АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Утописти!
Не мога да се сетя и една причина тия двамата по-горе да пишат във форум за предприемачи и частен бизнес. Всъщност, може би не са двама.



Предриемачество и частен бизнес има при всяка форма на държавно управление. Видимо се правите на луди с математика.

Кажи нормално ли е отрасли като енергетиката и добива на природни богатства от които икономиката и нормалния начин на живот в България са пряко зависими да бъдат частни при това работещи изцяло за външна печалба и интереси?

Е как няма да праят евала на Путин руснаците, че гледам и почти целия нормален свят след като оряза крилцата на подобни фирми в Русия. Кой не харесва Путин? Заблудени като теб и математика и разбира се онези които не могат да грабят и разрушават Русия.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

@ Крумов бъркаш патриотизма с руския национализъм като президента Плефнелиев го бърка с евроинтеграцията,
ако ще сравняваме по- добре да сравним Унгария и България и дали отстояваме националните си интереси като тях,
в рамките на Европейския Съюз, или е по-добре да излезем от него, щом не сме равноправни като европейски член
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Явно е по-добре след каот държавта се развива. Тук имаме 101% частно участие и резултатите са видими :lol:

Държавата се развива благодарение на високите цени на нефта. :lol: :lol: :lol:

Ние като нямаме нефт го духаме както можеш да се сетиш.

Ако махнеш нефта от руската икономиката те ще станата 2 пъти по-зле от нас - ще се смъкнат на нивото на Украйна, че и по-зле даже.


А това че имат нефт и че нефта е стана от 20 долара до 100 долара за барел не виждам да е заслуга на Путя.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Държавата се развива благодарение на високите цени на нефта. :lol: :lol: :lol:

Ние като нямаме нефт го духаме както можеш да се сетиш.

Ако махнеш нефта от руската икономиката те ще станата 2 пъти по-зле от нас - ще се смъкнат на нивото на Украйна, че и по-зле даже.


А това че имат нефт и че нефта е стана от 20 долара до 100 долара за барел не виждам да е заслуга на Путя.


Казваш по-добре е западни компании да печелят от ръския нефт отколкто самата Русия :lol:


Има поне още 10 държави развиващи се на основата на нефта, не виждам това да те тормози толкова както нефта на руснаците :lol: Да не говорим, че цялата икономика на САЩ основно се гради на нефта заграбен по време на войните в залива, златните резерви заграбени от страни като Украйна и все повече на милоста на кредиторите си. Дори само да Китай си изиска дълга на САЩ интересно от кой ще станат по-зле.


Стига с тая прехвалена западна икономика, изцяло виртуална и редовно гърмяща по всички фронтове.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Казваш по-добре е западни компании да печелят от ръския нефт отколкто самата Русия :lol:


Има поне още 10 държави развиващи се на основата на нефта, не виждам това да те тормози толкова както нефта на руснаците :lol: Да не говорим, че цялата икономика на САЩ основно се гради на нефта заграбен по време на войните в залива, златните резерви заграбени от страни като Украйна и все повече на милоста на кредиторите си. Дори само да Китай си изиска дълга на САЩ интересно от кой ще станат по-зле.


Стига с тая прехвалена западна икономика, изцяло виртуална и редовно гърмяща по всички фронтове.

Къде видя, че казвам такова нещо?

Казах, че Русия няма икономика. Там има помпане на нефт, копане на ресурси и продажбата им.

И също така казах, че малко над стотина олигарси приближени на Путя печелят на гърба на руснаците, а за тях остава един среден заплата. :lol: :lol: :lol:

Да ти цитирам пак Уикепедията - 110 олигарха контролират около 35% от националното богатство - честито както се вика.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Къде видя, че казвам такова нещо?

Казах, че Русия няма икономика. Там има помпане на нефт, копане на ресурси и продажбата им.

И също така казах, че малко над стотина олигарси приближени на Путя печелят на гърба на руснаците, а за тях остава един среден заплата. :lol: :lol: :lol:

Да ти цитирам пак Уикепедията - 110 олигарха контролират около 35% от националното богатство - честито както се вика.



Ако се уповаваш на Уикепедия като източник на информация не виждам смисъл дори да се наоъваш да пишеш. И ако руснаците страдаха толкова много колкто се опитвате да докажете няколко човека едва ли биха търпяли Путин. Интересно защо толкова мнго държат на него обаче ?
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Къде видя, че казвам такова нещо?

Казах, че Русия няма икономика. Там има помпане на нефт, копане на ресурси и продажбата им.

