Един пич - нема кола, нема апартамент, има само колело ама по-богат от нас разбиш ли

От: Един пич - нема кола, нема апартамент, има само колело ама по-богат от нас разбиш

Аз само да вметна, че от Панама за КолОМБИЯ че мине тоя юнак на коуеуо и баш без виза нанайси. Мали много смех.....питали го абе момче накъде там са трафикантите хахахахахахаххаха....Гледах му глупостите до 2:35мин и не издържах нататък. Има един пластичен хирург Охеда...тоа да не му е случайно некой брат и да му спонсорира глупостите?
 
От: Един пич - нема кола, нема апартамент, има само колело ама по-богат от нас разбиш

Аз само да вметна, че от Панама за КолОМБИЯ че мине тоя юнак на коуеуо и баш без виза нанайси. Мали много смех.....питали го абе момче накъде там са трафикантите хахахахахахаххаха....Гледах му глупостите до 2:35мин и не издържах нататък. Има един пластичен хирург Охеда...тоа да не му е случайно некой брат и да му спонсорира глупостите?
Горски, мнол си проз, що не му се възхищаваш!!!!!
 
От: Един пич - нема кола, нема апартамент, има само колело ама по-богат от нас разбиш

Намерил е начин да си прави кефа човека.. Видял е доста повече, но лично аз такъв тип живот не бих предпочел :)
 
Re: От: Един пич - нема кола, нема апартамент, има само колело ама по-богат от нас ра

Намерил е начин да си прави кефа човека.. Видял е доста повече, но лично аз такъв тип живот не бих предпочел :)

Знаете ли колко много богаташи шляпат с колела и пеша. А тия с коли, са с едни скромни и не много привличащи вниманието. Аз съм също на този принцип. Да, яко е като имаш няколко милиона да си вземеш кола за няколко десетки бона или стотици хиляди, но мен лично кола, телефон, апартамент, коври, часовник никога не са били показател за успял човек. Дори тук едно 90% от хората с такива придобивки (а не активи) са обикновени пикльовци, които са изцедили кредита си до макс, за да могат да представят пред обществото, че са мега успелите, но като им погледнеш баланса активи/пасиви, не би искал и за миг да си на тяхно място. :) Такива дето са продали, буквално, живота си, за да робуват на материалното, което не им носи нищо друго освен някакво вътрешно задоволство (често изразено в комплексарщина) и завист от страна на другите комплексари. Аз лично не съм фен на такива сценарии. Няма лошо да караш кола за ххххххх лева, но няма да е лошо като погледнеш назад да имаш активи, които да са много над колата и всичките ти придобивки взети заедно, но няма такива случаи при моя пример по-горе. :)
 
От: Един пич - нема кола, нема апартамент, има само колело ама по-богат от нас разбиш

по темата...
Какво научи, обикаляйки света?
Научаваш много за себе си. Мирогледът ти се разширява. Смятам, че съм станал по-скромен. Мисля, че съм по-добър в изслушването на другите. Осъзнах, че има толкова много извън Запада или индустриализирания свят. Но че и трябва да сме благодарни за късмета да живеем в страни с добре развита инфраструктура, със сравнително стабилни икономики, без да се притесняваме за изхранването или за подслона над главите си. Осъзнах, че материализмът или това да искаш да притежаваш най-добрата кола или най-хубавата чанта, за да се покажеш, няма нищо общо с щастието. Важни са преживяванията и споделянето. А преживяване може да бъде също да споделиш храната си с някого. Или разходка на плажа или в планината. Не е задължително даже да пътуваш. Може да са малки неща. Може да е времето със семейството ти или играта с децата. Щастието е в тези дребни неща. Видях толкова много щастливи и усмихнати хора в различни части от Африка и в Карибските страни. Хората нямат почти нищо, но те се усмихват много повече и изглеждат много по-щастливи в сравнение с много хора, които съм виждал в Норвегия, Великобритания, САЩ и други страни. Това е наистина изумително и аз насърчавам хората да пътуват, за да отворят очите си.
 
