Внимавайте на магистралата - бях обран днес

petargeorgiev

New Member
Да ви се оплача и да ви внимавате като пътувате сами извън града.

Днес сутринта тръгвам към Велико Търново по работа и спирам на ОМВ-то на края на магистралата. Купувам си вода и тегля пари от банкомата, че ми трябваха за Търново. Тръгвам пак и веднага след това усещам нещо, спирам и гледам спукана задна дясна гума. Псувам и почвам да я сменям, без нищо да подозирам. Сменям си аз гумата и отново потеглям. След малко усещам, че ми няма чантичката с всичко вътре - мои и на колата документи, портмоне с всичките ми дебитни и кредитни карти, парите - ок.800лв., ключове. И тогава се усещам, че са ме метнали брутално. Докато съм сменял гумата някой е ми взел чантата. Нищо не видях и аз не мога да проумея как са се промъкнали без да ги видя. Но със сигурност тогава са я взели, щото като изтеглих пари веднага тръгнах. Върнах се на безиностанция, извиках полиция, дадох показания, но вече нищо не можеше да се направи. И така утре почвам да ходя по банки и администрации. Сега съм напълно нелегален.
Пиша за да ви предупредя, щото аз въобще не направих асоциация с гумата и бензиностанция. Мислех си, че вече не стават такива неща през деня на главен европейски път .
 
От: Внимавайте на магистралата - бях обран днес

Това е много стар номер, един колега през 7-8 години така го обраха някъде към Благоевград. Съжалявам за твоя случай, но живеем в хайдушка държава и трябва да се внимава винаги.
 
От: Внимавайте на магистралата - бях обран днес

Това е известен номер. Мой съсед пострада по същия начин преди месец. Не е трябвало да теглиш пари на бензиностанцията и не е трябвало да оставяш чантата без надзор. Трябваше и да се замислиш защо ти е спукана гумата.
 
От: Внимавайте на магистралата - бях обран днес

И аз го знам тоя номер, ама отпреди 10 -15години. Мислех, че вече не се случват такива неща. Просто в случая въобще не се замислих. Затова писах да се знае, че още се актуални тези дейности. Ако това го бях прочел и чул преди месец, два или година със сигурност щях да се сетя.
 
От: Внимавайте на магистралата - бях обран днес

И аз го знам тоя номер, ама отпреди 10 -15години. Мислех, че вече не се случват такива неща. Просто в случая въобще не се замислих. Затова писах да се знае, че още се актуални тези дейности. Ако това го бях прочел и чул преди месец, два или година със сигурност щях да се сетя.
Не се случват ли? А това какво е?
 
От: Внимавайте на магистралата - бях обран днес

Еми значи аз съм бил голям оптимист. Но това все пак е магистрала и трябва по-сериозна организация. И днес изненадващо за мен дойдаха три коли цивилни полицаи -разследващи, дознатели, следователи и т.н Изглежда ги натискат за магистралните обири, че се излагаме пред Европа
 
От: Внимавайте на магистралата - бях обран днес

Тоя номер се възроди по време на кризата. Чантичката винаги с вас да се носи, особено като има спукана гума. На мой роднина вече 3-ти път му пукат гумата, ама той си знае и си носи винаги чантичката с него. Даже сега има един номер, пред теб се разваля колата на бременна майка с дете в колата, излиза нещо бута колата, ти излизаш от колата зад нея да помогнеш и ти взимат чантичката. А бе затова от тия модерните чантички и не ги сваляйте..!
 
От: Внимавайте на магистралата - бях обран днес

Това верно е старо колкото света :)
Кофти е да олекнеш така, но отдавна трябва да сте разбрали, че щом излезете от вас, трябва да сте на 6 без 10, на и 10 и ако може на без 30. Това е риалитито за съжаление
 
От: Внимавайте на магистралата - бях обран днес

Да ви се оплача и да ви внимавате като пътувате сами извън града.

