За или против напускането на България

От: За или против напускането на България

Важно е като си останем да се борим нещата наистина да се променят, а не след 25 години да сме в положението на нашите родители, чиито същински живот е минал в очакване да се "оправи" положението.
 
От: За или против напускането на България

Важно е като си останем да се борим нещата наистина да се променят, а не след 25 години да сме в положението на нашите родители, чиито същински живот е минал в очакване да се "оправи" положението.
Изгубена кауза. Не можеш да се бориш с пенсиите и бай мангау. Работещото население е 1.5 млн всичко друго гласува против него и иска да му е евтино (стоки и услуги), да получава големи осигуровки и пенсии, да му е почти безплатно здравеопазването и обучението. Никой не се замисля, че 1.5 млн-а не могат да пълнят хазната за 7 млн-а. Трябва да се промени мисленето на обществото, а това е невъзможно да се случи. Дори не зависи и от политиците.
За това - газ на запад! Там да ти се изучат и децата и внуците и там да работят.
 
Последно редактирано:
От: За или против напускането на България

Аз съм "За" против напускането на България.
 
От: За или против напускането на България

И мен най-много ме опасява това, че нещата няма да се променят или ще е с такъв темп, че я сме живи, я не.
С това здравеопазване по-скоро второто. До 10 години няма да остане жив доктор по тия ширини. И не само. Всякакви специалисти си бият шута масово. Като няма индустрия - инженерите търсят реализация на запад, с тях и IT-специалистите. Технолозите също, щото всичко почна да се бърка в стил гаражни лаборатории - и за алкохола е така, и за храните, и за биотехнологиите и химията. Почти не можеш да намериш тия трите вида вече. И то в големите градове изчезнаха. Военно-промишления комплекс, който създаваше всякакви специалисти от доста време е батал. Физиците и математици не искат да работят в БАН за 350 лв заплата и те предпочитат да сглобяват платки на Интел в Англия или някъде другаде.
Поне политици, икономисти, търговци, прекупвачи, адвокати и автоджамбази имаме бол!
 
От: От: За или против напускането на България

Поне политици, икономисти, търговци, прекупвачи, адвокати и автоджамбази имаме бол!

забрави и еб.чи!Виж на морето колкоингилизки и рускини пищят от кеф, а не от евтиния алкохол
 
От: От: За или против напускането на България

забрави и еб.чи!Виж на морето колкоингилизки и рускини пищят от кеф, а не от евтиния алкохол
Наморето ония пачи квичат от балоните. Тая година сефте видях как се продава дрога на улицата в Слънчев бряг. Седят едни каки с балони, които са пълни с нещо, като райски газ, и ти подвикват закачки. Спираш вдишваш от балона и отлиташ. Като се появи полицията, направо си пускаха балоните, да си летят към небето. А каките дишат и се разпорват, маскират се тотално, голяма любов пада - балонена :). И никой нещо не прави, а всичко живо след 24 ходи видимо опиянено. За секс туризъм не знам, но за дрога туризъм със сигурност морските ни курорти са точното място.
 
От: За или против напускането на България

На 50 като се пенсионирам... Паля кемпера и напускам България. Поне 10 години мисля да попътувам из света и се прибирам пак тук.
 
От: За или против напускането на България

Разбира се, че съм против напускането на България. Кой българин е за живота извън родината си. Да, обстоятелствата могат да ме принудят да изчезна за някоя година, но се надявам, ако това стане, да се върна някой ден пак тук. Все пак само с желание не става. Ако ние всички не поискаме да живеем тук и не направим всичко възможно да живеем тук, то всички ще напуснем България. Надявам се това да не стане. Ако зависеше от мен, дори родния си град не бих напуснал, ако имаше как да си живея тук и да се развивам. Уви, малко е утопично за сега. Надяваме се на по-добри времена и това. Трябва да се работи за бъдещето. А бъдещето според мен е тук в България, на всички нас.
 
От: За или против напускането на България

Като цяло съм против, защото най-лесно е да напуснеш. По-трудно е да останеш тук и да се опиташ да промениш нещо, както и ще направя аз.
 
От: За или против напускането на България

Ако имам възможност напускам веднага защото стандарта на живот в БГ е много нисък (спрямо развитите икономики) и няма да се повиши кои знае колко в следващите 10 години. Аз нямам 2 или 3 живота че да чакам тук положението да се оправи и тогава да живея нормално.
 
От: За или против напускането на България

Имаш ли пара добре е тука, нямаш ли кофти, по-добре бягай. Иначе и без пари може да преживяваш тук, ако мизерията не ти пречи.
 
От: За или против напускането на България

Напускането на страната не гарантира прекрасен живот, както казват камъкът си тежи на мястото.
Ако човек не е успял в собствената си държава, какъв е шансът да успее на запад, според мен по-малък от 10%, вярно по-голям пазар, но и по-голяма конкуренция.
Емигранта винаги си остава емигрант и чужденец.

