България вече е официално на 1-во място по бедност

От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Няма нужда от реформи, просто трябва да се отпуснат нещата в бизнеса и да не се натиска така и малтретира бизнеса, не знам БСП другата година как ще оправят нещата, че тоя полицай толкоз съсипа държавата, че почти не виждам как ще избягаме от поразиите на бойко.

Значи за теб здравеопазването и образованието са ОК на това ниво така ли ? Или може би съдебната система и МВР ?
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Няма нужда от реформи, просто трябва да се отпуснат нещата в бизнеса и да не се натиска така и малтретира бизнеса, не знам БСП другата година как ще оправят нещата, че тоя полицай толкоз съсипа държавата, че почти не виждам как ще избягаме от поразиите на бойко.

Па аз мисля, че требат много реформи, за да се издигнем малко от дъното
Поне стотина политици са за затвора
Некои партии трябва направо да се забранят
Трябва промяна в конституцията
Народните представители да са не повече от 120
Пълен обществен контрол върху фирмите с държавно участие
Тотална чистка в съдебната система
И още и още очистване от хегемонията на структурите на ДС
...
Обаче съм песимист и мисля, че няма начин, това да стане
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Па аз мисля, че требат много реформи, за да се издигнем малко от дъното
Поне стотина политици са за затвора
Некои партии трябва направо да се забранят
Трябва промяна в конституцията
Народните представители да са не повече от 120
Пълен обществен контрол върху фирмите с държавно участие
Тотална чистка в съдебната система
И още и още очистване от хегемонията на структурите на ДС
...
Обаче съм песимист и мисля, че няма начин, това да стане

Бате с контрол и репресии нищо няма да подобриш. Тея дето са навредили - те си отиват по друг начин, не ги мисли тях, те на достатъчно фирми и хора са навредили, няма нужда ти да съдействаш в това, сиреч - те ще ги оправят ( бизнесмените, които съсипаха).

Чистка в съдебната система? И кой ще дойде? Магистрати от Гълъбово ли? Човек като е доволен и има пари, всичко върви.
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Бате с контрол и репресии нищо няма да подобриш. Тея дето са навредили - те си отиват по друг начин, не ги мисли тях, те на достатъчно фирми и хора са навредили, няма нужда ти да съдействаш в това, сиреч - те ще ги оправят ( бизнесмените, които съсипаха).

Чистка в съдебната система? И кой ще дойде? Магистрати от Гълъбово ли? Човек като е доволен и има пари, всичко върви.
Хора!
Електорат!
Не мислете и не правете нищо!
От вас се иска само едно - да гласувате за Големия Розов Брат!!!
Той ще се погрижи за вас!
Той винаги се е грижел за вас!
Той ви е давал, дава, и ще ви дава прекрасни розови очила!
И ще живеете в прекрасен розов свят!!!
Забравете всички други цветове!
Не са нужни никакви промени! Всичко е подредено и е прекрасно!
Гласувайте за прекрасния розов цвят!
Гласувайте за розовите очила!
Нищо, че са китайски, при това от ментетата...​


ПП
Да ѝ имам "потенциала" (потенцията) на БСП! :mrgreen:
Не могат да си намерят свестни агитатори, камо ли да имат потенцията да управляват! :evil:
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Па аз мисля, че требат много реформи, за да се издигнем малко от дъното
Поне стотина политици са за затвора
Некои партии трябва направо да се забранят
Трябва промяна в конституцията
Народните представители да са не повече от 120
Пълен обществен контрол върху фирмите с държавно участие
Тотална чистка в съдебната система
И още и още очистване от хегемонията на структурите на ДС
...
Обаче съм песимист и мисля, че няма начин, това да стане

Още години и нещата ще станат. Ще видиш. Аз от сега забелязвам как младите хора са доста непокорни. Мисля, че и нашето общество ще израстне. Не става за 20 години. Все повече организации налагат мнение в/у властта и съм убеден, че ще има промяна. Политиката е страшно нещо, но младежките политики и младежките дейности почват да набират сила. Вярно, че има много фира из тях, но не всички са такива, каквито ги налагат медиите :)
Така че главата горе и гледай да постигнеш промяна :)

П.П. Вискяр Бг, какво точно имаш в предивд с метафората за розовите очила. Аз до колкото знам се използва, за да покаже, че хората сме щастливи и живеем добре. Ако е това, то май наистина си китайски, защото много виждат, че хич не живеем добре.
 