И също така казах, че малко над стотина олигарси приближени на Путя печелят на гърба на руснаците, а за тях остава един среден заплата. :lol: :lol: :lol:

Да ти цитирам пак Уикепедията - 110 олигарха контролират около 35% от националното богатство - честито както се вика.
Не знам защо мислиш толкова повърхностно,руснаците имат нефт и газ за минимум 50 години напред,с темповете на развитие на технологиите,вярваш ли,че след 50г. нефта и газа ще са толкова важни и че няма да има,само като пример ти давам 1 нещо-водородни източници на енергия,защото водорода е на практика неизчерпаем във вселената?Дори си мисля,че бързат да ги продават до колкото могат,мислят за минимум 50г. напред хората.До колкото знам,продават определени ресурси само,златото примерно си го складират в трезори,добивът на злато им се е увеличил на около 226 тона годишно,и много други примери мога да ти дам,но едва ли има смисъл.За теб те са си пияни блядове,Путин е диктатор,а семейство Ротшилд са светци.В русия хората имат много повече права,отколкото в САЩ,гледах едно предаване на СТОПХАМ,където се занимаваха с неправилно паркирани полицейски коли,и как полицаите мънкаха и си местеха колите,и се замислих какво ли щеше да е същата акция в САЩ?..
Яд ме е само,че управляващите ни през последните години са същите като теб,резултатът е видим и е меко казано трагичен.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Ако се уповаваш на Уикепедия като източник на информация не виждам смисъл дори да се наоъваш да пишеш. И ако руснаците страдаха толкова много колкто се опитвате да докажете няколко човека едва ли биха търпяли Путин. Интересно защо толкова мнго държат на него обаче ?

Ама те и немците много са държали на Хитлер. :lol: :lol: :lol:

И него са го избрали на избори. :lol: :lol: :lol:
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

1781974_10154731526620711_4662034474952592350_n.jpg
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Не знам защо мислиш толкова повърхностно,руснаците имат нефт и газ за минимум 50 години напред,с темповете на развитие на технологиите,вярваш ли,че след 50г. нефта и газа ще са толкова важни и че няма да има,само като пример ти давам 1 нещо-водородни източници на енергия,защото водорода е на практика неизчерпаем във вселената?Дори си мисля,че бързат да ги продават до колкото могат,мислят за минимум 50г. напред хората.До колкото знам,продават определени ресурси само,златото примерно си го складират в трезори,добивът на злато им се е увеличил на около 226 тона годишно,и много други примери мога да ти дам,но едва ли има смисъл.За теб те са си пияни блядове,Путин е диктатор,а семейство Ротшилд са светци.В русия хората имат много повече права,отколкото в САЩ,гледах едно предаване на СТОПХАМ,където се занимаваха с неправилно паркирани полицейски коли,и как полицаите мънкаха и си местеха колите,и се замислих какво ли щеше да е същата акция в САЩ?..
Яд ме е само,че управляващите ни през последните години са същите като теб,резултатът е видим и е меко казано трагичен.


Ама то няма лошо да имаш нефт и газ.

Не мога да разбере само защо ми давате руската икономика за пример, като по времето на СССР икономиката им е изнасяла 25% промишлена продукция (преработени суровини), а сега изнасят само под 10% промишлена продукция (преработени суровини). Според мен затъват яко и разчитат все повече на нефта, газа и другите полезни изкопаеми и руди (дето ги имат изобилие).

Та това ми е проблема на мен. Защо една пропаднала икономика по всички показатели ми я давате за пример.

Та по всички показатели са по-зле от нас даже. Единствено това, че имат нефт и газ им дава малко по-добър стандарт на живот от нашия. Без нефта и газа, те щяха да живеят 2 пъти по-зле от нас.


И към техен модел ли се стреми - към 2 пъти по-мизерен живот ли? Това ли е целта, че не мога да разбера нещо тезата ви.
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Ама то няма лошо да имаш нефт и газ.

Не мога да разбере само защо ми давате руската икономика за пример, като по времето на СССР икономиката им е изнасяла 25% промишлена продукция (преработени суровини), а сега изнасят само под 10% промишлена продукция (преработени суровини). Според мен затъват яко и разчитат все повече на нефта, газа и другите полезни изкопаеми и руди (дето ги имат изобилие).

Та това ми е проблема на мен. Защо една пропаднала икономика по всички показатели ми я давате за пример.

Та по всички показатели са по-зле от нас даже. Единствено това, че имат нефт и газ им дава малко по-добър стандарт на живот от нашия. Без нефта и газа, те щяха да живеят 2 пъти по-зле от нас.


