Zen cart - продуктите и категориите ми излизат с питанка?

От: Zen cart - продуктите и категориите ми излизат с питанка?

Моля за помощ. Продуктите и категориите написани на бг ми излизат на ???? но това е само с тях осталата част с бг текст е идеална какво трябва да променя предполагам пак UTF-8 но на кои по-точно файлове?
като отвориш PHP My admin и съотвеатната база данни на магазина провери таблиците categories_description i product_description. ако енкодинга се различава от другите таблици смени го оттам. Задължително прави бакъп преди да правиш каквото и да е.
 
От: Zen cart - продуктите и категориите ми излизат с питанка?

Проблем с енкодинга в базата и на мен ми се е случвало същото.
 
От: Zen cart - продуктите и категориите ми излизат с питанка?

значи аз съм имал този проблем при Oscommerce. Оправих го като поставих този код в includes\functions\database.php след mysql_connect функцията. Тъй като Zen Cart е базиран на Oscommerce вероятноста да е същия файл е доста голяма. Пробвай :)

mysql_query ("set character_set_client='cp1251'");
mysql_query ("set character_set_results='cp1251'");
mysql_query ("set collation_connection='cp1251_general_ci'");
 
Здравейте, и аз имам същия проблем на Zen Cart, ако можете да ми кажете какво беше решението на въпроса.
Благодаря предварително
 
От: Zen cart - продуктите и категориите ми излизат с питанка?

Проблема е в базите с данни че не са в подходящият кодинг - влез в РНР майадмин и в съответната база с данни ги направи всичките УТФ
 
От: Zen cart - продуктите и категориите ми излизат с питанка?

Моя проблем го реших с сваляне на базата данни , правене на back up за всеки случай , отваряне на базата с нотепад и search and replace си сменята енкодинка на всичките места , drop на базата която е в сайта и качване на новата база , тест дали всичко е наред и това е .
 
От: Zen cart - продуктите и категориите ми излизат с питанка?

Аз се натъкнах на същия проблем. До извесна степен го реших по този начин, но сега вместо буквата "и" ми дава �?.
проблах с корелация cp1251_general_ci и сетчатр 1251, както и с UTF-8 и съответно utf8_general_ci
Някакви предложения

PS: Имената на продуктите са ОК, това го прави само на Категориите и описанието им
 
От: Zen cart - продуктите и категориите ми излизат с питанка?

Не разбрах с каква колация е сайта последно. Провери ли таблицата zen_categories_description - структура -трябва да е utf8_general_ci ако си с нея? С коя версия на зен карт си?
 
От: Re: Zen cart - продуктите и категориите ми излизат с питанка?

Проблемът е отстранен без нужда от едитване на РНР файлове. :)
Добре ще е да споделиш как стана това.
Моя проблем е по скоро с Easy Popuate модула за групово импортиране.
Не чете кирилицата.
Когато импортвам продукти на ENG, нямам грижи. Но на БГ не ги вижда просто.
Някакви идей?
 
От: Zen cart - продуктите и категориите ми излизат с питанка?

Аз съм решил моят проблем с кирилицата и ЗенКарта като всички файлове съм ги направил UTF8. Всеки нов модул преди да се качи му се сменя енкодинга и така нямам проблеми.

Разбира се блъсках си главата в началото де... :)
 

Горе