Гръцко гладно нема

От: От: От: Гръцко гладно нема

Язе немам провлеми и съм ухилен до ушите като ви гледам прогнозите
Има няколко бъга във финасовия анализ на гръцката криза ала Дянков
Първом, това не е само финансова криза, а политическа и е гръцка, а не българска,,, а вие си мислите, че всички политици трева се държат като нащи
Второ, великите сили бъркат като се опитват да се държат като строги господарки,,, защо смятате, че те са прави, това е робска психика
Трето, реално погледнато гръцкия дълг е несъбираем,,, смятате че гърците са виновни и трябва да изпълнят заробващите условия на великите кредитори ли
Банката е виновна, когато отпуска лоши кредити и няма как да ги събере,,, обявяват дълга на Гърция като несъбираем лош кредит и запазват Европа от криза
Ако ще изключват Гърция трябва да се подписва нов европейски договор, а гърците няма да се съгласят
ОХI
За жалост трезвата преценка и при теб се губи.
Гърците са цоцалистически п*тки и не искат да си плащат масрафа, да кажат фалит и няма плащаме нищо, да си излязат от ЕЗ и ЕС и да са си достойни. Но не искат да не плащат и искат нови кредити да вземат.
Ако имаше някаква трезва преценка щеше да разбереш, че проблем и на двете странни и гърците и кредторите - проблема, е че едната не иска си носи отговорността.
Проблема е че, ако им дават пари ей така за споррта, директно се подписва смъртната присъда на ЕЗ.
Трябва този жесток цоцализъм да спре защото се набира голяма вълна в добавка на антиЕС насторения.
Като навържеш и цирка който се играе, се пита какво ще им се случи.

Точно проблема, при тях е че си вярват политиците че са центъра на вселената - с рогата на пред директно ще върнат Гърция в 1-ви клас.

А какво е заробващато на кредитора?

Преди няколко години кредиторите им отписаха 100 милиарда!
Сега кредиторите основно са ЕЗ данъкоплатците.
Какви условия искат - кредиторите?
Искат да се реформират и да почнат да работят - много искат!
В момента средната им лихва е 2.7% - ако почнат да се реформират и да тръгнат по правилният път ще се получат нещата.

Няма как да си дал на някой 1к лв той да ги е дал за курви и алкохол и после да ти иска още и да ти го вади голям че си искаш парите. Осъзнаваш ли колко е налудничево това.

Ципрас иска нови 100 милиарда отписване иска 20 години гратисен период и иска нови 50 милиарда, а не дава нищо :D

По-малко популизъм повече мисъл - Няма никаква програма, няма никакви реформи от страна на Гърците - вие си говорите, ама ...
 
От: Гръцко гладно нема

Можеше Кока Кола и още една сурия франчайзове да ми изредиш.

Какъв предприемач си не те знам, та така жестоко бъркаш собственост и производство не те знам.
Същата глупост с "Гръцките банки", където това са БГ Юридически Лица, с БГ депозити и БГ раздадени кредити и активи с гръцки собственик. Просто като го закучат собствеността ще се промени от раз и до там.
А за металургия, не знам каква металургия те гони, викаш молове с избити печалби или да Загорка - като цяло все производствени неща в БГ ми говориш. Правиш ли разлика все неща тук произвеждани, а не в там.
Пак ти казвам по-малко популизъм повече трезво мислене. Дори и да имат сделка това ще мине чрез жестоки реформи и рязане на разходи. Гледай какъв процент от икономиката е държавата демек тумор и паразит и виж реално какво се произвежда. Само имат едно 50& отрицателно търговско салдо какво ти говори?
Пак казвам повече трезва преценка по-малко популизъм, виж ако си грък те разбирам, но инак не мога ти хвана спатиите. Без кредиторите, гърците бързо ще си дойдат на мястото и то ще е на нашето, че и отвъд така, че не знам кво се дървите на тази Гърция. Вече и Турският пАток няма го има и Ципрас пак остана в пръст в устата от Путин така, че хептен не я бръснат за слива. Да се дървиш на нещо, което е нереално и да плюеш по България, трябва нещо да ти е сбъркано или просто си на популизъм през час.