От: Re: От: Един пич - нема кола, нема апартамент, има само колело ама по-богат от на

Знаете ли колко много богаташи шляпат с колела и пеша. А тия с коли, са с едни скромни и не много привличащи вниманието. Аз съм също на този принцип. Да, яко е като имаш няколко милиона да си вземеш кола за няколко десетки бона или стотици хиляди, но мен лично кола, телефон, апартамент, коври, часовник никога не са били показател за успял човек. Дори тук едно 90% от хората с такива придобивки (а не активи) са обикновени пикльовци, които са изцедили кредита си до макс, за да могат да представят пред обществото, че са мега успелите, но като им погледнеш баланса активи/пасиви, не би искал и за миг да си на тяхно място. :) Такива дето са продали, буквално, живота си, за да робуват на материалното, което не им носи нищо друго освен някакво вътрешно задоволство (често изразено в комплексарщина) и завист от страна на другите комплексари. Аз лично не съм фен на такива сценарии. Няма лошо да караш кола за ххххххх лева, но няма да е лошо като погледнеш назад да имаш активи, които да са много над колата и всичките ти придобивки взети заедно, но няма такива случаи при моя пример по-горе. :)


Няма да ти дам положителна репутация, защото нямаш нужда - ще я запазя за някой по-нуждаещ се, но мнението ти адски много ми хареса. Я, то имало и такива хора?! :)

На мен ми омръзна да гледам българи, илюстриращи израза ''На гол гъз - бъз''.
 
Re: От: Re: От: Един пич - нема кола, нема апартамент, има само колело ама по-богат о

Няма да ти дам положителна репутация, защото нямаш нужда - ще я запазя за някой по-нуждаещ се, но мнението ти адски много ми хареса. Я, то имало и такива хора?! :)

На мен ми омръзна да гледам българи, илюстриращи израза ''На гол гъз - бъз''.

Мерси много. Пази я, да.

Но нека си го кажем направо в очите - пред кого се правят хората, какво целят, с какво искат да ги запомнят. Питам, защото отговаряйки си на тези въпроси, започвам да си мисля, че тези с колите, къщите и т.н., нещо нямат ясна визия за това. Първо, имаш семейство, приятели, познати пред които те вече са затвърдили това, което са и други, пред които не знам защо някой (повечето явно) се чувстват длъжни да доказват нещо. Това нещо е най-вече чрез придобивки. Защо? Защото нещастниците мислят (а и са прави до някъде), че тези други няма да успеят да стигнат до същността им, но пък ще успят добре да видят скъпата обвивка. Начин на мислене, което явно им осигурява някакъв вътрешен мир. Начин на мислене, което имат слабите хора, тези които смятат, че имат шанс в живота си да са "някой" и това е този начин. Според мен това е повече от грешно.

Какво излиза, не дай си Боже тези "другите" (някои от тях) да успеят да стигнат до съдържанието, минавайки през обвивката и харесвайки видяното. Какъв план имат тези хора след това? С какво ще успят да докажат, че обвивката и съдържанието са добри? По-скоро съдържанието да отговаря на обвивката. Отговорът всеки го знае. Може спокойно да попитате някой такъв екземпляр следния въпрос: Какво би си купил: сирене, което лежи на на дъното на ламаринена кутия с вкуса от едно време - на истинско или такова седяло на рафт в някой супермаркет с мега яката опаковка и 100 хиляди стабилизатори и Е-та? И тук знаем какъв отговор ще получите, но което е по-интересното, задавайки този въпрос, този човек няма да разбере къде е тънкия (грам не е тънък де) сарказъм.

Тук не можем и да обвиняваме подобни хора, защото него обществото няма да го приеме във видът му, в който е. За това той си "купува" това хорско одобрение, изглеждайки много успял, стабилен и можеш, а всъщност това е за него единствения начин да покаже, че е някой. Както написах, не можеш да се сърди никой на тези хора, те са такива, и обществото + тяхната нагласа ги е направило такива. Това е. Имам много такива познати, за което не смея да кажа, че са ми пример за подражание. Дори никакъв. Както казваха в Боен клуб: "Ти не си шибаната си кола, ти не си шибаната си кредитна карта, ти не си шибаната къща на ипотека". Това е, това е просто нещо което искаш да бъдеш.

Това е средното ниво, за комплексарщината може да се изпише и много повече. Идиоти, които са продали часовете си живот, за да могат от точна А до точка Б да се придвижат с кола за ХХХ ХХХ лева, а в същото време, той не е създал нищо, освен минуси в някоя банкова или финансова институция.

Не казвам, че моето мислене е правилното, но ще се радвам ако повечето тук имат такова. Както се и надявам скъпа обвивка да не означава за тях успял човек. Няма нищо общо.
 
От: Re: От: Re: От: Един пич - нема кола, нема апартамент, има само колело ама по-бог

Мерси много. Пази я, да.

