АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Тая тема, първоначално започна с възхвала и милитаристични дрънканици, че било много хубаво да има война на 500 км. от нас.
После се намеси Страната (който освен че е руснак, не виждам друг смисъл да соли 100 страници пропаганда). То бива, бива родолюбие (руско) ама чак па толкова...
Намесват се и разни комунета-русофили (като Алъна), и разни бивши (сегашни, бъдещи) атакистчета, напявайки бодро новите брътвежи на Болния Мозък.

Аз па не мога да разбера, как така тема която няма нищо общо с България, с българския бизнес и предприемачество стана 200 страници...

Тази тема е за Украйна и за руснаците, поне така е описана в заглавието, и се намира в раздел "политика". Какво търси тук някой в търсене на мнения за предприемачество и България не мога да разбера, форумът си има съответните други раздели и те преобладават. Предприемачите и България ще бъдат повлияни (и вече са повлияни) от тази криза, разбира се, но да се цупиш, че има политическа и икономическа тема за гражданската война в Украйна и в нея се пише предимно за тази война, а не как да се направят първите 5 лева от фрилансър, е нелогично. Едно че в този форум "предприемачи" трябва да се търсят с фенер през деня (Диоген), а другото е, че средностатистическият българин живее в някакъв нереален паралелен свят - по същество, той няма никакво понятие какво се случва по света. Да отидеш веднъж годишно на море в Гърция или да се чудиш къв е оня куция на Трафалгар скуер не означава, че си разбрал как мислят гърците или англичаните, Информацията за българина идва най-вече от националните медии, а те са цензурирани.


Цензурата не винаги означава лъжа. Просто се подбират определени факти, които да подтикнат обекта в определена посока на мислене. Затова най-добрият вариант е да се дава цялата информация и различни позиции, а нека зрителят/читателят се опита да прецени сам.


Това и правя (и съм го обяснявал неведнъж в тази тема). Генерирам дайджест, съставен от световните медии, даващи гледната точка на различни лагери, а тук публикувам извадки за по-важните (и проверени) събития. Интересуват ме читателите, които дори не са регистрирани в този форум, а не писателите. А защо читателите не от този форум започна да ги интересува тази тема именно в този форум? Та те могат да намерят цялата тази информация и сами, интернет поне е свободен. Защото спестяват време, тук всичко им се дава синтезирано. А в което се съмняват, винаги могат да си го проверят


Мнение на аналитик от Щабната школа на въоръжените сили на Норвегия.
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Генерирам дайджест, съставен от световните медии, даващи гледната точка на различни лагери, а тук публикувам извадки за по-важните (и проверени) събития.
Ми не, не е така. Ти не се интересуваш от световните, независими медии, а основно от медиите, приближени до олигарсите в Кремъл. Примерно за протества в Москва от вчера, ти цитираш данните от про-руските медии и извадките на милицията. Докато световни медии, като Асошейтед пресс говорят за десетки хиляди:
Thousands march in Moscow against Ukraine fighting
Tens of thousands of people marched through central Moscow on Sunday to demonstrate against the fighting in Ukraine and Russia's alleged complicity in the conflict.

An Associated Press reporter estimated the crowd at about 20,000, although the city police department put the number at about 5,000.
Познай, кой лъже? Милицията или журналистите? Руската милиция лъже точно по същия начин, както и нашата полиция по времето на Йовчев. Когато имаше 30 000-но шевствие по улиците в София, Йовчев заповяда бройката да се редуцира на 1500 :).
Същата схема се използва и в Москва. За съжаление там хората са силно репресирани и има огромен страх от властта. И тук го има, но в по-малка степен.
 
От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Ми не, не е така. Ти не се интересуваш от световните, независими медии, а основно от медиите, приближени до олигарсите в Кремъл. Примерно за протества в Москва от вчера, ти цитираш данните от про-руските медии и извадките на милицията. Докато световни медии, като Асошейтед пресс говорят за десетки хиляди:
Thousands march in Moscow against Ukraine fighting

Познай, кой лъже? Милицията или журналистите? Руската милиция лъже точно по същия начин, както и нашата полиция по времето на Йовчев. Когато имаше 30 000-но шевствие по улиците в София, Йовчев заповяда бройката да се редуцира на 1500 :).
Същата схема се използва и в Москва. За съжаление там хората са силно репресирани и има огромен страх от властта. И тук го има, но в по-малка степен.

