Какво стана с банка ДСК

Миналата година теглих 16к, ама през банкомат, че лелята ме посъветва така и ми вдигна лимита на двете карти. Вече може и сам да си го определяш през онлайн банкирането. Не виждам драма, всяка банка дере ако искаш да теглиш по-голяма сума.
въпроса е друг.... нашата система на банкиране е изопачена. Банките са институции в които да слагаш на сигурно място парите си и да ги ползваш за плащане с карти. От тяхна страна банките ползват парите ти за да дават кредит на фирми или частни лица срещу лихви от по 10 и повече %. Ти като лихва върху парите ти взимаш много малко да не кажа почти нищо 1-2%. Защо тогава банките за да изтеглиш от собствените ти пари ти взима такса? Дали е на каса , дали е на АТМ просто таксите са различни. Значи банката е един паразит който само смуче пари. Не им е достатъчно , че оперират с парите ти и дават кредити по кредитни карти или други по вид за имущество, но те таксува един вид с наказание , че си държиш парите при тях. На запад не е така, само в България го има това нещо.
 
iCard и TBI отдавна като оператори на електронни пари са без такси. Дори си нямаш представа колко пенсионера си отвориха там сметки с карти и не плащат месечни такси , а за теглене на банкомат на 400 лв им взимат само 1 лв такса.
 
Миналата година теглих 16к, ама през банкомат, че лелята ме посъветва така и ми вдигна лимита на двете карти. Вече може и сам да си го определяш през онлайн банкирането. Не виждам драма, всяка банка дере ако искаш да теглиш по-голяма сума.
Да, това е като имаш време, 16К не може да изтеглиш в един ден. За няколко да. Но решаваш, че ти трябват и те пращат на банкомата заради по-малките такси, после ти казват, че за 3-4 дни си ги изтеглил. Що за тъпотия.
 
  • Like
Реакции: Vbb
iCard и TBI отдавна като оператори на електронни пари са без такси. Дори си нямаш представа колко пенсионера си отвориха там сметки с карти и не плащат месечни такси , а за теглене на банкомат на 400 лв им взимат само 1 лв такса.
Пенсионери и iCard 🤣😂😄

Плача...
 
Да, това е като имаш време, 16К не може да изтеглиш в един ден. За няколко да. Но решаваш, че ти трябват и те пращат на банкомата заради по-малките такси, после ти казват, че за 3-4 дни си ги изтеглил. Що за тъпотия.
Що да не може, зависи колко пари има в банкомата.
 
Що да не може, зависи колко пари има в банкомата.
щото имаш лимит на тегления който обикновенно е до 4000 лв на 24 часа. Може да го вдигнеш до 7000 но след процедура. Колкото до пенсионерите - не ги подценявай те са живи дяволи :)
 
1690499680322.png
 
Имаш дневен лимит. Аз имам под 10К на ден за теглене.
Да, това е на карта. Аз съм с 2 карти към 1 сметка :)
 
Да, това е на карта. Аз съм с 2 карти към 1 сметка :)
така може вече и аз съм с по 2 карти на сметка едната Мастеркарт другата Виза , но не всички банки оперират с Мастеркарт , а само Виза. Демек горната снимка важи с пълна сила за теб :)
 
Последно редактирано:
така може вече и аз съм с по 2 карти на сметка едната Мастеркарт другата Виза , но не всички банки оперират с Мастеркарт , а само Виза. Демек горната снимка важи с пълна сила за теб :)
Едната е виза, друагата мастер.
 
Да, въжможно е с две карти да ползваш двата лимита. ;) Това вече не съм го пробвал.
веднага вади втора карта и дай едната на жена си :)
 
веднага вади втора карта и дай едната на жена си :)
Хахаха. Как не съм се сетил. Ако може от фирмената сметка, защото аз за нея основно говорех. Майната им на корпоративния данък и данък дивидент, обувки да има. :D
 
Хахаха. Как не съм се сетил. Ако може от фирмената сметка, защото аз за нея основно говорех. Майната им на корпоративния данък и данък дивидент, обувки да има. :D
те жените не се интересуват от данъци-манъци важното е да има с какво да плати в мола :) Така , че преразгледай приоритетите си - Здраво семейство или корпоративен данък на държавата която не мисли за теб :)
 
Е пиши обувките разход, де :D :hankey:
Да, ако управлявам бурдей мисля, че ще мине. :D

те жените не се интересуват от данъци-манъци важното е да има с какво да плати в мола :) Така , че преразгледай приоритетите си - Здраво семейство или корпоративен данък на държавата която не мисли за теб :)
А и викаш държавата няма да ти пусне. Тя прави секс по друг начин, като стана дума за данъци. :D
 
Да, ако управлявам бурдей мисля, че ще мине. :D


А и викаш държавата няма да ти пусне. Тя прави секс по друг начин, като стана дума за данъци. :D
1690553859356.png
 

Горе