Какво стана с банка ДСК

1690418096649.png
 
Абе в оня период от време, в който всеки се попретесни за ликвидността на банките, малко след фалита на КТБ, и почнаха да си теглят парите масово. Това можеше да направи банковия сектор доста клекнал, да не кажа излишен в един момента. Щеше доста да се дестабилизира сектора. И жалко, че не се случи. От тогава лихвения % по депозитите не може да отлепи. Депозитите станаха толкова жалки, че всичко що е банкови такси ги зануляват, поне при малките депозити.
 
1690447703791.png
 
Мда, вбб тоя път е прав. Стадото са копейките, а ламбото символизира модерното общество което иска да се измъкне от овчите ветенки
 
Мда, вбб тоя път е прав. Стадото са копейките, а ламбото символизира модерното общество което иска да се измъкне от овчите ветенки
Мисля, че описваше това с банките, където са всички овце и пеймънт системите, които са поколение напред, но не се ползват още.

Ама има причина да не се ползват. Това са толкова неясни за обикновения човек средства, че чак се чудя защо не взимат никакви мерки по въпроса да го ограмотят.
 
Мда, вбб тоя път е прав. Стадото са копейките, а ламбото символизира модерното общество което иска да се измъкне от овчите ветенки
в главата са ти само ватенки обаче.... още по Тошково време Звезди изпя една много актуална песен с текст специално написан за теб !

Бавно ни залива морето
От сиви тягостни дни

Умът не слуша сърцето
А вечно смята и бди

Падаме в калта затъваме до шия във нея
Виновни търсим за да успеем
Невинни във калта да заспим
Хората сега са глупави стада
Водещи борба за власт и за трева
Стискайки зъби подават си ръка
Не, аз не мога да спя сега!
Аз сам си избрах тази съдба
Вечната черна овца
Аз сам си избрах тази съдба
Вечната черна овца
Всяка глупост има си време
Да стане малка правда дори
Щом овчарят може да дреме
А стадото да точи зъби
Злото ви поглъща с грозната си паст
Никой не посмя да чуе моя глас
Браните с рогца жалката си власт
Не, аз не мога да съм като вас!
Аз сам си избрах тази съдба
Вечната черна овца
Аз сам си избрах тази съдба
Вечната черна овца
Аз сам си избрах тази съдба
Вечната черна овца
Аз сам си избрах тази съдба
Вечната черна овца
Сложил бях на карта сетния си час
Никой не посмя да чуе моя глас
Черен съм сега и в профил и в анфас
Не, аз не мога да съм като вас!
Аз сам си избрах тази съдба
Вечната черна овца
Аз сам си избрах тази съдба
Вечната черна овца
Аз сам си избрах тази съдба
Вечната черна овца
Аз сам си избрах тази съдба
Вечната черна овца
Аз сам си избрах тази съдба
Вечната черна овца
Аз сам си избрах тази съдба
 
@$INeed$ И аз не бях виждал отказ на ПОС преди това, ако трябва да съм честен.

Това първо е само за фирмени сметки, второ няма нищо общо с конкретна банка, защото беше въведено със закон. Що се отнася до ДСК, вярно е че не звъняха да предупредят, което беше тъпо. Имаше обаче в продължение на около 6 месеца предупреждение в онлайн банкирането и не знам тая кака как не е влязла там нито веднъж за тия 6 месеца.

И за да е ясно, аз съм много анти-банки. Искам да ползвам смислени, добре регулирани нови платежни средства, но банките са толкова нерегулирани и с такова лоби, че без да нарушават никакви закони спокойно могат за да задушат всякаква такава нова конкуренция. Ако мислите, че ми харесва обслужването с чакането в клоновете, абсурдните такси за всякакви несъществуващи услуги и тн., не - не ми харесват.
 
Последно редактирано:
@$INeed$ И аз не бях виждал отказ на ПОС преди това, ако трябва да съм честен.


Това първо е само за фирмени сметки, второ няма нищо общо с конкретна банка, защото беше въведено със закон. Що се отнася до ДСК, вярно е че не звъняха да предупредят, което беше тъпо. Имаше обаче в продължение на около 6 месеца предупреждение в онлайн банкирането и не знам тая кака как не е влязла там нито веднъж за тия 6 месеца.
каквото и да си говорим за ДСК ( Държавна спестовна каса ) си остава най смотаната банка в БГ , само да не казвам преди 15 дни при теглене в кеш на каса на сумата от 140 000 лв каква беше таксата след заявка .... ще ти стане лошо - 800 лв
 
Допълних си мнението и да, скапана е. Скапани са им и системите, и времето за предводи от Пейпал (рекордът ми е 7 дни чакане). Скапани са им и клоновете - наскоро в един ден минах през 3 държавни институции и общо ми отне около 90 минути. И накрая в една друга банка се опитах да закрия една сметка и отне още 60 :love: Ако можех да избирам нямаше да пипна банка с пръчка, ама не мога.
 