Ако беше влязъл в дайджеста, щеше веднага да забележиш, че не е така. Мога да пусна над 1000 новини за "марша на предателите" в рамките на 5 минути, но при новините си има определени критерии по важност. 5000 човека в Москва, които се смятат за руснаци, а в същото време симпатизират на изроди, изгорили живи жители на Одеса, водещи война срещу собствения си народ, само защото хората в Донбас смятат, че фашизмът е зло и не искат да живеят в страна, управлявана от военна хунта, не са хит в новините. Само новината за убитите майки с деца от нацитата днес може да я засенчи веднага, но не я пускам тук, защото това е трагедия, а не аргумент в някакъв форумен спор. В западните е хит маршът, но не заради самата новина, а заради възможността да се води информационна война, тъй като друго няма какво да се противопостави. Украйна е предтекст, това е битка, в която е заложено много повече.

P.S. Темата е за Украйна и Русия, какъв е този Йовчев и кой използва негови схеми в Москва? Пуснах ти три часа видео от този марш и те питах - на очите си ли вярваш или на схемите, щамповани от медиите в главата ти?
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Аз па се чудя, що не вземеш да ни информираш, как някой (някъде, някога) е казал тия да си седнат на гъзовете, да приберат оръжията, да се разделят ако искат и да не се избиват повече?
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Аз па се чудя, що не вземеш да ни информираш, как някой (някъде, някога) е казал тия да си седнат на гъзовете, да приберат оръжията, да се разделят ако искат и да не се избиват повече?

Чети, момче. Единствените, които правеха нещо реално тази война в Украйна да спре, са руснаците. Останалите само раздаваха бисквитки по площадите и формираха напрежение.

Колкото и да симпатизирам на опълченците, ми е пределно ясно защо Русия иска цялостна Украйна. Защото, докато опълченците се бият срещу хунтата, то те имат конкретна цел - борба за семействата и земята си срещу нацисти, бомбардиращи селищата на Донбас. Обаче, когато победят и ако тази победа е свързана с разцепването на Украйна, ще настъпи това, което стана навсякъде в страните от бившия източен блок. Ще се формират НПО, ще се финансира продажна пета колона и след 20 години тези републики ще се управляват от проамериканска клика (ако САЩ не са фалирали дотогава, разбира се). Русия много по-трудно ще се противопостави на множество малки държавици, отколкото ако има единна Украйна, те постоянно ще са досаден трън близо до руските граници (възможност за бази на НАТО и т.н.). Затова и настояваше на примирие, точно когато опълченците започнаха да мачкат хунтата. А хунтата се съгласи на него именно заради огромните загуби като оръжие и жива сила - преди това не искаше никакво примирие.

Има вариант, разбира се, и той се казва обединена Новорусия. А за Украйна - последният останал свидом да дръпне шалтера или да й плати сметките.
 
Последно редактирано:
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Чети, момче. Единствените, които правеха нещо реално тази война да спре, са руснаците. Останалите само раздаваха бисквитки по площадите и формираха напрежение.


Това след като въоръжиха бунтовниците ли беше?
Ако наистина им кажат, ще спрат. А не да се правят на неутрални, след като са им набутали оръжие в ръцете.
Или не е руско тяхното оръжие а? Путин така ли каза? А кой му повярва?
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Откъде пък има страх от властта тук?
Миналото лято, като се събирахме да ходим на протестите имаше 2 момчета от компанията, които отказваха да дойдат. Шефът им е комунист и беше заплашвал хората във фирмата, че ако ходят на протестите ще има последствия.
Тогава Канал 3 излъчваше на живо протеста и видях много мои познати. Протестите си бяха голям купон, но със сигурност е имало, хора, които са пострадали заради тях. Той и Ореха заплаши администрацията с наказания, ако протестират. Как да няма страх?
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

За последните 6 години, БСП са управлявали общо 1 година. Напълно споделям мнението ти, че репресията е основен техен инструмент, но за няколко седмици (времето от поемането на властта до първия ден на протести), страх не може да се създаде. За това трябва време. За това, ако има страх, то той не е от тях. С уговорката, че ако бяха останали 4 години на власт, не страх, ами и кошмари щеше да има.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Това след като въоръжиха бунтовниците ли беше?
Ако наистина им кажат, ще спрат. А не да се правят на неутрални, след като са им набутали оръжие в ръцете.
Или не е руско тяхното оръжие а? Путин така ли каза? А кой му повярва?


