Кои са любимите ви акции в които бихте инвестирали в момента ?

Вижда се, че и тази година ще има интересни потапяния и за разлика от хората, които ги тресе FOMO-то, аз не бързам за никъде и ако нещо не стане примамливо евтино, няма да купувам.

Какво ще купувам при дадени цени:
TSLA < $80
APPS < $12
PLUG < $10
BE < $13
AMZN < $70
MSFT < $200
AAPL < $90
PLTR < $4 (тука очаквам reverse split, вероятно 10-1, тъй че вероятно бъдеща цена < $40)
BYND < $10
QCOM < $80

Това са ми изгодните цени, може и да не паднат. Здраве да е. :)

Някое друго вървящо към изгодно да предложите?
 
Аз си чакам TSLA на под $100 за да затворя последния бач в трейдърския акаунт. Ще оставя $10к колкото да експериментирам. Всичко зависи от отчета и дали Том ще бъде назначен за CEO.

През това време продавам covered calls и редовно купувам още без да гледам какво се случва Средната ми цена вече е под $150.

Другите не са ми интересни. За BYND знам, че има голям шанс да фалират.

Друго, което наблюдавам и ще опитам да се включа е малка група от инвеститори, които заедно ще правят частен фонд и ще купуват в SpaceX. Та и за тук искам да оставя малко пари, защото отдавна търся начин да вляза в SpaceX. Може през частни фондове, но е доста сложно и трябват много пари.
Без да познаваш подходящите хора и/или да си HNI за съжаление засега няма начин.

Също Starlink планират IPO ама дали ще е 2023, 2024 или 2025 никой не знае.
 
Отидоха ми всички планове за седмицата с това зелено днес :(. Нямам шорт ама не мога да си отворя нова позиция за колелото, защото обикновено пускам в ден с червено.
 
На някой направи ли му впечатление, че META е 50% над дъното преди няколко месеца?

Кой купуваше тук META? Надявам се да е добавял с DCA. ;)

Screenshot 2023-01-11 at 12.51.50.png
 
На някой направи ли му впечатление, че META е 50% над дъното преди няколко месеца?

Кой купуваше тук META? Надявам се да е добавял с DCA. ;)

Виж файлът 27211
Аз, даже ми е най-голямата позиця, обаче още съм на червено около 20% и декември пропуснах да купя. Но ги купувам всеки месец до ноември, така че бавен ще е пътя нагоре, ако изплува изобщо скоро.
 
Аз, даже ми е най-голямата позиця, обаче още съм на червено около 20% и декември пропуснах да купя. Но ги купувам всеки месец до ноември, така че бавен ще е пътя нагоре, ако изплува изобщо скоро.

Няма да е толкова бавен. Достатъчно е да се отдръпнат от metaverse инвестицията, защото там им отиват много от разходите. Или да съкратят още малко хора от същите отдели. Без тези разходи са машина за пари.
 
Няма да е толкова бавен. Достатъчно е да се отдръпнат от metaverse инвестицията, защото там им отиват много от разходите. Или да съкратят още малко хора от същите отдели. Без тези разходи са машина за пари.
Те са си машина за пари, но едва ли ще се дръпнат от метаверс, дори и името смениха на това и залагат всичко там, ако успеят ще е много добре за мен, ако не ще видим. Иначе средната ми цена не е чак толкова лоша - 155$, това са нивата от март 2020, когато всичко се сгромоляса, не вярвах че ще мога да достигна такива цени, но я купувам от абсолютния връх горе-долу, което беше към 350$, така че добре съм балансирал.
 
Честито на META.

Който купуваше в дъното с DCA този отчет му дойде много добре. Като цяло META на тези нива беше безумно на база risk adjusted return.

Същото важи и за TSLA, където който купуваше около $100 сега е 70% отгоре. Аз имам 3 такива транзакции, което значително намали средната ми цена и вече доволно съм на плюс.

Да цитирам отново Damodaran и защо винаги купувам с DCA - "predicting market movements is a fools errand".

Screenshot 2023-02-02 at 11.37.04.png
 
За meta е показателно каква добра работа върши обявяването на обратно изкупуване на акции и чак се чудиш на компаниите, които не практикуват подобни тактики.
Иначе като отчет не мисля, че са им добри резултатати. Даже обратното.