Последно редактирано:
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Пффф само на политически агитация, някой хора я обърнаха. А в парламента до скорошните врагове сега се обичат ...... Смех смех, ама нищо де важен е гласа ви :D
 
От: От: България вече е официално на 1-во място по бедност

П.П. Вискяр Бг, какво точно имаш в предивд с метафората за розовите очила. Аз до колкото знам се използва, за да покаже, че хората сме щастливи и живеем добре. Ако е това, то май наистина си китайски, защото много виждат, че хич не живеем добре.
Розовата партия е известна с розовите си очила. Млада партия със стари пръчове и пръчки.

Лидерът на ДСБ Иван Костов даде рамо на колегата си от БСП Сергей Станишев, като заяви, че Тройната коалиция е построила повече от ГЕРБ. Такива са цифрите и фактите в строителството на нова инфраструктура в България, каза Костов пред Нова телевизия.“Магистралите са пушек, хвърлен в медиите”, просъска Иван Костов и допълни, че като инфраструктура Тройната коалиция е построила повече от ГЕРБ в годините на своето управление. Това показвали статистиката и фактите.

А уж ДСБ е дясна партия, а БСП - лява. :lol:
Такива политически хамелеони няма нийде по света.

Очаквам Ив.Кост. да си изрови червената книжка, само и само да влезе в следващия парламент.
 
От: От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Пффф само на политически агитация, някой хора я обърнаха. А в парламента до скорошните врагове сега се обичат ...... Смех смех, ама нищо де важен е гласа ви :D
Гласа даже е много важен. От него зависи партийната субсидия, плащана от данъците.
Колкото повече гласове, толкова по-малко пари от данъци за образование и здраве. Независимо от приходите в бюджета, партийните субсидии са си твърдо число.
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Изгледах го. Беше много забавно, благодаря ти. Все едно гледах някой партиен секретар говорещ клише след клише. За пореден път се затвърждава мнението ми, че църен Ваньо е един от най-големите престъпници в най-новата история на България. Няма да коментирам и покемоните писали хвалебствия за лидера си под статията :lol:

Колкото до "дясно" и "ляво", това са субективни и нищо не значещи понятия. В България няма нито десни, нито леви партии. Има единствено далавераджии и национални предатели. Смешни са напъните на Костов да се изкара десен, а и християнин на всичкото отгоре, сиреч консерватор. Да ти припомня само, че ДеСеБе бе първата парламентарно представена политическа сила, която официално подкрепи гей парада в София. Това ли му/им е дЕсното?
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Всъщност Да.

Точно това е дясното. Дясното защитава индивидуалната свобода в това число и свободата да обърнеш резбата ако така искаш без да те дискриминират.

И нека ти кажа нещо - от мен да го знаеш - "Всички са маскари" е бай Ганьовска реплика. Ако за тебе всички са далавераджии и предатели значи си на това ниво. Не се интересуваш особено, просто гледаш сеир. Нямаш някакви принципи, които да те водят и с които да разпознаеш партията, която е най-близо до тях.

