Видео с определена цел - къде и как да се качва

ops5

Active Member
Здравейте колеги,

Планирам да направя няколко видеа - 7-8. Искам да ги кача някъде и после да давам достъп на определени хора до тях 1 по 1.

Т.е давам линк към едното видео на някой и той може да гледа само това видео. Когато реша да му дам линк към някое от другите видеа, тогава да гледа само него.

Не знам колко може това да стане в Тубата, Вимео или някъде другаде. Моля за съвети от по-запознатите.
 
От: Видео с определена цел - къде и как да се качва

В YOUTUBE има такава опция и още при качването на клипа трябва да я отметнеш.
 
От: Видео с определена цел - къде и как да се качва

В YOUTUBE има такава опция и още при качването на клипа трябва да я отметнеш.

Да го направя private? Но тогава, няма ли да може да гледа другите клипчета в моя канал?

P.S. Сега гледам, че са обществен, скрит и частен. Кое да се отметне?!?
 
Последно редактирано:
От: Видео с определена цел - къде и как да се качва

Да го направя private? Но тогава, няма ли да може да гледа другите клипчета в моя канал?

P.S. Сега гледам, че са обществен, скрит и частен. Кое да се отметне?!?
Скрит беше, че само който има линка може да го гледа, т.е му изпращаш линка на клипа,
а за останалите не е видим. Дори в търсачката на youtube не излиза.
Частен не съм ползвал и не знам какъв е.
Пробвай. От корекция можеш после да промениш.
 
От: Видео с определена цел - къде и как да се качва

Да го направя private? Но тогава, няма ли да може да гледа другите клипчета в моя канал?

P.S. Сега гледам, че са обществен, скрит и частен. Кое да се отметне?!?

Скрит ти трябва, можеш да го сменяш и след като си качил клипа, тоест от скрит да го правиш публичен или частен. Частния само ти можеш да си го гледаш когато си логнат в акаунта.

Ако другите клипове в канала ти са скрити не би трябвало да са видими. Все пак си го тествай като си отвориш канала като не си логнат.
 
От: Видео с определена цел - къде и как да се качва

Благодаря и на двамата. Ще трябва да тествам. Ще пиша после да знаят и други, ако имат нужда.

Целта е да го вижда само някой, който има линк. И в същото време да не вижда други мои видеа. Само това от линка.

Сега се сещам, че ще е хубаво да го вградя и в сайта. Ще трябва още да се помисли :).
 
От: Видео с определена цел - къде и как да се качва

Със скрит не става. Посетителя може да избере от другите видеа в канала.

А частния иска посетителя да влезе в профила си. Трябва да си направя друг профил и да тествам. Но да карам зрителите си да влизат в профила ( а ако нямат) става малко сложно.

Ще съм благодарен на други идеи.
 
От: Видео с определена цел - къде и как да се качва

Не можеш ли в блог да направиш рандом страници, до които не може да се стигне с навигация и не може да се налучка?
Примерно
видео 1 с урл: blogat.com/daii4729_sas893
видео 2 с урл: blogat.com/sadhpw--3923_2
и т.н.
 
От: Видео с определена цел - къде и как да се качва

Не можеш ли в блог да направиш рандом страници, до които не може да се стигне с навигация и не може да се налучка?
Примерно
видео 1 с урл: blogat.com/daii4729_sas893
видео 2 с урл: blogat.com/sadhpw--3923_2
и т.н.

Това е идея, благодаря. Може и в нашия сайт да се получи. При този вариант ще трябва видеото да е при мен, което ще товари сайта.

Може изцяло твоя вариант да се приложи. Благодаря още един път.
 
От: Видео с определена цел - къде и как да се качва

Опитай с Vimeo преди имаха опция да сложиш парола на дадено видео и така само избраните от теб могат да го гледат :).
 
