Кои са любимите ви акции в които бихте инвестирали в момента ?

Поредното разочарование от форума.

Изненадан съм, че вече няколко дни изминаха откакто Чарли Мънгър почина и никой не го споменава. А е форум за предприемачи и инвеститори.

Темите за конспирациите и тролстванията продължават да имат активност...
 
Поредното разочарование от форума.

Изненадан съм, че вече няколко дни изминаха откакто Чарли Мънгър почина и никой не го споменава. А е форум за предприемачи и инвеститори.

Темите за конспирациите и тролстванията продължават да имат активност...
Аз тези дни даже му гледах портфолиото, много странно на пръв поглед. Интересно ми е, че има Алибаба и аз имам, но ми седи на минус 50% от доста време и няма отлепяне и се чудя дали да наливам още да намаля процентите минус, реално от 2020 е само надолу. А Мънгър доколкото знам хич не инвестира в технологични компании и изведнъж бум 20% от парите си в такава и то не някоя американска, а китайска. За мен още 2020 беше подценена, да не говорим сега, обаче тоя объркан пазар лети само надоле. Ако беше Амазон друго щеше да е, но няма съпорт може би защото е китайска иначе като се замисли човек пазара и потнециала им е доста по-голям от на АЗ.
 
@webstil то всичко е нагоре, явно не и BABA - повечето които ги следя в портфолиото, за 2 години са огромна разлика. NVDA е 200 процента примерно.

Китайците не става чеп за зеле от тях - освен да крадът технологии, и да правят евтини копия, които после не могат да поддържат ( за пример откраднатите CISCO firmwares - че и преписано с грешките в manuala :D ) .



Пък щом си имаш на китайците нещо - следи го тоя пич канала му .
 
Аз тези дни даже му гледах портфолиото, много странно на пръв поглед. Интересно ми е, че има Алибаба и аз имам, но ми седи на минус 50% от доста време и няма отлепяне и се чудя дали да наливам още да намаля процентите минус, реално от 2020 е само надолу. А Мънгър доколкото знам хич не инвестира в технологични компании и изведнъж бум 20% от парите си в такава и то не някоя американска, а китайска. За мен още 2020 беше подценена, да не говорим сега, обаче тоя объркан пазар лети само надоле. Ако беше Амазон друго щеше да е, но няма съпорт може би защото е китайска иначе като се замисли човек пазара и потнециала им е доста по-голям от на АЗ.

Ако не са пари, които си ок да загубиш те съветвам да стоиш далеч от компании в Китай. Не не се хващай по какво правят хора като Мънгър. За тях това е просто диверсификация - ако не се лъжа около 10% от портфолиото.

Разгледай какви закони прие правителството там през изминалите няколко седмици.

Нямаш право дори да правиш негативен макро анализ вече. https://www.bloomberg.com/news/arti...bank-bans-bearish-research-displays-of-wealth

Ако нямаш против по всяко време CCP да ти прибере парите Алибаба са много евтини наистина. Обаче рисковете (поне за мен) са твърде големи.
 
Ако не са пари, които си ок да загубиш те съветвам да стоиш далеч от компании в Китай. Не не се хващай по какво правят хора като Мънгър. За тях това е просто диверсификация - ако не се лъжа около 10% от портфолиото.

Разгледай какви закони прие правителството там през изминалите няколко седмици.

Нямаш право дори да правиш негативен макро анализ вече. https://www.bloomberg.com/news/arti...bank-bans-bearish-research-displays-of-wealth

Ако нямаш против по всяко време CCP да ти прибере парите Алибаба са много евтини наистина. Обаче рисковете (поне за мен) са твърде големи.
Да, просто е изкушаващо. Реално първото нещо, което купих беше БАБА, стабилно си ми е над 50% минус, защото само пада. За щастие ми е 1% от портфолиото, добре че МЕТА е 40%, а Spotify 12%, те също само падаха, но купавах ли купувах. Та се чудя, дали няма да стане същото с БАБА, даже ако не бяха в Китай съм сигурен, че цената им нямаше да е тази по никакъв начин.

Иначе на Мънгър си е 20%, те всички са били супер учудени като купува толкова много.
 
Да, просто е изкушаващо. Реално първото нещо, което купих беше БАБА, стабилно си ми е над 50% минус, защото само пада. За щастие ми е 1% от портфолиото, добре че МЕТА е 40%, а Spotify 12%, те също само падаха, но купавах ли купувах. Та се чудя, дали няма да стане същото с БАБА, даже ако не бяха в Китай съм сигурен, че цената им нямаше да е тази по никакъв начин.

