АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Баси помияра, дал ми червен реп в друга тема......
Комуниста не е човек!
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Войната за влияние и световно политическо и икономическо надмощие в момента печели САЩ, а Русия губи.
Някои хора са много пристрастни за да го признаят, но това е факт.
САЩ разбуниха Украйна и заради последвалите руски действия се наложиха санкции и в момента Русия изпада в изолация, а не САЩ
Не казвам, че американците са прави, но щом се воюва за световно надмощие, реално Русия губи в момента, губи и ЕС, но печели Хамерика
Нека бъдем умни и реалисти, а не тъпаци, ръководени от пристрастия и харизми
 
Последно редактирано:
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Рано е да се каже кой печели и кой губи. Недей да правиш прибързани заключения. Какво губи Русия в момента? Аз мисля че пък укрепва в момента своята позиция като световна сила.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Рано е да се каже кой печели и кой губи. Недей да правиш прибързани заключения. Какво губи Русия в момента? Аз мисля че пък укрепва в момента своята позиция като световна сила.

Тъпо................
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

"Мы в Европу, а ее уж нету." - доста точно казано.
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Резултати от контрасанкциите, ден първи:

  1. Шпротите и млечните продукти на прибалтите засега си остават у тях, докато намерят друг пазар. В ЕС не искат нито шпроти, нито мляко.

Как да не искат - аз съм в ЕС още и много обичам шпроти :D Всъщност купувам поне по два пъти в седмицата - вкусни са много, опитайте :D
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

"Мы в Европу, а ее уж нету." - доста точно казано.

Да, това е основното, което не могат да разберат западноевропейците. Де факто, споменът за нормална Европа вече се пази само в Русия, а тази смрад, в която през последните години се превърна Стария континент, е всичко друго, но не и достопочтенната, уютна и симпатична леличка, която помним.

Бях пуснал една анкета на руски сайт за "европейските ценности" и е показателно че болшинството читатели гласуват с "какво е това?". Хората не приемат да се заменят традиционните човешки ценности в тази част на света с някакви нови временни понятия, от които да те хване срам, че си европеец.
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Преди време бях пуснал една шеговита статия на Михаил Задорнов. За тези, които нямат проблем с руския - Михаил Задорнов: К вероломному нападению России на маленькую демократическую Украину, а за останалите - преведена накратко и криво-ляво на български:

Руснаците винаги са били изостанали и недоразвити.

Обличали са се в някакви непонятни гащи и кожи, докато всички нормални европейци са се омотавали в парцали. Винаги са били нетолерантни и са забранявали еднополовите бракове, докато в просветена антична Европа мъжете са обичали да се обичат.

Руснаците са били толкова изостанали, че повечето мужици са живяли заедно с жените си и са се грижили за тях, а не за светлото демократично бъдеще.

Руската държава са я построили шведите, дори по-рано отколкото шведската.

Руснаците не са се къпали, а баните са им служили само за разврат. Но европейците, след като разбрали от арабите, че водата може да се затопля и е по-приятно да се къпеш с такава вода, са подарили безвъзмездно това знание на руснаците. които дотогава са имали топла вода само в баните и са се плакнели в ледени езера.

Религията на руснаците са я подарили гърците. Дотогава са имали някаква дива вяра, която им е забранявала да пият алкохол, да дават пари назаем срещу проценти и да лъжат други хора.

Писмеността на руснаците идва от Византия. Дотогава са се подписвали с кръстчета, а всички договори, които са подписвали преди византийците да ги научат, са се записвали поради тази причина на диктофон.

Руската княгиня Ана Ярославна, която се омъжила за френски крал и е станала френска кралица, е била абсолютна дивачка. Единствено тя във френския кралски двор се е занимавала с такива простотии като четене, къпела се с вода вместо да се маже с парфюм и дори си е миела зъбите.


До Петър Първи Русия е била варварска. Но благодарение на него се цивилизовала - той е внедрил при руснаците велики европейски достижения като перуки с въшки, мъжки дрехи с чорапогащи и корсети и дори флота. Дотогава Олег, отбивайки се до Византия, е плувал бруст, а по реките руснаците са плавали на салове.

Руските варвари са върлували из аулите на средна Азия, оставяйки след себе си само библиотеки, театри и градове.

Руснаците са били изключително агресивни към народите на Сибир - превеждали им Библията, учили са ги на христианство и при това са го правили много извратено - в приятелска форма.

Американците винаги са били по-добри от руснаците. Те първи са метнали атомни бомби, първи са литнали към Луната, американецът Сикорски е изобретил хеликоптера, а Попов, Гагарин, Циолковски и Корольов са били по душа американци.

