Колко пари мислиш, че РЕАЛНО можеш да изкарваш с Affiliate Marketing?

Колко пари мислиш, че РЕАЛНО можеш да изкарваш с Affiliate Marketing?

  • Николко, пари с АМ не се изкарва

    Votes: 13 7.0%
  • Джобни, колко за кафето

    Votes: 39 21.0%
  • Допълнителен доход, да си плащам сметките

    Votes: 37 19.9%
  • Достатъчно за да се издържам

    Votes: 37 19.9%
  • Толкова, че да си живея много добре

    Votes: 33 17.7%
  • Повече от Бербатов

    Votes: 27 14.5%

  • Общо гласове
    186
От: Колко пари мислиш, че РЕАЛНО можеш да изкарваш с Affiliate Marketing?

@gangster - 1 година е прекалено дълго, явно мацките са виновни :)

@happyslacker
Един приятел казваше:
"Има два вида хора на този свят - тези които ще ти кажат едно нещо как ще стане, другите които ще ти кажат как няма да стане"

Трудно се намирали програми? Провал ли си cj,shareasale, linkshare, affiliatewindow, buy.at + CPA мрежите, че даже и amazon? Да не говорим колко сайта имат собствени програми и не са част от мрежите.

А ако те е страх, че няма да ти отчетат всеки клик, значи не е за теб този бизнес.
 
От: Колко пари мислиш, че РЕАЛНО можеш да изкарваш с Affiliate Marketing?

Тези, които изреди ги знам, но не са приложими - нито една от тях не позволява плащане на всички комисионни. И не става въпрос за отчитане на кликове, а за комисионни, които са напълно заслужени. Нормално е като извършиш някакъв труд да ти платят колкото е договорено, а не 30% по-малко.

30% са наистина много пари и нямам намерение да ги подарявам!

По-горе посочих как нещото може да стане: като се ползва система за отчитане на комисионните, която не зависи от бисквитки, IP адреси и т.н. Техническата реализация на това е елементарна, обаче повечето афилиейт програми не желаят да я правят, тъй като ще трябва да плащат всички комисионни - 30-те процента, които не изплащат ги устройват повече.
 
Последно редактирано:
От: Колко пари мислиш, че РЕАЛНО можеш да изкарваш с Affiliate Marketing?

Стига с ревюта, идеята е да си каже всеки какво мисли за това дали е релано. :) Ще се радвам и малко скринщотове или статии от от хора, които са стигали далеч с промотирането на афилиейт програми.

От всякъде могат да се правят добри продажби, както се спомена - въпрос на упоритост. Ако това липсва и мотивацията е на 0, много зле се получава. Сякаш го правиш против волята си. Но след първа комисионна е друга и мотивацията и всичко друго. ;)

Аз лично като се запознавах с това животно, тук в БГ онлайн пространството нямаше нищо по темата, от никъде не се чуваше за такова нещо, както и никой не беше на 100% компетентен по въпроса. Но имаше хора, които го правеха, поне в това съм сигурен. Та, мисълта ми е, че преди време беше адски трудно, защото:

* нямаше много програми
* трафика бе слаб
* информацията не бе толкова разработена като сега
* нямаше нищо на български (в случай, че не си много ОК с английския)
* нямаше го този тим нетуъркинг, като сега.

За това искам да кажа на подрастващите афилиейти, че сега времената са малко по-олеснени, но да се знае, че пак не означава, че е лесно. Представете си някой, който за пръв път чува, че може да се изкарват пари от интернет? За него ще е като в друго измерение. Дано поне съм надъхал тия, които искат да се занимават с това.

П.П: За тях линка в средата е за тях. ;)
 
От: Колко пари мислиш, че РЕАЛНО можеш да изкарваш с Affiliate Marketing?

пичуИ знаете ли че докараха у илиенци електронни цигари по 12 лева бройката при китайците :) мама им китайска тея ша съсипят афилеитиката
 
От: Колко пари мислиш, че РЕАЛНО можеш да изкарваш с Affiliate Marketing?

Пхах, аз си мислех да правя едни схеми да внасям стока от чайна със сменена опаковка по поръчка и да я препродавам в САЩ за по-убави пари. Кви други стоки каза, че имало у ИлиЕнци?
 
От: Колко пари мислиш, че РЕАЛНО можеш да изкарваш с Affiliate Marketing?

поразходи се ... има интересно лошото е че ония са изроди и като надушат една стока че върви яи я внасят до насиране на пазара и с епоявява във всяко павилионче до спирка на цена с 50-70% надценка над илиенската и се обезмисля всякакво екстра печалкбарство мамка им :)
ем то това дет т и го мислиш колко още други са го мислели и аз мислех печатарски цех за опаковки да отварям преди 5-6 години и да си прая опаковки да преопаковам и да продавам ама мани простотиии мина му времето и на това :)
 
От: Колко пари мислиш, че РЕАЛНО можеш да изкарваш с Affiliate Marketing?

