Има ли Инвеститори сред Предприемачите във Форума?

Инвестира те ли?


  • Общо гласове
    240
Да инвестирам. :) За това карам кофти кола. :) Шегувам се, естесвено. Трябва да се въртят парите. Това е идеята на всичко свързано с инвестирането. :wink: Много яка анкета си пуснал, бате. Дано да има и много отговори по въпроса. И на мен ми е интересно, кои как менажира кинтите си.
 
Forex | българската фондова борса | инвестирам във фондове

И аз инвестирам от 4 години и съм много доволен затова ми стана интересно дали и другите мислят като мене, аз инвестирам във фондове, на българската фондова борса, Forex и онлайн покер :D , последните две инвестиции са от високорисковите ама засега съм доволен.

Иначе има които инвестират в жени, коли и др.

Лошо нямя всеки каквото го влече :twisted:
 
инвестиции | COBOS | акции | фонд | БФБ | бюджет

arsenal, аз искам да попитам тези последните инвестиции:
Иначе има които инвестират в жени, коли и др
носят ли добра възвращаемост, че се чудя. Много хора го правят и не се оплакват, но незнам дали са доволни.:)
 
инвестиции | COBOS | акции | фонд | БФБ | бюджет

Абе като цяло тези инвестиции водят до по-нисък годишен бюджет.
То и едното е следствие на другото, всички знаят че първо инвестираш в кола и после другото си идва. Друго си е дори и да неразбираш от COBOS(кобос - платформа за търгувия с акции на компании, които са листнати на БФБ - Българската Фондова Борса) да си ги вкараш в взаимен фонд, а вече са много(ако някой иска повечко инфо ще му разясня). Фондовете последните години правят много добра възвръщаемост на капитала вървят в диапазон от 30%-140% печалба на годишна база, което е супер :D
 
спечелят пари - недвижими имоти - акции - инвестира

Добре е не само тема ами цяла секция във форума да се отдели за това(то вече по желание на админите).Форума наистина има много полезни съвети как да се спечелят пари, но и информация как да се въртят парите изобщо няма да е излишна.Като се почне от недвижими имоти чак до акции и т.н.Всеки може да изкара няколко хиляди $ и да си купи кола и скъпи дрешки,но да управлява и инвестира парите си и след това да му се връщат многократно го умеят малцина.Дано има повече хора с опит които биха могли да споделят полеза и ценна информация какво можем да правим с парите си.И във връзка с това...книгата Rich Dad Poor Dad на Robert Kiyosaki е абсолютна задължителна като за начало (доста хора от форума са запознати с нея но има и такива които не са ).

П.С
Разясни малко повече за този фонд.
 
EzRoLiT каза:
Добре е не само тема ами цяла секция да във форума да се отдели за това(то вече по желание на админите).Форума наистина има много полезни съвети как да се спечелят пари, но и информация как да се въртят парите изобщо няма да е излишна.Като се почне от недвижими имоти чак до акции и т.н.Всеки може да изкара няколко хиляди $ и да си купи кола и скъпи дрешки,но да управлява и инвестира парите си и след това да му се връщат многократно го умеят малцина.Дано има повече хора с опит които биха могли да споделят полеза и ценна информация какво можем да правим с парите си.И във връзка с това...книгата Rich Dad Poor Dad на Robert Kiyosaki е абсолютна задължителна като за начало (доста хора от форума са запознати с нея но има и такива които не са ).
Подкрепям идеята! Наистина ще е добре някой да споледи повече инфо около инвестирането...
 
Да и на мен ми допада - ако цъкаш с онлайн платформа - това пак си е начин за изкарване на пари онлайн, нали? Еми ще се обмисли и ще се реши, но май ще се получи. Много хора след печелене на добри пари се замислят за начин да придобият повече активи, други се хвърлят на пасиви. :wink:

Админите ще имат грижата да се погрижат за това, идеята е всежа и едновременно преспективна, ще се обсъждат много неща всързани с инвестирането, недвижимо, акции, всякакви ценни книжа, стоки, фючърси, бизнес...и други такива. Прдполагам че и на всички ще им бъде интересно. Учакваме предложения и допълнителни идей. :)

Успехи.
 
Скоро инвестирах (купих) един сайт и започвам да го поддържам. Също плановете са през януари да започна да инвестирам в adwords.

П.С.: Всички инвестират, дори купуването на хостинг би трябвало да се третира като някакъв вид инвестиция!
 
Първо мерси на бате Нико за линковете за фондовете. Значи предпоръчвам на хората които искат да инвестират свободни пари и неразбират от това, да го направят във Фондове, защото там парите се оправляват от професионални менеджери и рискът е по-малък от колкото да си неопитен и сам да го правиш. Аз така започнах преди 4 години и чак от година и половина реших да започна и аз да инвестирам сам.

Но преди това изкарах курс лятото и от там научих много полезни неща.

Та да започнеме от фондовете те ВЕЧЕ са много в България, аз лично започнах с сигурно сте им виждали реклами по тв-то: Елана, проучих ги видях че са от доста дълго време на бг пазара над 10 години и ми се видяха сигурни да вложа пари при тях. Започнах с балансиран портфейл сега е балансиран ЕВрофонд, защото прецених, че риска да си загубя парите е по-малък, както и процентът на доходност беше по-малък, но в началото всеки го е страх за парите си, особено по-големите преприемачи които са видели навремето пирамидите и фараоните, а сигурно и по-малките са чували за Лайфчойс.(сори за изреченията ама съм от немската школа и така съм свикнал да пиша :))

После като видях как парите започнаха да се увеличават без да си мърдам пръста, започнах да алчнея и си прехвърлиха капиталите във Високорискувия Фонд за да почна да печеля по-голям процент и до ден днешен имам активи там.

Друг фонд в които е проверен е Бенчмарк


Иначе Капман направиха миналата година доходност от 116% в Капман Макс, а тази и повече :).

Еми това е ако имате въпроси пиатйте иначе повечко инфо от самите сайтове на фондовете, там е обяснен принципът на инвестиаране на ваште пари.

Относно цяла секциа за инвестиране трябва да има по-голям интерес. От анкетет се вижда, че има хора които вече инвестират, ама не споделят как, има и хора които искат да се научат, но не питат нещо конкретно. Затова очакваме повечко инфо и въпроси по темата :)
 
невидя ли последния пост относно колко може точно може да спечелиш през следващата година, това го знае само дедо Господ, иначе очакванията са, че процентите от преходните години ще се запазят :)
 
georgimateev каза:
найс ;П
Бате, скоро ще те видиме да трейдваш с акции, ценни книжа и валути ми се струва. Като гледам имаш някакъв интерес. :wink: Много късмет ти пожелавам - и дано да ти стане интересно. :wink:
 
Данъчни облекчения

Съгласно разпоредбите на Закона за корпоративното подоходно облагане (ЗКПО) и на Закона за облагане доходите на физически лица (ЗОДФЛ) полученият доход от сделки с акции на ЕЛАНА Високодоходен фонд е необлагаем.

http://elana.net/eurofond/visokodohoden_fond/description.shtm


купона някои ден ще свърши но засега е така
 
Аз скоро инвестирах в едни 70 квадрата на центъра и ново лаптопче и смятам за близката година да спра с инвестицийте :) Иначе и аз съм мислил да инвестирам във фондове като Елана и Бенчмарк, но за сега предпочитам да влагам в бизнес проектите ми.

П.П. Идеята за раздел за forex и търгуване с акции в този форум е много добра идея :)
 

Горе