Допълних си мнението и да, скапана е. Скапани са им и системите, и времето за предводи от Пейпал (рекордът ми е 7 дни чакане). Скапани са им и клоновете - наскоро в един ден минах през 3 държавни институции и общо ми отне около 90 минути. И накрая в една друга банка се опитах да закрия една сметка и отне още 60 :love: Ако можех да избирам нямаше да пипна банка с пръчка, ама не мога.
За пейпал нямам представа как стоят нещата защото не ги ползвам - ползвам Stripe и там преводите идват в рамките на 2 часа от Страйп към банка защото Страйп като банка ползват CitiBank , а те имат корпоративно банкиране във всяка държава от ЕС включително и в България.
 
Последно редактирано:
каквото и да си говорим за ДСК ( Държавна спестовна каса ) си остава най смотаната банка в БГ , само да не казвам преди 15 дни при теглене в кеш на каса на сумата от 140 000 лв каква беше таксата след заявка .... ще ти стане лошо - 800 лв
Да, такава е. За 19000 вл. е 90 лв. Да ви вземеш парите, баси якото няма думи. Тогава ми казаха да тегля на банкомат с лимит на ден от 7000 лв., за да ми излезе около 40-50 лв. като парите ти трябват веднага. Беше нещо от рода на 0.8% от сумата, ако теглиш над 2000 лв. И 0.7%, ако преди това за заявени. Демек тия 90 лв. са дори със заявка преден ден.

Касови операции - секция:

И реших да не си ги връщам, а направо да полетят към нещо за инвестиране. Няма мисъл. Трябваха ми за нещо бързо, приключи, върнах си ги и сега няма да стигнат отново в сметката, защото следват такси за захранване и после ако пак си ги искаш за нещо познай. :) И така едно 20000 стават около 19500 лв., защото имаш привилегията да си техен клиент.
 
Последно редактирано:
Допълних си мнението и да, скапана е. Скапани са им и системите, и времето за предводи от Пейпал (рекордът ми е 7 дни чакане). Скапани са им и клоновете - наскоро в един ден минах през 3 държавни институции и общо ми отне около 90 минути. И накрая в една друга банка се опитах да закрия една сметка и отне още 60 :love: Ако можех да избирам нямаше да пипна банка с пръчка, ама не мога.
Коя ползваш в момента. Или мислиш да позлваш. И аз не мога да си позволя да остана без банка и се чудех за ОББ. Имам кофти опит с ПИБ и едни чекове преди време. :)

ЦКБ малко са ме рязали за някакви неща и грам не искам да съм към тях. А в ДСК в нашия клон не смея да отида, защото се чувствам като в КАТ с талончетата и чакането.
 
Коя ползваш в момента. Или мислиш да позлваш. И аз не мога да си позволя да остана без банка и се чудех за ОББ. Имам кофти опит с ПИБ и едни чекове преди време. :)

ЦКБ малко са ме рязали за някакви неща и грам не искам да съм към тях. А в ДСК в нашия клон не смея да отида, защото се чувствам като в КАТ с талончетата и чакането.
ползвай TBI bank те минават изцяло на дигитални пари с реални клонове. За момента са единствената банка в Бг която е в крак с времето
 
Това го правят ВСИЧКИ банки в България. Има такъв закон, който ги задължава, не го измислят те.
разликата е огромна от ДСК и другите банки, не става въпрос изобщо дали го правят , а това , че могат да ти блокират парите ако не попълниш такава декларация.
 
Абсолютно същото е и в другите банки. Всички банки, в които имам сметка са ме викали да си актуализирам данните и да ме питат дали имам роднини политици. Някой дори пращат имейл, в който е посочен СРОК. Какво мислиш, че ще стане след като изтече този срок, ако не отида?
 
 
разликата е огромна от ДСК и другите банки, не става въпрос изобщо дали го правят , а това , че могат да ти блокират парите ако не попълниш такава декларация.
И още много неща. Например, опитай се да откажеш декларация за произход на средства....и това при положение, че местиш от лична сметка във фирмена. Демек имаш история от това, че заплати са влизали през годините. И пари по граждански договори с платени данъци. Пълна скръб.

Мен пък не са ме питали такива простотии, пък съм в ДСК от 10г сигурно.
Опитай се за суми над 5К. Или 10К. Аз почти нямам празно там.
 
  • Like
Реакции: Vbb
И още много неща. Например, опитай се да откажеш декларация за произход на средства....и това при положение, че местиш от лична сметка във фирмена. Демек имаш история от това, че заплати са влизали през годините. И пари по граждански договори с платени данъци. Пълна скръб.


Опитай се за суми над 5К. Или 10К. Аз почти нямам празно там.
Миналата година теглих 16к, ама през банкомат, че лелята ме посъветва така и ми вдигна лимита на двете карти. Вече може и сам да си го определяш през онлайн банкирането. Не виждам драма, всяка банка дере ако искаш да теглиш по-голяма сума.
 

Горе