Америка е победила Хитлер по време на виетнамската война в Ирак срещу тероризъма.

Америка подари на Русия свободата от СССР. Сега вече свободно можем да се обличаме като клоуни, да ставаме наркомани, да мреме млади, да псуваме родителите си и да не учим. През деветдесетте населението ни се съкращаваше по милион на година, но бяхме свободни. Скоро ще станем също толкова умни, колкото са американците.

Вече можем да обуваме китайски маратонки - те изглеждат много по-модерни при минус 30 отколкото валенките.

Руснаците са много агресивни. Те са нападнали шведите при Полтава, вероломно са натупали поляците в Кремъл през 1612, неадекватно са применили насилие срещу Наполеон при Бородино. окупирали са Източна Европа, която дотогава е била свободна под охраната на миротвореца Хитлер.

Сталин е бил извратен и маниак. Всяка сутрин в 4 е звънял по мобилния на Хитлер и му се подигравал и заплашвал. Накрая горкият човечец не издържал на тормоза и преминал съветската граница. Но Сталин варварски се разправил с хуманния немски фашизъм.

Ние вероломно нападнахме малка демократична Украйна, но Америка я спаси.
 
От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Писмеността на руснаците идва от Византия. Дотогава са се подписвали с кръстчета, а всички договори, които са подписвали преди византийците да ги научат, са се записвали поради тази причина на диктофон.

Всичко добре, но защо така лъжете? Не знаете ли историята, че писмеността идва от България, а не от Византия?
 
От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Всичко добре, но защо така лъжете? Не знаете ли историята, че писмеността идва от България, а не от Византия?

Три бележки:

1. Горната статия се нарича "фейлетон". Демек, в нея има предимно хумор и се надсмива над западни виждания за света и Русия, в частност. Горните "виждания" не са на Задорнов, а на средностатистическия западняк.

2. Писменост и азбука (алфавит) са свързани, но различни понятия. Договорите, за които става въпрос (между руснаци и руснаци, викинги и руснаци, и финикийци и руснаци - давам трите, защото това е била основната търговска ос, свързваща скандинавците със Средиземноморието) са се подписвали много време преди кирилицата. Затова е подигравката с диктофона. Защото освен подписите са съдържали и клаузи в текстов вид.

3. Кирил и Методи са "солунски братя", проповядвали във Великоморавия и Панония по византийска задача (разпространение на християнството). Глаголицата е свързана с Константин Кирил Философ. Кирилицата е следващ етап.

P.S. "Киевските листове" наистина са едни от първите славянски писания. Само че съвсем удобно се забравя, че руснаците не се състоят само от славяни, а в същото време в ЕС постоянно се напомня блоковото* "Да, азиаты мы".

*блоковото не идва от НАТО, а от Александър Блок.
 
Последно редактирано:
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Тъпо................

Може би е тъпо, от твоята гледна точка. От вкъщи пред компютъра. Ще напиша две три изречения въпреки нежеланието ми.
САЩ до сега са имали световно господство. Както казваш икономичесмо и политическо. НО, нещата в момента се променят. До сега САЩ имаха пълна ХЕГЕМОНИЯ (погледни в речника какво значи тази дума, точно) айде от мен да мине директен линк към уикипедия тук и то на Български. Но лека полека тази хегемония се срива, благодарения на последните действия на Русия. Айде пак си помисли кой печели и кой губи.
От пълно господство върви лека полека надолу, а спирачката не работи...
Написах ти дори повече от 2-3 изречения.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Тъпо................
От самото си създаване,САЩ е изградена върху кръвта и костите на милиони индианци(избивани като животни,а после подобно на изчезващите видове животни-затворени в резервати),след това процъфтява и се развива с кървавия труд и смъртта на милиони африкански роби,докато стигнем до апогея им,благодарение на Втората Световна Война и всичките им над 70 локални войни от 1945г. до днес.Историята се повтаря,днес Италия не е Римската империя,Испания не е Испанската,Франция не е Наполеоновата или на Краля-слънце,и т.н...САЩ утре няма да е суперсила,а ще си бъде обикновена мощна и развита държава,подобно на Италия и Франция.Идва ред на "Жълтата раса",подкрепена от Русия.И двете не искат войни,а искат мир и разбирателство,да си търгуват помежду си и всички да живеят в хармония.Много удобно неразбиращите и искащите другите да не разбират,говорят за Русия така,все едно че е изолирана,но истината е,че просто не им трябват Европейските ГМО плодове и земеделски,животински продукти.Едва ли полските ябълки са по-хубави от аржентинските или чилийските,или китайските стоки/технологии са по-лоши от американските,при положение,че Ноу Хау-то на всичко американско,което се прави в Китай,САЩ са го дали на Китай,за да може да им го прави.От тук нататък САЩ ги очакват много "Майдани" и голяма глобална изолация,а в по-тежкия вариант-ядрена зима.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Може би е тъпо, от твоята гледна точка. От вкъщи пред компютъра. Ще напиша две три изречения въпреки нежеланието ми.
САЩ до сега са имали световно господство. Както казваш икономичесмо и политическо. НО, нещата в момента се променят. До сега САЩ имаха пълна ХЕГЕМОНИЯ (погледни в речника какво значи тази дума, точно) айде от мен да мине директен линк към уикипедия тук и то на Български. Но лека полека тази хегемония се срива, благодарения на последните действия на Русия. Айде пак си помисли кой печели и кой губи.
От пълно господство върви лека полека надолу, а спирачката не работи...
Написах ти дори повече от 2-3 изречения.

