АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Как го сравняваш че е добре?

Това винаги е интересно.

Щото баба ми казваше "Новата власт като дойде и всички си построихме тухлени къщи и всички си прекарахме ток, а преди живеехме в кирпичени къщи и си светехме на газ" :lol:

Та спрямо едно време - има подобрение. Ама това подобрение не е от комунягите (новата власт). Щото в Гърция няма комуняги (нова власт) а и там живеят в тухлени къщи и имат ток и даже са 3-4-5 пъти по-добре от нас. Интересно що ли. :lol: :lol: :lol:

Та и твоите сравнения са такива като на баба ми. Путин имал големи заслуги за това петрола да стане от 20 долара на 100 долара и да закърпи бюджета. :lol: :lol: :lol:

Ма виж Чехия - живеят 2 пъти по-добре от руснаците. Ама не ги давате за пример. Ама виж Литва, Латвия, Естония - всичките са по-добре от Русия. Ама пак не ги давате за пример. Що ли ги избягвате - интересно.

А в последните има доста големи групи руски малцинства. И всичките си натискат парцалите там и не искат да ходят в Русия, дето уж цъфти и върже и мед и масло тече по улиците. Интересно що ли. :lol: :lol: :lol:


Няма как да разбереш неща като национална гордост и интереси за да разбереш какво искам да кажа с това Да. Сравни Русия преди Путин и сега 14 години по-късно. Математик го играеш сам можеш да видиш разликите

Не познавам хора дето не искат да ходят в Русия. Дори имам няколко приятели работещи в представителства на западни компании в БГ и умират да ходят командировки в Москва или Питер.
 
От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Ма виж Чехия - живеят 2 пъти по-добре от руснаците. Ама не ги давате за пример. Ама виж Литва, Латвия, Естония - всичките са по-добре от Русия. Ама пак не ги давате за пример. Що ли ги избягвате - интересно.

Намерих абзац без три реда смайлита.

Та по абзаца - ти идиот ли си или да? Чехите са си пичове, държат донякъде положението, макар и да мърморят доста здраво вече срещу ЕС. Ама имаш ли понятие каква трагедия е в Прибалтика? По градовете са само курви, пенсионерки и пияни скандинавци. Понякога идват и моряци от НАТО да им пикаят върху националните светини и паметници. Всички мъже работят в Полша, Германия и Великобритания (рибните ферми в Шотландия най-вече). Добре че са чували за България като утешение (българските гастарбайтери работят в по-бедните южни Гърция, Италия и Испания).
 
като чета на крумов опорните точки и ми се иска да извикам като на батълфилд 3 ли беше, като те думнат: МЕДИИИИИИИИИК !!!
Тук трябва 4-5 психоаналитици да работят, могат да напишат книга - книги - много...

Живеели били добре в русия?
къде?
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Помощите за безработни в Гърция са по-високи от средната заплата в Русия. :lol: :lol: :lol:

Обаче Гърция и Испания били по-бедни от Русия. :lol: :lol: :lol:
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Помощите за безработни в Гърция са по-високи от средната заплата в Русия. :lol: :lol: :lol:

Обаче Гърция и Испания били по-бедни от Русия. :lol: :lol: :lol:

Някакви доказателства за което (освен трите смайлита в края на всяко изречение)?

Бил ли си в Гърция или Испания наскоро? За Русия не питам...
 
От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Няма как да разбереш неща като национална гордост и интереси за да разбереш какво искам да кажа с това Да. Сравни Русия преди Путин и сега 14 години по-късно. Математик го играеш сам можеш да видиш разликите

Не познавам хора дето не искат да ходят в Русия. Дори имам няколко приятели работещи в представителства на западни компании в БГ и умират да ходят командировки в Москва или Питер.

Въпросът е разликите на Путин ли се дължат?

Или на цената на петрола? :lol: :lol: :lol:

Щото тока и тухлите не са ги измислили новата власт (комунягите) а техническия прогрес.


Ако го нямаше Путин, Русия можеше да бъде 2 пъти по-добре. :lol: :lol: :lol:
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Някакви доказателства за което (освен трите смайлита в края на всяко изречение)?

Бил ли си в Гърция или Испания наскоро? За Русия не питам...


Ако трябва да те цитирам - има статистики, сайта на ЦРУ, Гоогле Дата и други данни.
 
От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Не съм привърженик на цензурата, към която призоваваха "демократите" маймун и бастър (бан заради политическа позиция), обаче този флудър си е за шамаросване наистина. Ни приема, ни предава (освен емотиконите).

Ми извади ги тези данни и ги изпльокай тук, за да ме размажеш по всички параграфи. Но все пак внимавай да не са от миналия век.
 