Днес сутринта тръгвам към Велико Търново по работа и спирам на ОМВ-то на края на магистралата. Купувам си вода и тегля пари от банкомата, че ми трябваха за Търново. Тръгвам пак и веднага след това усещам нещо, спирам и гледам спукана задна дясна гума. Псувам и почвам да я сменям, без нищо да подозирам. Сменям си аз гумата и отново потеглям. След малко усещам, че ми няма чантичката с всичко вътре - мои и на колата документи, портмоне с всичките ми дебитни и кредитни карти, парите - ок.800лв., ключове. И тогава се усещам, че са ме метнали брутално. Докато съм сменял гумата някой е ми взел чантата. Нищо не видях и аз не мога да проумея как са се промъкнали без да ги видя. Но със сигурност тогава са я взели, щото като изтеглих пари веднага тръгнах. Върнах се на безиностанция, извиках полиция, дадох показания, но вече нищо не можеше да се направи. И така утре почвам да ходя по банки и администрации. Сега съм напълно нелегален.
Пиша за да ви предупредя, щото аз въобще не направих асоциация с гумата и бензиностанция. Мислех си, че вече не стават такива неща през деня на главен европейски път .

КОФТИ МАМАКА МУ СТАРА, АМА СИ СЕ ХВАНАЛ НА НАЙ-ИЗТЪРКАНИЯ НОМЕР ДЕВА :)
МАМКА ИМ КРАДЛИВА!!!
ЧЕНГЕЛИТЕ ЗАЕТИ ДА ДЕБНАТ В ХРАСТИТЕ ЗА НЯКОЙ ПЕТАК...
МАГИСТРАТИТЕ ЗАЕТИ ДА СИ БАРАТ МЕЧА И ДА ЧАКАТ ХИЛЯДАРКИ ОТ НЯКОЙ...
И БАНДЮГИТЕ СИ ВЕЯТ МАДЯТА БЕЗНАКАЗАНО!!!
ТИ ПИКАЯ НА ДЪРЖАВАТА СКАПАНА
 
От: Внимавайте на магистралата - бях обран днес

Е за пестин лева га не тръгнат и шмайзери да вадат :D
Толко пари дават, толкова и че пазат... Системата, системата :)
 
От: Внимавайте на магистралата - бях обран днес

Е за пестин лева га не тръгнат и шмайзери да вадат :D
Толко пари дават, толкова и че пазат... Системата, системата :)

ЧЕ КОЛКО ДА ИМ ДАВАТ?
КАТО СА ИМ МАЛКО ДА ХОДЯТ ДА ПРАВЯТ БИЗНЕС!
Да копат, да правят сайтове?
не ги оправдавай по цигани!
дайте ни пари или ши крадеми...
и те ли така дигнете ни заплатити или ши земаме подкупи ?
 
От: Внимавайте на магистралата - бях обран днес

и на мен преди 2 месеца опитаха да ми направят този номер, от Варна съм. на външния паркинг на пикдали парк.. от тогава спрях да нося чанта.. но на мен ми се размина.., защото знам наоколо сервиз и отидох да сменя гумата там.. само че съм вътре с 600 лв заради гумата .. каското не я покри.. внимавайте много, че пак има бум на тези номера....
 
От: Внимавайте на магистралата - бях обран днес

Да ви се оплача и да ви внимавате като пътувате сами извън града.

Днес сутринта тръгвам към Велико Търново по работа и спирам на ОМВ-то на края на магистралата. Купувам си вода и тегля пари от банкомата, че ми трябваха за Търново. Тръгвам пак и веднага след това усещам нещо, спирам и гледам спукана задна дясна гума. Псувам и почвам да я сменям, без нищо да подозирам. Сменям си аз гумата и отново потеглям. След малко усещам, че ми няма чантичката с всичко вътре - мои и на колата документи, портмоне с всичките ми дебитни и кредитни карти, парите - ок.800лв., ключове. И тогава се усещам, че са ме метнали брутално. Докато съм сменял гумата някой е ми взел чантата. Нищо не видях и аз не мога да проумея как са се промъкнали без да ги видя. Но със сигурност тогава са я взели, щото като изтеглих пари веднага тръгнах. Върнах се на безиностанция, извиках полиция, дадох показания, но вече нищо не можеше да се направи. И така утре почвам да ходя по банки и администрации. Сега съм напълно нелегален.
Пиша за да ви предупредя, щото аз въобще не направих асоциация с гумата и бензиностанция. Мислех си, че вече не стават такива неща през деня на главен европейски път .
Съжалявам за грубият тон,но ти да не си расъл в Швейцария?!Ако си малко изтънчен,с нежни черти, с лъскава кола..нормално е да те раргерират апашите.Бедността на една държава може да доведе до това,крупна част от населението й пристъпи до крайности.
 
