АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Две новини, свързани с неразработените територии:

1. Шойгу заяви, че Русия напълно ще затвори арктическото радиолокационно поле още през тази година. А догодина вече ще е напълно готова да посреща там неканени гости.
2. Специалистите на РАН и Роскосмос предполагат, че борбата за най-перспективните парцели на Луната ще се засили в близките години и предлагат още отсега Русия да се насочи най-вече към маркиране на Южния полюс (лунния).
 
От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

От "Роснефт" предложиха да се замрази "Южен поток", а ЕС да премине на авансово плащане при закупуване на газ по другите газопроводи.

http://www.aif.ru/money/economy/1371170
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Ами да го спират направо ЮП или сами да си го строят. Добре им би дошло на рашките авансово плащане сега се пита ще им стиска ли да водят тези преговори.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Авансово плащане ще изправи руснаците до стената...

Именно, това им е последният коз да видим как ще го изиграят от Кремъл.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Тестче:

  • Brent се качи над $87 за барел по борсите.
  • Борсовите котировки на руските компании се покачват (не само свързаните с нефт и газ, а в цялата икономическа сфера).
  • Европейските (ЕС + Норвегия) и американските (САЩ + Канада) санкции против Русия ще продължат
  • Рублата продължава да пада спрямо долара и еврото.

Кой какви изводи може да си направи от тези факти и ще имат ли някакво (положително или отрицателно) влияние върху страните в ЕС за близкия период от 1 месец до 5 години?

* * *

P.S. ОК„ така явно е по-трудничко, щом за един час няма мнения по въпроса от тукашните икономисти. Ще махна едно от условията на задачата за по-лесно. Добре, да допуснем, че с новите находища не е точно факт, теоретично може и да ги няма за в бъдеще (независимо от днешната заявка за придобиване на 1,2 млн. кв. км. в арктическия шелф и очакваните там още находища на "Победа".)

За улеснение ще наблегна на основното, от което се интересува светът (освен от "износ на демокрация"), а именно влиянието на цените: на 1) петрол 2) злато 3) санкции 4) валутни курсове. До какво ще доведат те?
 
Последно редактирано:
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Отговор: Нито едно от посочените.

Руската икономика е толкова малка в сравнение със Световната икономика, че на Света му е достатъчно да ги изолира както Северна Корея, стига да не правят глупости и да не нападат съседите си.

Ако искат да продават на Китай суровини. Китай няма да ги върне.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Отговор: Нито едно от посочените.

Руската икономика е толкова малка в сравнение със Световната икономика, че на Света му е достатъчно да ги изолира както Северна Корея, стига да не правят глупости и да не нападат съседите си.

Ако искат да продават на Китай суровини. Китай няма да ги върне.

В смисъл, че курсът на петрола, акциите, рублата и санкциите не влияят нито върху руската, нито върху ЕС-икономиките?

Ми нали "Света" (каквото и да означава това, но явно под "света" се нямат предвид общо тримилиардните Китай и Индия) се опитва вече да изолира Русия чрез санкции? Тези санкции какво друго са, освен опит за изолация и за влияние върху руската икономика (и политика)?
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

P.S. За Северна Корея се присетих... една новина от началото на тази седмица. Ще се премахва визовия режим с Русия. Естествено, че Русия ще ползва уменията на севернокорейските работници в развитието на Сибир и Далечния изток, но ако всичко беше толкова зле в Северна Корея, то корейците просто щяха да избягат (емигрират) в Русия. Заплатите на новодошлите в трудните руски северни територии почват от минимум $2000 месечно, което за севернокорейците си е бая.

