Видео с определена цел - къде и как да се качва

От: Видео с определена цел - къде и как да се качва

Благодаря и на теб за съветите.

Предполагах, че е на Уордпрес, но може и да е на друга система и предполагам пак ще има начин да се ограничи отварянето от случайни хора.
 
От: Видео с определена цел - къде и как да се качва

Предполагах, че е на Уордпрес, но може и да е на друга система и предполагам пак ще има начин да се ограничи отварянето от случайни хора.

Това вече да го каже програмиста. Но няма да се налага мисля.
 
От: Видео с определена цел - къде и как да се качва

Явно нещо не схващам. На каквото и да ти е направен сайта не виждам проблем да си сложиш каквото и да е видео, под каквато и да е форма. Ако ще си го хостваш при теб ще трябва да си инсталираш някакъв плеър, самото видео трябва да е "леко" от там на татък зависи от много неща... личния ти хост почти не играе роля, важното е каква е ширината на изходната лента от провайдера. Принципно, почти никой хостинг не дава достатъчно широка лента и това е една от причината да просперират Тубата и Вимео.
Ако не е някаква голяма тайна - сподели, че ми стана интересно.
:|
 
От: Видео с определена цел - къде и как да се качва

Това е идея, благодаря. Може и в нашия сайт да се получи. При този вариант ще трябва видеото да е при мен, което ще товари сайта.

Може изцяло твоя вариант да се приложи. Благодаря още един път.

Ако го направиш по този начин и видеата ти са качени в един youtube акаунт - ако кликна на името на клипа и вляза в ютуб - в дясно няма ли да видя и останалите?
 
От: Видео с определена цел - къде и как да се качва

Ами аз нищо не крия. Ако питаш за провайдъри и широчини на изходни ленти, не ги разбирам тези неща.

От самото начало съм наясно, че мога да кача видеата на моя сайт. Чак толкова разбирам :). Но от обща култура знам, че видеа, изображения и прочие товарят сайта. За това мислех за вариант видеата да са другаде и само да давам линк на хората и да си го гледат там.

Но както казва nortrant, отива човека в тубата и вижда и другите видеа. А аз не искам. Целта ми е видеата да се гледат чак когато дам линк.

Ще пробвам наистина на нашия сайт. И оттам да се гледат. Ще видим колко товари и бави сайта. Може да се притеснявам за глупости.

А проблема с достъпа - вече писах няколко пъти. Всяко видео на различна страница, без индексиране, без навигация. Ще го гледа само, който има линк.

Сега се усещам, че Linetta, може да пита за целта на тези видеа. И така:

Подготвям курс от видеа за нашата афилиейт програма. Оказва се, че има какво да се подскаже на партньорите. Започнах да обяснявам и съветвам по мейли. Но така ще се лудна на всеки. За това един курс с видео за всеки основен момент и вече, който има въпроси персонално. Искам видеата през няколко дни да се пускат на партньорите, за да имат време да прочетат, разгледат и поставят въпроси ако имат. А и постигам лека ангажираност. Успоредно показвам на афилиейтите сериозните си намерения.

Че не е лесна задача, е ясно. Но се надявам накрая целта да е изпълнена.

Приемам пожелания за успех :) :).
 
От: Видео с определена цел - къде и как да се качва

Ами аз нищо не крия. Ако питаш за провайдъри и широчини на изходни ленти, не ги разбирам тези неща.


Ще пробвам наистина на нашия сайт. И оттам да се гледат. Ще видим колко товари и бави сайта. Може да се притеснявам за глупости.



Сега се усещам, че Linetta, може да пита за целта на тези видеа. И така:

Подготвям курс от видеа за нашата афилиейт програма. Оказва се, че има какво да се подскаже на партньорите. Започнах да обяснявам и съветвам по мейли. Но така ще се лудна на всеки. За това един курс с видео за всеки основен момент и вече, който има въпроси персонално. Искам видеата през няколко дни да се пускат на партньорите, за да имат време да прочетат, разгледат и поставят въпроси ако имат. А и постигам лека ангажираност. Успоредно показвам на афилиейтите сериозните си намерения.

Че не е лесна задача, е ясно. Но се надявам накрая целта да е изпълнена.

Приемам пожелания за успех :) :).

Значи, трябвя дя падходиш по "тънкия" начин и както обичам да казвам "да му го погалиш" на пациента, пардон клиента :-o
Сложи на УП ей тоя плъгин Newsletters Wysija. Ще можеш да пращаш нюзлетъри точно в целта. С три клика персонализираш всичко и пращаш видеото под формата на мейл на когото си искаш и в какъвто си искаш ред без да си товариш сайта с излишни неща.
От както открих тоя плъгин съм влюбена в него. Реших си един куп проблеми. За акции от типа мейл маркетинг и "почеши пациента дето го сърби" - просто се е утЕпАло.
Значи: качваш видеата в Тубата и ги правиш НЕпублични, после вграждаш кода в нюзлетъра и пускаш мейл - готово. :|
 
От: Видео с определена цел - къде и как да се качва

Значи, трябвя дя падходиш по "тънкия" начин и както обичам да казвам "да му го погалиш" на пациента, пардон клиента :-o
Сложи на УП ей тоя плъгин Newsletters Wysija. Ще можеш да пращаш нюзлетъри точно в целта. С три клика персонализираш всичко и пращаш видеото под формата на мейл на когото си искаш и в какъвто си искаш ред без да си товариш сайта с излишни неща.
От както открих тоя плъгин съм влюбена в него. Реших си един куп проблеми. За акции от типа мейл маркетинг и "почеши пациента дето го сърби" - просто се е утЕпАло.
Значи: качваш видеата в Тубата и ги правиш НЕпублични, после вграждаш кода в нюзлетъра и пускаш мейл - готово. :|

Хм, това не може ли да е с какъвто и софтуер за масови мейли да се изпрати. След това няма ли посетителя да може да види и другите видеа в Тубата?
 