От: Внимавайте на магистралата - бях обран днес

Съжалявам за грубият тон,но ти да не си расъл в Швейцария?!Ако си малко изтънчен,с нежни черти, с лъскава кола..нормално е да те раргерират апашите.Бедността на една държава може да доведе до това,крупна част от населението й пристъпи до крайности.

Израснал съм в краен квартал в София в края на 90s и какво ли не съм виждал. Ама си прав, че напоследък се по-изтънчих и притъпих сетивата си като мислех, че точно на мен няма да направят номер. Изглежда трябва да си възвърна нашия балкански манталитет с постоянна мнителност. Иначе трудно се уцелява, абе като в джунглата.
 
От: Внимавайте на магистралата - бях обран днес

Тук ходиш по магистралите с винкела. До там нашата полиция но пази. :)

А този номер, не че не е стар, но на всеки може да се случи. Най-вече на сам човек пътуващ на някъде. Не искам да казвам нищо ну тук е таква мизерия, че тя ще ги принуди да стават и по-изобретателни. За това ако сега се налага да седите на щрек, ще се наложи да го умножите по мин. 2. Но е нормално - вижте на какво ни подлагат - депутатите си крадат милиони и правят далавери, пък дребния джепчия ли няма да го прави. Единствената разлика е в количеството. Но който както се ореди, дето се викаше. :)

Аз гледам нон стоп нещата да са си в мен, даже от време на време се пипам дали са там. Не го правя ей така, за да съм си сигурен, че всичко е Ок, а просто защото знам хората в това положение на какво са готови, за да добутат деня. И биха бръкнали даже и да гледаш, само да знаят, че си заслужава. Законите ни май работят в тяхна полза, като гледам и колко често слушам за подобни престъпления.

Преди няколко дни пък на тел. на мой роднина му звънаха от уния дето им трябват пари, защото еди кой си е закъсал или му трябват. И там не чух да са хванали някой. :) Пазете се!!! Явно държавата освен да гърби с данъци и глоби друго не може да осигури.
 
Е затова, откакто си взех кола, на една ръка разстояние си имам едно острие почти 30см. Я съм усетил, че нещо е нередно, я съм им е*ал майката.
 
От: Внимавайте на магистралата - бях обран днес

Съжалявам за грубият тон,но ти да не си расъл в Швейцария?!Ако си малко изтънчен,с нежни черти, с лъскава кола..нормално е да те раргерират апашите.Бедността на една държава може да доведе до това,крупна част от населението й пристъпи до крайности.

Е хубава работа, човекът е виновен, че са го обрали ли?!

petargeorgiev, блокирай си веднага дебитните и кредитни карти. Отиди в банките и ги уведоми за кражбата.
Препоръчвам ти да не държиш документи и пари на едно място от тук нататък
 
От: Внимавайте на магистралата - бях обран днес

Преди няколко дни пък на тел. на мой роднина му звънаха от уния дето им трябват пари, защото еди кой си е закъсал или му трябват. И там не чух да са хванали някой. :) Пазете се!!! Явно държавата освен да гърби с данъци и глоби друго не може да осигури.

Определя им среща и звъни на полицията.
 
От: Внимавайте на магистралата - бях обран днес

Определя им среща и звъни на полицията.
Те не искат контакт. По-скоро да се пратят парите или да мине някой, ама той ще каже кога. Абе мислят и те как да не се прецакат.

А за случката е ясно, че сами сте си. Няма кой да помага или да ви бъде гръб. Кофти, че всичко е било на едно място и е заминало. :) Но има начин да си измъкнеш - само не се нервирай много. ;)
 
От: От: Внимавайте на магистралата - бях обран днес

Е хубава работа, човекът е виновен, че са го обрали ли?!

petargeorgiev, блокирай си веднага дебитните и кредитни карти. Отиди в банките и ги уведоми за кражбата.
Препоръчвам ти да не държиш документи и пари на едно място от тук нататък

Още веднага блокирах всичко, уведомих и застраховател.
 

Горе