Един въпрос към всички предприемачи!!!

От: Един въпрос към всички предприемачи!!!

+1
Най-накрая едно добро позитивно мнение за последните седмици във форума.

Това е щото ме нямаше малко и варих ракия. :D
 
От: Един въпрос към всички предприемачи!!!

Това е щото ме нямаше малко и варих ракия. :D

Хехе ти хептен си производителен :p Жалко, че това твое домашно производство не се отчита в БВП-то ни :D
 
От: Един въпрос към всички предприемачи!!!

Не знам защо сте решили, че БГ пазара е зле. Или гледате в грешната посока или правите грешните неща.

Моето лично мнение е, че се развива по-бързо от колкото могат да си представят доста "бизнесмени" И основния проблем е : На повечето неща в онлайн бизнеса в БГ все още не се гледа като на сериозно занимание
 
От: Един въпрос към всички предприемачи!!!

Не знам защо сте решили, че БГ пазара е зле. Или гледате в грешната посока или правите грешните неща.

Моето лично мнение е, че се развива по-бързо от колкото могат да си представят доста "бизнесмени" И основния проблем е : На повечето неща в онлайн бизнеса в БГ все още не се гледа като на сериозно занимание
Щото всички тръгнахме от равен старт. Всички страни нета дойде по едно и също време. Говоря за масово - от началото на 21век всичко има достъп до нета. Виж ние къде сме и те къде са.
За онлайн покупките, бележим завидни резултати с двуцифрени проценти, но в другите сегменти стагнира
 
От: Един въпрос към всички предприемачи!!!

Не знам защо сте решили, че БГ пазара е зле. Или гледате в грешната посока или правите грешните неща.

Моето лично мнение е, че се развива по-бързо от колкото могат да си представят доста "бизнесмени" И основния проблем е : На повечето неща в онлайн бизнеса в БГ все още не се гледа като на сериозно занимание

Така сме решили защото познаваме пазара в цивилизованите държави и го сравняваме с нашия. Аз го следя от почти 10 г. и те уверявам, че за това време почти не е мръднал.
 
От: Един въпрос към всички предприемачи!!!

Другите сегменти са невъзможни за независими предприемачи в БГ, няма хора с такива средства. А съдружие при нашите условия е почти невъзможно като се има предвит варваския ни манталитет
 
От: Един въпрос към всички предприемачи!!!

Другите сегменти са невъзможни за независими предприемачи в БГ, няма хора с такива средства. А съдружие при нашите условия е почти невъзможно като се има предвит варваския ни манталитет

О възможни са. Желание трябва не причини. Това е пак се връщам, защо е важен индикатор. Ами щото бизнеса като цяло няма желание за развитие на каквото и да е после ревем ниски доходи. Ама кво да прави д-вата като бизнеса никъв го няма?
 
От: Един въпрос към всички предприемачи!!!

Аз отговора на тоя въпрос го получавам като се разходя малко из двата уебмастърски форума у бг (в оня не влизам, ама съм влизал 2-3 пъти да ги видим какви са).

И какво виждаш - 95% от продукцията на българските уебмастъри е тотален СКАМ. Булшит. Помия. Интернет бизнес в българия за много хора значи да правиш сайтове, дето обещават някакви работи ако попълниш някакво CPA, в последствие те пържат... или ти дават нещо нелегално. И 95% от продукцията е такава. Няма лошо, щом се вадят пари, ама въпроса е да не е само това.

Хората тука още от малки се учат на "онлайн бизнес" от интернет битаци - свърталища на интернет помията като Digital Point и BlackHatWorld. И развиват такъв скамърски манталитет, вместо да мислят на едро.

И затова става така, че няколко пъти ми се случва като пробвам да си платя някаква услуга в чужд сайт - само като ми видят българската карта да ме баннат за fraud. Звъня по телефона да обясна (все пак е разбираемо от тяхна страна) - директно ми тряскат телефона. Щото знаят, че БГ е високо-рискова дестинация, щото тукашните уебмастъри правят яко скам.

