Защо Успей с нас е в портфолиото на колегата ADO?

Статус
Not open for further replies.
От: Защо Успей с нас е в портфолиото на колегата ADO?

Ако Петя е посочила сайта, заради дизайна, то тогава не виждам проблем. Само трябва да се уточни, че дизайна на лендинг страницата е неин. От това ще се разбира, че ДИЗАЙНА, а не съдържанието е нейно. ;)
 
От: Защо Успей с нас е в портфолиото на колегата ADO?

Колеги и колежки, страничката ми е в процес на разширяване. Тези дни ще отворя нова страница с изработени лендинг проекти, където ще впиша специално за кампанията "Успей с нас" доброволците, допринесли за всеки нейн елемент (както и Брад е предложил), тъй като моето участие в този проект е единствено в сглобяването на код и дизайн и др. дребни неща. Линета, веднага ще редактирам изображението, като заменя видеото с надпис - проблем никакъв. Хванахте ме ход на работа, не съм Спиди Гонзалес... ;)

Относно колегата Адо, преждевременно си партнираме - той е афилиейт партньор, въпреки че страничката за 'допълнителни доходи' все още не е активирана и общодостъпна (скоро ще я довърша). Аз ще му пиша и ще му изпратя ново изображение, без видеото. Момчето се постара доста усърдно, като изготви страничката в сайта си. Просто напоследък ми се събраха доста неща накуп и пътища до България.

Блинки, благодаря за подкрепата! Имах честта да се срещна с теб, както и с колегата "Пест Кеър". ;) Надявам се следващият път Coolice да присъства и колегите съфорумници.

Ако имате въпроси и възражения, коментирайте да изгладим ситуацията.
 
От: От: Защо Успей с нас е в портфолиото на колегата ADO?

Мисля, че проблема идва от това, че някой предлага изработка на такива страници - няма свои и ползва чужди (изниква въпросът - като нямаш собствени, как предлагаш изработката на такива - без опит?)
така най-малкото подвежда потенциалните клиенти

това е все едно да предлагам изработка на дизайн и да взема от портфолиото на някой колега

Точно така. Освен това проблемът има и доста други аспекти, които ми се струват меко казано, некоректни и ме учудват много.
Значи във форума решаваме да направим нещо, за което всеки желаещ може да допринесе с каквото може и иска, без да очаква в замяна нищо, освен възможността да покаже пред другите какво може и какви услуги извършва. И така аз направих видео, други колеги направиха лога, инфографики, написаха текстове и от целия този материал, направен от други, колежката Петя изготви лендинг страничката. Минава се време и колегата ADO пуска реклама на своите услуги и в примерите, които посочва на първо място е поставена имено въпросната страничка. От долу слага обясняващ надпис, че ще свърже евентуалните желаещи за такава услуга с неговия партньор. Партньорът се оказва Петя, която наистина е направила страницата, но с чужди материали. На нейния сайт има снимка със страничката и линк, който води към нея. На самата страница не са посочени автори, а е написано - колективно творчество. Определението не ми харесва особенно, но не съм и няма да го правя на въпрос, защото участието ми в проекта е напълно безкористно и не ме интересува да си правя реклама на работата. И докато страничката си стои така във форума - нямам никакъв проблем.

Но когато същата тази страничка се появява в портфолиото на други колеги, било те и сред авторите и, без да се уточнява коя точно част е тяхно дело, но с очевидната цел да извлекат от това комерсиални облаги, тогава вече не съм съгласна да бъде ползван моя материал. Принципно, даже и да ме бяха попитали дали могат да ме посочат като човекът изработил видеото, нямаше да се съглася поради редица други причини и съображения.

Изобощо не мога да разбера как така някой ще посочва за пример работа, която не е изцяло негова. Все едно аз да си сложа на моя сайт за пример някакво супер видео, но направено от друг и да навеждам на мисълта моите клиенти, че мога да им направя такова? Ми защо се мъчим тогава изобщо да си правим портфолиа - взимаме от тук малко, от там малко и сме готови.