И към техен модел ли се стреми - към 2 пъти по-мизерен живот ли? Това ли е целта, че не мога да разбера нещо тезата ви.



Няма показател по който да са по-зле от нас. Каква според тебе нашата икономика? Развиваща се и изцяло в полза на държавата???
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Виждал ли си Айфон?

Е на него си пише - дизайн в САЩ, сглобено в Китай - чисто, ясно, просто и разбираемо.

Че само от продажбата на един Айфон Епъл печелят 200 долара. 200 долара чиста печалба остава за тях.

Части и сглобка за 150 долара, другото е разходи по дизайн, софтуер, реклама, мениджмънт.

Ми Гугъл - въртят реклами от цял Свят - 1/3 задържат за себе си, 2/3 дават на теб. Ми Майкрософт - Уиндовс се продава из целия Свят. Ми IBM, ми другите софтуерни фирми. Все високи технологии.
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Няма показател по който да са по-зле от нас. Каква според тебе нашата икономика? Развиваща се и изцяло в полза на държавата???

След като не вярваш на нашата статистика, след като не вярваш на Укипедия как правиш този извод? :lol: :lol: :lol:

Ходил си в Москва и си видял колко лъскав град е? Или си видял 10 снимки от Москва и си видял колко лъскав град е? :lol: :lol: :lol:
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Хамилтън снощи заяви, че "се е влюбил в Русия". Днес спечели Гран при на Формула-1. Виновни са Путин, Екълстоун и краля на Бахрейн.



Що се отнася до математичката, то тя има едно много добро качество - не използва "епитети". Обаче за всичко останало все повече се убеждавам, че проблемът е психологически. Привеждах какви ли не конкретни данни в тази тема и независимо от това вече над 5 пъти си повтаря едно и също нещо (доказано в тази тема, че не е вярно и че няма никакво понятие за това какво се случва). Чехи, уикипедия, etc. Пълен блакаут. Понякога ми хрумва да я хвана за ушите и да я помъкна някой ден с мен на самолета до Москва. Но ще я заведа и в "глубинката" - да види с очите си живота не само в големите градове, но и във вътрешността на Русия. Опасявам се единствено, че ще получи културно-икономическо-политически шок от разминаването между действителността и илюзията, която се мъдри в мозъка й.. В медицината описват подобни случаи, свързани с онемяване.
 

Прикачени файлове

  • 141012145959_khalifa_putin_ecclestone_624x351_ap.jpg
    141012145959_khalifa_putin_ecclestone_624x351_ap.jpg
    19.1 KB · Преглеждания: 2
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Виждал ли си Айфон?

Това ще изчезне и ще се забрави, че е съществувало, преди Сибир да се изчерпи.

Ба си ташака - да сравняваш айфонь със Сибир... :p :lol: :mrgreen: 8) :rolleyes:
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Ако Адолф Путин продължи да се прави на мъж и съсипва родната валута, очаквайте на картата нови републики: Сибирска, Чеченска, Татарска, Ингушетска.
Ще стане супер весело, ако в Сибир се сформира република :). Че на джуджето там му е всичката пара. Но пък ако нефта и рублата продължат да падат... нема лошо да се появят още демокрации. Може и ние да намажем с по-евтини горива.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

http://www.usdebtclock.org/

Погледай 1 минута само за какво става въпрос,и ще осъзнаеш колко много се излагаш,сериозно съм загрижен за теб и другите ми сънародници като теб...

Виж и Русия как е в общата таблица:
http://www.usdebtclock.org/world-debt-clock.html
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Ако Адолф Путин продължи да се прави на мъж и съсипва родната валута, очаквайте на картата нови републики: Сибирска, Чеченска, Татарска, Ингушетска.
Ще стане супер весело, ако в Сибир се сформира република :). Че на джуджето там му е всичката пара. Но пък ако нефта и рублата продължат да падат... нема лошо да се появят още демокрации. Може и ние да намажем с по-евтини горива.

Може да ти се отговри само с думи на самия Путин: Критиката на Запада има просто обяснение - страх. Страх от мащаба на Русия, от оръжията на Русия, от силата на Русия.

А леко перафразирано е: Запада изпитва този панически страх от всяка самостоятелна и силна държава. Западните политици и икономики нямат нужда от незаивисими държави с добре развита икономика. Имат нужда от разграбени и икономически слаби страни с обезверено и подчинено население. И странно хора като теб претендиращи за нещо да не го разбират.....
 

Горе