Настройка на блоггер за домейн

creeds

New Member
Трансферирах си домейна към друг регистрар, но забвавих да си запазя предишните данни от настройките.
Първоначално като си вкарвах домейна в блоггер настройките ми даваше 2 CNAME номера, но сега не ми дава и немога да вкарам, който втория, който е бил уникален за всеки един блоггер user.
Как да си сменя или намеря предишният CNAME record ?
 
никога не са били униклани поне така си мисля... не съм го рпавил от години този номер https://support.google.com/blogger/troubleshooter/1233381?hl=en#ts=1734115

вече е само един за пример
ghs.google.com.

и вече може да се добавя и А name вместо да правиш редирект от доставчика трябват ти 4 записа за


Optional continued: After completing Step 8, enter your domain name in the format example.com, and list the I.P. addresses shown below in the "A" section. You'll need to create four separate A-records which point to four different Google IPs.

216.239.32.21
216.239.34.21
216.239.36.21
216.239.38.21
End of optional section
 
От: Настройка на блоггер за домейн

Къде го прехвърли?

дедито например имат този туул и от там някъде ми генерира втория АААА запис, който ми беше нужен. Може да потърсиш нещо аналогично където си го преместил.
 
От: От: Настройка на блоггер за домейн

Къде го прехвърли?

дедито например имат този туул и от там някъде ми генерира втория АААА запис, който ми беше нужен. Може да потърсиш нещо аналогично където си го преместил.

дедито там
в А (Host) имам и едно друго IP, което си беше там трябва ли да го махна ?
 
От: Re: Настройка на блоггер за домейн

никога не са били униклани поне така си мисля... не съм го рпавил от години този номер https://support.google.com/blogger/troubleshooter/1233381?hl=en#ts=1734115

вече е само един за пример
ghs.google.com.

и вече може да се добавя и А name вместо да правиш редирект от доставчика трябват ти 4 записа за

да аз го въведох този но от първият ми регистрар който си го пренасочих от блоггеер към домейна бях въвел и този от снимката

https://namecheap.simplekb.com//SiteContents/2-7C22D5236A4543EB827F3BD8936E153E/media/blogger4.jpg

вкарах и A (Host), които и ти си описъл
 
с А хост е новия начин нали добави всички IPta за А хостове който са в примера


стария начин от дедито е добавяш Cname ghs.google.com. и след това избираш редирект на домейна без към версията с www
 
От: Re: Настройка на блоггер за домейн

с А хост е новия начин нали добави всички IPta за А хостове който са в примера


стария начин от дедито е добавяш Cname ghs.google.com. и след това избираш редирект на домейна без към версията с www

да добавих ги значи трябва да стане до 48 часа нали ?
 
От: От: Re: Настройка на блоггер за домейн

да аз го въведох този но от първият ми регистрар който си го пренасочих от блоггеер към домейна бях въвел и този от снимката

https://namecheap.simplekb.com//SiteContents/2-7C22D5236A4543EB827F3BD8936E153E/media/blogger4.jpg

вкарах и A (Host), които и ти си описъл

даже само с тея двата от снимката би трябвало всичко да е. ок.

после само както казва куулайс си пренасочваш .домейн.ком към ввв.домейн.ком
 
От: От: От: Re: Настройка на блоггер за домейн

даже само с тея двата от снимката би трябвало всичко да е. ок.

после само както казва куулайс си пренасочваш .домейн.ком към ввв.домейн.ком

проблема беше там, че го нямам вторият CNAME когато за пръв път настройвах домейна тогава ми го даде, но сега не дава.
 
От: Настройка на блоггер за домейн

Изтрии домейна и го въведи наново.

като въведеш www.твоя домейн.com и потвърдиш настройките ще ти излязат и двата ;)

пп: тоест

www и ghs.google.com
xxxkxxxxxxxx и xx-xxxxxxxxxxxxx.dv.googlehosted.com
 
Последно редактирано:
От: Настройка на блоггер за домейн

Изтрии домейна и го въведи наново.

като въведеш www.твоя домейн.com и потвърдиш настройките ще ти излязат и двата ;)

пп: тоест

www и ghs.google.com
xxxkxxxxxxxx и xx-xxxxxxxxxxxxx.dv.googlehosted.com

не излиза нищо направо ми го въвежда домейна
но стана само с ghs.google.com и IP адресите
вече сайта работи мерси на всички
 

Горе