България вече е официално на 1-во място по бедност

От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Аз лично не се и учудвам да сме на 1 място по бедност, това е напълно нормално! Като погледна държавата от стани направо ми се реве! ;)

Направи нещо като ти се реве - създай работни места, промени нещо. Недей само да се оплакваш. :cry:
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Аз лично не се и учудвам да сме на 1 място по бедност, това е напълно нормално! Като погледна държавата от стани направо ми се реве! ;)

От кое "Страни" я гледаш Държавата ?
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Преди беше неофициално, сега вече ни го признаха...


Тогава поне да ни връчат медал или някаква купа за това че сме на първо място...Но да връчат медала/купата лично на Бойко, та поне малко да се засрами този нарцис...
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Хахаха

Десет символа
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Направи нещо като ти се реве - създай работни места, промени нещо. Недей само да се оплакваш. :cry:

За какви работни места говориш, след като всеки си пази парите и чака герб да се разкарат? Вмомента е най-несигурно да се инвестира и не заради кризи и тем подобни измислици, а заради партията ГЕРБ - ТОЛКОВА НЕПОСЛЕДОВАТЕЛНИ в политиката, че просто на човек му се отщява всякаква инвестиция. Днес ще увеличаваме ДДС, утре ще го намаляме, другиден ще го държим така - утре ще увеличаваме, днес ще замразяваме доходите - днес ще слагаме нови данъци, утре ще ги махаме. Не само, че няма сигурна среда, но и е много по-трудно да се създаде работещ бизнес по времето на ГЕРБ. Всички знаем защо. Да не си помисли някой, че говоря глупости - има статистики и данни относно положението на фирмите в България и въобще цялостната визия на бизнеса вмомента, а те са отчайващи. Да не говорим за мачкането чрез всевъзможни рестрикции и проверки.
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

ReminD, оправдания. Никой не му е виновен на бизнеса. И в другите държави не е розово положението. Но там бизнеса се развива не благодарение на държавата, а ВЪПРЕКИ държавата (мисля още някой го беше казал това в друга тема). Ако всички влагаха 50% от усилията, които пропиляват за да се оплакват и оправдават в нещо конструктивно положението щеше да е по-различно.

Ще чакам аз на държава да ми оправи бакиите ... "те сега ... залетех се :lol:"
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Не сме бедни бе. :) 108 депутата усилено казаха че са си заслужили и гласували справедливо коледните им надбавки и си раздадоха 10 млн. лева...
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

leeyaa, напълно съм съгласен с начина ти на мислене.
Но наистина положението не предразполага и половината от 100%.

Скоро посетих България, и наистина голяма разлика усетих за 1 година отсъствие.
Като в подготовка за гражданска война, само некролози и Реклами за Бързо кредитиране из градовете...
Факторите са много, и най вече този че сме допуснали да се стигне до тук, защото положението никак не е розово, като гледам по света какво е...

Отхвърлени сме отвсякъде, а в малкият ни затвор там кучета много (И реално по улиците само кучета в късните нощи).
Прекалено високи такси за услугите, които са на няколко големи фирми общо взето.

Но си е до човека, в подобни времена е имало подобрения за умния човек. Макар смазан като комар от високи нива.
Много излишни пари се прахосват, които пари дефакто нямаме, или мислим че имаме.
Няма мярка Българина, и бедния и богатия, и онзи на високо, и онзи доло - Яде та чинията си облизва.


Но никога не съм бил зле в България, каквито и статистики да са давали правителствата.
До човек и как си прахосва времето е.
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

До човек и как си прахосва времето е.

Много добре го каза.

Относно кризата - такива моменти са НАЙ-добри за започване на бизнес. Ако оцелееш сега, нищо няма да може да те събори. Има проучвания, че startups по време на кризи в дългосрочен план се справят много по-добре от startups в добри времена. Примери бол, ако искате ще изровя официална информация от книгите.