Но нека си го кажем направо в очите - пред кого се правят хората, какво целят, с какво искат да ги запомнят. Питам, защото отговаряйки си на тези въпроси, започвам да си мисля, че тези с колите, къщите и т.н., нещо нямат ясна визия за това. Първо, имаш семейство, приятели, познати пред които те вече са затвърдили това, което са и други, пред които не знам защо някой (повечето явно) се чувстват длъжни да доказват нещо. Това нещо е най-вече чрез придобивки. Защо? Защото нещастниците мислят (а и са прави до някъде), че тези други няма да успеят да стигнат до същността им, но пък ще успят добре да видят скъпата обвивка. Начин на мислене, което явно им осигурява някакъв вътрешен мир. Начин на мислене, което имат слабите хора, тези които смятат, че имат шанс в живота си да са "някой" и това е този начин. Според мен това е повече от грешно.

Какво излиза, не дай си Боже тези "другите" (някои от тях) да успеят да стигнат до съдържанието, минавайки през обвивката и харесвайки видяното. Какъв план имат тези хора след това? С какво ще успят да докажат, че обвивката и съдържанието са добри? По-скоро съдържанието да отговаря на обвивката. Отговорът всеки го знае. Може спокойно да попитате някой такъв екземпляр следния въпрос: Какво би си купил: сирене, което лежи на на дъното на ламаринена кутия с вкуса от едно време - на истинско или такова седяло на рафт в някой супермаркет с мега яката опаковка и 100 хиляди стабилизатори и Е-та? И тук знаем какъв отговор ще получите, но което е по-интересното, задавайки този въпрос, този човек няма да разбере къде е тънкия (грам не е тънък де) сарказъм.

Тук не можем и да обвиняваме подобни хора, защото него обществото няма да го приеме във видът му, в който е. За това той си "купува" това хорско одобрение, изглеждайки много успял, стабилен и можеш, а всъщност това е за него единствения начин да покаже, че е някой. Както написах, не можеш да се сърди никой на тези хора, те са такива, и обществото + тяхната нагласа ги е направило такива. Това е. Имам много такива познати, за което не смея да кажа, че са ми пример за подражание. Дори никакъв. Както казваха в Боен клуб: "Ти не си шибаната си кола, ти не си шибаната си кредитна карта, ти не си шибаната къща на ипотека". Това е, това е просто нещо което искаш да бъдеш.

Това е средното ниво, за комплексарщината може да се изпише и много повече. Идиоти, които са продали часовете си живот, за да могат от точна А до точка Б да се придвижат с кола за ХХХ ХХХ лева, а в същото време, той не е създал нищо, освен минуси в някоя банкова или финансова институция.

Не казвам, че моето мислене е правилното, но ще се радвам ако повечето тук имат такова. Както се и надявам скъпа обвивка да не означава за тях успял човек. Няма нищо общо.

Това мнение и предното си заслужават отделна тема във форума :)

Аз пък ти дадох реп, отделно имам и за останалите :D
 
От: Един пич - нема кола, нема апартамент, има само колело ама по-богат от нас разбиш

по темата...

Какво научи, обикаляйки света?
Научаваш много за себе си. Мирогледът ти се разширява. Смятам, че съм станал по-скромен. Мисля, че съм по-добър в изслушването на другите. Осъзнах, че има толкова много извън Запада или индустриализирания свят. Но че и трябва да сме благодарни за късмета да живеем в страни с добре развита инфраструктура, със сравнително стабилни икономики, без да се притесняваме за изхранването или за подслона над главите си. Осъзнах, че материализмът или това да искаш да притежаваш най-добрата кола или най-хубавата чанта, за да се покажеш, няма нищо общо с щастието. Важни са преживяванията и споделянето. А преживяване може да бъде също да споделиш храната си с някого. Или разходка на плажа или в планината. Не е задължително даже да пътуваш. Може да са малки неща. Може да е времето със семейството ти или играта с децата. Щастието е в тези дребни неща. Видях толкова много щастливи и усмихнати хора в различни части от Африка и в Карибските страни. Хората нямат почти нищо, но те се усмихват много повече и изглеждат много по-щастливи в сравнение с много хора, които съм виждал в Норвегия, Великобритания, САЩ и други страни. Това е наистина изумително и аз насърчавам хората да пътуват, за да отворят очите си.
Да беше отишъл в някоя циганска махала, щеше да види същото. По принцип, по-глупавите хора са по-щастливи. Отново повърхностни разсъждения.
 