От: Видео с определена цел - къде и как да се качва

Можеш да го вградиш от тубата, а за да не ти излизат следващите клипове може да си поиграеш да направиш различни акаунти (което пък, ако го направиш може да не си играеш с отделните страници на твоя сайт).
 
От: Видео с определена цел - къде и как да се качва

Най-добре е да ползваш Vimeo, но не с безплатен акаунт. Там има страшно много възможности, относно разрешенията кой може да гледа дадено видео, дали може да го шерва, подробни статистики и т.н. Дай, ако искаш да ти кача едно видео при мен за проба.
Ако не ти се купува акаунт там, пробвай в гугъл драйв - и там можеш да дадеш линк и видеото да се гледа само от притежателя на линка.
Помисли обаче и за това, че който има линк, би могъл от своя страна да го даде на други хора...

Има естествено и други варианти, например самата страница в блога/сайта да е с ограничен достъп, чрез парола или нещо друго.

:|
 
От: Видео с определена цел - къде и как да се качва

Най-добре е да ползваш Vimeo, но не с безплатен акаунт. Там има страшно много възможности, относно разрешенията кой може да гледа дадено видео, дали може да го шерва, подробни статистики и т.н. Дай, ако искаш да ти кача едно видео при мен за проба.
Ако не ти се купува акаунт там, пробвай в гугъл драйв - и там можеш да дадеш линк и видеото да се гледа само от притежателя на линка.
Помисли обаче и за това, че който има линк, би могъл от своя страна да го даде на други хора...

Има естествено и други варианти, например самата страница в блога/сайта да е с ограничен достъп, чрез парола или нещо друго.

:|

Не ме притеснява, че ще даде линк на друг човек. Не искам да разгледам от един път цялата поредица. Искам през няколко дни да получава достъп до следващото видео. Ще видя за някое видео да тествам и ще ти пратя. Благодаря.
 
От: Видео с определена цел - къде и как да се качва

Има естествено и други варианти, например самата страница в блога/сайта да е с ограничен достъп, чрез парола или нещо друго.

Това е най-добрата опция, но явно на него не му се отделя средства за това, защото видеата качени на собствен хостинг ще товарят системата, и търси нещо безплатно.
 
От: Видео с определена цел - къде и как да се качва

Това е най-добрата опция, но явно на него не му се отделя средства за това, защото видеата качени на собствен хостинг ще товарят системата, и търси нещо безплатно.

Не става въпрос за средства. Притеснява ме, че видеата качени на собствения сайт ще го товарят. От друга страна ще го товарят, ако едновременно много хора го зареждат. Защо ще трябва да се плаща, ако са на моя сайт и има някаква парола за достъп?

Другия вариант е коментирания от друг колега по-горе - на различни страници в сайта да са видеата, да няма навигация до тях и да не се индексират страниците. Така давам линк и хората гледат само това видео. Няма нужда от пароли и прочие. Ще се получи ли така?
 
От: Видео с определена цел - къде и как да се качва

Защо ще трябва да се плаща, ако са на моя сайт и има някаква парола за достъп?

Нямах предвид хората да плащат за достъп до видеата в сайта ти, а имах предвид, че ти или не можеш или не искаш да отделиш пари за да вземеш добър хостинг, за да можеш да си сложиш видеата в твоя сайт и да ти зареждат без проблеми. Вземи си добър хостинг - и няма да имаш грижи, ще правиш това, което ти искаш. Но ако се възползваш от други сайтове за споделяне на видео - Ютуб, Вимео, Пикаса ... да не ги изброявам всичките - винаги ще си ограничен в това отношение, и ще трябва да се съобразяваш с тях и едва ли ще намериш нещо, което да е идеалния вариант и да ти върши работа.

Защото вземеш ли добър, качествен хостинг - няма да имаш проблем с товаренето на сайта. :)
 
От: Видео с определена цел - къде и как да се качва

Не става въпрос за средства. Притеснява ме, че видеата качени на собствения сайт ще го товарят. От друга страна ще го товарят, ако едновременно много хора го зареждат. Защо ще трябва да се плаща, ако са на моя сайт и има някаква парола за достъп?