А иначе явно нещо пропускам, защото все още не разбирам защо е това всеобщо рали. Очаквани 25 пункта от FED, никакви признаци за обратен завой, кое му е положителното? :)
 
Последно редактирано:
Чакам днес да отвори да видя дали най-после ще ми е зелено на мета, червеното ми беше до минус 30%, но бях глупав и упорит :D

Spotify от минус 20% вече ми е в зелено, само PayPal за сега не отлепя, но то е друга бира.

Да попитам какво значи тази цена при затворена борса и защо така се получава? Примерно вчера чета 20% скок на цената на МЕТА, все едно ще стигне 178-180$ на затворена борса, какво означава, то реално не е стигната тази цена, това очаквания ли са или?

Иначе Иво за отчета е горе-долу прав много е странен пазара, обявяваш някакви очаквания за приходи не много позитивни, хората свикват с тях и като ги надвишиш сучайно с малко и бум айде нагоре цената.
 
@Ivo_ или не си слушал какво каза JP на пресконференцията и просто си чел кой каквото е превел през неговата си призма или не знам...

Буквално обърна на 180 градуса - тонът, който използва беше супер dovish. По-рано искаше да бъде следващия Paul Volcker и всеки път заплашваше, че ще повтори неговата практика. След вчера тази илюзия беше брутално убита и потъпкана.

Оказа се, че JP е просто един OG бизнес инфлуенсър без топки. За мен той загуби всякакъв респект.
 
Е не съм го слушал, ама прочетох основните акценти, търсейки цитати, а не интерпретации и доколкото видях основното:
- ще има още увеличения
- тази година няма да има сваляне на лихвата
- рано е да се каже, че сме преборили инфлацията

Тези верни ли са?
 
Е не съм го слушал, ама прочетох основните акценти, търсейки цитати, а не интерпретации и доколкото видях основното:
- ще има още увеличения
- тази година няма да има сваляне на лихвата
- рано е да се каже, че сме преборили инфлацията

Тези верни ли са?

Абсолютно. Обаче няма общо с обещанията, които беше правил на предишните срещи да повтори делата на Volcker.

Това е много рязка промяна на тон, та затова и реакцията. Иска да пише своя страница - няма лошо.
 
Да попитам какво значи тази цена при затворена борса и защо така се получава? Примерно вчера чета 20% скок на цената на МЕТА, все едно ще стигне 178-180$ на затворена борса, какво означава, то реално не е стигната тази цена, това очаквания ли са или?

Иначе Иво за отчета е горе-долу прав много е странен пазара, обявяваш някакви очаквания за приходи не много позитивни, хората свикват с тях и като ги надвишиш сучайно с малко и бум айде нагоре цената.
Ти не ползваш ли IBKR?
Цената извън регулярните часове още вчера скочи до $182, сега на пре-маркет също е толкова. В IBKR можеш да трейдваш извън регулярните часове.

Иначе за отчета. 4% са им надолу приходите, ама печалбата е -55% / EPS - 52% спрямо Q4 2021
Всичко останало е на база очаквания за сваляне на разходи, изкупуване на акции и тн. дет явно или някой умело спекулира с цената.
 
Ти не ползваш ли IBKR?
Цената извън регулярните часове още вчера скочи до $182, сега на пре-маркет също е толкова. В IBKR можеш да трейдваш извън регулярните часове.

Иначе за отчета. 4% са им надолу приходите, ама печалбата е -55% / EPS - 52% спрямо Q4 2021
Всичко останало е на база очаквания за сваляне на разходи, изкупуване на акции и тн. дет явно или някой умело спекулира с цената.
Не с trading212 съм, но аз няма да ги продавам, просто чакам да видя дали и при мен ще се отрази това 180 днес след 4 и 30, защото ако е толкова ще съм може би 10% в зелено вече.

То и в Гугъл графиката го показва нали в сиво, но ми е интересно как така без да е отворила борсата цената е вдигната или паднала, как се получава това нещо и каква му е идеята?
 
Е трейда си върви, това ти казвам.
Цената си е такава ,каквато си е. Няма да има разлика при теб, в момента си е ~20% спрямо затварянето вчера.
Както виждаш 1 млн акции са сменили "ръце" за близо 3 часа и половина, откакто отваря пре-маркета.
 
Последно редактирано:
Мне, не ги следя, ако е трябвало да знам, че нещо ще вдигне цената им.
Отделно в такъв момент не бих купил, дори и да се очаква нещо да продължи да вдига цената, то е опасно за бързо спускане.
Все още се чудя колко напред гледа пазара, щом вече се счита, че едва ли не всичко е цветя и рози след няколко месеца.
 

Горе