Заради тоя скамърски манталитет няма и кой знае колко сериозни бизнеси.

Пък възможностите са огромни, гигантски, но просто трябва да се смени манталитета и да почне да се мисли на едро и да се предлагат наистина качествени услуги и продукти - както си е по правилата на световния пазар. А ние тука още го играем по правилата на българския селски пазар, дето си играеш с клиента на надлъгванка - кой ще измами другия.

А пари за истинския бизнес, на чуждия пазар има много, аз в последните години работя все с рязни такива и в това се убедих. Обаче хората искат качество. И са готови да платят луди пари за него! В УК една възглавница онлайн я продават за няколко стотин долара.
Ама яка възглавница - с извивките, али бали, да сънуваш чудеса като спиш и тн.

И това нещо важи за всички продукти и услуги - направиш ли нещо много качествено, да се конкурираш с големите - парите също са ти в кърпа вързани.
А тука се мислят само кокошкарски истории. И са много малко хората, дето са с достатъчно самочувствие да си повярват и да ходят да се бъхтят на чуждия пазар. Пък те са същите като нас. Същите. Просто с по-широк кръгозор и начин на мислене.

Но парите си заслужават, това мога да го гарантирам, щото го гледам :)
 
От: Един въпрос към всички предприемачи!!!

Преди няколко месеца гледах тука някакъв шивашки цех по селата - ще фалира, хората на заплата по 200-300лв и 10ч работен ден. И никой не им плаща заплатите, щото завода се управлява от някакъв селтак, без капка мозък у главата и правил само далавери да източи завода. И Бойко се чуди как да го спасява :)

И си викам деба мааму що нямам парите да го купя това - да ги впрегнем тия евтини работници в собствена марка, ще намерим кадърни дизайнери тука (има много) и да я изнасям за УК да се бием с големите. Щото там продават на луди цени. Ще им дигна заплатите 3 пъти, ще ги плащам редовно (не като тия селтаци) и пак ще съм на луда печалба, чужденците ще купуват на ниски цени - всички доволни. Ако имах парите щях да го взема и да избием рибата :)

Ти тука имаш цена на труда десетки пъти по-ниска от чужденците, а като си онлайн можеш да продаваш при тях - и въпреки това те го правят, а ние не.

Селския манталитет - само това пречи :) Без него избиваме рибата :)
 
От: Един въпрос към всички предприемачи!!!

+1
Съгласен съм с Агейнст, проблема е в бизнеса - хубавото е че сме на дъното и от тук само нагоре!
 
От: Един въпрос към всички предприемачи!!!

Много добре си го написал Against - You must spread some Reputation around before giving it to against again.
 
От: Един въпрос към всички предприемачи!!!

+1
Съгласен съм с Агейнст, проблема е в бизнеса - хубавото е че сме на дъното и от тук само нагоре!
Ще изиграя ролята на черногледеца. Макар че не е нужно - нещата са обективни.
Почти никой не готви, всеки купува нещо готово - да не си умирисва къщата, да не мие чинии, да не харчи ток за готвене и т.н., т.н.
Е, това ли е живот на дъното?!
По улиците и пътищата от коли не можеш се размина.
По сокаците магазин до магазин, предимно под наем, заредени догоре. Значи си плащат наема, такси по дейността и пр. И са на горница. Иначе не биха седели.
Пред магазина поне на всеки час паркира различен доставчик, претъпкан със стока.
Днес рядко някой "предприемач", а всъщност търговец "`Зел Кольо - дал Кольо", ходи до Димитровград или борса, независимо каква. Всеки си седи в магазина и доставчика го глези.
Имал съм склад на едро - клиентите се редяха на опашка, както сега се редят на опашка доставчиците.
Първото ми търговско пътешествие, с Москвича на приятел, бе от София до Пловдив. Отивах за безир, бях приготвил два варела, но единия не щя да влезе в багажника, така че го замених с два бидона. Нито настигнах някой по магистралата, нито някой ме настигна. Насрещното движение се представи с цели четири автомобила, нито един товарен. Сега знаете какво е по пътищата.
Но това не бе дъно, беше само стагнация.
 
