Защо Успей с нас е в портфолиото на колегата ADO?

Статус
Not open for further replies.
От: От: Защо Успей с нас е в портфолиото на колегата ADO?

Странникът, прав си. В случая, претенции могат да се предявяват, ако примерно Петя си беше приписала видеото на Линета. Тогава вече, можеше да се нарече проблем. В случая, обаче явно е посочен дизайна и тук е ВАЖНО дизайна. Тоест, начина по който са подредени елементите, клипа, текста, стиловете, които са приложени и т.н.

Например, ако дизайна беше направен с трейлър от "Бързи и яростни" и текст Lorem Ipsum, това означава ли, че продуцентите трябва да я съдят за авторски права над видеото, което е поставено в дизайн?

Найн. Еми това е. Мисля, че тази тема вече се изчерпа. Вече започвам да се дразня, защото с подобни сапунени теми, които са тип тв рекламите "Кой ми сви дезодорантчето...", хората ще ги е страх да пуснат оферта или тема.

Колежке, и ти си от недоразбралите за какво иде реч.

И да, ако направиш дизайн с трейлъра от Бързи и Яростни и не направиш нужните уточнения какво точно си направила ти и ако това нещо го ползваш с комерсиална цел и за твоя облага, продуцентите ще те съдят за много повече неща освен само за авторско право.
Ако пък ползваш материали, предоставено от други с благотворителна цел, за твоя лична облага - тогава още повече ще нагазиш лука.
Сега, като темата за теб е изчерпана - вземи прочети малко закони или изгледай пак Бързи и яростни.
Успех с четенето. :D
 
От: Защо Успей с нас е в портфолиото на колегата ADO?

Когато две жени спорят /не дай си бо../ се карат стойте настрана :)
Иначе лесно се решава ама... айде да не се изказваме
Успех и вземете и си стиснете ръцете - дългосрочната полза за всички ще е на лице
 
От: От: Защо Успей с нас е в портфолиото на колегата ADO?

Колежке, и ти си от недоразбралите за какво иде реч.

И да, ако направиш дизайн с трейлъра от Бързи и Яростни и не направиш нужните уточнения какво точно си направила ти и ако това нещо го ползваш с комерсиална цел и за твоя облага, продуцентите ще те съдят за много повече неща освен само за авторско право.
Ако пък ползваш материали, предоставено от други с благотворителна цел, за твоя лична облага - тогава още повече ще нагазиш лука.
Сега, като темата за теб е изчерпана - вземи прочети малко закони или изгледай пак Бързи и яростни.
Успех с четенето. :D

Ще се скараме ми се струва, въпреки, че не ми е цел. По-добре прочети аз какво пиша. :wink:

Темата е глупост от самото начало, но че на теб не ти харесва този факт е твой проблем. Колко човека ти писаха, че трябваше първо на ЛС да се разберете?

Моя съвет е ти да прочетеш законите, защото и за клевета може да се съди... :wink:

В момента, обаче се занимаваме с глупости. Крайно време е админите да се намесят и да заключат темата или да я изтрият, защото това се превърна в цирк и резултата ще е изпокарани.
 
От: Защо Успей с нас е в портфолиото на колегата ADO?

И хайде, от теб съм останала с впечетлението, че си интелигентен и човек и мисля, няма нужда да ти обеснявам повече. :)

Казваш, че съм бил интелигентен и нямало нужда да ми обясняваш повече. Но не съм съгласен с теб, защото виждам противоречия в мненията ти и да казваш противоположни неща, обясни ми кое е вярното:

Ето какво казваш сега:

@ Страник,
Никъде не съм обвинила Петя в кражба на каквото и да било. А и никой друг не я е обвинил в подобно нещо. Никъде и в никой един ред не казвам на никой, какво да си слага или да си маха от сайтовете.

Това, тези ти думи как се покриват с казаното от теб:

Не желая моя труд да бъде свързван по директен или недиректен начин с ADO.

Надявам се колегата да вземе мерки.

Тук ясно казваш какво да се направи - да се махне твоето видео. Но за недоразбралите, се застраховаш със следващата реплика:

Ако страничката на Успей с нас ще се ползва като портфолио, от когото и да било, то махнете моето видео от нея.

Linetta - кога казваш истината? Две коренноразлични мнения, едното е истина, другото е лъжа. Кога ни каза истината и кога ни излъга?

Петя не си е приписвала твоето видео, но ти казваш това:

Не е ли редно обаче, след като ползвате страничката за порфолио да попитате, дали авторите на материалите вътре са съгласни? Не смятате ли, че заблуждавате вашите клиенти, че всичко, което показвате като ваш труд е ваше дело?

Вече ти е ясно, че тя не си приписва твоя труд, но ти ясно го казваш - считаш, че видеото и твоя труд за ограбени, откраднати, защото те не са искали твоето съгласие да покажат те какво са направили.
 
От: От: Защо Успей с нас е в портфолиото на колегата ADO?

Ще се скараме ми се струва, въпреки, че не ми е цел.

Жената:
– Ау, разсипа се солта, на скандал е…
Мъжът:
– E, може пък да се размине?
Жената:
– Не, не, вече се настроих.

