Начин да се оправим с некоректни китайци?

webstil

Well-Known Member
Имаме ли някакви опции? Например ей сега поръчах едни джаджи, но не бяха едно към едно като снимката, имаше промени в дизайна, викам айде голяма работа, но се оказа, че има и в механизма дефекти. Даже аз не ги бях видял тези дефекти, но клиентите ги забелязват и сега ми се връщат нещата обратно..цяла седмица, положенито е зле :D И кво мога да направя освен да не поръчвам повече от този? Аз съм платил още преди да дойдат нещата, знаете как става :)
 
От: Начин да се оправим с некоректни китайци?

С часовниците ли те завлякоха? Ако е от тях, знаеш как стоят нещата с репликите и качеството им. Има добри и "трагични" :) Надявам се да се разберете с китайчето, като му обясниш, че може би ще му се отрази негативно лоша репутация в интернет, а и че ако сега разрешите проблема може да продължите да работите заедно. Ако е умен ще се споразумеете, инак.. знаеш какъв ще е резултата.

Поздрави,
Галин
 
От: Начин да се оправим с некоректни китайци?

На някакво решаване в твоя полза може да разчиташ само ако си му важен клиент с голям оборот, ако си му купил само за няколко стотин долара еднократно - най вероятно ще ти отговори че много съжалява че имаш проблеми и да му върнеш нещата и той ще ти изпрати други или ще ти възстанови парите което е равносилно на - фани ме за малката китайска патка.
 
Ти през ebay ли ги купи, или директно? Ако е през ebay обикновено му пука, защото може да му отвориш диспут или да му оставиш лош коментар, което е малко кофти за него. Но ако е директно... пиши го бегал.
 
От: Начин да се оправим с некоректни китайци?

Ако беше през ебай едва ли щеше да пита - Въпреки че може и в ебай да не му пука ако е единичен случай.
 
От: Начин да се оправим с некоректни китайци?

Мозе да отвориш диспут и в паи пал.Виш политиката на китаеца за вращаме ма стока,отвори диспут в паипал

и обясни 4е артикулите са дефектниДругиат вариант които наи много оби4ам е да прецакаш китаеца ако не е имал тракинг номер.Отвариаш диспут за неполу4ена стока и готово.Така направих с двама.Стоката бе6е за 2-3к pounds и има6е липси но те спореха 4е ниама и ниамаха тракинг номер.Отворих диспут и до месец ми варнаха парите
 
Това катогорично не го вярвам, че си намерил идиот, който да ти прати стока за 2-3к паунда без трекинг номер.
 
От: Re: Начин да се оправим с некоректни китайци?

Това катогорично не го вярвам, че си намерил идиот, който да ти прати стока за 2-3к паунда без трекинг номер.
Vярва6 или не аз си варнах парите то4но по тоя на4ин.От тогава ползвам един и сьщ достав4ик и сьм много доволен
 
От: Начин да се оправим с некоректни китайци?

Просто отвори case в паипал за неполу4ена стока и отри4аи 4е си полу4авал нещто.На китаиците тракинг номера им мисля 4е е до Бг не до адрес ако негре6а.Провери ако са ти го дали.А и паипал необи4а китаиците много и техните стоки и при такьв case според мене 6те отсади за тебе.Ни6то негубиш се пак
 
От: Начин да се оправим с некоректни китайци?

В Англия така ли ви учат да лъжете?Съмнявам се. Има или няма тракинг , всяка пратка си има и вътрешен номер и ако поиска справка изпращача ще я получи.
 
От: Начин да се оправим с некоректни китайци?

В Англия така ли ви учат да лъжете?Съмнявам се. Има или няма тракинг , всяка пратка си има и вътрешен номер и ако поиска справка изпращача ще я получи.

Ти маи неси работил много с китайци.Не неме учат така в Англия а сам се научих че ако някои китаец се опитва да ти го начука ти трябва да може да му го върнеш.Ако искаш бъди честен и чакай.Ако си порачал часовници реплика или други реплики и се окажат дефектни и отвориш case в паипал за item not as describe и кажеш че неси знаел че е менте.говоря за малка броика повярваи че веднага щте ти варнат парите от паипал.От 4 год само с паипал работя и сам имал доста подобни случая но и затова избягвам репиките вече.А никой китаец няма да изисква входящ номер на доставка от бг щото ако кажеш на жълтура че ще го репортнеш дирекно на ролекс или таг хауер ако нети върне парите за дефектните стоки няма да се занимава с входящи номера
 
От: Начин да се оправим с некоректни китайци?

За това е добре да се проверява/тества стоката при получаване, независимо от количествата - отивам в един голям магазин и гледам капсуловани джапанки, едната 43, другата 44номер, отивам в друг още по-голям магазин и там гледам че на един часовник му е паднала една от стрелките.

Някои проблеми може да не идват от китаеца, а от лошия транспорт - предварително уговаряйте тези неща с производителя, защото вашето реноме пада пред клиента и на никой не му пука за китаеца.

В краен случай е добре да се знае, че пейпал могат да ви съдействат, но така не се изграждат трайни връзки. Не гонете най-евтиното, а по-надеждното.
 
От: Начин да се оправим с некоректни китайци?

Положението не е толкова трагично, защото става въпрос за малко количество. Как да е ще ги прежаля тези продукти, че са малко, но пристигнаха с такъв дефект-фабричен, че на практика не може да се ползват нормално според предназначението им. Първоначално дефекта не се забелязва, т.е. е от така наречените скрити дефекти, но след само 4-5 часа използване, ще се забележи. И така имам 2 варианта, да ги пробутвам на някой и така да си развалям репутацията или да ги сложа на минус и просто да не ги продавам. И за това се замислих, хубаво нали сега са малко, ами ако бях поръчал много кво правим? Стока за стотици или хиляди долари, която после не може да продадеш? Това и до бърз фалит може да доведе, ако си инвестирал твърде много :)
 
От: Начин да се оправим с некоректни китайци?

В търсене на най добрата цена съм изгорял с няколко хиляди лева - но няма как да получиш конкурентна цена ако купуваш винаги от тези с най много звездички с дебели цени.

Не винаги най ниската цена е тояга - имал съм и много добри попадения - но като цяло няма как от време на време да изтеглиш и късата клечка - важното е ако може да не е в началото и да не е за сума която може да те удави.

Също така няма гаранция че ако малкото количество мостри дето си поръчал са ОК ще получиш същите неща и с голямата поръчка.
 

Горе