ХАХАХХАХАХААХХАХА, човече това е бисер - знам, че си русофил ама ти направо ме уби! Да ти кажа малко защо САЩ не е вече хегемон, че да не пишеш глупости за напред! Явно искаш в 3 изречения, та ето ги моите 3! Нито е виновна Русия, нито нещо друго по-различно от късане на бретънуудската система - задлъжняването и печатането на нови хартийки срещу реални стоки именно това ги убива + факта, че и те вече нямат нищо общо с конституционалните си принципи! Вече свободата при тях е толкова ограничена, за сметка на все голямата държава, която си провежда чиста цоцалистическа политика от последните 50 години! От 2000 г. летят по хълма надолу без спирачки и единственото нещо, което все още ги държи е крехкият петродоларов стандарт - лошото, е че САЩ не са единствените, които правят мизерии и света е на летяща траектория за имплозия на фиатната парична система(всеки със злато/сребро и реални активи ще спечели, екстраполираме и към тези държави с реални активи и реални пари - та те ще спечелят)!
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Интересен анализ в The National Interest на Mary Elizabeth Malinkin (Центъра Уилсън) относно перспективите за сътрудничество между двете държави, приемащи най-много имигранти в света (САЩ и Русия):

на английски: The National interest: Russia: The World's Second-Largest Immigration Haven

превод на руски: Mary Elizabeth Malinkin: Россия: второе в мире убежище для иммигрантов
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

След Жерар Депардийо и Стивън Сегал и Мики Рурк реши да припомни на почитателите си, че си остава пич (за по-младите читатели в този форум това е култов американски актьор от филми като "Девет седмици и половина", "Имало едно време в Мексико" и подобни) и си купи тениска с образа на Путин в ГУМ (нещо като българските молове, но не чак толкова смешно и с наистина маркови брандове).

 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Може би е тъпо, от твоята гледна точка. От вкъщи пред компютъра. Ще напиша две три изречения въпреки нежеланието ми.
САЩ до сега са имали световно господство. Както казваш икономичесмо и политическо. НО, нещата в момента се променят. До сега САЩ имаха пълна ХЕГЕМОНИЯ (погледни в речника какво значи тази дума, точно) айде от мен да мине директен линк към уикипедия тук и то на Български. Но лека полека тази хегемония се срива, благодарения на последните действия на Русия. Айде пак си помисли кой печели и кой губи.
От пълно господство върви лека полека надолу, а спирачката не работи...
Написах ти дори повече от 2-3 изречения.
Аве анализатор голям си, кой ще остане в изолация и ще сърба лайняната попара, няма значение кой я приготвил.
Американците удариха много близо до Русия и засега водят в мръсната игра.
А руснаците са в отбранителна позиция, кой според тебе диктува правилата на световната сцена??
Аз не съм за американска или руска хегемония, по-скоро съм за независима България и да ни изключат от техните мръсни игрички,
но реално погледнато Русия губи позиции от доста време насам геополитически, ако не го виждаш, то проблема е в тебе
 
Последно редактирано:
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Цефалоглавия ме подсети за един руски филм (от по-новите):

- Виждаш ли лалугера?
- Не.
- И аз не го виждам. Но го има.

[video=youtube;TEDfTUccGWg]http://www.youtube.com/watch?v=TEDfTUccGWg[/video]
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Има го щото си като лалугер, като искаш да обидиш някой го кажи директно бе бляд
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Има го щото си като лалугер, като искаш да обидиш някой го кажи директно бе бляд

Съдейки по снимките ти (от врата нагоре), в твоя случай природата си го е казала директно :) Просто не й противореча.
 

Горе