От: Re: От: Един пич - нема кола, нема апартамент, има само колело ама по-богат от на

Знаете ли колко много богаташи шляпат с колела и пеша. А тия с коли, са с едни скромни и не много привличащи вниманието. Аз съм също на този принцип. Да, яко е като имаш няколко милиона да си вземеш кола за няколко десетки бона или стотици хиляди, но мен лично кола, телефон, апартамент, коври, часовник никога не са били показател за успял човек. Дори тук едно 90% от хората с такива придобивки (а не активи) са обикновени пикльовци, които са изцедили кредита си до макс, за да могат да представят пред обществото, че са мега успелите, но като им погледнеш баланса активи/пасиви, не би искал и за миг да си на тяхно място. :) Такива дето са продали, буквално, живота си, за да робуват на материалното, което не им носи нищо друго освен някакво вътрешно задоволство (често изразено в комплексарщина) и завист от страна на другите комплексари. Аз лично не съм фен на такива сценарии. Няма лошо да караш кола за ххххххх лева, но няма да е лошо като погледнеш назад да имаш активи, които да са много над колата и всичките ти придобивки взети заедно, но няма такива случаи при моя пример по-горе. :)
Колата е просто инструмент бе Банко. Много ясно, че не е показател за това, че си успял. А колкото до това, че колите привличали вниманието - какво лошо? Те и хубавите жени/мъже привличат вниманието, това си е нещо нормално. Всяко хубаво нещо, живо или неживо, привлича вниманието. А хубавата кола ти прави кефа, като шофираш. Ако караш някоя бричка няма как да го разбереш това, но понежем карам няколко коли от различен ценови клас - разликата е огромна, от сигурност, до чисто удобство.

За другото съм съгласен. Мога да се похваля, че НИКОГА не съм теглил какъвто и да било кредит през живота си и съм твърдо против кредитирането за повече от 1-2 години, макс. И това в краен случай. Всеки трябва да се простира според чергата си. Ако не можеш да си позволиш нещо, просто работи, за да го имаш. Смешно е да си купиш Порше Кайен и да му сложиш газова уредба, да :lol:

Всичко това какво общо има с темата?
 
От: Един пич - нема кола, нема апартамент, има само колело ама по-богат от нас разбиш

Също съм против това, за което говори Blinky. Знам куриозни случаи за хора на заплата под 1000 лева, които събират пари с години и теглят кредит за да си купят я X5-ца, я Кайен, без да си дават сметка, че утре като се счупи нещо по тая кола ще трябва да бачкат месеци напред за нея. Да не говорим за каско, разход, смяна на консумативи и т.н. Обаче съм против и другата крайност. Според мен при един стабилен доход от да речем 100к на година, няма нищо лошо да си спретнеш една готина къщичка, един семеен автомобил и един спортен "weekend" автомобил, с който да си правиш кефа с жената/приятелката през почивните дни.
 
Re: От: Re: От: Един пич - нема кола, нема апартамент, има само колело ама по-богат о

Колата е просто инструмент бе Банко. Много ясно, че не е показател за това, че си успял. А колкото до това, че колите привличали вниманието - какво лошо? Те и хубавите жени/мъже привличат вниманието, това си е нещо нормално. Всяко хубаво нещо, живо или неживо, привлича вниманието. А хубавата кола ти прави кефа, като шофираш. Ако караш някоя бричка няма как да го разбереш това, но понежем карам няколко коли от различен ценови клас - разликата е огромна, от сигурност, до чисто удобство.

За другото съм съгласен. Мога да се похваля, че НИКОГА не съм теглил какъвто и да било кредит през живота си и съм твърдо против кредитирането за повече от 1-2 години, макс. И това в краен случай. Всеки трябва да се простира според чергата си. Ако не можеш да си позволиш нещо, просто работи, за да го имаш. Смешно е да си купиш Порше Кайен и да му сложиш газова уредба, да :lol:

Всичко това какво общо има с темата?