:D
 
От: Защо Успей с нас е в портфолиото на колегата ADO?

Никой да не бара темата!!! Тука ще има женски бой и искам да гледам
 
От: Защо Успей с нас е в портфолиото на колегата ADO?

Странник, адмирации за поста с цитатите.:D
Точно се канех да напиша подобно нещо, че претенциите на Линета се размиват в постовете й
и в крайна сметка така и не се разбира какво точно иска - да се обясни нещо под клипа, да се махне клипа, нищо да не се прави...:rolleyes:
Сега с премахването на страниците от сайтовете им дали вече всичко е ок?
 
От: От: От: Защо Успей с нас е в портфолиото на колегата ADO?

Хъм... да.

Ще подновя поканата си, към който чете темата, да чете и да вниква прочетеното. А за такива като Фифи, които я смятат за глупава - да не я четат изобщо и най-вече да не взимат отношение по въпроси, които не ги засягат първо и второ, по които са очевадно некомпетенти. А пък Страникът като не е съгласен да го смятам за интелигентен, щото сам казва че не е съгласен с моето мнение - нямаш грижи.
 
От: От: От: Защо Успей с нас е в портфолиото на колегата ADO?

Хъм... да.

Ще подновя поканата си, към който чете темата, да чете и да вниква прочетеното. А за такива като Фифи, които я смятат за глупава - да не я четат изобщо и най-вече да не взимат отношение по въпроси, които не ги засягат първо и второ, по които са очевадно некомпетенти. А пък Страникът като не е съгласен да го смятам за интелигентен, щото сам казва че не е съгласен с моето мнение - нямаш грижи.

"Защо Успей с нас е в портфолиото на колегата ADO?"

Отново си противоречиш! Първо не си уточнила към кого е насочена темата. По подразбиране към участниците в проекта успей с нас - аз съм сред тях.

И второ не приемам обиди. Поради, което очаквам твоята дефиниция за "компетентен и заинтересован човек по темата Защо Успей с нас е в портфолиото на колегата ADO?".

Първо темата се отнася за Ado, второ дъвчеш теми за Петя - нещо не мога да разбера - нали съм "некомпетентна", хайде обясни като за "некомпетентни.

Дай един аргумент.

Всички мои мнения са безпристрастни, но явно че ти нападаш всички, които имат различно от твоето мнение.

Имах по-високо мнение за теб, но ти прояви завидни усилия да ми паднеш в очите. :wink:
 
От: Защо Успей с нас е в портфолиото на колегата ADO?

сега прегледах сайта на Петя в който предлага изработката на такива страници и като гледам добре се е справила
грешката е само в това - в портфолиото не се слагат неща които не са изработени изцяло от/за Вас
сега някой ще каже, че това не е било портфолио, а само примерни - за примери се използват собствени неща, защото клиента мисли, че всичко вие сте го направили (ами ако иска видео като на @Linetta - какво правим? трябва да му кажем, че го е правил друг човек и клиента ще попита - а Вие какво сте правили по тази страница?)

разбирам, че страницата е сглобена от Петя, но не всички неща вътре в нея са нейни, и затова няма право да я използва за лични/комерсиални цели (правена е за кампанията на Предприемач и остава за това)

Всеки би искал да сложи тази страница за пример, защото изглежда добре!

смятам темата за приключена
едно ЛС до Петя щеше да стигне защото мисля, че е разбран и добър човек
не се карайте защото създавате лошо впечатление :)
 
От: Защо Успей с нас е в портфолиото на колегата ADO?

сега прегледах сайта на Петя в който предлага изработката на такива страници и като гледам добре се е справила
грешката е само в това - в портфолиото не се слагат неща които не са изработени изцяло от/за Вас
сега някой ще каже, че това не е било портфолио, а само примерни - за примери се използват собствени неща, защото клиента мисли, че всичко вие сте го направили (ами ако иска видео като на @Linetta - какво правим? трябва да му кажем, че го е правил друг човек и клиента ще попита - а Вие какво сте правили по тази страница?)

разбирам, че страницата е сглобена от Петя, но не всички неща вътре в нея са нейни, и затова няма право да я използва за лични/комерсиални цели (правена е за кампанията на Предприемач и остава за това)

Всеки би искал да сложи тази страница за пример, защото изглежда добре!

смятам темата за приключена
едно ЛС до Петя щеше да стигне защото мисля, че е разбран и добър човек
не се карайте защото създавате лошо впечатление :)

:clap:
You must spread some Reputation around before giving it to nortrant again.
 
От: Защо Успей с нас е в портфолиото на колегата ADO?

Странник, защо се хабиш да обясняваш нещо, когато колежката сама не знае какво, в крайна сметка, иска да каже :)

По-добре да си бяхте избрали на ЛС, отколкото поредната форумна драма :)

Пийс !
 
От: Защо Успей с нас е в портфолиото на колегата ADO?

