Интернет вече и в метрото ни

Blinky

Owner
Колкото и невероятно да звучи, вече можем да браузваме в Интернет, пътувайки с метрото. Никак не е зле. :)

[video=youtube;uuFhvrvmTTA]http://www.youtube.com/watch?v=uuFhvrvmTTA[/video]

Вече се чудя за един смарфон и интернет към него. :)

Някой да го е пробвал и да има впечатления? Ей така, просто да сподели.
 
От: Интернет вече и в метрото ни

Е Супер. Знам, че оправиха обхвата да може да говориш, но не съм обърнал внимание, че може да използваш и интернет, докато си в метрото. Ще го пробвам и ще споделя ;)
 
От: Интернет вече и в метрото ни

Wi-fi има на повечето станции (даже и на всичките сигурно).
Иначе мобилния нет си върви добре докато съм в метрото (линията Люлин - Младост), за другата линия не съм пробвал.
 
От: Интернет вече и в метрото ни

Днес ми се наложи да пообиколя голяма част от София с метрото и в общи линии изводите са следните:

Разговори - навсякъде
Интернет - само по станциите
 
Ясно. Мерси. Не съм стигал тези дни до метрото, но нета ще пробвам задължително. ;) Поне по станциите де. Като гледам колко е редовен, то ту се логнеш и ти дойде влака. Аз не съм чакал много по метростанциите в интерес на истината. :) Но с нет още повече няма да се усещат минутите чакане.
 
От: Интернет вече и в метрото ни

Че то интернет(кеф ти WiFi; кеф ти на телефона ако имаш такъв) по станциите има от доста години.
Самата "новина" е просто за сигнал между станциите докато се возиш за 1-3мин. :D.
 
От: Интернет вече и в метрото ни

По новините разправяха колко много антени били наслагали по линиите и как навсякъде вече имало нет. Дрънци. Пробвах и не само, че няма нет, но в някои част по мрашрута и мобилния обхват се губи (макар да си е разбираемо и нормално, но рекламата подвежда).
 
От: Re: Интернет вече и в метрото ни

Да, ще се радвам някой да сподели мнение. Щом има нет, 100% и телефон трябва да има. Но като чета нещата из социалните мрежи, имало почти на всички по-големи станции - НДК, Надежда, Сердика, Джеймс Баучър.

Всеки ден пътувам с метро по 2 пъти ( така 4 години и никога не съм могъл да говоря пълноценно по тела, защото винаги прекъсваше) .Преди 3 седмици реших да си купя Globul пакет с неограничен 3G интернет за телефона, разбира се реших да видя как е в метростанцията и опппп пускам нета и горе вместо 3G ми изписва EDGE т.е 2G т.е FAIL ( а в метрото нямаше никакъв). Както и да е, добре че има WiFi по станциите и ДНЕС съвсем спонтанно реших да пусна пак 3G-то докато бях в метрото и бях :shock: имаше си много стабилен 3G и от Вардар до Софийския университет много се изкефих :mrgreen: на връщане си говорих по телефона без проблем :D
 
От: Интернет вече и в метрото ни

Прав си, събота и неделя съм на курс по немски и от метростанция Вардар пътувам чак до Цариградско шосе това са си 20 минути, сега вече ще мога да запълвам това време четейки някое форумче вместо да дремя :)
 
Re: От: Интернет вече и в метрото ни

Прав си, събота и неделя съм на курс по немски и от метростанция Вардар пътувам чак до Цариградско шосе това са си 20 минути, сега вече ще мога да запълвам това време четейки някое форумче вместо да дремя :)
Да, голям кеф е си пътуваш, да слушаш музика и да си пишеш в профилите или форуми. Аз лично предпочитам форумите.

Но ще съм май от Wi Fi point до Wi Fi point. :) Поне музика ще гледам да си кача. ;)
 
От: Интернет вече и в метрото ни

Аз пък от време на време губя обхват на телефона в Метрото на Глобул, но явно е заради телефона. До преди няколко дни търсих wi-fi на станция НДК, обаче нямаше нищо.... на станцията, а не във метровлака... и то с друг телефон, който е на Мтел (не че има значение).
 
Ха, това е странно. Аз съм хващал безжичен интернет на мерто станциите - Сердика, Опълченска, Константин Величков, Лъвов мост. Да не би по новата линия още да се мъчат с прокарването му. Реално би трябвало да има. Особено на станции като НДК или Европейски съюз, дори и Централна гара. :)
 

Горе