Другия вариант е коментирания от друг колега по-горе - на различни страници в сайта да са видеата, да няма навигация до тях и да не се индексират страниците. Така давам линк и хората гледат само това видео. Няма нужда от пароли и прочие. Ще се получи ли така?

Ако добре съм схванала от какво имаш нужда, ето ти много просто разрешение на "проблема"

1. Правиш си канал в тубата (ако нямаш) и си качваш всички видео материали, като първоначално всички са блокирани - т.е. не са публични.
2. Отключваш видеото, което искаш да може да се гледа най-напред и посредством ембед кода (той си се генерира сам, споко) си го слагаш където искаш в сайта/блога. Важното е да сложиш отметката, която не позволява след края на видеото да тръгват "подобни" материали.
3. Когато решиш, "отключваш" следващо видео и процедираш по същия начин.

Това е - съвсем не е трудно. Ако все пак се оплетеш първоначално - свиркай да помагаме.

:|
 
  • Like
Реакции: ops5
От: Видео с определена цел - къде и как да се качва

Нямах предвид хората да плащат за достъп до видеата в сайта ти, а имах предвид, че ти или не можеш или не искаш да отделиш пари за да вземеш добър хостинг, за да можеш да си сложиш видеата в твоя сайт и да ти зареждат без проблеми. Вземи си добър хостинг - и няма да имаш грижи, ще правиш това, което ти искаш. Но ако се възползваш от други сайтове за споделяне на видео - Ютуб, Вимео, Пикаса ... да не ги изброявам всичките - винаги ще си ограничен в това отношение, и ще трябва да се съобразяваш с тях и едва ли ще намериш нещо, което да е идеалния вариант и да ти върши работа.

Защото вземеш ли добър, качествен хостинг - няма да имаш проблем с товаренето на сайта. :)

Хостинга е SuperPro на СуперХостинг. Никога досега не ми е правил проблем. Не знам какво да очаквам, ако мина на следващия план. От обща култура знам, че видето ще тежи на сайта. А десетина ще тежат още повече.

Сега целта е друга и не става въпрос за пари. Най-вероятно ще ги кача на сайта на различни страници, неиндексирани, без навигация до тях. Пък ще видим колко ще тежи.

А ако ги кача на друг специално за това минисайт? Само с тези видеа ще е. Той ако е пак на този хостинг, ще се отрази ли?

Всъщност с този хостинг ОК ли съм? Да не мисля някакви математики, ако е добре.

P.S. Дано никога да не я докараме парите за хостинг да са проблем.



Linetta, благодаря за идеята. Но е неприложима за моята цел.
 
Последно редактирано:
От: Видео с определена цел - къде и как да се качва

Аз не мисля, че би имал проблеми. Все пак няма да слагаш всички видеа в една страница, нали? Мисля, че не би трябвало да има проблем и да зарежда бързо, но все пак зависи какъв обем ти са видеата. И ако е твой сайт и твой хостинг, тогава си освободен от всичко и сам си решаваш кое какво да правиш. Тогава ще можеш да вградиш видата в отделни статии/страници и ще можеш да предоставяш кодове за достъп на хора които да го гледат. Уордпрес позволява това - ограничен достъп до статии.

А още повече, че този план който използваш е с неограничен трафик, което би ти било от полза. Въпросът е да се ограничиш в другите параметри на този план, но за това може би някой друг, по-запознат от мен би ти дал съвет.
 
От: Видео с определена цел - къде и как да се качва

Видеата ще са на отделни страници. И няма да има навигация до тях. Няма как човек да стигне до тях, ако не съм му пратил линк.

Ще са 10-на минутки, но колко ще се получи обем видеото не знам. Сайта ни е не Уордпрес.

Благодаря и на теб за съветите.
 

Горе