АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Да обаче много ми отива към русофилстване тази тема.

Ти да не очакваш русофобстване?
Брад Пит или Леонардо ди Каприо? Никой не обсъжда филма, а кой как се е държал в разни ситуации.
В Украинските безобразия Путин е положителния герой с адекватното си държане.
По-скоро би трябвало да негодуваш от путинофилия.
 
Re: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Нещо забавно, пак с таг Русия.:) Колата - призрак
Като чета коментарите под клипа, някои май наистина вярват:)

[video=youtube_share;e8zc0L4RiAU]http://youtu.be/e8zc0L4RiAU[/video]

Откъде дойде тази кола?
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Един дори възропта, че в темата има цитати на руски, щото "той не разбирал" Е аз ли съм виновен, че той не разбира език, на който пишат гражданите и медиите в обсъжданата в тази тема държава Украйна (та и Русия) ? Ми да беше учил. Аз как уча мандарин, макар че никой не ме кара да го правя.

Стига бе! Един пиджин инглиш е напълно достатъчен човек да се оправя в живота. :p

А мандарин е перспективно да се учи - отдавна е описано как Европа е собственост на китайския елит. И рано или късно ще се случи.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Той бизнеса се прави, не се дискутира, политиката, футбола и жените са си за дискутиране.

Ами тогава да не влизаме във форума вече :) щото тука не се дикутира бизнес въобще. Медоти, софтуер, полезни практики, дори психология. На мен лично най-добрите ми идеи за проекти са ми идвали в някаква дискусия свързана с някакъв бизнес.
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Ех само и да дискутирахме и бизнес така както тези теми..

Бизнес идеите и възможностите се дискутират в малък затворен кръг, не са обществено удостоени с внимание, докато не се реализират. Бизнеса се прави, а се дискутира я идеята я реализацията на възможността посфактум :)
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Не като дискусия, а по повод общото между обсъжданите в тази тема руснаци, украинци и българи и като общ поздрав към всички тях:

[video=youtube;Rqim72Il97w]http://www.youtube.com/watch?v=Rqim72Il97w[/video]

Думали, что всё оно только началось.
Стали мы дождём.
С болью и тоской в мире прижилось
Всё твоё о нём.
Билась за любовь рваная весна.
Шёл дорогой в храм.
На столе цветы, на душе война.
Разбираться нам.

Припев:
Вечер расписался на рассвете.
То, что мной когда-то было,
Пожелтело и уплыло.
В небесах дымит кадило.
Я за всё давно в ответе.
Только чистый пряный ветер.
Ты душа моя

целият текст: http://muzika.rusbg.com/musicvideo.php?vid=322596442
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Бизнес идеите и възможностите се дискутират в малък затворен кръг, не са обществено удостоени с внимание, докато не се реализират. Бизнеса се прави, а се дискутира я идеята я реализацията на възможността посфактум :)

Да прав си всъщност. Не се изразих добре.
 
От: Re: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Откъде дойде тази кола?

Пропуск в Aegis (Иджис, Егида) :) Да ме извинява производителя на видеорегистратора.

Може да се сравни със случката наскоро между американския есминец и руския Су-24.

Иджис е нещо като пенсионерка - вижда надалеч, обаче наблизо - не, късогледа е. Затова, за да е спокойна, й трябват още 7 пенсионерки, които да дебнат една за друга. Ако има некой лош юнак наблизо - почват да пискат. Обаче ако пенсионерките са само три (както е било в случая) - нема как да видят Су-24 на ниска височина - могат да го видят само ако е надалече.. Съответно, почват да каканижат, получават уплах и им трябва помощ от квалифициран психиатър в румънската Констанца.

Вероятно, тоя на видеото е бил автомобилната версия на черноморската случка.
 
От: От: Re: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Пропуск в Aegis (Иджис, Егида) :) Да ме извинява производителя на видеорегистратора.

Може да се сравни със случката наскоро между американския есминец и руския Су-24.

Иджис е нещо като пенсионерка - вижда надалеч, обаче наблизо - не, късогледа е. Затова, за да е спокойна, й трябват още 7 пенсионерки, които да дебнат една за друга. Ако има некой лош юнак наблизо - почват да пискат. Обаче ако пенсионерките са само три (както е било в случая) - нема как да видят Су-24 на ниска височина - могат да го видят само ако е надалече.. Съответно, почват да каканижат, получават уплах и им трябва помощ от квалифициран психиатър в румънската Констанца.

Вероятно, тоя на видеото е бил автомобилната версия на черноморската случка.

Мога да си представя само колко се е забавлявал Руският пилот. За него е било като детска игра.
 
