АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Средна работна заплата в България е 800 лв. Средната в Русия е леко над 30 000 рубли - което по днешен курс на Еврото прави 600 Евро.
T.е. пак са по-добре от ЕВРОПЕЙСКА България? Интересно е, тия рубли каква паритетна стойност имат, т.е. какво можеш да си купиш с тях, това също е доста важно.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Средна работна заплата в България е 800 лв. Средната в Русия е леко над 30 000 рубли - което по днешен курс на Еврото прави 600 Евро.

Такива заплати в България няма смени си източника
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Ми такива цифри ми дават на такива вярвам.
Виж,удобно спестяват,че това е БРУТО,т.е. реално е 550-600 лв средната заплата у нас.Да приемем,че в Русия е 600 евро средната заплата,макар,че имам приятели,и то не в Москва,а в градове от калибъра на Добрич,които получават 1000-1300 долара.Освен това горивата и тока са им 2 пъти по-евтини от нашите.Няма какво да ги сравняваш.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Наверное,
каждый из нас задавал себе вопросы "За что?", "Почему?" Что сделала
Россия плохого, за что свидомые украинцы её так ненавидят. А вопрос
нужно ставить иначе. "Что ХОРОШЕГО сделала Россия, что бесы её так
клянут?" На этот вопрос четкий и понятный ответ дала Юлия Романова -
россиянка, умница и просто хороший человек. Думаю, что её размышления
совпадают с мнением миллионов россиян, делюсь ими с вами, конечно, с её
разрешения.

"1. Россия создала государство Украина, собрав её по кусочкам - как
пазл. Одарила её землями, просторами, сформировала и укрепила.
2. Россия всегда чтила и уважала Украину, называла её житницей,
здравницей, матушкой.
3. Россия обустраивала Украину. Вкладывала в неё сердце и душу, не
говоря уже о деньгах. Россия же отстроила украинские города после столь
ныне любимого ими Гитлера-"освободителя", который от неньки камня на
камне не оставил.
4. Когда Украина захотела самостоятельности - Россия приняла на себя все
её долги. И продолжала содержать Украину.
5. Когда украинским гражданам стало негде работать - Россия принимала их
у себя, отдавая им рабочие места и зарплаты СВОИХ граждан.
6. Когда Украина майданила - Россия призывала опомниться. И продолжала
содержать, и кормить всю эту шайку-лейку неблагодарную. А им всё было
мало. Жадная свора всё не унималась, и всё прибеднялась. А Россия давала
ещё и ещё - как в прорву ненасытную.
7. Теперь, когда Украина христопродалась и начала давить своих же детей с
криками: "Москаляку на гиляку!", - Россия принимает их беженцев, лечит
их военных, кормит их народ, расхлёбывает всё, что они накосячили. А
конца и края этому не видно!!!... А жадная свора гиен и шакалов лишь
побрёхивает: "Газа! Сала! Денег! Дайте! Дайте! Да нахаляву! Сволочи!
Сволочи! Мало дали! Мало! Всё давайте!"

Кто-то мудрый сказал: "Самопожертвование надо запретить законом - оно
развращает тех, ради кого жертвуют".
Украина до края развращена самопожертвованием и милостью России. Они не
сумели сохранить НИЧЕГО из Российского наследия. Всё просрали!!! ВСЁ до
копеечки, до грошика. Взросли целые поколения бесов с чёрными душами,
которые хают благодетеля, и всё норовят залезть к нему в карман, пилят
дерево, на котором сидят (не сук, нет - его они уже давно спилили),
грызут руку дающую и вытирают ноги о милосердие. Вот именно, эти бесы
нас и клянут. Именно эти гиеньи и шакальи стаи брешут без устали за 30
серебряников на наших форумах. Ведь своих-то они не имеют - как,
впрочем, и всего остального.