Както и да е. Не искам чак да правя от мухата слон, но държа особенно да се знае, че нямам нищо общо с работата на ADO и Петя, защото както се вижда от коментарите на някои колеги, впечетлението е такова. Това не означава, че критикувам работата им, защото това, което те правят аз не мога да го правя, така че не мога и косури да им търся.
 
От: От: Защо Успей с нас е в портфолиото на колегата ADO?

Колеги и колежки, страничката ми е в процес на разширяване. Тези дни ще отворя нова страница с изработени лендинг проекти, където ще впиша специално за кампанията "Успей с нас" доброволците, допринесли за всеки нейн елемент (както и Брад е предложил), тъй като моето участие в този проект е единствено в сглобяването на код и дизайн и др. дребни неща. Линета, веднага ще редактирам изображението, като заменя видеото с надпис - проблем никакъв. Хванахте ме ход на работа, не съм Спиди Гонзалес... ;)

Относно колегата Адо, преждевременно си партнираме - той е афилиейт партньор, въпреки че страничката за 'допълнителни доходи' все още не е активирана и общодостъпна (скоро ще я довърша). Аз ще му пиша и ще му изпратя ново изображение, без видеото. Момчето се постара доста усърдно, като изготви страничката в сайта си. Просто напоследък ми се събраха доста неща накуп и пътища до България.

Блинки, благодаря за подкрепата! Имах честта да се срещна с теб, както и с колегата "Пест Кеър". ;) Надявам се следващият път Coolice да присъства и колегите съфорумници.

Ако имате въпроси и възражения, коментирайте да изгладим ситуацията.

Петя,
принципно нямам нищо против нито теб, още по малко твоята работа. Според мен, подчертавам според мен, не е редно страничката Успей с нас да се ползва, от който и да е участник в създаването и като портфолио. Все пак, обаче страничката не е моя и не мога да казвам на никой какво да прави с нея и как и къде и за какво да я ползва. Така че, постъпи както смяташ че е правилно според собствените ти критерии. Като замениш на снимките видеото с картинка, то линковете на къде ще водят? Нали пак към страницата, където видеото си стои. Така че какъв е смисъла, не разбирам.

Не искам никакъв линк за авторство.
 
От: Защо Успей с нас е в портфолиото на колегата ADO?

След като тя я е направила и е вложила труд, защо да не я използва като част от портфолиото си?
Това е много "фирмено" мислене, ми се струва...
По тази логика нито един програмист няма да може да си представи портфолио, нали?
 
От: Защо Успей с нас е в портфолиото на колегата ADO?

Линета, не виждам нищо лошо да поставя страничката в портфолиото, ако подчертая безплатната изработка в полза на форума. Какъв е проблема? И как в самата страничка тук във форума да изредя авторите във футера - затова е писано колективно творчество, което пък от друга страна може да води към тема с авторите. Но да се изписват под самата страница е грозно според мен. В моето портфолио ще поставя, както казах подробно инфо - това, което в момента е в десния панел ще е изнесено подробно в отделна страница.
 
От: Защо Успей с нас е в портфолиото на колегата ADO?

А къде изобщо е тази страница на Успей с нас?
Дайте линк поне да я разгледаме, че в това портфолио от подписа на ADO е само снимка и нищо не се вижда.:rolleyes:
 
От: Защо Успей с нас е в портфолиото на колегата ADO?

Пак казвам, че според мен не е редно да си слагаш страничката в портфолиото. По-правилно би било, някъде из сайта ти, но не в портфолиото, да я посочиш като пример и да уточниш какво е твоето участие. Все пак ми се струва, че страничката беше направена за да бъде ползвана за нуждите на форума, а не за лични нужди. Според първоначалната идея на цялата кампания Успей с нас е собственост на форума, а не на отделните участници в създаването на страницата. По тази логика, страницата не е твоя и не би трябвало да я ползваш по начина, по който го правиш в момента.
 
От: От: Защо Успей с нас е в портфолиото на колегата ADO?

link.png
А къде изобщо е тази страница на Успей с нас?
Дайте линк поне да я разгледаме, че в това портфолио от подписа на ADO е само снимка и нищо не се вижда.:rolleyes:
.........................
 
От: Защо Успей с нас е в портфолиото на колегата ADO?

