Възможно ли е Wordpress към домейн

creeds

New Member
Мога ли да пренасоча wordpress blog към домейн като при блоггер ? и нужно ли е да имам хост
 
От: Възможно ли е Wordpress към домейн

Не ги ползвам, но до колкото съм чувал - да, може. Защо просто не си направиш акаунт и не прегледаш възможностите, които предлагат?
 
От: Възможно ли е Wordpress към домейн

По-добре пусни 1 инсталация на някой фриии хост.Едва ли ще е по-лошо, а пък ще си независим.
 
От: Възможно ли е Wordpress към домейн

Не ги ползвам, но до колкото съм чувал - да, може. Защо просто не си направиш акаунт и не прегледаш възможностите, които предлагат?

да има възможност ще пробвам

По-добре пусни 1 инсталация на някой фриии хост.Едва ли ще е по-лошо, а пък ще си независим.

фрий хостовете нали пускат разни банери
 
От: Възможно ли е Wordpress към домейн

дай 3-4 лв на месец и си вземи нормален хост, махай ги тези безплатните , за нищо не стават
 
От: Възможно ли е Wordpress към домейн

000webhost не пускат нищо, но не са от най-стабилните. Имат и други ограничения, но като за начало са по-добре от wp
 
От: Възможно ли е Wordpress към домейн

000webhost не пускат нищо, но не са от най-стабилните. Имат и други ограничения, но като за начало са по-добре от wp

Говориш глупости. Ако няма възможност да си плаща за собствен хостинг по-добре да ползва блог платфорамата на blogspot, първо защото няма да се притеснява, че сайта му ще зарежда бавно или ще падне нацяло, дори при големи натоварвания.

Ако все пак държи на Wordpress, може да ползва безплатната платформа на wordpress.com или дори да помоли някой колега да му помогне с временнен хостинг на негов хостинг. Вярвам, че има хора, които могат да му осигурят безплатен хостинг срещу връзка в него.

Относно 000webhost... ползвал съм ги преди години за някой тестове и това, което мога да кажа със сигурност е, че сайта ти ще се отваря значително бавно и тромаво, което 100% ще се отрази и на позиционирането на сайта ти в серп-а.

Все пак си мисля, че при наличието на толкова евтин хостинг, ако си решил да се занимаваш сериозно, можеш да инвестираш едни 20-30 лв. на година за хостинг. Ако си достатъчно сериозен, тази сува за 1 година ще си я избил в пъти.
 
От: Възможно ли е Wordpress към домейн

Допускаме, че няма пари за хост и има блог започнат на wp. Лично мое мнетие, че е по-добре на някакъв собствен хост дори и по-бавен, поне няма да има главоболия с чуждата платформа. Иначе естествено че е по-добре на платен и сигурен, но все пак от първия пост си личи, че по някаква причина се е насочил към безплатен вариант.
 
От: Възможно ли е Wordpress към домейн

Добре колеги разбрах за какво става въпрос.
Искам да ползвам платформата на wordpress, но с хост ще е по-добре отколкото разбрах.На мене ми трябва нормален хост като при блогспот за снимки и текст само, възможно най-ниският и най евтин гледах го дедди, но много скъпо идва по 5-6$ на месец.Ще съм благодарен ако някой ми предложи нещо евтино.
 
От: Възможно ли е Wordpress към домейн

Държиш хоста ти да е в чужбина или не знаеш други освен godaddy?
 
От: Възможно ли е Wordpress към домейн

Държиш хоста ти да е в чужбина или не знаеш други освен godaddy?

да предимно ще са посетители извън бг
незнам други не съм ползвал до сега затова питам да ми предложите нещо
 
може да закачиш домейн към wordpress.ком (домейн мапинг) цената е 18 долара на година ако купиш домейна (цена за домейн + мапинг) от тях и 13 долара на година ако си купил домейна от друго място и ти трябва само да ти го мапнат... може да редиректнеш блога на урдпресс към друг хостинг в последсвие ако не си с домейн мисля за $6

ОБАЧЕ WP.com не обичат комерсиални сайтове пише им го в тоса (освен ако не си вип акаунт което е 3000+ на месец)

и тук там е още се намират НЕ наспамени wordpress multisite който предлагат free domain mapping но не мога да предложа такъв
 
От: Възможно ли е Wordpress към домейн

@Virosss е подхвърлил идеята ама чак сега ми мина пред очите :)

Мога да ти предложа хостинг, съвсем безплатно за да си започнеш нещата а след време когато и ако решиш можеш да се местиш където искаш ако си намерил нещо по-подходящо за теб. Проблема е, че хостинга е в БГ но мониторинга към сървъра ми показва, че единствено от USA към мен има по-бавно зареждане (около 350 ms). Европейците го отварят за около 0.1 секунда. Сървъра е физически и е значително по-добър и без ограниченията като на 000webhost.
Заключение: нищо не губиш от това и е безплатно.
Намери ме на скайп или ми прати ЛС ако желаеш.
 

Горе