Еххх Блеки, казваш по-малко популизъм ама и ти си го караш като по учебник за финанси от 1933г издаден в САЩ. Нидей така...за франчайза, верно франчайз е, ама що не е немски, френски, италиански, айде румънски....хеле пък български, що? За гръцките банки айде да не се промени собствеността от раз, пак малко преувеличаваш. За металургията ето ти цитат: "Между 100-те най-големи чуждестранни

инвестиции

за миналата година фигурират 4 гръцки компании. Списъкът се оглавява от металургичния гигант VIOHALCO S.A., който чрез "Стомана-индъстри" ЕАД и "София мед" АД се занимава с производство и търговия на метали. В портфолиото й в България фигурират още "Стомана индъстри", софийското предприятие за алуминиеви профили "Стилмет", доставчикът на скрап "Копервалиус" и други."

Верно е държавата има голям процент в икономиката и може би там е заровено кучето. А между другото като са заревали дългове та дългове защо никой не споменава Люксембург със своето 520хил население и с дълг от ДВА ТРИЛИОНА И 935 МИЛИАРДА ДОЛАРА, а все гърците им у устата? А?! Питам Блекито да ми ги разясни теа работи с дълговете...не че на щатите не им е почти 16 трилиона, на англичаните, 9 трилиона, на швабите 6 трилиона....гръцкия е 568 и 700, даже Дания и Финландия са по-задлънели ма за там никой не реве нали?! Ай обяснете ми що?
 
От: От: Гръцко гладно нема

Ама и ти се хвана с площадни лафове....

Я кажи: Защо дълговете на Гърция бяха трансформирани? От дългове към частни кредитори, където всеки си сърба надробената попара, като дълг към ЕЦБ и май - МВФ.
Кажи и още нещо - има ли държава, дето да е просперирала, когато в нея се намести МВФ?
Защото впечатлението ми е, че държава просперира, чак когато се откачи от МВФ.

И! Заеби тезата, че кредит трябва да се погасява. Задължение на кредитодателя е да даде такъв кредит, който може да се изплати. Последната финансова криза, дето още я сърбаме, тръгна точно от такива кредитодатели: Всеки негър и наркоман - със собствено жилище! (Барак Обама, по голям комунист от Сталин).
Щяха да фалират немските и френските банки. След отписването на близо 100 милиарда допълнително.
Виж БГ 96-7 и виж я сега, ако няма просперитет не знам.

Кредитора и кредитополучателя си носят сами последствията Но не забравяй, че Гърците лъгаха в официалните си отчети.

Работата е там, че гърка не иска да фалира и да мине по достойният път, а иска да не плаща и да харчи нови и нови милиарди. Правиш ли разликата?
 
От: Гръцко гладно нема

Според вас, защо за Германия и Франция е толкова важно и ще наравят големи компромиси само и само Гърция да остане в ЕС ?

Излезе ли Гърция от ЕС следва лавина от излизания :) и тотално омазване на и без това осрания ЕС загробващ държава след държава. Прокопсия има само без ЕС и МВФ.

И разбира се само българите като на-най ще останат последния стожер на Европата и ще лапат меча на всеки. А тук ще си дрънкат за микро и марко икономики и ще разтягат ластици коя виртуална загуба или печалба е била хита на деня и как без ЕС всеки е обречен на гладна смърт
 
От: Гръцко гладно нема

Еххх Блеки, казваш по-малко популизъм ама и ти си го караш като по учебник за финанси от 1933г издаден в САЩ. Нидей така...за франчайза, верно франчайз е, ама що не е немски, френски, италиански, айде румънски....хеле пък български, що? За гръцките банки айде да не се промени собствеността от раз, пак малко преувеличаваш. За металургията ето ти цитат: "Между 100-те най-големи чуждестранни

инвестиции

за миналата година фигурират 4 гръцки компании. Списъкът се оглавява от металургичния гигант VIOHALCO S.A., който чрез "Стомана-индъстри" ЕАД и "София мед" АД се занимава с производство и търговия на метали. В портфолиото й в България фигурират още "Стомана индъстри", софийското предприятие за алуминиеви профили "Стилмет", доставчикът на скрап "Копервалиус" и други."

Верно е държавата има голям процент в икономиката и може би там е заровено кучето. А между другото като са заревали дългове та дългове защо никой не споменава Люксембург със своето 520хил население и с дълг от ДВА ТРИЛИОНА И 935 МИЛИАРДА ДОЛАРА, а все гърците им у устата? А?! Питам Блекито да ми ги разясни теа работи с дълговете...не че на щатите не им е почти 16 трилиона, на англичаните, 9 трилиона, на швабите 6 трилиона....гръцкия е 568 и 700, даже Дания и Финландия са по-задлънели ма за там никой не реве нали?! Ай обяснете ми що?

Ти явно имаш проблем с бизнес концепциите - наясно ли си с понятието на регионален франчайз и екслузивност? Нали ти е ясно, че ние докато сме били през комунизма, онези са градили тези договори.
Виж от 2008 на сам, за колко бързо време се сменя собствено на банките и после си говори.