Все пак, колегата ADO се извини, въпреки че и червени репички отнесе за случая, а се оказа че бил лекичко подведен.

Обобщение: от сайта на АДО има линк водещ към сайта на колежката Петя. В портфолиото на колежката Петя като пример за нейни работи са дадени и други лендинг странички, от които обаче няма изходящи линкове. Реално има само снимка. От примера обаче на Успей с нас има изходящ линк, водещ към добре позициониран форум с полезно съдържание.

:clap:
 
От: Защо Успей с нас е в портфолиото на колегата ADO?

Линета, донякъде си права, но не изцяло. Сега примерно за текста и аз съм помагала за лендинг страницата, но не съм го включила в портфолиото, защото и други са участвали в писането на текста (и все пак нямаше да го включа де, щото реално не е за клиент, който е дал Х пари, но все пак...). Обаче примерно банера (щото съм правила такъв за кампанията), какво ми пречи да го дам като пример за изработен от мен банер? Това да не означава, че Ви ощетявам? По същия начин щом Петя прави лендинг страници, не пречи да напише, че дизайна е неин, стига да уточни, че съдържанието не е. Тогава няма проблем? :)
 
Re: От: Re: От: Защо Успей с нас е в портфолиото на колегата ADO?

Според мен е най-добре и най-коректно да се пише и да се изброят авторите.
Примерно: текст - еди кой си, видео - еди кой си, графика -....и т.н.
Все пак няколко човека участвате в тази кампания и би било добре да не оставате анонимни под шапката на предприемач.:)

Точно така е предвидено да бъде направено все пак сме учили по 7 мениджмънта с Блинки и в останалите ни икономически специалности насочеността също беше мениджмънт :) и го предвидих като потенциален бъдещ проблем :cry: затова в деня в който го замествах блинки (04-07-13, 19:44) и качвах нещата от успей с нас изшляпах това във футъра.... Колективно творчество: www.predpriemach.com като линка е към тема където трябваше да бъде споменат всеки участвал... защо не е попълнено незнам...

но го отчитам като мой пропуск защото въпреки че не участвам активно в проекта е трябвало да проследя защо не е попълнено нещо което може да предизвика проблеми... както и стана....

темата е отключена и всеки взел участие може да спомене с какво е чуставал (какъвто и да е офтопик ще бъде трит) май трябваше отначало да я оставя отключена
 
От: Re: От: Re: От: Защо Успей с нас е в портфолиото на колегата ADO?

Точно така е предвидено да бъде направено все пак сме учили по 7 мениджмънта с Блинки и в останалите ни икономически специалности насочеността също беше мениджмънт :) и го предвидих като потенциален бъдещ проблем :cry: затова в деня в който го замествах блинки (04-07-13, 19:44) и качвах нещата от успей с нас изшляпах това във футъра.... Колективно творчество: www.predpriemach.com като линка е към тема където трябваше да бъде споменат всеки участвал... защо не е попълнено незнам...

но го отчитам като мой пропуск защото въпреки че не участвам активно в проекта е трябвало да проследя защо не е попълнено нещо което може да предизвика проблеми... както и стана....

темата е отключена и всеки взел участие може да спомене с какво е чуставал (какъвто и да е офтопик ще бъде трит) май трябваше отначало да я оставя отключена

Май е по-добре в първия пост да се обобщават всички участвали. :)
 
Re: От: Re: От: Re: От: Защо Успей с нас е в портфолиото на колегата ADO?

Май е по-добре в първия пост да се обобщават всички участвали. :)
За страницата ли. Мисля, че всички, които са се включили в дискусиите са участници. Даже и страница за медийните партньори си имаме:

http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=43536

Включиха се сайтове, които са чули за кампанията и им се сторила добра идея да вземат участие в нещо подобно. Както казах, всеки е добре дошъл. :)

Но се радвам, че всичко се изясни. Но никой по никакъв начин няма как да остане анонимен. :) А и на мен ми най--благо, когато видя хора от тук да взимат клиенти, защото са добри и добре представляват себе си тук и извън форума.

