За или против напускането на България

th3cr0w

New Member
Просто ми е интересно какво мислите по темата, ако имате възможност (да отидеш да учиш, зелена карта.. ) бихте ли напуснали родината :) Предполагам какво ще е мнението на повечето, но пък съм заинтерсован донякъде ! :)
 
От: За или против напускането на България

Едвам изкарвам и месец в чужбина, камоли завинаги да отида някъде
 
От: За или против напускането на България

Просто ми е интересно какво мислите по темата, ако имате възможност (да отидеш да учиш, зелена карта.. ) бихте ли напуснали родината :) Предполагам какво ще е мнението на повечето, но пък съм заинтерсован донякъде ! :)

Ти все едно питаш какво ще направим, ако имаме един милион. Толкова хипотетично и труднопостижимо изглежда напускането на България, а в действителност живеем във време, в което всеки желаещ може да напусне родината ни.
 
От: За или против напускането на България

Така, все едно нищо не пита. Всичко е според зависи - ако стане нещо стил 45 г. или някой фашист вземе, че е на власт без да го мисля аут в някой зад гранична територията на ЕС. Принципно ако всичко е уредено в БГ пак не виждам защо някой ще напуска страната.
 
От: За или против напускането на България

имах предвид какво (колкото и незадоволително) ви предлага БГ пазара ?
 
От: За или против напускането на България

имах предвид какво (колкото и незадоволително) ви предлага БГ пазара ?
Тук повечето си изкарват парите онлайн, какво значение има къде си
 
От: За или против напускането на България

Изчезвам веднага. Ама на изток, манете го тоя умрял запад
 
От: За или против напускането на България

Дам, страната в която няма ментета :)
 
От: За или против напускането на България

Честно да Ви кажа имам възможност да замина в момента в който пожелая защото родителите ми и като цяло цялото ми семейство е в чужбина и нямат никакво намерение да се връщат. Абсолютно всеки ден ме агитират да отида при тях но просто нямам желанието да отида тъй като там трябва да започна един вид живота си на ново приятели, език и всичко останало започва отначало. А и тук в България си е най-добре имаме си абсолютно всичко молове, курорти и най-вече тук не се лишавам от нищо т.е ако желая нещо си го купувам и тук в България от ИТ се изкарват достатъчно за да живееш един нормален живот и да си угаждаш.
 
От: За или против напускането на България

Какво има на изток?

тайланд, виетнам, сингапур и малайзия. Все икономики в истински бум, а и евтинджос без сингапур :D
 
От: За или против напускането на България

Икономики ама си иска бачкане, не е като тук :)
 
От: За или против напускането на България

Честно да Ви кажа имам възможност да замина в момента в който пожелая защото родителите ми и като цяло цялото ми семейство е в чужбина и нямат никакво намерение да се връщат. Абсолютно всеки ден ме агитират да отида при тях но просто нямам желанието да отида тъй като там трябва да започна един вид живота си на ново приятели, език и всичко останало започва отначало. А и тук в България си е най-добре имаме си абсолютно всичко молове, курорти и най-вече тук не се лишавам от нищо т.е ако желая нещо си го купувам и тук в България от ИТ се изкарват достатъчно за да живееш един нормален живот и да си угаждаш.

Попринцип и аз доста се замислям, дали да остана в България или да отида да уча и чужбина и всеки път се замислям дали мога да оставя приятелите си, роднините, но там са други възможностите, езика не е проблем, а приятели винаги се намират.. Е ако търсиш истински е малко по сложно, но и в България няма много "добри" приятели, зависи на какво попадаш :)
 
От: За или против напускането на България

Икономики ама си иска бачкане, не е като тук :)

Що бе, така или иначе всички работят онлайн тук, едва ли има някой, който да печели по-малко от 1000 лв на месец, с тия пари там си екстра - на плажа по цял ден
 
От: За или против напускането на България

1000 на ден и то само като за начало ;)
 
От: За или против напускането на България

Бил съм в чужбина, имал съм няколко възможности да остана. На една възраст мислиш по един начин, купони, пиене, жени, след време осъзнаваш кои са наистина важните неща. На моменти простотията и селянията в БГ започват да ми идват в повече и си замислям дали в чужбина няма да ми е по-добре.

Към автора - мисли в перспектива и повече за себе си, приятели и роднини не бива да те ограничават при избора. Всеки си търси късмета и щастието без значение къде по света.
 
  • Like
Реакции: bizz
От: За или против напускането на България

тайланд, виетнам, сингапур и малайзия. Все икономики в истински бум, а и евтинджос без сингапур :D

аз бих допълнил Турция Русия

Към автора - мисли в перспектива и повече за себе си, приятели и роднини не бива да те ограничават при избора. Всеки си търси късмета и щастието без значение къде по света.

правилно имам 2 приятели които излезнаха в чужбина 1991 и са си все там.Семейни и двамата взеха си моми от нашия край щото тези келти там нещо не им добадали.Единия не може да забрави България- вика пенсионирам се и се прибирам.А другия изобщо не му пука и отдавна не е идвал!
Авантюрист по природа!
 
От: От: За или против напускането на България

аз бих допълнил Турция Русия



правилно имам 2 приятели които излезнаха в чужбина 1991 и са си все там.Семейни и двамата взеха си моми от нашия край щото тези келти там нещо не им добадали.Единия не може да забрави България- вика пенсионирам се и се прибирам.А другия изобщо не му пука и отдавна не е идвал!
Авантюрист по природа!

Определено сте прави, сигурно ако след 10 години си помисля, че съм можел да замина, а съм още в Бг ще съжелявам доста !
 

Горе