От: От: Re: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Мога да си представя само колко се е забавлявал Руският пилот. За него е било като детска игра.
Е, рискувал е доста все пак. Некой от нейвитата в паниката е можел да метне по самолета му личния си кортик...
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Освен ракети,Доналд Кук има и тежки картечници 50 калибър и 25mm M242, които не зависят от радиосмущения и от толкова близо могат да направят СУ-24 на решето?
 
Последно редактирано:
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Освен ракети,Доналд Кук има и тежки картечници 50 калибър и 25mm M242, които не зависят от радиосмущения и от толкова близо могат да направят СУ-24 на решето.

Нали ти е ясно, че сме в пропагандна война. Това, за което говори страна и аз го четох на много места, но всичко идва от един руски сайт, нещата малко се хипербулизират.
Принципно това са модерни машини - корабите и самолетите си имат по няколко бекъп системи, аварийни системи, които пак са независими, така и може и изцяло се изключи системата и на ръчно да се мине - в случаят това е по-валидно за корабите, от колкото при самолетите. Така, че ако толкова ниско лети това Су, няма как да не го направи на решето. Не го е направило на решето, защото са нямали директна заповед, а ако четем западните медии Су-то не било въоръжено, но и сто пъти са се опитвали да се свържат с него, но без успех. Така, че гледай го малко с едно на ум този инцидент има, доста съмнителни неща в руската версия, както и в американската версия. А това, че Руснаците имат система за заглушаване и смущения, може се чете в специлизираните военни медии, работата е там, че не само те имат такива системи - но явно първи, те ще правят "сухи" тренировки....
 
Последно редактирано:
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Освен ракети,Доналд Кук има и тежки картечници 50 калибър и 25mm M242, които не зависят от радиосмущения и от толкова близо могат да направят СУ-24 на решето.

В реалния живот заповед за стрелба не се дава току така.
Такава заповед може да доведе до абсолютно непредвидими последици. Малко са хората, които имат право да издадат такава заповед. В армията има и куп инструкции - кое кога и как се прави.

Видя се в Лясковец докъде води едно дилетантско поведение на хората с оръжие в ръка...
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Да,никой не би си позволил да стреля,и двете страни знаят до какви сериозни последици ще доведе това
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

Смешното в тази история за разлика от другите (винаги през всичките тези години са се облитали корабите на САЩ, наближили руски води, и това е редовна практика, нещо като поздрав дори) е, че самолетът не е бил забелязан от Иджис и затова е предизвикал паниката. Естествено, че няма кой да стреля и от двете страни (освен ако не се ошашави прекалено).

По същата причина се вдигат самолетите в България, когато до границата наближат чужди самолети. Не да стрелят, а да покажат, че са забелязали "противника", че пазят границите и да го придружат, докато се отдалечи. Затова се оплакват все, че нямат гориво - защото са длъжни да се вдигнат, а не че някой мисли, че руски самолет ще навлезе без предупреждение в българското въздушно пространство.

Така и за Кук. Не е успял да предприеме никакви мерки, които са задължителни в подобна ситуация.
 
Последно редактирано:
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

За, мен по-смешно е , че има кораб на сащ в черноморски води. :)
Ама това е друга тема.
Смешното в тази история за разлика от другите (винаги през всичките тези години са се облитали корабите на САЩ, наближили руски води, и това е редовна практика, нещо като поздрав дори) е, че самолетът не е бил забелязан от Иджис и затова е предизвикал паниката. Естествено, че няма кой да стреля и от двете страни (освен ако не се ошашави прекалено).

По същата причина се вдигат самолетите в България, когато до границата наближат чужди самолети. Не да стрелят, а да покажат, че са забелязали "противника", че пазят границите и да го придружат, докато се отдалечи. Затова се оплакват все, че нямат гориво - защото са длъжни да се вдигнат, а не че някой мисли, че руски самолет ще навлезе без предупреждение в българското въздушно пространство.

Така и за Кук. Не е успял да предприеме никакви мерки, които са задължителни в подобна ситуация.
 
От: От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

За, мен по-смешно е , че има кораб на сащ в черноморски води. :)
Ама това е друга тема.
Е то затова им трябваха България и Румъния в НАТО - да подготвят плацдарм за Украйна и чрез нея да се доближат още по-близо до границите на Русия. Едва ли все още някой вярва, че България и Румъния са в НАТО, за да пазят Европа от ирански ракети.

Е и да си пробутват по-старите таралясници, естествено. Бизнесът си е бизнес.
 
От: АЙДЕ! Руснаците влезнаха в Украйна!

В случая руснаците показват че системата Иджис както и прехваления американски противоракетен щит в който са вложени милиарди са безполезни.
 

Горе