Повечето ми познати спечелили зелена карта за Америка примерно работят в сферата на чистотата и гледат дрисливи старци, това ли е Американската мечта, разбира се, че не.
Така, че учене на запад да, но емиграция само при по-добър живот, като имат по-добър стандарт това не гарантира, че няма да спите по канафките, но всеки с надеждите си.
Какво пречи да си живееш в гетото и да преуспяваш онлайн на запад:)
Плюс това в някой държави е такава скука, такова спокойствие, примерно скандинавските, като изключим некой инциденти в последно време, че направо може да полудееш, както и всъщност става с някой индивиди, къде нашия Балкански манталитет ше вирее там, нема начин.

Виж друго е от малък, ако се захраниш с западен манталитет тогава може и да се получи:)
 
Последно редактирано:
От: За или против напускането на България

Хора, очевидно не познаващи дори запетайките, или такива, които твърдят, че сме 7 милиарда, взели да се оплакват от условията на живот в страната... Господи... А понятието чужбина се употребява като едно общо олицетворение, все едно няма 200 страни, всяка от тях с различен стандарт на живот.. Коя чужбина точно? Че дори разликите в две съседни Австрия и Германия са срастични, и отговорът за тях би бил различен за много хора...

Иначе - твърдо не, докато обстоятелствата не го променят. Да виждам родителите си по скайп, а приятелитв си на Нова година ми е твърде трудно. Да живея в условията на вътрешна емиграция мога и тук. Не, мерси.

В същото време не обвинявам никой, който си е бил шута. Всеки има своя мотив да замине или остане, достоен за уважение. И точно поради това считам, че даването на съвети по тая тема винаги е грешно. Изборът може да е само личен, доводите - също.
 
И аз съм против. Кво да останат мангалите и алчните свинеее. :)

Тази родина си е моя и никъде няма да се чувствам добре, независими, че държавата като цяло се управлява постоянно от некадърници, родината си е една единствена. Тук е семейството ми, тук са приятелите ми, тук са всички, които ме карат да се чувствам жив и добре във всяко едно отношение. А не да изляза и да бачка, за да имам къща на изплащане. Това пък и да го таковам и просперитета, няма що. :)

И нон стоп някакви избущляци да ме игнорират или да ме слагат в графата емигрант. И то точно нации, които са пълни палячи, това ще ми дойде в повече.

Всеки си има право на мнение и не трябва да съди другия за избора. Никой не може да даде съвет, поради различните гледни точки - тук съм съгласен с колегата. @tprodanov. Няма правилен отговор, няма добър съветник, просто как го чувстваш и каквото те принуждават обстоятелствата.
 
От: Re: За или против напускането на България

Половината в този форум се пъчат, че са предприемачи или се занимават със seo, а после се чудят как да избягат от "ниския стандарт".


При положение, че работите в интернет и няма никакво значение за бизнеса ви къде живеете, то "ниският стандарт" е плюс. Доколкото го има, разбира се. Услугите и кръчмите са по-евтини, но пък стоките (хранителни и т.н.) са по-скъпи и по-некачествени в сравнение с другите страни от ЕС.


За да печелите от англоезичния пазар, примерно, не ви трябва да живеете в англоезична страна. Не виждам нищо лошо да се печели според американския или английския стандарт, а да се живее в България.


Това му е хубавото на seo и интернет, че местоработата ти е там, където поискаш, и не е нужно да се местиш от континент на континент, за да си изпълниш задачите.
 
От: Re: За или против напускането на България

И аз съм против. Кво да останат мангалите и алчните свинеее. :)

Тази родина си е моя и никъде няма да се чувствам добре, независими, че държавата като цяло се управлява постоянно от некадърници, родината си е една единствена. Тук е семейството ми, тук са приятелите ми, тук са всички, които ме карат да се чувствам жив и добре във всяко едно отношение. А не да изляза и да бачка, за да имам къща на изплащане. Това пък и да го таковам и просперитета, няма що. :)

И нон стоп някакви избущляци да ме игнорират или да ме слагат в графата емигрант. И то точно нации, които са пълни палячи, това ще ми дойде в повече.

Всеки си има право на мнение и не трябва да съди другия за избора. Никой не може да даде съвет, поради различните гледни точки - тук съм съгласен с колегата. @tprodanov. Няма правилен отговор, няма добър съветник, просто как го чувстваш и каквото те принуждават обстоятелствата.

и аз не искам да ходя никъде.
Нека политиците пак си крадат, но да има и за хората.Истината е , че едвали има човек ,който да не краде.Да крадат но и да правят!Днес чух застраховка за пенсия.Значи бачках си 40 години и трябва да се презастраховах да не ти откраднат парите за пенция.
 

Горе