От: Един въпрос към всички предприемачи!!!

Имам само 1 въпрос:

Защо след като нета се счита за конкурента среда, дори бих казъл, че в нета е рая на монополистическа конкуренция(проверете какво е това) Интернет сектора е толкова слаб и недоразвит?

Защо? Нали тук няма никаква д-вна намеса, никаква д-вна бюрокрация, никакви д-вни пипала, който да залагат бариери за вход и изход. Въпреки това тук е всичко много назад? Сравнявате се с Поляци, Чехи и т.н всичко от който тръгнехме от равен старт и са толкова напред а ние на зад?

От сега очаквам редовните отговори - няма пазар в БГ, никой не рекламира, няма доходи, няма потребление и т.н и т.н.! Истина е друга, бизнеса в БГ е адски недорасъл, свикнал на д-ваната хранилка и масово да краде и укрива всичко. Защо в относително конкурента среда малцина са тези, които дръпват?!
В най най-точния форум е този въпрос пуснат!!!

Аз имам малко по - различно виждане. В България се печели от Интернет. Когато предлагаме обаче една услуга (реклама, или друга) трябва да мислим повече от гледна точка на клиента, който я купува - какво ще спечели той от това, че рекламира. Ако клиента спечели 5000 хиляди. от това че рекламира при вас той спокойно би платил 1000 лв. и следващия месец. Отделно е това, че всеки тук си мисли, че е хванал бога за мадете и се ебаваме един друг вместо да работим заедно и да бъдем конкуренция на тия с многото пари. Уменията е ясно, че ги имаме, но се продаваме ... това е..
 
От: Един въпрос към всички предприемачи!!!

Ти тука имаш цена на труда десетки пъти по-ниска от чужденците, а като си онлайн можеш да продаваш при тях - и въпреки това те го правят, а ние не.

Селския манталитет - само това пречи Без него избиваме рибата

И аз това исках да кажа горе долу сега прочитам!
 
against адекса лош проект ли е ? или ИТтата в БГ и паур юзерите на смартфони и битова техника не заслужават ли да гледат реклами на банки, бири, безалкохолни ? а само бартери на реклама ли да има за тях ? не може да се доредиш от големите и от агенциите biaаro го каза най добре поне при рекламата
Темата сме я дъвкали много пъти. Последния път стигнахме до извода, че част от проблемите са следните: корупция в маркетинговите отдели, разпределяне на бюджетите по не пазарни принципи, некомпетентност в отговорните служители, анти кампании от алтернативните медии, манталитет на потребителите и други по-маловажни фактори.

И невиждам нищо лошо в малки проекти ала DP и BHW като вадят в пъти повече от сериозни проекти за бг който не са собственост на големи играчи, ако тях ги нямаше и този форум нямаше да го има а щяхме да си седим умрели от глад с големи проекти за бг.... ми то ако си сериозен с такива проекти ще си вадиш $$$$... много сериозните с достатъчно късмет да не ги удари Г в достатъчно дълъг период с някоя нова простотия може и до по сериозни суми да стигнат...

А картата не са ти я приели не заради уебмастърите, а заради кардърите от едно време... 1999 г в irc се подхвърляха свободно нагоре и надолу по каналите едни txt файлове по 20 МБ с карти а 99% процента от потребителите на irc от тогава съм сигурен че не са имали сайт и не са имали интерес да се занимават със сайт.... всички големи западни магазини от тогава са си патили от поръчки от такива новоизлюпени кардъри amazon.co.uk и до ден днешен отказва да шипва до бг
 

Горе