Добре, 4 от 100 са с гръцки собственик, но създаващи благо тук, а не в Гърция.

Другите ти глупости не искам да ги коментирам - Люксембург има около 13.5 милиарда дълг почти 200 пъти по-малко от това, което си писал.

Когато нямате финансова и икономическа грамотност какво се опитвате да докажете с копвания на неща, които хабер си нямате?!?
Ако имаше понятие щеше да знаеш, че се мери БВП към дълг, а не номинално.
Япония има над 250% дълг към БВП и няма все още проблем с плащането - номера е докато има доверие е едно после е друго.

Какво разбираме до сега, че гръцкият бизнес тук си бачка тук, а не в Гърция и няма проблем това да е така и да се засилва.

Нещо ново ще измислиш ли?
 
От: От: От: Гръцко гладно нема

За жалост трезвата преценка и при теб се губи.
,
ОХИ, при теби се губи трезвата преценка, защото къде е демократичното в това да наказват гърците, заради тяхното правителство
Не и харесва на Меркел, че цоцалистите са на власт в Гърция, но не маже да направи нищо и точка,,, има демокрация има референдум и среден пръст за имперските програми на великите сили,,, нема стане тяхното и те тава, съвременен колониализъм не вирее в Гърция, за тука не знаю
Ще им плащат лихви на германските пенсионери, а гръцките пенсии да го духат така ли, ОХИ
 
От: От: Гръцко гладно нема

Другите ти глупости не искам да ги коментирам - Люксембург има около 13.5 милиарда дълг почти 200 пъти по-малко от това, което си писал.

Лелелелеле Блеки! Що се излагаш човек! Бъркаш елементарни понятия...аз ти давам external debt на Люксембург, който си е точно $2,935,000,000,000 ти ми говориш за public debt на Гърция. Верно там е на 3-то място след Япония (1-во) и Зимбабве (2-ро) и изненадаааа Италия - 5-то. И какви блага между другото създават тук франчайза, и къде си изнасят парите? Сигурно тук нали... И откъде накъде да се мери спрямо БВП? Тва Люксембург примерно с тоя дълг не е проблем така ли?
И да кажеш, че немските и френските банки щели да фалират след отписването на 100 милярда.....незнам човече, нали шефовете ти не четат тук? Притеснявам се, честно.
 
От: От: От: Гръцко гладно нема

,
ОХИ, при теби се губи трезвата преценка, защото къде е демократичното в това да наказват гърците, заради тяхното правителство
Не и харесва на Меркел, че цоцалистите са на власт в Гърция, но не маже да направи нищо и точка,,, има демокрация има референдум и среден пръст за имперските програми на великите сили,,, нема стане тяхното и те тава, съвременен колониализъм не вирее в Гърция, за тука не знаю
Ще им плащат лихви на германските пенсионери, а гръцките пенсии да го духат така ли, ОХИ

Смятай, този форум все повече и повече леви мнения чета, а уж е предприемачески .....

На Меркел или на който и да е от ЕЗ не му пукаше, че е СИРИЗА на власт, стига да върви по правилният път. Когато дадеш на някой заем и ти после го изсереш, вместо да направиш бизнес и създадеш блага, не означава че няма да го плащаш. А именно това ще го плащаш и ще си плащаш цената на миналото си действие.
Ако кажеш ОХИ и няма да плащам, но искам нов дълг - е висша форма на наглост, а не на деморкация!
Ако си истински достоен човек, няма да се ушиеш до ушите в дългове, а ще се бориш да не висиш на някой, защот оставаш зависим към някого, и ще се изчистиш. А няма да се репчеш и да искаш още.
Ако е такава като тях ситуация, казва ОХИ и чао, ще се оправяме сами но там не е така. Какво достойно има? Какво достойно има в един тумор или една пиавица?
 
От: Гръцко гладно нема

Хм, че кой ти е казал, че гърците искат нов дълг
Искаха допълнително заем да си покрият плащанията по дълга
Но ако им опростят дълга, не вярвам да им трябват пари да кърпят бюджета
Докато много велики сили си помпат бюджета и социалните им плащания се увеличават, щото са застаряващи нации ама пенсиите им растат
Ще те пратиме да им направиш една пенсионна реформа,,, :wink:
 
От: Гръцко гладно нема

Япония има над 250% дълг към БВП и няма все още проблем с плащането - номера е докато има доверие е едно после е друго.
На регионално ниво-КТБ: докато имаше доверие всичко беше наред, после... се оказа с милиарди дупка.
На глобално ниво- Щатския долар: докато приемат плащания с него- всичко е наред, после... който се опъне- пустинна буря, ембарго и въздушни подаръци от НАТО. :lol::lol::lol: От доста време не коментирам политика и икономика, но много се посмях на това изречение.
 
