Връзки, вплетени в текст?

Blue-Monday

Member
Добър ден,

според вас ако сложа статия наситена с ключови думи в един стар и квалитетен сайт, като в текста има 1-2 котви, сочещи към мой сайт, които са в същия цвят като текста, но са удебелени, това дали ще се хареса на Гугли?

Мисълта ми е това, че са в същия цвят, като текста дали може да ми изиграе лоша шега, или удебеляването е достатъчно, за да не се сметне за някаква хитрина?
 
да това е най добрия тип линкване от релативен контент точно така изглеждат максимално натурални линковете няма смисъл да си играеш с притесняваш за цвета все тая е някои темплеити за сайт ги правят линковете точно такива.... и може да не ги болдваш да изглежда по естествено :)
 
От: Връзки, вплетени в текст?

Според ченгето на Google Мат Кътс скритите връзки са незаконни. FTC на САЩ даже изискват човешко четим текст, че това е платено.

“The petition to us did raise a question about compliance with the FTC act,” said Mary K. Engle, FTC associate director for advertising practices. “We wanted to make clear . . . if you’re being paid, you should disclose that.”

Например ако имаш блог, пишеш за хапчета за уголемяване на някои органи и имаш афилиейт линкове, трябва да напишеш, че собственикът на блога получава пари.

Too Funny LOL FTC Disclosures
 
Аз повтарям всепак накратко :) по натурално изглеждащи линкове няма как да си набавиш :) Като да пуснеш ПР (Press Release ) и да го подхванат по стабилно различни интернет медии линковете от тях ще са точно така в контента няма да са болднати и на места линковете ще са с цвета на текста
 
От: Връзки, вплетени в текст?

@coolice, май нещо не те разбирам. Доколкото знам ако линковете не се различават по нищо от текста, Google ще реши, че го баламосват нещо. Това е все едно да сложиш div, който е пълен с ключови думи, но има visibility:hidden;. Или пък все едно да сложиш текст, който е със същия цвят като фона - това вече съм сигурен, че е наказуемо.
 
От: Връзки, вплетени в текст?

Връзките обикновено са с различен цвят (най-често цвят близък до синьото) и/или са подчертани. Не съм виждал връзки, които само се различават по дебелината на шрифта. Тъй като това не е обичайна практика считам, че може да се тълкува като криене. А дали големия батко Гошо ще го тълкува така не знам.
 
От: Връзки, вплетени в текст?

Еми току-що идвам от един голям български торент тракер, и ми направи впечатление, че там връзките са точно такива - bold #000000.
 
Re: От: Връзки, вплетени в текст?

@coolice, май нещо не те разбирам. Доколкото знам ако линковете не се различават по нищо от текста, Google ще реши, че го баламосват нещо. Това е все едно да сложиш div, който е пълен с ключови думи, но има visibility:hidden;. Или пък все едно да сложиш текст, който е със същия цвят като фона - това вече съм сигурен, че е наказуемо.

за фона е наказуемо имах напредвид че има теми за wordpress например при които цвета на текста е черен и цвета на линковете е черен... различава се само по постоянния ъндърлайн и темата няма проблем с ранкинга си в г - ама не мисля че дава някакво предимство ....

за болда ти си решаваш но най натурално ще изглежда да не са болднати / макар че всичко е субективно едва ли има алгоритъм които да лови това освен ако висички линкове не са ти такива... идеята е като доиде хюман едитор на сайта и го огледа да му се стори че това си е нормална статия която е цитирала някакви източници например... мака че стигне ли се до ръчна проверка всичко е субективно може да си ок но да те прецакат
 
От: Re: От: Връзки, вплетени в текст?

Ако говорим за bold или не bold, не мисля, че има съществено значение (може и да има, но не е нещо кой знае какво със сигурност).
Цвета на линковете нямат абсолютно никакво значение, освен ако не съвпадат с бекграунда (и то за да не се виждат) и то само при човешки преглед.
Ако линковете съвпадат (и не се различават) с нормалния текст, това не е ама никакъв проблем.
 
От: Re: От: Връзки, вплетени в текст?

Ако линковете съвпадат (и не се различават) с нормалния текст, това не е ама никакъв проблем.

По-горе ченгето на Google говори точно за това - връзки, които не се различават от останалия текст и това е нарушение на правилата на Google. Връзката трябва да се различава от нормалния текст, така че потребителят да знае кое е връзка и кое обикновен текст. Обикновено връзките са подчертани или ако не са подчертани са с различен цвят от текста (обикновено сини - както в този форум).

В този пример думата "mission" е скрита връзка:
hiddenlinkbefore.png
 
От: Re: От: Връзки, вплетени в текст?

Примера, който дава е за текст, в който едни линкове са с един стил, а други с друг, с цел да не се виждат. Ако линковете навсякъде с един стил, не мисля, че е проблем.
 
От: Re: От: Връзки, вплетени в текст?

В същност в примера има линкове с три стила като третия стил е "невидим" - т.е. съвпада със стила на обикновения текст (първият стил е наклонен, вторият стил е ненаклонен). Има две връзки "mission" като на посочената с червена стрелка дума изобщо не ѝ личи, че е връзка:
hiddenlinkbefore.png


Три от връзките са видими, четвъртата връзка не се вижда.
 

Горе