Абе и хубавите жени едно 50% и нагоре си е таковало мамата, ама това е друга тема. ;) Да, спор няма в това с колата, но аз лично не намирам логика заплата 2К, кола на кредит за 60К лева или нещо в това съотношение. Или още по зле и колата и дома му на кредит, а реално е на ръба на фалита. И честно казано с такива възможност се чудя колко чувствително дупенце има, че да намира разлика между кола за 20К и 60К. сигурно има, но някак това му сетиво трябва да не се обажда много много при подобно висене на една заплата. :)

Това с Кайена е факт, виждал съм го и на нова S класа това. Пълна цигания. Закачил се е на това ниво, явно с много лишения, и до там. :)
 
От: Един пич - нема кола, нема апартамент, има само колело ама по-богат от нас разбиш

Добре де защо не допуснете, че има и такива, за които е удоволствие да карат хубави и скъпи коли и да носят хубави дрехи заради самите себе си?! Не вярвам, че от 10 S класи 9 собственика са си ги купили щот са комплексари и да се показват. Това беше едно време. И да има Ес-ки на газ, но това са си стари дръгели и като цяло собствениците им, колкото и евентуално да се стараят да изпъкнат няма как да стане сред познавачи.
И колкото да е неприятно за някои, но поговорката, че "По дрехите те посрещат, по акъла те изпращат" е вярна. Милиардерите със скромните колици преди това са потрошили по няколко бентлита вярвайте ми. Толкова са си насмогнали, че имат лукса да се правят на бедни.
 
От: Един пич - нема кола, нема апартамент, има само колело ама по-богат от нас разбиш

Не знам защо се отклонихте толкова от темата за избора дали да живееш на ръба или да си показен. Самото прелитане тук-там със самолет изисква пари, нищо че оттам се тръгва с коуеуо. И на мен това ми бе мечта, за съжаление ще си остане такава, тъй като вече си имам семейство и има на какво да обръщам повече внимание. Но човек докато е сам, хоризонтите му са открити. А колкото е по-млад и осъществи мечтите си, ще има за още и за още време приръки. За съжаление времето ни възпира да променим първо мирогледа си, да го насочим в правилната посока и да действаме! Само че всеки сам избира своя път и посока, затова всяка наша проповед е излишна, що се касае до субекта на изследването. Печелим всички ние от споделената информация, от текущия информационен поток, за да се обогатим със знания за непознати места и хора.
 
Re: Един пич - нема кола, нема апартамент, има само колело ама по-богат от нас разбиш

Защото бате тук да си го кажем в очите, в повечето случаи и концеционери на западащи плажове и смотан туристически клайнт експириънс се качват на скъпи коли, без никакво покритие. Иначе има, съгласен съм. Спечелил е тази година няколко милиона, да ако го кефи и му е страст се качва на кола за няколко стотин хиляди, няма лошо. Въпрос пак на навици, манталитет и виждане за живота.

Винаги съм се възхищавал на хора, със скромни претенции към материалното. Такива, които с мозъка си изкарват адски много пари, правят от всяка идея бизнес за милиони, трупат актив след актив, вместо придобивка след придобивка. Около мен малко такива примери и много от другите примери.

За какво по дяволите ти е Кайен за 100 000 лева, а като седнеш да преговаряш за наемане на нов служител или интегриране на система за оптимизация на бизнеса му се чуди как да оптимизира там и да вземе нещо тънко. А ако питате в сервиза, наблъскал е джипа с всякакви екстри. От 5 степенно затопляне на задни части до бас в колоните на купето, от което да му подскача затопления вече дирник. ;) За такива малки хора говорим.
 
От: Един пич - нема кола, нема апартамент, има само колело ама по-богат от нас разбиш

Тия "малките" хора, за които говориш, не си мисли, че разчитат единствено на кредитиране и са въздух под налягане. За да си позволи човек в днешно време подобно удобство не се изисква само и единствено лична карта. Първо, за да му дадат на лизинг, лизингодателите са презастраховали риска си посредством неговите доходи и други средства, за да го оборудват с подобен автомобил от висока класа. Второ, надали въпросните "малоумници", каращи готини автомобили разчитат единствено на кредитирането, а нямат и нещо друго наум, зад гърба си. Колкото и близка да ти е една картинка от битието на комшията, дори приятел да ти е, толкова и не разкрити тайни имат те самите, за пред хората е едно.. Освен, ако не спиш с дадения човек, но и тогава може да скрие нещо "маловажно" :)
 
От: Re: Един пич - нема кола, нема апартамент, има само колело ама по-богат от нас ра

Защото бате тук да си го кажем в очите, в повечето случаи и концеционери на западащи плажове и смотан туристически клайнт експириънс се качват на скъпи коли, без никакво покритие.
Щом могат да си позволят колите, значи все някакво покритие има. Нали, тия коли пари струват.