От: От: Гръцко гладно нема

Лелелелеле Блеки! Що се излагаш човек! Бъркаш елементарни понятия...аз ти давам external debt на Люксембург, който си е точно $2,935,000,000,000 ти ми говориш за public debt на Гърция. Верно там е на 3-то място след Япония (1-во) и Зимбабве (2-ро) и изненадаааа Италия - 5-то. И какви блага между другото създават тук франчайза, и къде си изнасят парите? Сигурно тук нали... И откъде накъде да се мери спрямо БВП? Тва Люксембург примерно с тоя дълг не е проблем така ли?
И да кажеш, че немските и френските банки щели да фалират след отписването на 100 милярда.....незнам човече, нали шефовете ти не четат тук? Притеснявам се, честно.

Ти верно си от гората, говорим за държавен дълг и ми даваш цифри и ми даваш цифри на другите страни, които са публични дългове. Много добре съм написал, какво има Люксембург като дълг. External debt в основата си е e дълг на фирмите и не случайно е такъв голям.
Пак ти казвам нямате по финанси - виж 2010 колко е бил leverg-a на немската банкова система и после си говори. Ако Гърция фалираше 2010 директно немските банки бяха аут, този токсичен дълг беше прехвърлен от балансите на тези банки, в ЕСМ, а малките кредитори ядоха отписването, не случайно се случи фала после с Кипър.
 
От: От: Гръцко гладно нема

Хм, че кой ти е казал, че гърците искат нов дълг
Искаха допълнително заем да си покрият плащанията по дълга
Но ако им опростят дълга, не вярвам да им трябват пари да кърпят бюджета
Докато много велики сили си помпат бюджета и социалните им плащания се увеличават, щото са застаряващи нации ама пенсиите им растат
Ще те пратиме да им направиш една пенсионна реформа,,, :wink:
Викаш искането на допълнително заем, не е равно на нов дълг.
Май нещо си прекалил с ракията, че ти се губи логиката.
Ципрас последното, което каза иска 30% отписване и 20 години гратисен период + нови дългове :)
Едно е да помпаш и да фалираш, а друго е да си фалирал и да не искаш да плащаш и да имаш изискване към кредитора си.

Тук всички ревете, видиш ли натрупали дълг и не могат да го плащат, сега да не могат щото не се реформират и не искат и затова да ги оставим.
Това е равно станал си 300 кила и едвам дишаш и доктора ти казва трябва през жесток режим да минеш и да сваляш килограми за да те спасим, а ти му викаш дай ми още храна!
Гърците могат да се оправят, но никой не иска да плати цената. Както дебелият 300 кила не иска така и те - после защо дебелият умрял ...
 
От: От: Гръцко гладно нема

На регионално ниво-КТБ: докато имаше доверие всичко беше наред, после... се оказа с милиарди дупка.
На глобално ниво- Щатския долар: докато приемат плащания с него- всичко е наред, после... който се опъне- пустинна буря, ембарго и въздушни подаръци от НАТО. :lol::lol::lol: От доста време не коментирам политика и икономика, но много се посмях на това изречение.

Именно всичко се крепи на доверието, всичко е една голяма пирамида - и много бързо рухва и ще рухне глобална фиатна пирамида и така ще се изчисти цялата система. Който има хартийки ще го духа, които има злато и реални активи ще спечели.
В икономиката както в природата нещата се балансират винаги.
 
От: Гръцко гладно нема

Момчета, оставям ви да бистри комунизма и как е под достойнството да плащате дългове и задълженията си и как някой друг трябва да го прави - абе това не беше ли началото на комунизма?!?
Както и да е, ще видя как е нощният живот сега :)
 
От: Гръцко гладно нема

Викаш искането на допълнително заем, не е равно на нов дълг.
Май нещо си прекалил с ракията, че ти се губи логиката.
Ципрас последното, което каза иска 30% отписване и 20 години гратисен период + нови дългове :)
Едно е да помпаш и да фалираш, а друго е да си фалирал и да не искаш да плащаш и да имаш изискване към кредитора си.