Иначе на Мънгър си е 20%, те всички са били супер учудени като купува толкова много.

16.4% e. Ако случайно не си забелязал - последно не купуваше, а продаваше. През 2022 продаде половината си дял.

Причината е именно несигурната ситуация в Китай и политиката на САЩ.

За САЩ е въпрос на национална сигурност да върнат производството вкъщи. Съответно компании като Intel и Nvidia ще получат много субсидии и много инвеститори избягаха от Китай.

Screenshot 2023-11-30 at 15.56.19.png
 
Ноември месец беше най-добрия от 1945г. насам. Къде са хората, които чакат спад? Получиха го ама май не си купиха нищо. :hankey:

Btw, @webstil в последното интервю с Becky Quick (ако незнаеш коя е https://twitter.com/BeckyQuick), Мънгър каза, че съжалява за инвестицията си в BABA. Прави си изводите. :)
 
При мен BABA е 90% от акциите ми.Имам 500 бр на 93 долара средно.Дано нещо се размърдат за да се отърва.
 
Днес AAPL направи нов ATH. Туй за хората, които твърдяха, че през 2022 и 2023 FAANG ще се представят по-лошо от някакви дребни компании. ;)
 
В петък S&P500 имаше най-големия си инфлоу от съществуването му насам - от 1993г. до днес. $20.8 милиарда. :)

Общо миналата седмица са влезнали $24 милиарда, което също е рекорд.

Вчера SPY имаше още $10 милиарда - общо $35 от миналия понеделник насам. $35 милиарда за 6 дни.

Някои хора през 2023 продаваха и чакат корекция. Други направиха луди пари.

Още ли смятате, че можете да нацелите подходящ момент? :)

GBuXrX2WoAAkjJF.jpeg
 
Последно редактирано:
Никой не се хвали с отчети за 2023г? При мен основното портфолио се представя повече от отлично. Не съм го пипал и нямам намерение. :)

А уж технологичните компании щяха да страдат през 2023г. ...

Screenshot 2024-01-03 at 11.34.52.png

@Ivo_ при теб как е? Още ли си в пауза? Изпусна май ралито, а уж това дебнеше? ;)
 
Толкоз за феновете на SPCE. ;) Предполагам помните, че ви предупреждавах да не "инвестирате"/залагате в тази компания, защото е SPAC.


Virgin Galactic, which was founded by Branson in 2004, last month announced it was cutting jobs and suspending commercial flights for 18 months from next year, in a bid to preserve cash for the development of a larger plane that could carry passengers to the edge of space

The group has said it has enough funding to carry it through to 2026, when the bigger Delta vehicle is expected to enter service. But some analysts are expecting Galactic to ask investors for more money in about 2025.

Asked whether he would consider putting more cash into the business if needed, Branson told the Financial Times: “We don’t have the deepest pockets after Covid, and Virgin Galactic has got $1bn, or nearly. It should, I believe, have sufficient funds to do its job on its own.”

Screenshot 2024-01-08 at 14.53.19.png
 
В днешно време в дивидентното портфолио на децата има повече екшън от останалите.

Купиха ги. Доста добра печалба, но за съжаление трябва да продам и да реализирам данъчно събитие, защото не желая акции на FirstSun.

Нищо де. Парите са си пари. :)

Ще ги вкарам в някоя компания със сходен дивидент.

Едит: даже още не е отразило цялата разлика. В IKBR днешното движение е +43%.

Едит2: Общо 63.26% ми е изкарала. Супер рискова позиция нямах търпение да ги разкарам. ;)

Screenshot 2024-01-16 at 20.20.58.png
Screenshot 2024-01-16 at 20.27.12.png
Screenshot 2024-01-16 at 20.27.02.png
 
Последно редактирано:
Аз нямам проблем. Yield on cost 7.58%
1705429847353.png
 
FirstSun нямат дивидент. Така че ако ги държиш за пасивен доход - дотук. :)
До кога ще плащат имаш ли идея, че аз януарската вноска яи вложих и от няколко дена си имам други занимавки. Изобщо не гледам какво става.
 
Нема. Сливането вече е приключило що се отнася гласуване. Акционерите ще получат 0.4345 във FirstSun за всеки дял в HMST към дата 12-ти януари и толкоз. Даже малко кеш не пожелаха да пуснат. :)
 
Как мислиш, че е по-добре сега ли да се чистят или да се изчака?
 

Горе