Старая Русская пословица говорит: "Не делай добра, не получишь зла".
Судя по тому, сколько злобы и ненависти сейчас льёт Украина на Россию -
добра мы им сделали СЛИШКОМ много!!! Украина бесконечно развращена нашей
щедростью и нашим милосердием.

Източник
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

T.е. пак са по-добре от ЕВРОПЕЙСКА България? Интересно е, тия рубли каква паритетна стойност имат, т.е. какво можеш да си купиш с тях, това също е доста важно.

С тях може да си купиш по-малко нещо отколкото в България със същите пари. В България е малко по-евтино отколкото в Русия (изключая енергоносители по разбираеми причини). Има си статистика. Ама до колкото виждам вие вярвате на статистиката само когато ви отърва.

Нещо от сорта на руската статистика е най-вярната статистика - гадни западни капиталисти си измислят стъкмистика за Запада. Няма какво да се направи след като не вярвате на статистиката.

Специално клюпачката си беше по-скъпа и преди ембаргото. След като руснаците сами си наложиха забрана на вноса на храни от ЕС и САЩ - цената на месото и някои други видове храни е около 2-3 пъти по-висока в сравнение с България. Примерно средна цена на говеждото в Москва е 500 рубли - което прави 10 Евро или 20 лв за кило говеждо по текущия курс на рублата.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Не знам що ме замеряш с лафчета от Студената война. В Русия има много повече капитализъм, отколкото в социалистическия Запад, в който ти съдират кожата от данъци и регулации. За другото, не съм запознат, но в руските магазини в София, в които продават руска храна, не е кой знае колко скъпо.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Не знам що ме замеряш с лафчета от Студената война. В Русия има много повече капитализъм, отколкото в социалистическия Запад, в който ти съдират кожата от данъци и регулации. За другото, не съм запознат, но в руските магазини в София, в които продават руска храна, не е кой знае колко скъпо.
Като трябва да имаме предвид,че в цената на стоките в руските магазини влизат мито и ДДС. :)
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Не знам що ме замеряш с лафчета от Студената война. В Русия има много повече капитализъм, отколкото в социалистическия Запад, в който ти съдират кожата от данъци и регулации. За другото, не съм запознат, но в руските магазини в София, в които продават руска храна, не е кой знае колко скъпо.


Математика и нему подобните до таква степен са облъчени, че не могат да проумеят липсата на каквато и да е връзка Русия - комунизъм. Американската пропаганда все още ползва приказката за големия лош червен вълк и наивниците вярват...
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Крумов,по-слабите психики биват облъчвани и ги използват срещу тези,на които не им действа промиването на мозъка.Настройват ни един срещу друг.Отдавна вече не се забавлявам,а се натъжавам от такива хора,защото те нямат вина,за сметка на това са по-крайни,дори от тези,които им промиват мозъците... :(
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Става въпрос за прилики, които имат връзка с комунизма (социализма или квото искате му викайте).

Разликата между диктатура и комунизъм е само това, че в едната система има планова икономика или голяма част от икономиката се контролира от държавата.

1. Има една партия и тя е на власт, съответно един човек ръководи държавата дълги години. Всякакви прилики с комунизма са "случайни" - може да му викате и диктатура или еднопартийна система. Пиночет беше такъв диктатор, Путин приличаше на Пиночет в началото и затова Запада беше ОК с него. Критикуваше го малко за разни права, за чеченската война, ама не беше болка за умиране и всички бяха щастливи.

2. Култът към личността го има - както в диктатурите и в комунизма. Празнуване на рождения ден на лидера, снимки навсякъде на лидера. Целуване на снимки. Дупене на лидера, лапане на няма да казвам на какво на лидера.

3. Контрол над медиите. В комунизма квото каже Работническо дело - това е. Няма значение дали е истина или лъжа. Имаше един виц за техните комунистически вестници - Правда и Известия. Че в Правда няма правда и в Известия, няма известия. :lol: :lol:
Та това е валидно и сега.