P.P.S. Възможно е да не сте виждали средностатистически севернокорейски град (по подразбиране, затънал в глад и мизерия). Ето снимки на няколко от тях (без фотошоп):
01.jpg

_MG_0460.jpg


severnaya-koreya-11-11.jpg
13667381809080.jpg
 
Последно редактирано:
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Да много весело :lol: :lol: :lol:

Русия и Северна Корея премахват визите. Не знам за Куба и Венецуела как стоят нещата. :lol: :lol: :lol:

И друго интересно - уж долара умира, уж никой не го харесва, ама всички давате цени/заплати в долари. Визирам тези 2000$ заплата за севернокорейски работник. Сигурно ли е че са долари. Да не са рубли, все пак нали рублата е новата световна валута. :lol: :lol: :lol: :lol:
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

P.S. За Северна Корея се присетих... една новина от началото на тази седмица. Ще се премахва визовия режим с Русия. Естествено, че Русия ще ползва уменията на севернокорейските работници в развитието на Сибир и Далечния изток, но ако всичко беше толкова зле в Северна Корея, то корейците просто щяха да избягат (емигрират) в Русия. Заплатите на новодошлите в трудните руски северни територии почват от минимум $2000 месечно, което за севернокорейците си е бая.

Пропагандата във форума удари нови висини - в Северна Корея не било зле. Вчера, чел новина че преди седмица, ЩЕ премахват визовият режим, но никой още не се възползвал(сигурно защото има преход между ЩЕ и ВЕЧЕ) и прави логическа индукция, че е цветя и рози в Коря ..........

Е да беше го казал някой друг разбирам, ама Страната - не знам как да го коментирам. Страна днес да не си цял ден на квас и да си минал на ракия след 6 без 10?

Я да видим нощна Св. Корея:

north-korea-cyber-capabilities_1.png
 
От: От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Пропагандата във форума удари нови висини - в Северна Корея не било зле. Вчера, чел новина че преди седмица, ЩЕ премахват визовият режим, но никой още не се възползвал(сигурно защото има преход между ЩЕ и ВЕЧЕ) и се правя логическа индукция, че е цветя и рози в Коря ..........

Е да беше го казал някой друг разбирам, ама Страната - не знам как да го коментирам. Страна днес да не си цял ден на квас?

Е ако бях пуснал снимки от Перник - пропаганда ли щеше да е?

Аз какво да направя, че севернокорейските градове изглеждат по-добре от българските? Каква пропаганда? Факти.

Забравяте, че и севернокорейците са азиатци. Азиатците имат друго, различно мислене от нас, европейците. Те имат други критерии за добро и лошо. А това е основното, всъщност, а не кой е по-дебел или по-богат.

Аз може и да не разбирам азиатците напълно като роден европеец, но уважавам правото им на собствен избор, на тяхната многовековна история и на тяхната уникалност и неповторимост. Включвам и корейците, и китайците, и японците, и кого ли не от тази част на света. Това, че не мислят и не чувстват като мен, не означава, че аз съм по-умният.

Докато в новите европейски страни и в новородените (по отношение на азиатите) Щати всеки пубертет е решил да дава тон в живота на помъдрели старци. Няма как да стане това на практика като резултат - житейската мъдрост е винаги по-напред, защото се основава на общочовешкия опит и еволюция, а не на идеологеми.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Това с блакаута ме впечатли (блакаут да пусне снимка, приличаща на блакаут).

София в сравнение с Цюрих е същата гледка. Но не това е важното. Аз, например, нощем съм в интернет или ходя по клубове. Това че кисна до зори в някой стриптийз клуб прави ли ме по-умен и по-добър от някой азиатски отшелник, който си ляга и се събужда с петлите? Та с такива "отшелници" е пълно и по българските села.

"Не съдете, за да не бъдете съдени". Все има право на собствен избор. Няма как млади и нереализирали се нации, забогатяли временно в резултат на войни и финансови машинации, да дават акъл на тези с опит вечно. Светът е логичен. Просто времето ни на този свят е твърде малко, за да го разберем, защото животът ни (средностатистическата ни извадка) не стига. Само знания могат да помогнат да го разберем. А знанията в днешно време или не се търсят или се приемат субективно.

Затова и резултатите са такива по правителства, форуми и къде ли не. Новореализирали се нули.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Браво Страна, добър опит за смяна на темата и да замажеш положението.

Пропаганда е да пуснеш няколко снимки на сгради строени в продължение на десетилетия финансирани с целият ресурс на държавата/икономиката и да преставаш това за добре, след като няма ток - да не говоря за задоволяване на базовите нужди.