Живи и здрави след няколко месеца като дойда студент ще проуча хубаво борсата, но идеята ми за преопаковане е малко по-друга (няма да я споделям по разбираеми причини). Сега почти съм заебал онлайн бизнеса заради КСК-тата, но ще видим по-нататък как ще се развият нещата, мерси за инфото :)
 
От: Колко пари мислиш, че РЕАЛНО можеш да изкарваш с Affiliate Marketing?

@Blinky; @happyslacker

Да ви попитам, знаете ли какъв ефект имат постове от сорта на:

"Тия програми са не приложими, ето тия ползвайте (хоп афф. линк)"

"За тях линка в средата..."

Говорих вече с няколко човека от форума, който ме помолиха за помощ с АМ. Някой са тук повече от година и преставата им за АМ е изцяло погрешна.

Човек като иска да се научи да кара кола, трябва да му се обясни какво е газ, спирачка, скорости, правилник за движение, а той да си прецени как и какво да кара. Безмислено е да го качиш в Голф 2ка с пернишка регистрациа, да го пуснеш по Цариградско в 9ч и да му кажеш "Дай газ".

Помислете дали тласкането на нови потребители към вашите афф. програми не прави на повечето мечешка услуга и обрича 99.99% от хората на провал?
 
От: Колко пари мислиш, че РЕАЛНО можеш да изкарваш с Affiliate Marketing?

пичуИ знаете ли че докараха у илиенци електронни цигари по 12 лева бройката при китайците :) мама им китайска тея ша съсипят афилеитиката

питай ги цигарката за едночасава употреба ли е ? :)
иначе китайците могат да си позволят да продават на цена много по ниска от тази при афилиейт програмата защото са производители на тези цигари но не и на тази цена..
 
От: От: Колко пари мислиш, че РЕАЛНО можеш да изкарваш с Affiliate Marketing?

Помислете дали тласкането на нови потребители към вашите афф. програми не прави на повечето мечешка услуга и обрича 99.99% от хората на провал?

Не прочете ли, че в блога за онлайн бизнес е написано предупреждение: "Повечето от регистриралите се в посочените афилиейт програми не печелят пари." и "Предполага се, че печелещите са не повече от 5%"?

Ако читателите са чели внимателно тази информация е достатъчна за ориентировъчна оценка на риска. Ако искат да разберат повече - да действат (освен четене съчетано с метода проба-грешка нищо друго не мога да им предложа). В Интернет има достатъчно информация (и дезинформация): който търси - намира.

Обаче това за петте процента се среща на малко места - повечето сайтове са направени с цел да накарат хората да се регистрират на всяка цена с цел създателят на сайта да спечели повече пари. Очевидно е, че такива уебмастери са по-мотивирани да пускат и оптимизират много подобни сайтове (до момента, в който разберат, че е по-изгодно да насочат усилия за правене на сайтове, в които се рекламират продуктите на тези афилиейт програми, а не самите афилиейт програми - обаче това го разбират след като са задръстили Интернет със сайтове от типа "как да вадим лесни пари от афилиейт маркетинг").
 
Последно редактирано:
Re: От: Колко пари мислиш, че РЕАЛНО можеш да изкарваш с Affiliate Marketing?

Живи и здрави след няколко месеца като дойда студент ще проуча хубаво борсата, но идеята ми за преопаковане е малко по-друга (няма да я споделям по разбираеми причини). Сега почти съм заебал онлайн бизнеса заради КСК-тата, но ще видим по-нататък как ще се развият нещата, мерси за инфото :)


те електронните цигари не са хербалка за да пробват да те глобят по онзи член гет.бг ги продава
 
От: Колко пари мислиш, че РЕАЛНО можеш да изкарваш с Affiliate Marketing?

Бате, под КСК имам предвид "Кандидат-Студентска кампания", а не КЗП и от сорта :)

Ся просто нямам време нещо и така...
 
От: От: От: Колко пари мислиш, че РЕАЛНО можеш да изкарваш с Affiliate Marketing?

(освен четене съчетано с метода проба-грешка нищо друго не мога да им предложа). В Интернет има достатъчно информация (и дезинформация)

В таквъв случай, не мислиш ли, че е по-добре да престанеш да създаваш дезинформация и да пишеш постове с единствената цел да си трупаш backlinks към безполезният блог?
 
Re: От: Колко пари мислиш, че РЕАЛНО можеш да изкарваш с Affiliate Marketing?

Бате, под КСК имам предвид "Кандидат-Студентска кампания", а не КЗП и от сорта :)

Ся просто нямам време нещо и така...


трибуквените съкращения станаха множко във форума напоследък .... успехи с кандидатсването
 
От: От: От: От: Колко пари мислиш, че РЕАЛНО можеш да изкарваш с Affiliate Marketing?

В таквъв случай, не мислиш ли, че е по-добре да престанеш да създаваш дезинформация и да пишеш постове с единствената цел да си трупаш backlinks към безполезният блог?

