Всички домейни на един хостинг

Ако говорим за PBN лично аз Ви препоръчвам домейните да бъдат на различно IP. Това е възможно да стане и на един хост, но ще излезе по-скъпо. Ако целта е друга, не виждам пречки да си ги слагате на един хост.
 
Живеем в ерата на микросървисите.

Демек файловете ги слагаш на един хостинг, базата данни на втори, и отделно се абонираш за serverless functions услуги в АWS - колкото там са нужни... И примерно ако трябва да се автентикират юзърите като се логват, сметни още 1-2 абонамента.

Това са минимум 4-5 хостинг акаунта за всеки сайт и то ако говорим за малки и простички сайтчета.

Обаче сериозен сайт би ползвал pool от поне 3 уеб сървъра зад load balancer (4-ти сървър), плюс още толкова репликации на базата данни на отделни машини.

ТЛДР: абе под 15 хостинг акаунта (сървъра) на сайт трудно може да паднеш...
 
Сигурно имам по 10-15 сайта на високи споделени планове, някои по сериозни на VPSи.

Нито тварат, нито нищо. Някой от тях правят по 500-1000 посещения на ден онлайн магазини.

Въпрос на оптимизация може би.
 
Контра бате кви микросървизи, ще може да направи според тебе? Като става въпрос по всяка вероятност за ПХП + wordpress.
Иначе субдомейни почти винаги се ползват - ако не може да разкачиш на микросървизи, разкачаш на сървизи според домейн, пхп-то е така.

ако имаш сайт + мобилно приложение + статични лайна - някъде има REST , имаш и RESTless , статичните файлове ги набутваш някъде и те, да кажем след разни пайпове за оптимизации , диплойи, базата на друго място. Ама такива гимнастики се пишат бавно,ако имаш wordpress ако се пробваш да му правиш decouple и да спазваш подобни принципи - само ще се вкараш в беля.

Иначе с 2 ръце за микросървизите и фунционалното програмиране пред OOP. Каквото и да си говорим - при ООП-то се опитваш да предричаш бъдещето, като всяко едно възможно бъдеще, засираш с един layer , а след няколко такива класа - добавяш и интерфейс - и общо взето ако искаш да ти донесат чаша кафе - ще дойде кафето при тебе, ама ще бъде на един слон.
 
Ако говорим за PBN лично аз Ви препоръчвам домейните да бъдат на различно IP. Това е възможно да стане и на един хост, но ще излезе по-скъпо. Ако целта е друга, не виждам пречки да си ги слагате на един хост.
Защо да са на различно IP, какъв е benefit-a?
 
Писах преди време в другия форум по темата. Не се иска само различни IP-та, малко повече се иска, за да не те засекат. :)

 
Мани, то това ако ще го правиш, колкото да рекламираш на други статиите , иначе да се надяваш, че ще надлъжеш най-големите инженери в света - отживелица вече. Там такива сериозни невронни мрежи се обучават и сигурно са изтествани, че с разни публични трикове, едва ли ще ги лъжем дълго :D

Ти виждал ли си такива за БГ език? За ЕН ще изкараш някой лев от blackhatforum-ите - ама за бг?

Тук нас .бг са ни накацали някакви китайски сайтове редиректващи към китайските магазини на алибаба и алиекспреса. Отделно и някакви .бг субдомейни , поддиректории /bg/ - много често ми излизат някакви лайна в серпа от известно време.


Има и друго - ИП-то пък понякога не е фактор. За SEO-то колкото по-малко правиш като SEO оптимизатор, толкова по-добре :D - замисли се, ако лесно се правеха мизерии - много щяха да се абюзват туловете за low quality linkbuilding колкото да се навреди - гугъл според правилна позиция заемат да мълчат за много от нещата, включително да махнат и PR-а и да ползват скрити мектрикси не публични.

ИНАЧЕ статията е добра, ама си превеждал бате от английски , с тея долари смятани - за бг ще излезе доста по-евтино :D
 
Последно редактирано:
Контра бате кви микросървизи, ще може да направи според тебе? Като става въпрос по всяка вероятност за ПХП + wordpress.
Рекох да раздвижа малко темата, белким някой специалист от ранка на Станимир се появи..
 
Тоя грифтер ли :D , то винаги едно и също казва - че до миналия месец е направил платформи за милион - акъл много, софтуера здрав, всичко кърти мивки, накрая обяснява, че струва много пари, поздравява и зачезва :D .
 
Това показва опитът ми. Малко е отживелица, но си държа на мнението. Имам колеги, които не го споделят.
ОК, това ти е опита, но в какво се изразява?
Коя метрика се подобрява, когато сайтовете в PBN са на отделни IP-та?
 
Писах преди време в другия форум по темата. Не се иска само различни IP-та, малко повече се иска, за да не те засекат. :)

Добре де, ама пак не обеснява нуждата от различни IP-та.
Какво точно подобрение на SEO-то, което е целта, възниква от използването на различни IP-та?
 
Добре де, ама пак не обеснява нуждата от различни IP-та.
Какво точно подобрение на SEO-то, което е целта, възниква от използването на различни IP-та?
То като е на различни сървъри не се ли подразбира? :) Нали сме наясно, че говорим за блог мрежи? Там как точно се правят блог мрежи с цел някакво SEO на еднакви IP-та? :)
 
То като е на различни сървъри не се ли подразбира? :) Нали сме наясно, че говорим за блог мрежи? Там как точно се правят блог мрежи с цел някакво SEO на еднакви IP-та? :)
Е то това е елементарно, A record към IP на един сървър и виртуални хостове и всички стават на едно IP.
 
Е то това е елементарно, A record към IP на един сървър и виртуални хостове и всички стават на едно IP.
Според мен е нужно не само различни IP-та, но различни хостинг доставчици, акаунти (имена към тях) и всичко, което не би могло да се проследи, дори регистрантите е нужно да са различни. Абе, ако искаш да си много под радара, ще е нужно доста умно да се направи. Напоследък ъпдейтите са доста по-смарт от едно време и каквото е минавало едно време, днес не би могло. И в този ред на мисли се взимат и доста по-стегнати и прецизни мерки. Сега, всеки сам си преценява колко "небрежно" ще го прави и какво "би се сетил" google и какво не, но ако аз трябваше да го правя, бих взел всичко нужно като мерки.
 
Добре де, ама пак не обеснява нуждата от различни IP-та.
Какво точно подобрение на SEO-то, което е целта, възниква от използването на различни

ОК, това ти е опита, но в какво се изразява?
Коя метрика се подобрява, когато сайтовете в PBN са на отделни IP-та?
Всички метрики се подобряват.

Няма да влизам в технически подробности, тъй като и аз ям хляб колега.

Разбира се, можете да имате друго мнение по въпроса, не е проблем.
 
Последно редактирано:
Добре де, ама пак не обеснява нуждата от различни IP-та.
Какво точно подобрение на SEO-то, което е целта, възниква от използването на различни IP-та?
Става въпрос за един всеобщ мит от зората на PBN, когато на база IP се хващаха и наказваха спамилките. Но разбира се има все още "специалисти" в областта, които вярват че алгоритъма на гугъл стои същия както от преди 10-15 години и шит сайтовете прогресират ако ги сложиш на различни IP-та.
 

Горе