За тебе дясно и ляво са безсмислени, но пък си сигурен, че Костов не е десен. Иди обясни как става това точно. Отделно не го познаваш и почти не знаеш нищо за него, но вече ти набожния прецени, че Костов не е християнин.
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Точно това е дясното. Дясното защитава индивидуалната свобода в това число и свободата да обърнеш резбата ако така искаш без да те дискриминират.
Значи и младежкото БСП са десни, така ли? Как може леви неокомунистически и десни консервативни партии (уж) да са на една позиция? Нали дясното защитава семейните християнски ценности? Как може един християнин да одобрява и подкрепя нещо, което за религията му е грях :)

Иначе, да, всички са далавераджии и предатели. И това са факти и мога да го твърдя, точно защото се интересувам. Имам принципи, интересувам се от политика, изповядвам консервативни ценности, но за такива като мен няма политически представители. Ляво и дясно в България наистина са обезсмислени. БСП уж са лява партия, а действат като дясна партия, ГЕРБ уж са дясна партия, а действат като лява партия, къде по-точно са "десните"? Дори твоят любим Костов с декларацията за "етническото прочистване по време на възродителния процес", а и десетина години по-рано (малко повече) с приемането на конвенцията за малцинствата прокара една неомарксистка държавна политика. Ако се чудиш защо ти пиша за неомарксизъм, хвани се и прочети Хърбърт Маркузе и теорията му за новия пролетариат - малцинствата (етнически, сексуални и прочее). Костов е тъмносин комунист, действията говорят най-добре.
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Ново русофилско движение е на път да бъде учредено у нас, научи „Всеки ден”. Млади кадри на най-големите партии у нас – ГЕРБ и БСП, се обединяват в името на възраждането на българо-руската културна и икономическа дружба.
Тяхната идея е да вкарат България в Евразийски съюз, който обаче да не противостои на членството ни в Европейския съюз. Намеренията на младите русофили е да възродят някои от връзките с Русия, които били необходими на България като стратегически партньор.

„Анатемосването на всички топли отношения с Русия през годините на прехода бе най-голямата грешка”, казват самите те и загърбили политическите си дрязги в партиите, се обединяват в името на реабилитирането на връзките с Москва.
Учредителното събрание се очаква утре, когато ще станат ясни и имената на свежите политически лица в обединението. (Vsekiden.com)

:-o
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Айде дай ми тогава основните леви и десни принципи като ги знаеш да видим етническата толерантност, осъждането на тоталитарния комунистически режим и правата на малцинствата към дясното ли спадат или към лявото.


По твоята логика Куба ще излезе по-дясна от Германия. Там малцинства и гейове официално нямат, нито са осъдили диктатурата.

По същата логика, Европа не търпи различните малцинствени групи, обича комунизма и нацизма и е твърдо ЗА етническите прочиствания.
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Осъждането на някакъв режим не може да бъде отправна точка за нито една идеология. Ако не вярваш ми разясни коя демократична държава е в замразени отношения с комунистически Китай? Или осъждат комунистическите режими от миналото, а си сътрудничат със съвременните комунистически режими, малко лицемерно, не мислиш ли?

По отношението на етническата толерантност и правата на малцинствата дясното мислене е следното - гражданите на едно общество имат задължения и права, те са равни пред законите. Лявото мислене е следното - гражданите на едно общество се делят на класата на нормалните, които трябва да бъдат смазани и изкарани виновни за всички злини и класата на подтиснатите малцинства, новият пролетариат, които имат само и единствено права и по дефолт са репресирани (уж). Левите политици дават на малцинствата повече права, а малцинствата бетонират властта им с гласовете си.

Ако законите се спазваха нямаше да има нужда от никаква натрапена толерантност, която всъщност в огромна част от случаите е със символа на обратна (или както я наричат позитивна) дискриминация спрямо една част от обществото. Не може десен човек да се асоциира с диктатурата на малцинствата и техните "права".

Десният човек е за морала и традициите, не може той да подкрепя извратености и неестествено поведение, като това на хомосексуалистите. Да не говорим за бракове и осиновяване на деца от подобни индивиди.

А за Куба си назад с информацията, там са на стъпка от признаване на гей браковете, а племенницата на Фидел Кастро е един от най-големите гей активисти в района и не един път е заявявала, че баща и (Раул Кастро) подкрепя гей браковете.

За Европа - че тя си е левичарска структура. ЕСССР.
 
