на корпоративните олигарси, а не на Американския народ. Ако искате да узнаете истината без цензура, това е филмът за вас.

* Обама продължава процеса на трансформиране на Америка в нещо, което прилича на нацистка Германия, с подсилена Национална служба, местни цивилни шпиони, подслушване без заповед, погазване на Втората поправка (в Конституцията), FEMA лагери и военно положение.

* "Дресьорите" на Обама открито се обявяват за създаването на нова Световна банка, която ще управлява всички нации на Земята чрез въглеродни данъци и военна сила. Международни банкери целенасочено организират световно финансово претопяване, за да банкрутират държавите и им наложат Световно правителство.

* Обама планира да ограби средната класа, да съсипе пенсионните фондове и да федерализира щатите така, че населението да е напълно зависимо от Централното правителство.

* Елитът използва Обама за да умиротвори обществеността, за да може тихомълком да учреди Северно Американски Съюз, да стартира нова Студена война и да продължи окупацията на Ирак и Афганистан.

Информацията в този филм е от жизнено значение за бъдещето на републиките и за свободата в света. Президентът Барак Обама е само инструмент за изпълнението на една по-широка програма. Докато всички го осъзнаят, човечеството вече ще бъде в плен на господарите на Новият ред.

http://www.zamunda.net/details.php?id=164092&rated=1
 
От: От: Zeitgeist Addendum (2008) / Духът на времето 2

интересно. трябва да го гледам. жалко ,че сега съм на работа.

друже, тая финансова криза май хич не ви се отразява добре - кви са тия непознати за обикновения труженик часове?!?!

то вие работите за да могат акционерите да си пият коктейла в карибско море, уверявам те акционерите няма да оценят жеста, който им правиш така, че горещто ти препоръчвам да се изнизваш от там и да си вземеш студено коктейче.

ето ти и рецепта: 50 джин, два - три резена лимон, две - три кубчета лед и около 150 мл натурален сок червен грейпфрут ей, на лигите ми потекоха аз отивам да си правя ... наздраве! 8)
 
Последно редактирано:
От: Zeitgeist Addendum (2008) / Духът на времето 2

От Понеделник ще ме местят в друг отдел да замествам изнизали се, така че няма да съм нощна смяна вече. :wink:

друже, тая финансова криза май хич не ви се отразява добре - кви са тия непознати за обикновения труженик часове?!?!

то вие работите за да могат акционерите да си пият коктейла в карибско море, уверявам те акционерите няма да оценят жеста, който им правиш така, че горещто ти препоръчвам да се изнизваш от там и да си вземеш студено коктейче.

ето ти и рецепта: 50 джин, два - три резена лимон, две - три кубчета лед и около 150 мл натурален сок червен грейпфрут ей, на лигите ми потекоха аз отивам да си правя ... наздраве! 8)
 

Горе