Къде я видя тази дезинформация? И целта на блога изобщо не е да "зарибява" хора да се регнат някъде си (в началото беше такава, но се отказах) - по-скоро е обратната - да прочетат обективна информация (това за петте процента). Информацията там е такава, че е малко вероятно някой да се регне след като я прочете (повечето читатели на подобни неща търсят "лесни пари" и след като разберат, че не става - продължават да търсят).

По-горе дадох също полезна информация за това как афилиейт програмите не отчитат всички комисионни. Който е прочел внимателно си е взел поука и ще печели повече (т.е. ще сведе загубите от 30% до 0%).

Нали не очакваш, че някой ще ти даде точна рецепта за "вадене на пари от афилиейт програмите"? Такива има само в книгите за "лесни пари", които се продават чрез ClickBank. Може да потърсиш и сред книгите на Апостол Апостолов - например Луди пари ;) Ето какво обещава авторът на книгата да ни разкрие:



И всичко това само за някакви си 985 лева :)
 
Последно редактирано:
От: От: От: От: От: Колко пари мислиш, че РЕАЛНО можеш да изкарваш с Affiliate Market

По-горе дадох също полезна информация за това как афилиейт програмите не отчитат всички комисионни. Който е прочел внимателно си е взел поука и ще печели повече (т.е. ще сведе загубите от 30% до 0%).

Това че се правиш на troll, или че си некомпетентен, не е от особено значение.

Повече ме притеснява това, че начинаещите ще приемат за истина глупостите които пишеш.

Спирам до тук.
 
От: Колко пари мислиш, че РЕАЛНО можеш да изкарваш с Affiliate Marketing?

Ако вярваш, че всички комисионни е възможно да се отчитат чрез ползване на "бисквитената" технология си в голяма грешка. Загубите (за афилиейтите) при тази технология са от порядъка на 30%. Който е запознат с основите на www се досеща за тези неща и без да му ги обясняват.
 
От: Колко пари мислиш, че РЕАЛНО можеш да изкарваш с Affiliate Marketing?

Да, индивидуално е за всяка програм и щом го имат, но си открил, че не работа - свързваш се с тях и им казава да си оправят кукитата. Едва ли някой ще се педерасти с цел да загуби афилиейта си, особедно при наличието на хиляди програми в мрежата. Ако има, те не оцеляват много много.

А и доколкото знам, темата е за дали е реално да се изкарат пари от афилиейт програмите и маркетирането им. Всяка програма си има проблеми, просто някои трудно се оправят с всичките си, а кукитата са част. Може и други да има, нормално. Ако ми кажете, че и вие нямате проблеми, няма да ви повярвам.

И стига само негативи. Плащаме данък сгради, но е кално на паркинга нали? Живота не е направен така, че да получаваш всичко. И айде моля по темата.
 
От: Колко пари мислиш, че РЕАЛНО можеш да изкарваш с Affiliate Marketing?

Който е запознат с основите на www се досеща за тези неща и без да му ги обясняват.

Няма смисъл да ми обясняваш "основите на www", преди АМ, 10г се занимавах с web development.

Нали не очакваш, че някой ще ти даде точна рецепта за "вадене на пари от афилиейт програмите"?

Аз не търся рецептата, а се опитвам да помогна на други да видят светлината в края на тунела. Ти с тойте "съвети" и афф. линкове, им пречиш.

Явно не виждаш гората заради дърветата, но нека все пак обобщя темата и да приклучим нещата.

Успеха в АМ зависи 50% от знания и 50% от начин на мислене, затова и пуснах анкетата.

"Тези са неприложими", "Това е измама" и "Онези крадат 30% от комисионни" са извиненя за неуспех и начин за оправдаване на провал.

За всички, начинаещи. Мислете позитивно и не се отказвайте. Започнете с неща които са ви интересни и после преминете в трудните ниши. Наблягаите на това което можете и непреставаите да учите това което не знаете, но най-вече се пазете от негативизъм и се опитваите да пресявате истинските неща от грешната информация.

Усех на всички.
 
От: Колко пари мислиш, че РЕАЛНО можеш да изкарваш с Affiliate Marketing?

Щом токова разбираш, ще обясниш ли на неразбиращите какво става когато браузърът има подобна настройка:



Да допуснем, че клиентът влиза в сайта през твой аф. линк и след това запомня домейна на сайта или го запазва в отметките. Затваря браузъра, отваря го, посещава сайта и купува. В гатанката се пита: ще получиш ли комисионна?

Моят браузър е настроен така:



На много потребители също е настроен така. Освен това има и програми като CCleaner, които трият бисквитките и други неща.

Можеш ли да обясниш какво значи тази страница?

http://www.spynomore.com/tracking-cookie-clickbank.htm

А тази?

http://www.clickbankfortuneblog.com/clickbank/how-your-clickbank-commission-gets-stolen

Обобщение: непознаването на това как нещата могат да се объркат води до финансови загуби.
 
Последно редактирано:

Горе