Що се правиите на луди. Имаше примирие. 3 дена след това украинците нападнаха след разговори на киевската хунта с американците....
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Това след като въоръжиха бунтовниците ли беше?
Ако наистина им кажат, ще спрат. А не да се правят на неутрални, след като са им набутали оръжие в ръцете.
Или не е руско тяхното оръжие а? Путин така ли каза? А кой му повярва?

Някакви доказателства или пак ще си плещим напосоки?

Защо аз давам линкове и факти, а вие продуцирате нелепи изказвания?

Защо за повече от половин година гражданска война не е доказан нито един случай на руска военна помощ или руски войник в Украйна (освен десетината граничари)? При всичките военни спътници на САЩ, наблюдаващи региона, се пускат "доказателства" от фейсбук странички..

Защо е спряно разследването за изгорените в Одеса?

Защо е спряно разследването за снайперистите на Майдана?

Защо се бави разследването за Боинга?
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Малко офтопик: Ромбеца нали се беше завайкал как сме хвалили само Русия и Путин. Обясни ми това на празника на българската независимост :lol:независимост.jpg
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Лесно е обяснимо с филма, който се снима там в момента. Виж, много по-трудно обяснимо е присъствието на оня альошоподобния пияница от другата страна на СУ, който стои независимо от празника, който имаме.

Пак кофти опорна точка... :lol:
 
Последно редактирано:
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Един пример до какво могат да доведат ябълковото ембарго и еврофантасмагорията. Така напъва ябълковата диета явно, че поляците съвсем сериозно изчислиха как тяхната армия можела да стигне до Калининград за 48 часа.

С туристически автобуси - да. Но не и използвайки тази карта.

P.S. Германците идеята за полски Кьонигсберг също ще ги "очарова". Свързаните с него пруски Фридрих Първи, първият немски император Вилхелм, композиторът Вагнер, философът Кант, руският император Петър Велики, пълководецът Кутузов, великият канцлер Бисмарк и дори барон Мюнхаузен с нетърпение ще очакват да се насладят на гледката.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Малко офтопик: Ромбеца нали се беше завайкал как сме хвалили само Русия и Путин. Обясни ми това на празника на българската независимост :lol:Виж файлът 10918

Не отмествай темата. Нищо не се вайкам, тука не хвалите русия и Путин, а се кефите на избиването на хора 200 страници!

Между другото, сега ще отида да видя има ли ги тия американски флагове, или това е монтаж на болните мозъци, подкрепящи Болния Мозък.
На няколко преки ми е библиотеката.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

... а се кефите на избиването на хора 200 страници!

Това се нарича да прехвърляш от болната на здравата...

200 страници се обяснява колко лошо е военна хунта, дошла на власт чрез насилствен (недемократичен) въоръжен преврат и подкрепяна от неонацисти, да избива мирни жители (свои сънародници) с "Градове" и "Точка-У".
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Не отмествай темата. Нищо не се вайкам, тука не хвалите русия и Путин, а се кефите на избиването на хора 200 страници!

Между другото, сега ще отида да видя има ли ги тия американски флагове, или това е монтаж на болните мозъци, подкрепящи Болния Мозък.
На няколко преки ми е библиотеката.

Така... самоцитирам се.

Крумов. Снимката изобщо не е от днес. Даже не е и от тая година ми се струва. Дърветата са по окастрени и на вратата на библиотеката има огромен афиш за някаква изложба.

Така че: Това е поредния фейк, на болномозъчните болни мозъци, подкрепящи на лудия евродепутат.
Доказателство: Отидох, Видях, Проверих. На крака.

Крумов, ако не ми вярваш, хвани транспорта от вашето село и се увери сам.

Та Страна, викаш доказателства? Ти отиде ли да провериш "достоверните" си източници ей така на крак, като мен? Или четеш сайта росийскапропаганда.ком и го смяташ за достоверен?
Никой не може да има вяра в каквито и да е било източници, освен ако не е проверил сам... като мен.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Снимката изобщо не е от днес. Даже не е и от тая година ми се струва. Дърветата са по окастрени и на вратата на библиотеката има огромен афиш за някаква изложба.
Сърцето ми е в кръв и сълзи - аморето отново ме излъга... Няма филм, не се снима, не е днес...
Всъщност, тайно се надявах, че Чичо Сам ни е донесъл на днешния празник нова писменост. И знамената са развети в знак на благодарност.
Защото, Народната библиотека трудно може да мине като декор във филм, от чиито стъпала се чете Декларацията на независимостта.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Та Страна, викаш доказателства? Ти отиде ли да провериш "достоверните" си източници ей така на крак, като мен? Или четеш сайта росийскапропаганда.ком и го смяташ за достоверен?
Никой не може да има вяра в каквито и да е било източници, освен ако не е проверил сам... като мен.