От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Не познавам хора дето не искат да ходят в Русия. Дори имам няколко приятели работещи в представителства на западни компании в БГ и умират да ходят командировки в Москва или Питер.
Ако ми се прииска да ходя в Русия, то ще е заради ... украинките :). Иначе не, мерси съм! Много им е лоша милицията, много обича да бие разни хора. Помниш ли го това: "В Русия съм, в Русия съм ..." :)? Абе ква Русия, праши направо за Сибир да гониш белите мечки (ако има такива там де, че може от глад да са ги изяли)! А че има болни мозъци, дето искат да ходят в Русия, че даже и в Бомбай и Индия - е има си, както и програмисти, пишещи OpenSource. Свят шарен. Ама в Индия не отивам за нищо на света!
Много по-добре се чувствам в Прага, Мюнхен, Амстердам, Краков и Виена. Поне в тия градове съм ходил. Всъщност най ми харесва в Прага, дори бих живял там. И бирата им ми харесва, и жените, а и града е невероятен - едновременно модерене и някак си старовремски уютен. Бих остарявал с огромно удоволствие в Прага. Несъмнено!
 
От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Ако ми се прииска да ходя в Русия, то ще е заради ... украинките :). Иначе не, мерси съм! Много им е лоша милицията, много обича да бие разни хора. Помниш ли го това: "В Русия съм, в Русия съм ..." :)? Абе ква Русия, праши направо за Сибир да гониш белите мечки (ако има такива там де, че може от глад да са ги изяли)! А че има болни мозъци, дето искат да ходят в Русия, че даже и в Бомбай и Индия - е има си, както и програмисти, пишещи OpenSource. Свят шарен. Ама в Индия не отивам за нищо на света!
Много по-добре се чувствам в Прага, Мюнхен, Амстердам, Краков и Виена. Поне в тия градове съм ходил. Всъщност най ми харесва в Прага, дори бих живял там. И бирата им ми харесва, и жените, а и града е невероятен - едновременно модерене и някак си старовремски уютен. Бих остарявал с огромно удоволствие в Прага. Несъмнено!

Поне две сходни черти намерих. Обожавам украинките, имам слабост към тях. И обожавам Злата Праха, както и Карлови Вари, където се засичам най-често с баварците (може и по техните си мюнихски езера, но не и по това време).

В Краков, признавам си, не съм бил много отдавна, но детският ми спомен бе от красив, но студен готически град (сегашният украински, а преди полски Лвов много прилича на него). А в Амстердам - рядка рижобледа коса и "смех без причины - признак дурачины". Разочароваха ме холандците като образи. Като велоалеи обаче са номер 2.

За Азия - отделна тема. Но е грехота, ако си програмист (а ти явно си) да не посетиш Индия (ако имаш тази възможност). Цялата програмистка цивилизация се е сбрала там в момента. Индийците се завръщат от САЩ през последните десетина години, благодарение на резкия икономически скок в Южна Азия и заплатите, съответно, и там вече е Олтара на вси светии (барабар с китайци, руснаци и пакистанци).

За Русия (Далечния Изток) ще е съвсем лесно. Влизаш в Google Street View и почваш да караш по булевардите на Хабаровск или Владивосток. Като ти писне - пресичаш Амур и отиваш в Китай. Или пък за нула време си в Япония. Има какво да се види дори виртуално.

А реално - екология, огромни риби и спокойствие.
 
От: От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Не съм привърженик на цензурата, към която призоваваха "демократите" маймун и бастър (бан заради политическа позиция), обаче този флудър си е за шамаросване наистина. Ни приема, ни предава (освен емотиконите).

Ми извади ги тези данни и ги изпльокай тук, за да ме размажеш по всички параграфи. Но все пак внимавай да не са от миналия век.

За ква цензура съм бил привържетик,, бе казачок.. аз съм против всяка цензура, шото се кефя и на такива матрьошки като теве ,,, ама си ного пиян го осъзнаеш
 
От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Ами пак са емоционални категории.. диктатор, човечец... Ами аз съм руският човечец. За кое да му се сърдя на Путин в сравнение с белязания и алкохолика (не е емоционално това, факти са)? Че по време на неговото управление изплатихме дълговете на целия СССР? Стискахме зъби и плащахме, докато вие се плацикахте в ЕС-еуфорията. Че вече сме първи по БВП в Европа? Че жизненият стандарт дори и на хората от "глубинката" надминава този на повечето страни от ЕС (заплатите и пенсиите може и да са по $1000, обаче сметките, разходите, горивото и т.н. са далеч по-ниски)?
Братле, ти за инфлация чувал ли си? Знаеш ли какво се случва с рублата в момента? И за това ли си благодарен на Путкинчу?
dolar_rubla.png
 
От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Братле, ти за инфлация чувал ли си? Знаеш ли какво се случва с рублата в момента? И за това ли си благодарен на Путкинчу?
Виж файлът 10909

Ти сигурен ли си, че си в кондиция да ми говориш на "братле"? Или че ти (програмист) имаш знанията да обясняваш на мен (финансист) какво е инфлация, защо се държи така Центробанк и още повече - да се самоунижаваш с този речник?
 
