Zend Optimizer not installed

Rock

Well-Known Member
Здравейте. Инсталирам един демо скрипт, за да тествам функциите и след като всичко е готово ми изписва: Zend Optimizer not installed. Някой с идея как да се справя с този Zend, към хостинга ли да се обърна ?
 
От: Zend Optimizer not installed

Аз писах на хостинга, засега няма да споменавам кой, и те ми върнаха: "Здравейте,
Zend Optimizer-a от доста време е премахнат от php-то и е заместен от Zend Engine. Във вашата система трябва да поставите този Zend Engine но за съжаление ние не можем да Ви помогнем със това. Потърсете в интернет повече информация относно този въпрос."

Пробвах да отметна човката с zend_optimizer във php 5.3, както coolice ми каза, но след това нямам никакъв хост и връщам в начално положение :)

Някой да ме упъти, ако мога сам да направя нещо или да сменявам хоста?
 
От: Zend Optimizer not installed

Аз писах на хостинга, засега няма да споменавам кой, и те ми върнаха: "Здравейте,
Zend Optimizer-a от доста време е премахнат от php-то и е заместен от Zend Engine. Във вашата система трябва да поставите този Zend Engine но за съжаление ние не можем да Ви помогнем със това. Потърсете в интернет повече информация относно този въпрос."

Пробвах да отметна човката с zend_optimizer във php 5.3, както coolice ми каза, но след това нямам никакъв хост и връщам в начално положение :)

Някой да ме упъти, ако мога сам да направя нещо или да сменявам хоста?

Я пак? Zend optimizer бил заместен с Zend Engine? Че двете нямат нищо общо. :) APC беше заместен от Zend Optimizer+ в php 5.5 (сега идва директно с кода за php).

Zend Engine e основата на кода, върху която php е изграден. Zend Optimizer е extension (добавка) за php и е свързана с оптимизацията.

Никой друг освен хоста не може да ти каже как да инсталираш/пуснеш Zend Optimizer. Не знам защо са те пратили за зелен хайвер, но те съветвам да говориш пак с тях.
 
От: Zend Optimizer not installed

Писах им отново, ако не го оправят отивам там където няма да имам проблем :). Ще споделя отново какво са ми отговорили и ако не могат да ми помогнат, ще споделя кои са, за да си имате едно на ум
 
От: Zend Optimizer not installed

Пичовете ми пратиха следното: Здравейте,

Направихме известни промени по PHP версията специално за вас:
PHP 5.3.25 (cli) (built: May 14 2013 09:57:32) Zend Optimizer е наличен само при PHP 5.2 . При PHP 5.3 той е вграден в Zend Guard Loader така, че предполагам, че самата система явно не е направена за php 5.3


Явно самата платформа, която инсталирам нешо не е наред. Но пък в един форум четох, че Zend Optimizer се активира посредством php.ini файл и още настройки, та някой ако разбира, да ме насочи дали хората са си свършили работата, или не.
 
Последно редактирано:
От: Zend Optimizer not installed

Системата има "системни изисквания", обикновено са в readme файла. Там ще пише на кои версии работи. Zend Guard и Zend Optimizer също са нещо различно. :wink:

Как се активират и какво трябва да направиш могат само от хостинга да ти кажат. Дали ще е чрез .user.ini, дали ще е чрез htaccess, дали чрез контролният панел - никой друг не знае по-добре.
 

Горе