За какво по дяволите ти е Кайен за 100 000 лева, а като седнеш да преговаряш за наемане на нов служител или интегриране на система за оптимизация на бизнеса му се чуди как да оптимизира там и да вземе нещо тънко. А ако питате в сервиза, наблъскал е джипа с всякакви екстри. От 5 степенно затопляне на задни части до бас в колоните на купето, от което да му подскача затопления вече дирник. ;) За такива малки хора говорим.
Чакай бе, това че някой преговаря и си прави сметката нещо лошо ли е? Ще ме прощаваш, ама човек ако почне да дава всичко на всички, които му го искат, къде ще му се види края. Щом някой е изкарал 100 000 лв. и ги има кеш, за да си купи автомобил, значи все знае как се изкарват пари. А ти какво искаш, джипът да е гол като пушка ли, може би и без пакртроник. Не разбирам какво те дразни толкова, че някой си прави кефа и може да си го позволи. Ти живот и здраве, като имаш още 1-2 деца, къде ще ги возиш, ако не в джип? Смисъл, джипките не са нещо кой знае какво, по-скоро са част от нормата за всеки един човек от средната класа. Гъзариите струват доста над 200 бона.

Винаги съм се възхищавал на хора, със скромни претенции към материалното. Такива, които с мозъка си изкарват адски много пари, правят от всяка идея бизнес за милиони, трупат актив след актив, вместо придобивка след придобивка. Около мен малко такива примери и много от другите примери.
"Скромни претенции" е доста разтегливо понятие. Ти ако трупаш, трупаш, трупаш активи, накрая няма ли да си направиш кефа и да спиш на хубав матрак, да ядеш хубава храна, да носиш хубави дрехи и да имаш хубава кола? Активите и придобивките не са нещо, което се изключва взаимно.
 
От: Един пич - нема кола, нема апартамент, има само колело ама по-богат от нас разбиш

Този тип лайфстайл поняга си има и своите плюсове. Ето два поста на Nail Patel (човек, от който всички можем да се учим), които показват, че високия стандрат на живот и показността си имат и своите предимства:

http://www.quicksprout.com/2014/12/15/how-a-ferrari-made-me-a-million-bucks/
http://www.quicksprout.com/2014/12/10/how-spending-162301-42-on-clothes-made-me-692500/
 
От: Един пич - нема кола, нема апартамент, има само колело ама по-богат от нас разбиш

Този тип лайфстайл поняга си има и своите плюсове. Ето два поста на Nail Patel (човек, от който всички можем да се учим), които показват, че високия стандрат на живот и показността си имат и своите предимства:

http://www.quicksprout.com/2014/12/15/how-a-ferrari-made-me-a-million-bucks/
http://www.quicksprout.com/2014/12/10/how-spending-162301-42-on-clothes-made-me-692500/
Доста полезно и истина, да. То народът за това е казал - По дрехите посрещат, по ума изпращат :)
 
Re: Един пич - нема кола, нема апартамент, има само колело ама по-богат от нас разбиш

@N.JELQZKOV, неговото е и маркетинг, за да се продава, не е само лайфстайл, който иска. :)

@redrum, ще си задам така въпроса колко от тези хора с коли имат придобивки и активи в съотношение 1:1. :) Защото тези, които продават времето си на друг за пари не са точния пример за имащ. Няколко (обикновено 2-3) месеца без тази заплата увисват. Това не е стандарт, иначе и колата е излиза по-малко от гаража съкратя ли го или понижат. ;)

Лошо е когато кътваш от актив, за да надуеш при пасив. :) Нека да не дава всичко на всеки, преговори трябва да има. Той е изкарал тези пари, да ги харчи. За мен това не е нещо ненормално, дори напротив, трябва да върви икономиката. Все някой трябва да я движи. Тези сълфетки не хвърчат сами в чалготеките. :) Парктроник на джип след 2005-та не мисля, че е екстра бате. :) Не се дразня, не си ме разбрал. Но някой да ми заобяснява колко е успял, защото кара джип, пък не знам си какво, в много случаи друга е ситуацията отстрани. Ще се учудя ако по-голям % са успели бизнесмени с джипове. Честно! Аз съм си избрал кола, що бе какво им е на комбината? :)

Скромни в смисъла на имаш 1 милион купуваш кола за няколко десетки хиляди. Имаш 100 000 купуваш кола в долната граница на тези десетки хиляди и така. Скромни според възможностите. Как ти звучи да работиш 2 месеца за iphone, защото на мен не ми е ОК. Телефон, който ще се смени след 1-2 години. Демек още 1-2 месеца от живота ти ще отидат в това направление. Не обсъждаме нормалните неща - матрак, храна. Повечето придобивки на хората около мен не са активи, но си прав - не се изключват. Дано около теб имаш по-добри примери. :)
 

Горе