Последно редактирано:
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Напротив може. Цяла Европа е осъдила комунизма и издевателствата му. Отделно комунистическите партии са забранени със закон на много места и старите комунисти са осъдени за престъпленията си. Само у нас това още не се спазва. По времето на комунизма имаше Студена война, която за малко да прерасне в Трета световна. Това доста красноречиво показва отношението на Запада към комунизма.



Както и да го сучеш декларацията осъждаща етническото прочистване е анти-комунистически акт от дясно, не от ляво.
Същото е и с подкрепата на малцинствата, които биват дискриминирани. В случая гейовете.

Прав си десния човек има морал и традиции, но свободата за него е над личните разбирания за сексуалност и религия. От тази гледна точка десния човек защитава правата на различните без задължително да споделя ценностите им, защото свободата е най-важна. Ако отнемем свободата на малцинствата и нашата свобода е застрашена.


Та да се върнем на темата. Не можеш да кажеш, че Костов е ляв при положение, че води 20 години дясна политика и това е очевадно. Приватизацията, отварянето на досиетата, закона за лустрацията, осъждането на комунизма, подаването на заявка за НАТО и ЕС и много други са ярко доказателство за дясна политика.

Обратно Първанов и Станишев по това време бяха яростни противници за НАТО и ЕС.
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Напротив може. Цяла Европа е осъдила комунизма и издевателствата му. Отделно комунистическите партии са забранени със закон на много места и старите комунисти са осъдени за престъпленията си. Само у нас това още не се спазва. По времето на комунизма имаше Студена война, която за малко да прерасне в Трета световна. Това доста красноречиво показва отношението на Запада към комунизма.



Както и да го сучеш декларацията осъждаща етническото прочистване е анти-комунистически акт от дясно, не от ляво.
Същото е и с подкрепата на малцинствата, които биват дискриминирани. В случая гейовете.

Прав си десния човек има морал и традиции, но свободата за него е над личните разбирания за сексуалност и религия. От тази гледна точка десния човек защитава правата на различните без задължително да споделя ценностите им, защото свободата е най-важна. Ако отнемем свободата на малцинствата и нашата свобода е застрашена.


Та да се върнем на темата. Не можеш да кажеш, че Костов е ляв при положение, че води 20 години дясна политика и това е очевадно. Приватизацията, отварянето на досиетата, закона за лустрацията, осъждането на комунизма, подаването на заявка за НАТО и ЕС и много други са ярко доказателство за дясна политика.

Обратно Първанов и Станишев по това време бяха яростни противници за НАТО и ЕС.

Ти май си педераст а?

Как ще осъдиш комунизма, като ти е дал толкова много???


МАКСЧО - Мислиш ли, че няма да дойде време, когато ЦЕЛИЯ СВЯТ ЩЕ ОСЪДИ ДЕМОКРАЦИЯТА, КОЛКО ЖЕРТВИ Е ДАЛА ТЯ А? ИЛИ ТЯ НЕ Е ДАЛА ЖЕРТВИ? Демокрацията не съществува, само измислица за да се радват капиталистите и да могат да смучат ПАРИ ПАРИ ПАРИ и пак ПАРИ.

Ярешки ( Марешки ) , Валентин Златев, ЧЕЗ, ЕВН, ЕОН - СВОБОДНИТЕ ХОРА.......

Такива по СОЦ време се даваха на прасетата в Белене ( БУКВАЛНО!!!- похвално, за което) - който има пари и е капиталист и се радва на парите и не мисли за народа - НА ПРАСЕТАТА!!! Че да има после народа да яде добре нахранени прасенца. Ти ли ми говореше за преди соц времето колко добре сме били и как сме били Швейцария на Европата? Пари за обувки не са имали хората, ами са ходели с цървули - решението е едно - капиталисти и демократи в БЕЛЕНЕ - да нахраним прасетата!!!
 
От: България вече е официално на 1-во място по бедност

Такива като тебе и blackout докараха държавата до това състояние - първи в отрицателнте класации и графата по мизерия. Белене при прасетата и това е. Съсипахте държавата отвсякъде.
 

Горе