Странник, защо се хабиш да обясняваш нещо, когато колежката сама не знае какво в крайна сметка иска да каже :)

По-добре да си бяхте избрали на ЛС, отколкото поредната форумна драма :)

първо: не всеки може да се изразява добре
второ: може да си е променила желанието в течение на разговора/спора/драмата/сапунката

какво иска Lineta: да НЕ се използва страницата която е направена (благотворително) специално за Предприемач - за портфолио/и всякакви други цели ОСВЕН реклама на кампанията "Успей с Нас'. (защото за направата й е участвала и тя), но в услугата "изработка на лендинг пейдж" тя няма да участва и клиентите на Петя няма да може да получат същото (може да получат и по-добро..но те ако харесат това на Предприемач, ще искат същото).

@Странник - ако твое произведение се използва за пример в дадено портфолио, ти няма ли да се запиташ - "Щом предлагат изработката на такива страници - не може ли да направят няколко и да покажат на потенциалните клиенти какво биха получили"?
 
От: Защо Успей с нас е в портфолиото на колегата ADO?

първо: не всеки може да се изразява добре
второ: може да си е променила желанието в течение на разговора/спора/драмата/сапунката

какво иска Lineta: да НЕ се използва страницата която е направена (благотворително) специлано за Предприемач - за портфолио (защото за направата й е участвала и тя), но в услугата "изработка на лендинг пейдж" тя няма д аучаства и клиентите на Петя няма да може да получат същото (може да получат и по-добре..но те ако харесат това на Предприемач ще искат същото)
Е, ти така сложно го завъртя това обяснение, че още повече ни обърка. Не че бяхме разбрали де...:)
 
От: Защо Успей с нас е в портфолиото на колегата ADO?

Е, ти така сложно го завъртя това обяснение, че още повече ни обърка. Не че бяхме разбрали де...:)

знам
но мисля, че ще го разберете
стана мега дълго изречение..май се забравя началото докато стигнете края :D
сорри :beer:
 
От: Защо Успей с нас е в портфолиото на колегата ADO?

Дайте тази тема да се локне и това е. Момичетата уж се разбраха, повече сейр няма смисъл. Всеки си има гледна точка, Линета нормално да се дразни, ако друг ползва нещо направено от нея, макар и случаят да беше деликатен, защото пък Петя не си го е присвоила и т.н.

Пийте една бира, лимонада, кой каквото му е кеф и гледайте Кобрата как раздава крошета :)
 
От: Защо Успей с нас е в портфолиото на колегата ADO?

Пийте една бира, лимонада, кой каквото му е кеф и гледайте Кобрата как раздава крошета :)

a така!
Аз отварям един компот
Наздраве! :beer:
 
От: Защо Успей с нас е в портфолиото на колегата ADO?

Аз много добре съм си казала каквото имам за казване. Който разбрал - добре, който не, негова си работа.
Даже цитатите на Страника го потвърждават още по ясно.
Това, че не искам моя труд да се свързва с този на АДО или Петя си е мое неоспоримо право. Това не е обвинение в кражба. Претенцията ми да не ме свързват по никакъв начин с тях, не е обвинения в кражба. Ако исках да ги обвиня в кражба, щях да кажа - откраднаха ми.
Това, че казвам да се махне моето видео от страничката на Успей с нас, АКО тази страница се ползва за лични цели от други хора - това да не би да означава, че казвам кой каво да си слага или маха от сайтовете. НЕ. С това казвам, че при тези условия не желая да се слагат МОИ неща на сайтове на други хора. Това също е мое неуспоримо право.

Къде видяхте противоречие??

А на Фифи какво да и обеснявам не знам... Това дето го е написал Нортрант, го повтарям и предъвквам тука от вчера - на него иска да му даде репче за същото, а на мене пак за същото седнала да ми обеснява калко ми била тъпа темата... На такъв човек какъвто и аргумент да посоча все тая ще е. Затова точно, понеже тя не иска да разбере какво казвам аз, и си го талкува според това кой го казва, а не какво се казва - да вземе да прочете законите за авторските и сродните му права, а също и законите за благотворителната дейност.
 
От: Защо Успей с нас е в портфолиото на колегата ADO?

Да и аз щях да предложа да се локне темата.
Не разбирам защо след като ние с Петя и АДО се разбрахме, точно след това се появиха колеги, които пак разръчкаха нещата. Сеир ли се чака, какво ли...
 
От: Защо Успей с нас е в портфолиото на колегата ADO?

А на Фифи какво да и обеснявам не знам... Това дето го е написал Нортрант, го повтарям и предъвквам тука от вчера - на него иска да му даде репче за същото, а на мене пак за същото седнала да ми обеснява калко ми била тъпа темата... На такъв човек какъвто и аргумент да посоча все тая ще е. Затова точно, понеже тя не иска да разбере какво казвам аз, и си го талкува според това кой го казва, а не какво се казва - да вземе да прочете законите за авторските и сродните му права, а също и законите за благотворителната дейност.

Излагаш се!

Не искам повече да ме намесваш където и да било. Спри се да ме споменаваш и обиждаш, и занимаваш тази ТЪПА тема! Ще спра да коментирам, когато спреш да ме споменаваш.
 
Статус
Not open for further replies.

Горе