Ако си спомняте SEO състезанието пред година беше отборна игра и някой от участниците взе наградата. И какво постигнахме - първо място за България. За мен това е наградата. А и за това са обществата, за да имат еднаква цел и интереси. Поне нормалните общества. :)
 
От: Защо Успей с нас е в портфолиото на колегата ADO?

Блинки, едно е да си се включвал в дискусия, съвсем друго е да си вложил творчество - текст, графика, страница, видео и прочие.
Според мен е редно да си ги изброите в тази страница, за която говори coolice - може би с никнейма им и линк към профилите им.
Това "колективен труд" нищо на никого не говори, мое мнение...
 
От: Защо Успей с нас е в портфолиото на колегата ADO?

Значи, аз не искам да бъда линквана никъде. Каквото съм направила съм го направила от добра воля и за добрата кауза в случая.

Ако съм искала да си рекламирам услугите във форума щях да си отворя тема, да си сложа линкове в подписа или въобще щях да намеря начин. Щях да си сложа линкове в самото видео или да го наблъскам с мета дати. Оригиналния файл на видеото го изпратих на Блинки, да го ползва за благото на форума и от тук на там нямам никакви претенции за авторство или за каквото и било.

Опитах да изясня в темата защо не искам да бъда свързвана косвено или не с услуги, предлагани от други колеги, още повече, когато си слагат страничката в портфолиото. Опитах са да обесня максимално деликатно за да не обиждам никой и никой да не се засяга, ама явно ще трябва да обесня по друг начин за да е ясно и да няма сърдити или да си мислите, че претендирам нещо.

Та: не искам работата ми да се свързва с ниско бюджетни, според моите схващания проекти. Петя продава ( и има пълното право да го прави, тука спор няма) изработка на лендинг странички с видео вътре на много ниска според мен цена. Вярно е, че никъде не споменава, че в цената е включено и видеото, но повечето хора така ще си помислят. Не че аз съм най-великата и че само аз мога да правя такива клипчета, напротив, сигурно има далеч по-добри от мен. Аз просто не мога да си позволя да правя едно такова видео за цената, която Петя взима за цяла страница. Предпочитам да помогна, когато мога, предпочитам да подаря видео или друго нещо на някой. (тука има колеги, за които съм правила неща безплатно и могат да го потвърдят), но когато става въпрос за работа срещу заплащане си държа на цените и за сега не мога да се оплача. За това вдигнах цялата патардия, щото утре някой клиент ще види въпросното портфолио и ще ме пита защо там цялата страница, барабар с видеото, изглежда че струва няколко пъти по-малко, от това, което аз искам за моя труд. Иди после обеснявай, че не е изришно написано, че е правено с благотворителна цел и т.н.

Надявам се сега вече всичко да е ясно и да приключваме с дънданията.

:|
 
От: Защо Успей с нас е в портфолиото на колегата ADO?

Все пак, колегата ADO се извини, въпреки че и червени репички отнесе за случая, а се оказа че бил лекичко подведен.

Обобщение: от сайта на АДО има линк водещ към сайта на колежката Петя. В портфолиото на колежката Петя като пример за нейни работи са дадени и други лендинг странички, от които обаче няма изходящи линкове. Реално има само снимка. От примера обаче на Успей с нас има изходящ линк, водещ към добре позициониран форум с полезно съдържание.

:clap:

С нищо не е подведен колегата. Това, че има линк към форума е по моя преценка. Другите странички нямат, защото мястото им е определено за друга страница. *Изходящи линкове в целевата (лендинг) страница не се поставят, освен към важни вътрешни страници.

Свалих изображението, няма да присъства и в портфолиото. А който желае да се пише автор, Coolice е посочил мястото по-горе: http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=43537, което произхожда от лендинг страничката. Моето авторство няма да бъде упоменато! Подарявам го на форума, защото ми е на сърце. Достатъчно теми има с участието ни в проекта, където може да се прочете кой с какво е допринесъл за изграждането на страничката.
 
От: Защо Успей с нас е в портфолиото на колегата ADO?

Linetta чувал съм, че в Италия Марио излизал от всякакви видове тръби.
Да не е станало нещо подобно, че си ядосана така?

When_Mario_slips_up____by_TheBourgy.jpg
 
Статус
Not open for further replies.

Горе