За естетика може да видиш тук:
http://news.ibox.bg/news/id_1216578810


Сградата на хотел Ryugyong в Северна Корея, обявена за най-грозната постройка в човешката история, не може да бъде достроен вече 20 години и вероятно никога няма да бъде завършен.

Явно вече са го направили, ама кой ще се възползва от услугите не знам.

Не знам как направи аналогия София и Цюрих, но като искаш ето:
satellite-view-of-earth-at-night.jpg


Някак си трябва се замисли, човек защо е такова голямо отклонение спрямо гадният прокажен и слабият ЕС и великата могъща твоя родина, но както и да е. Няма какво сменяме темата от силата на св. корейският стандарт и как не искали да ходят в Русия и защото им било хубаво да тънат в мизерия.
Nasa_Earth_Lights_At_Night.jpg
 
Последно редактирано:
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Браво Страна, добър опит за смяна на темата и да замажеш положението...
Уфф.

Съжалявам, че се отклоних по математичката, когато тя спомена Северна Корея. Нямаше смисъл да ви обяснявам всичко това.

Задал съм съответните икономически въпроси, които са далеч по-лесни за вас, мисля, отколкото азиатския генотип. Някакви идеи относно санкциите или пак ще си плямпаме напосоки?

P.S.
Не знам как направи аналогия София и Цюрих
Често пътувам със самолет. Разликата отгоре е същата.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Историята на Корея е по-дълга от сумарните истории на Франция+Германия+Британия (може успешно и безпроблемно да се добави още някоя ЗЕ страна). За философията на живота да не говорим.
Пиша Корея, защото разделението на две части като време е пренебрежимо малко от цялата история.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Мернах, че си писал някакви въпроси но оставих на Математиката да напише отговор на въпросите ти, просто реших да спомена висините, как в Св. Корея било ок, щом св. кореийците не ходили в Русия - просто ми хареса какви бръщолеви пишеше.

За жалост не мога да хвана въпроса ти, редактирал си го, но като цяло в момента на Кремъл не им е добра. Спад на петрола води до бюджетен дефицит, до сега през този месец РЦБ е продавала резервите си(евро/долари) над 20 милиарда и ефекта е нулев - рублата девалвира. Добро е да купуват злато и да обезпечават рублата, но златото е 10% от резервите им .....
 
Последно редактирано:
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Блекаут, математичке какъв е тоя зор да се ходи някъде зад граница и това да се смята за някакво право или свобода? Мога да еднакво да се напия и в Ню Йорк и в Питер и във Враца. И при трите случая ще ми е зле на другия ден.

Продължавате да бъркате какво е свобода и какво право ама нищо то е видно от объркани хора държавта в какво положение е.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Блекаут, математичке какъв е тоя зор да се ходи някъде зад граница и това да се смята за някакво право или свобода? Мога да еднакво да се напия и в Ню Йорк и в Питер и във Враца. И при трите случая ще ми е зле на другия ден.

Продължавате да бъркате какво е свобода и какво право ама нищо то е видно от объркани хора държавта в какво положение е.

И ти ли си в клуба на мацането и измислянето на небивалици, защото единственото което съм писал е, че страната каза, че щом никой не напускал Св. Корея то там не били зле нещата :D

И да ходенето зад граница не е дефиницията за свобода, но е част от свободният избор - такъв, който липсва на пример в Св. Корея.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Интересно дали някой ще се разпознае?

Норма - 10 постов в день, 750 символов минимум, у комментатора - 126 комментариев и два поста. У блогера в распоряжении три аккаунта.

Ключови теми: "Порошенко - мудак, а Путин по факту правит Украиной", "Обама - мудак, а Путин - молодец", "Минобороны молодцы, смотрите, какие танки", "Рейтинг Путина" и разумеется "Крым наш"... Сирия, США, ВВП (неважно при этом, что он сделал, но раз за дело взялся, то сделал все правильно), Минобороны, Украина, оппозиция (редко). Про дела Навального мы ничего не писали, например. Гадить на кого-то, кроме Обамы, задачи не было".

Възнаграждение около 40 хил. рубли на месец (около $900). Обаче има и глоба за "некачественные посты".

http://nvua.net/world/Moya-byvshaya...izovana-rabota-kremlevskih-trolley-18248.html
 

Горе