Ако беше чел темата, то щеше да знаеш, че проверявам всичко. Аз съм професионалист за разлика от вас. Аз живея в три европейски града (вече съм го споменавал) и мога да забележа как с невероятно бързи темпове вече не само ЕС, а цяла Европа отива по дяволите. Лондон се чуди как да се махне от ЕС, София се чуди как да я смятат като равна, а Москва като алтернатива на тази бюрократична лудост се чуди как крахът на Евросъюза да нанесе минимални поражения върху Русия.

Светът се върна в 19-ти век. Отново тръгна търговията с роби, отново след величието на Ренесанса дойде това всеобщо невежество.

Аз съм бил и живял в Украйна, обиколил съм я от Лвов до Донбас. Детството ми е преминало в Крим. Това лято бях за два дни (с идеята да купувам имоти, но имаше мораториум и не успях). Но за сметка на това видях какво е наистина. А когато се провеждаше референдума следях всичко по уличните видеокамери в Симферопол и Севастопол, а не по форуми.

А ти? какво знаеш ти? Можеш ли да си представиш цялата трагедия на твоето незнание? Можеш ли да си представиш в коя последна дупка на Вселената си заврян? Представител на народ, загубил гордост и достоинство. Представител на народ, преклонената главица на който сабя не я сече. Представител на народ, преди време мачкащ на тестовете за интелигентност, а сега съставен от неграмотни и тъпи лузъри, наричащи се "предприемачи".

И вместо да се стегнеш в името на собствената си нация, си тръгнал да се репчиш по форуми с този умствен багаж и нула реална информация за световните събития?
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Ако беше чел темата, то щеше да знаеш, че проверявам всичко. Аз съм професионалист за разлика от вас. Аз живея в три европейски града (вече съм го споменавал) и мога да забележа как с невероятно бързи темпове вече не само ЕС, а цяла Европа отива по дяволите. Лондон се чуди как да се махне от ЕС, София се чуди как да я смятат като равна, а Москва като алтернатива на тази бюрократична лудост се чуди как крахът на Евросъюза да нанесе минимални поражения върху Русия.

Светът се върна в 19-ти век. Отново тръгна търговията с роби, отново след величието на Ренесанса дойде това всеобщо невежество.

Аз съм бил и живял в Украйна, обиколил съм я от Лвов до Донбас. Детството ми е преминало в Крим. Това лято бях за два дни (с идеята да купувам имоти, но имаше мораториум и не успях). Но за сметка на това видях какво е наистина. А когато се провеждаше референдума следях всичко по уличните видеокамери в Симферопол и Севастопол, а не по форуми.

А ти? какво знаеш ти? Можеш ли да си представиш цялата трагедия на твоето незнание? Можеш ли да си представиш в коя последна дупка на Вселената си заврян? Представител на народ, загубил гордост и достоинство. Представител на народ, преклонената главица на който сабя не я сече. Представител на народ, преди време мачкащ на тестовете за интелигентност, а сега съставен от неграмотни и тъпи лузъри, наричащи се "предприемачи".

И вместо да се стегнеш в името на собствената си нация, си тръгнал да се репчиш по форуми с този умствен багаж и нула реална информация за световните събития?

Съжалявам, че съм засегнал твоя всезнаещ интелект, граничещ с върховна божественост и недостижима информираност.

Ти мен не ме мисли, какъв съм в коя дупка да се завирам, и на коя маала съм представител.

Въпроса е че ти, с неясните си доводи за божествена информираност, промиваш кратуните на воленлюбителите с никому ненужна руско-империалистческа пропаганда, и никъде не даде ясен отговор защо го правиш. То не бяха клипове, то не бяха статии от всезнаещи и винаги казващи истината сайтове, то не бяха и твоите велики размишления по темата.

Аре стига, с радиоточка (информирана) не се спори.
 

Горе