От: От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

За Азия - отделна тема. Но е грехота, ако си програмист (а ти явно си) да не посетиш Индия (ако имаш тази възможност). Цялата програмистка цивилизация се е сбрала там в момента. Индийците се завръщат от САЩ през последните десетина години, благодарение на резкия икономически скок в Южна Азия и заплатите, съответно, и там вече е Олтара на вси светии (барабар с китайци, руснаци и пакистанци).
Мне! Категоричен съм! Компанията ни има филиал в Индия. Мои колеги ходиха това лято на съвместна практика с индийците. Пич, тия серат на пътя. Гледах клипчета и снимки, слушах истории от хора, които току що са се завърнали. Няма лъжа, няма измама. Да не говорим, че въздуха в градовете мирише отврат, а влагата... влагата е била нещо зверско. Заеби. Нема да стъпим в Индия! Кой е по-щурав и иска да плющи индийки за 2 долара - прав му път. За мен това е нечовешко.
 
От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Ти сигурен ли си, че си в кондиция да ми говориш на "братле"? Или че ти (програмист) имаш знанията да обясняваш на мен (финансист) какво е инфлация, защо се държи така Центробанк и още повече - да се самоунижаваш с този речник?
Ок, обясни ми какво се случва с рублата. Ще те изслушам внимателно.
 
От: От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Мне! Категоричен съм! Компанията ни има филиал в Индия. Мои колеги ходиха това лято на съвместна практика с индийците. Пич, тия серат на пътя. Гледах клипчета и снимки, слушах истории от хора, които току що са се завърнали. Няма лъжа, няма измама. Да не говорим, че въздуха в градовете мирише отврат, а влагата... влагата е била нещо зверско. Заеби. Нема да стъпим в Индия! Кой е по-щурав и иска да плющи индийки за 2 долара - прав му път. За мен това е нечовешко.

Ами ако на пътя си бил ти - серат.
 
От: От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Ами ако на пътя си бил ти - серат.
Нещо се спече. Чупи гипса малко и дай малко пропаганда. Може да ти повярвам, аз обичам да мисля, докато чета. Понякога не ми се получава, но ще се постарая. Викаш рублата не се обезценява, а точно обратното, а? Може да реша да инвестирам в рубли :).
 
От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Ок, обясни ми какво се случва с рублата. Ще те изслушам внимателно.

Планът на Центробанк (заложен в бюджета от миналата година) е 50 рубли за евро към края на тази година (почти е достигнат, но ЦБ не се намесва с емисии, макар че по план трябваше да ги спре чак през 2015). Защо се прави? Ниският курс на рублата стимулира износа, а вносът поскъпва. Рисковете от инфлация (в ситуация на поне едногодишна рецесия) са нищожни, а бюджетниците ще бъдат компенсирани. Частният бизнес пък е пряко зависим от икономиката - нарастне ли вътрешното потребление и износа - печели и той.

Това не е някакво извънземно икономическо решение - през последните години подобен тип девалвация са реализирали и швейцарците, и японците, например. Със същата цел - поскъпване на вноса на чужди стоки, поевтиняване на износа на собствените стоки и стимулиране на вътрешното потребление към родна продукция. В страни, които са зависими от ЕС и нямат икономически лостове, това се правеше с рекламни кампании тип "Избери българското". А тук не е пиар, а чиста икономика.
 
От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Планът на Центробанк (заложен в бюджета от миналата година) е 50 рубли за евро към края на тази година (почти е достигнат, но ЦБ не се намесва с емисии, макар че по план трябваше да ги спре чак през 2015). Защо се прави? Ниският курс на рублата стимулира износа, а вносът поскъпва. Рисковете от инфлация (в ситуация на поне едногодишна рецесия) са нищожни, а бюджетниците ще бъдат компенсирани. Частният бизнес пък е пряко зависим от икономиката - нарастне ли вътрешното потребление и износа - печели и той.
Интересна гледна точка. Признавам. Ако Русия се обърне към вътрешният пазар, определено ще спечели. По модела на Китай, който точно това прави. Но това трябва да стане насилствено и непазарно, ако е някакъв вид регулация. Не виждам руските компании как ще компенсират западната стока. Може би с китайска и корейска?
 

Горе