От: Видео с определена цел - къде и как да се качва

Радвам се, че ти допадна идеята.
Успехи!
 
От: Видео с определена цел - къде и как да се качва

Радвам се, че ти допадна идеята.
Успехи!

Благодаря :). Винаги досега във форума съм получавал добри идеи и съвети.
 
От: Видео с определена цел - къде и как да се качва

Не е нужно да ги качваш някъде. В какъвто формат са си, ако са по-малко от 25 МБ - преспокойно можеш да ги прикачиш в gmail пощата (ако разполагаш с такава). За абв-то нямам представа какъв е лимита, но има опция за прикачване/изпращане на файлове. Единственият риск е да не се качи видео материал от курсист обществено .
 
От: Видео с определена цел - къде и как да се качва

Не става въпрос за средства.

След като не става въпрос за средства защо не вземете ваш сървър и не го колокирате в дата център с подходящ uplink за video stream? Не само, че ще можете да stream-вате на воля, но и ще можете да прехвърлите там всички сайтове и да имате пълен контрол над самата конфигурация на сървърите и инфраструктурата.

Друг вариант е Amazon, примерно S3, а мисля имаха и специализирана услуга за video stream. Повече от достатъчно е за тази цел. Плаща се според изразходваните ресурси и излиза много евтино за малки проекти. Но ако е за Българският peer аз бих избрал колокацията или поне VPS където е разрешено да се хоства видео. Въпреки, че повечето потребители имат добра връзка с европейските сървъри на Amazon. Ето и линк, но не съм го тествал, старичка е статията: http://www.wp21century.com/

Колкото до казуса с url-тата - преди време имаше няколко добавки, но гледам че не се разработват вече и не знам дали работят. Например: http://wordpress.org/plugins/private-url/ Принципно всеки програмист може да ти напише.

Някакъв url shortener също може да свърши работа. Общо взето решения колкото искаш. Обаче и аз съм на същото мнение като Странникът, че тук се търси начин да се мине тънко.
 
От: Видео с определена цел - къде и как да се качва

След като не става въпрос за средства защо не вземете ваш сървър и не го колокирате в дата център с подходящ uplink за video stream? Не само, че ще можете да stream-вате на воля, но и ще можете да прехвърлите там всички сайтове и да имате пълен контрол над самата конфигурация на сървърите и инфраструктурата.

Друг вариант е Amazon, примерно S3, а мисля имаха и специализирана услуга за video stream. Повече от достатъчно е за тази цел. Плаща се според изразходваните ресурси и излиза много евтино за малки проекти. Но ако е за Българският peer аз бих избрал колокацията или поне VPS където е разрешено да се хоства видео. Въпреки, че повечето потребители имат добра връзка с европейските сървъри на Amazon. Ето и линк, но не съм го тествал, старичка е статията: http://www.wp21century.com/

Колкото до казуса с url-тата - преди време имаше няколко добавки, но гледам че не се разработват вече и не знам дали работят. Например: http://wordpress.org/plugins/private-url/ Принципно всеки програмист може да ти напише.

Някакъв url shortener също може да свърши работа. Общо взето решения колкото искаш. Обаче и аз съм на същото мнение като Странникът, че тук се търси начин да се мине тънко.

Първо да благодаря и на теб за съветите. Ще трябва много пъти да прочета поста ти, защото е пълен с много неща, които не разбирам.

И второ - Ама ти сериозно ли? За какви средства говориш? Не съм и предполагал, че ще трябва да се отделят средства, за да кача видео в Тубата, Вимео, или на моя сайт. И съответно не съм и мислил как да спестя 10-20 лв. Питах за най-удачния вариант. Ако знаех, че е решение, щях предварително да УТОЧНЯ, ЧЕ В ОФИСА ИМАМЕ СОБСТВЕН СЪРВЪР.

Писа, писа, даде акъл (отново благодарности, въпреки сложните неща за мен) и накрая - "има много решения, ама ти искаш за без пари" и ме прати у... Споко, научил съм, че без пари не стават работите.

Един човек ми прави едни услуги без пари. И все се чудя как ще се отблагодарявам. Той следи темата. Знае, че го чакам :) :).
 
От: Видео с определена цел - къде и как да се качва

Какво не разбра, да превеждам :wink:

А кое е по-удачно всеки има различно мнение, нали?
 
От: Видео с определена цел - къде и как да се качва

Какво не разбра, да превеждам :wink:

А кое е по-удачно всеки има различно мнение, нали?

Ще питам човека, който се грижи за сървъра ни какви са възможностите :).

Съветите са винаги полезни и ценни :) Другото... понякога е излишно :).
 

Горе