4. Последната връзка е икономиката. Голяма част от руската икономика е все още държавни предприятия или раздадени на наши хора - доверени олигарси, което е още по-лошо. А най-лошото е, че тя нямат икономиката. Ама това някак си вие го пропускате.

http://en.wikipedia.org/wiki/Economy_of_Russia
As of 2012 oil and gas sector accounted for 16% of the GDP, 52% of federal budget revenues and over 70% of total exports.

Как по-ясно да ви го напиша - 70% износ главно на непреработен петрол + газ + преработен петрол. 52% от приходите в бюджета идват от износа на петрол.

Ако петрола падна 10 долара - това е 10% - на тях бюджета им е мин. 5% надолу. Путя трябва да излезе и да каже - пичове всички разходи ги режем 5% надоле, пенсии, бюджетни заплати, разходи за здраве, разходи за образование, разходи за армията. Сега петрола падна до 91 долара - почти 10% спад на цената му. Декември месец Путя ще разполага с 5% по-малко пари отколкото предния декември.

2012_Russia_Products_Export_Treemap.png


Тя нямат икономиката. Икономиката им изнася 93% суровини - от тях 70% нафта и газ и 20% разни други полезни изкопаеми, 2-3% оръжия и 5-7% промишлена продукция.

Представи си свърши им нефта или нефта падне до 50 долара барел - това е наполовина. Ко праят? Бюджета им минимум - 25% надолу. Пичове режем пенсии и държавни заплати с 25% щото цената на нафтата падна много.



А иначе да - има разлики с комунизма - няма гражданство и може да слушаш западна музика. Преди държавата ти казваше къде да работиш и държавата те наказваше ако слушаш западна музика. Сега тея простотии ги няма. Ама иди напсувай Путя - ще та еб@т на минута. :lol: :lol: :lol:
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Става въпрос за прилики, които имат връзка с комунизма (социализма или квото искате му викайте).
Как по-ясно да ви го напиша - 70% износ главно на непреработен петрол + газ + преработен петрол. 52% от приходите в бюджета идват от износа на петрол.
Ами не знам дали знаеш,но на държави като Саудитска Арабия,Дубай,Кувейт и други от арабската лига, 99% от износа им е нефт и газ,и не знам дали можеш да го пресметнеш,от ника ти предполагам,че можеш,но за да подпишеш договор за 25-30 години,означава,че си сметнал колко газ имаш,и този който се е подписал да ти го купува,има реални доказателства,че ги имаш тези количества ;)
Руските газ и нефт ще свършат най-късно,много по-късно от арабските,само че няма да сме живи когато това стане факт.Относно диктатурата,не съм чул в Русия да арестуват ветерани от войната за коментари в интернет,да си самовзривяват търговски центрове,да изпращат армията да потушава граждански протести и т.н. Всъщност не съм чувал от втората световна война насам,Русия да е нападнала някоя държава първа,винаги е отвръщала на огъня открит по територии,населени с руснаци,или на територии от РФ.Не знам дали знаеш защо САЩ се отказаха да се драчат с Иран,но ако не знаеш,питай,ще ти кажа ;)
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Пълни глупости показващи политическата некомпетентност на математичето. Авторитаризмът няма общо с комунизмът, сигурно според теб и в Царство България е било комунизъм? Имаш ги всичките тия неща - култ към лидера, безпартиен режим, контрол над медиите,

А и горните неща си важат с все сила за САЩ, където едни и същи спонсори спонсорират и републиканци и демократи, а пък американската валута се държи в частни ръце :lol:
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Може да сложиш вътре и Норвегия и Венецуела и още една камара държави, които разчитат главно на износа на петрол.

Само че повечето от тях са по една шепа хора, държавите им реализират големи бюджетни излишъци. Повечето от тях имат фондове, в които постъпват постъпления от петрола и тези фондове от своя страна инвестират в бизнеси по целия Свят.