Тук всички ревете, видиш ли натрупали дълг и не могат да го плащат, сега да не могат щото не се реформират и не искат и затова да ги оставим.
Това е равно станал си 300 кила и едвам дишаш и доктора ти казва трябва през жесток режим да минеш и да сваляш килограми за да те спасим, а ти му викаш дай ми още храна!
Гърците могат да се оправят, но никой не иска да плати цената. Както дебелият 300 кила не иска така и те - после защо дебелият умрял ...


Амчи те гърците не щат да плащат този дълг и не сакат нови дългове и външни икономически програми, по принцип
Но ако им намалят дълга и увеличат периода ще им трябва допълнително заем, ама ще имат да дават па други ши има да взимат
Това са политически трикове, малко зехтин за смазка, да не обидят грубо кредиторите
 
От: Гръцко гладно нема

Момчета, оставям ви да бистри комунизма и как е под достойнството да плащате дългове и задълженията си и как някой друг трябва да го прави - абе това не беше ли началото на комунизма?!?
Както и да е, ще видя как е нощният живот сега :)

Аз пак се учудвам как издържа толкова време да коментираш в темата... Аз се отписах преди 2 дена :)
 
От: Гръцко гладно нема

5d0aeace-0022-4869-8f5a-8d1ea6523c2c-original.jpeg
 
От: Гръцко гладно нема

Виж файлът 12562 ................... явно в ЕС мнго обичат да киснат в лайната
 

Прикачени файлове

  • FUCK_UE.jpg
    FUCK_UE.jpg
    43.2 KB · Преглеждания: 11
От: От: Гръцко гладно нема

Амчи те гърците не щат да плащат този дълг и не сакат нови дългове и външни икономически програми, по принцип
Но ако им намалят дълга и увеличат периода ще им трябва допълнително заем, ама ще имат да дават па други ши има да взимат
Това са политически трикове, малко зехтин за смазка, да не обидят грубо кредиторите

Бластерче, имаш самочувствие, че си наясно с материята, но уви.
Ако бяхме в ЕЗ и ние щяхме да сме от тези кредитори и после щеще друго да пееш, но нали на чужд гръб и 100 тояги са малко.
Питал ли се тези 13, 14 заплати бонуси за щяло и не щяло огромни раздути разходи, от къде идват - значи като ядоха и пиха, всичко беше 6+, а сега идва време да връщат дълга и не щат да го плащат :).
Затова дай да им намалим дълга - това е ебати простотията. Кредита има две измерения когато го потребяваш и изплащаш. Да не забравя, че тези лъгаха като насрани по времето на буума и лапаха жестоко, 2010 Папандреу вика ама ние такова онакова, имам в пъти по раздут дефицит. Ами ние такова онакова не може си плащаме задълженията, ама всички бонуси и заплати си вървят.
Това все едно да ходиш на ресторанти и да нагъваш мезета и да кажеш на банкера си пич, тези 100 бона кредит ми дойдоха добре, ти сега разбираш че аз съм горд и достоен затова искам да ми отпишеш 50 бона да ми дадеш 20 години гратис на тези 50 бона и да ми даваш още, щото съм мега унижен :)
Мислете малко преди да пишете тези колосални глупости - огромна част от този дълг се изсра, това не означава че дълга няма се връща. Кредит се взима само по една цел създаване на нова стойност, когато вземеш кредит за харчене, не създаваш нищо и още повече затъваш, това не променя с нищо задължението ти по кредита, ако не искаш го връщаш и това, ако е достойно, значи сте цоцалисти по душа.
БГ 97 какво и се случи опростиха част от дълга, след 6 години, години на фалити - та опростиха срещу реформи върнахме се на пазарите и за 4-5 години икономиката растеше с бясни темпове до ниво в което дълга от над 100% БВП стана под 15% - значи може, но трябва режеш! Кредиторите вече им отписаха 100 милиарда и мислиха че ще си вземат правилните мерки, узо и сиртаки не са - е като видиш, че не става по единият начин, тогава има и друг и сега се работи по него.
А вчера ЕЦБ оряза обезпеченията, които приема от гръцките банки - така, че ликвидност там кът и продължителна банкова ваканция...
 
Последно редактирано:
От: Гръцко гладно нема

Аз пак се учудвам как издържа толкова време да коментираш в темата... Аз се отписах преди 2 дена :)

Кефи ме да чета цоцализъм и комунизъм в предприемачески форум - просто индикатор за качеството на предприемачите и тежкото бреме на комунизма.
А и те говорят все едни и същи неща, тук таме с някакви наченки на нови опорни точки - как да не се забавляваш, ако тук всички имаха икономически, финансово и бизнес обучение и опит, тази тема нямаше да има и 3 поста, но .... :)
 

Горе