П.П. - и аз мога в офиса да си клатя краката по цяла вечер, да цикля игри или каквото ми хрумне. Ама вместо това инвестирам време (нямам пари) в това да уча неща, които и в университетите няма да ме научат. И най-важното - инвестирам време в нещо, което знам, че ще ми харесва да го работя/правя.
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Тя кризата е само една - ГЕРБ.
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

ReminD, оправдания. Никой не му е виновен на бизнеса. И в другите държави не е розово положението. Но там бизнеса се развива не благодарение на държавата, а ВЪПРЕКИ държавата (мисля още някой го беше казал това в друга тема). Ако всички влагаха 50% от усилията, които пропиляват за да се оплакват и оправдават в нещо конструктивно положението щеше да е по-различно.

Ще чакам аз на държава да ми оправи бакиите ... "те сега ... залетех се :lol:"

Не си разбрал правилно в България се прави бизнес въпреки държавата, а в другите страни или с помощта на държавата, или без нейната намеса да пречи.
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Тя кризата е само една - ГЕРБ.
Този или е кретен или е пак кретен:).
Малоумният Форт пак е направил някоя и друга свирка на Станишев, аз друго обяснение на цветята, които праща на Станката нямам:)
 
От: От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Братле виж какво става тук, нека останалите сами да си правят изводите: БСП: Правителството на ГЕРБ е изхарчило с 16 млрд. лв. повече

Нормално, ти им виж дефицита от 6 милиарда за 4 години ( 5 и 1 прогрнозен до другата година ) - къде са тези пари - да не би дефицита да е изяден от социалната им политика? Или да е в помощ на бизнеса? Или пък да е в някоя реформа, че ги няма? ББ = Безработица, Бедност.
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Като стане дума за реформи БСП и ГЕРБ не ги търсете. ББ за 4 години нищо не реформира, Станишев за 8 пак нищо.
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Като стане дума за реформи БСП и ГЕРБ не ги търсете. ББ за 4 години нищо не реформира, Станишев за 8 пак нищо.

Няма нужда от реформи, просто трябва да се отпуснат нещата в бизнеса и да не се натиска така и малтретира бизнеса, не знам БСП другата година как ще оправят нещата, че тоя полицай толкоз съсипа държавата, че почти не виждам как ще избягаме от поразиите на бойко.
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Момчета, Аз не съм видял един политик в световен мащаб дори, за който да има положителни коментари.

До човек, и как приема нещата е.
Държавите не са собственост на народите обитаващи ги, само си мислят тълпите така.
Намираш как, и къде ти е лесното, или ставаш пенсионер (при късмет, след 60-те) и още говориш и чакаш на накой да те "оправя".
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Момчета, Аз не съм видял един политик в световен мащаб дори, за който да има положителни коментари.

До човек, и как приема нещата е.
Държавите не са собственост на народите обитаващи ги, само си мислят тълпите така.
Намираш как, и къде ти е лесното, или ставаш пенсионер (при късмет, след 60-те) и още говориш и чакаш на накой да те "оправя".

Момче, би ли обяснил смисъла на това умопомрачително излияние на емигрантската ти душа?
Да не би да ни заслепяваш с твоя извод, да емигрираме там , където е по-лесно и да не се мъчим да променяме нещата в собствената си родина?

Пич, препоръчвам ти да не изказваш мнение в теми, които засягат историята и политиката на България, щото според теб си избрал емигрантството като по-лесно и не те вълнува живота в родината ти, а търсиш начин да се направиш на по-велик от хората, които живеят в България.

Като ти е толкова кофти да се пишеш българин, пиши се индиец и драскай в идндийските форуми
Но да пишеш в български форум, треба да имаш поне малко българско
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

А по темата
Това, че България е на първо място по бедност, нито е сензация, нито е някакво социологическо откритие
По принцип не вярвам на статистики, но това че сме най-бедни го знам и без статистика
Само, че Големите пак няма да повярват и ще кажат, че това не е вярно
Щото, според Дянков ще задминем половината европейски страни по икономически показатели близката година
А и Бойко ще се изкаже, че пенсионерите имат големи спестявания и не само, че няма да им увеличат пенсиите ами и ще им вземат 10% от спестуванията за да дръпнем по напред и да станем водеща икономическа сила в Европата
Ех, тази Европа бе, да йеба и таз далавера да йеба
Ако не бяха далаверите от европейските програми, можеше и да са опрайм, ама у нашиот регион винаги е имало далавера и пак ще има
 

Горе