Норвежки петролен/пенсионен фонд - най-богатия фонд в Света и управлява 780 милиарда.

http://www.investor.bg/temi/%D0%9D%D0%BE%D1%80%D0%B2%D0%B5%D0%B6%D0%BA%D0%B8%20%D0%BF%D0%B5%D0%BD%D1%81%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D0%B5%D0%BD%20%D1%84%D0%BE%D0%BD%D0%B4/

Теленор - тези дето купиха Глобул, са норвежци и главен акционер там с 54% е именно този техен петролен фонд (демек държавна компания ама не точно като нашите държавни). А да и са водят за един от най-големите телекомуникационни оператори в Света също.


Арабеските също имат такива фондове дето управляват една камара пари и имат инвестиции в хотели, телекомуникации, в AMD даже и където се сетиш по целия Свят. Мисля няма нужда да коментираме арабските петролни фондове и техните инвестиции в дълбочина.


Единствените дето нямат са рашките, Венецуела и Нигерия. :lol: :lol: :lol:

Пита се в задачата техния петрол като свърши кво ще правят? Щото както виждаш другите се подсигуряват от рано и не папат всичко квото изкарат от нафтата, ами го инвестират в други бизнеси.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Пълни глупости показващи политическата некомпетентност на математичето. Авторитаризмът няма общо с комунизмът, сигурно според теб и в Царство България е било комунизъм? Имаш ги всичките тия неща - култ към лидера, безпартиен режим, контрол над медиите,

А и горните неща си важат с все сила за САЩ, където едни и същи спонсори спонсорират и републиканци и демократи, а пък американската валута се държи в частни ръце :lol:


Добре де, авторитаризъм със засилено държавно участие в икономиката, висока степен на корупция и висока степен на концентрация на богатство в минимален брой олигарси - така по-добре ли е? :lol: :lol: :lol:
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Добре де, авторитаризъм със засилено държавно участие в икономиката, висока степен на корупция и висока степен на концентрация на богатство в минимален брой олигарси - така по-добре ли е? :lol: :lol: :lol:

Явно е по-добре след каот държавта се развива. Тук имаме 101% частно участие и резултатите са видими :lol:
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Явно е по-добре след каот държавта се развива. Тук имаме 101% частно участие и резултатите са видими :lol:
Ами, не! Ако го вярваш това, си в дълбоко заблуждение. За пример ще ти дам КТБ. Държавата възлага поръчките на наши хора, наши фирми, наши бамки. Кой е тоя дето ги възлага ли? Ами Кой!
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Ами, не! Ако го вярваш това, си в дълбоко заблуждение. За пример ще ти дам КТБ. Държавата възлага поръчките на наши хора, наши фирми, наши бамки. Кой е тоя дето ги възлага ли? Ами Кой!
Ако КТБ беше държавна,нямаше да се случи това,ако имаше поне няколко банки с държавно участие,пак нямаше да се случи,дивия капитализъм с нищо не е по-добър от болшевизма и кимченунизма.И затова американците потъват и фалита им е неизбежен,защото ФЕД остана частен повече от 100г.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Ами, не! Ако го вярваш това, си в дълбоко заблуждение. За пример ще ти дам КТБ. Държавата възлага поръчките на наши хора, наши фирми, наши бамки. Кой е тоя дето ги възлага ли? Ами Кой!

Дори и да не го вярвах фактите са си факти. Яко частен бизнес, яко чужди фирми цокат България и резултата е видим. КТБ пък ми е последната грижа и с нея се случва точно така защото частния сектор е по-силен от държавата. Ако беше обратното нямаше да има подобен проблем
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Утописти!
Не мога да се сетя и една причина тия двамата по-горе да пишат във форум за предприемачи и частен бизнес. Всъщност, може би не са двама.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Тази тема много се разводни, каква връзка има КТБ с Украйна
 

Горе